Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα έχω μια μπεμπουλα 7,5 μηνών.Θηλαζω αποκλειστικά κ πριν 2 μήνες ξεκινήσαμε στερεες.Τωρα εχουμε 4 γεύματα την ημέρα δλδ φρουτοκρεμα, κρέας με πατάτα καρότο κολοκυθι,γιαούρτι και κους κους η ρύζι με τυράκι.Καποιες μέρες δεν μου βγαίνουν οι ώρες κ έχει τύχει πχ το βραδυνό να μην φάει γιατί κοιμήθηκε.Εσεις τι κάνετε με τα γεύματα,τι ώρες περίπου τα δίνετε? Δίνετε καθόλου έτοιμες κρέμες?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Ilios είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω μια μπεμπουλα 7,5 μηνών.Θηλαζω αποκλειστικά κ πριν 2 μήνες ξεκινήσαμε στερεες.Τωρα εχουμε 4 γεύματα την ημέρα δλδ φρουτοκρεμα, κρέας με πατάτα καρότο κολοκυθι,γιαούρτι και κους κους η ρύζι με τυράκι.Καποιες μέρες δεν μου βγαίνουν οι ώρες κ έχει τύχει πχ το βραδυνό να μην φάει γιατί κοιμήθηκε.Εσεις τι κάνετε με τα γεύματα,τι ώρες περίπου τα δίνετε? Δίνετε καθόλου έτοιμες κρέμες?

 

Σχεδον ποτε δεν βγαινουν στανταρ οι ωρες οσο κ να το προσπαθω κ εμεις 4 γευματα κανουμε ισως δωσω καπου αναμεσα κανα αυγουλακι κ 2φορες γαλα μια φορα το πρωι κ οποτε χωραει το αλλο συνηθως απογευμα! Εμεις εχουμε το εξης προγραμμα 7:30-8 γαλα 10:30-11 φρουτα 12:15 αυγο(αναλογως τι ωρα εχει φαει φρουτα αν παει 11κ δεν δινω αυγο) 14:30 μεσημεριανο(ας πιυμε σημερα εφαγε 15:30επειδη κοιμοταν) 16:30 γαλα(σημερα δεν ηπιε) 18-18:30 απογευματινο κ 21:00 γιαουρτι ή οτι αλλο τυχει! Βεβαια οι ωρες αλλαξανε παμπολες φορες απο οταν ηταν ισα με την δικια σου αυτο το προγραμμα το εχουμε γυρω στο 4μηνο, κ αρκετες φορες (λογω υπνου)παραλειπουμε γευμα...κρεμα ετοιμη εδινα κ δινω αλλα οχι σαν κυριο γευμα εννοω οχι μονη της αλλα μεσα στα φρουτα ή με βρωμη σκετη την αναγουλιαζει η τοση γλυκα!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σχεδον ποτε δεν βγαινουν στανταρ οι ωρες οσο κ να το προσπαθω κ εμεις 4 γευματα κανουμε ισως δωσω καπου αναμεσα κανα αυγουλακι κ 2φορες γαλα μια φορα το πρωι κ οποτε χωραει το αλλο συνηθως απογευμα! Εμεις εχουμε το εξης προγραμμα 7:30-8 γαλα 10:30-11 φρουτα 12:15 αυγο(αναλογως τι ωρα εχει φαει φρουτα αν παει 11κ δεν δινω αυγο) 14:30 μεσημεριανο(ας πιυμε σημερα εφαγε 15:30επειδη κοιμοταν) 16:30 γαλα(σημερα δεν ηπιε) 18-18:30 απογευματινο κ 21:00 γιαουρτι ή οτι αλλο τυχει! Βεβαια οι ωρες αλλαξανε παμπολες φορες απο οταν ηταν ισα με την δικια σου αυτο το προγραμμα το εχουμε γυρω στο 4μηνο, κ αρκετες φορες (λογω υπνου)παραλειπουμε γευμα...κρεμα ετοιμη εδινα κ δινω αλλα οχι σαν κυριο γευμα εννοω οχι μονη της αλλα μεσα στα φρουτα ή με βρωμη σκετη την αναγουλιαζει η τοση γλυκα!

Πωπωωωω μου φαίνεται πάρα πολύ φαί αυτό!!! Α ντε να δω ο δικός μου ποτέ θα φάει 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Πωπωωωω μου φαίνεται πάρα πολύ φαί αυτό!!! Α ντε να δω ο δικός μου ποτέ θα φάει 

Καλα μην φανταστεις οτι τρωει τρελες ποσοτητες στην αρχη απο τον 5ο π ξεκινησαμε μεχρι τον 7ο ετρωγε 350-400γρ το γευμα τωρα τρωει 280-300 εκωψε κ αν εχιυμε κ τα δοντια καλη ωρα οπως τωρα τρωει 200-200κ με πολυ παιχνιδι κ καραγκιοζη!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλα μην φανταστεις οτι τρωει τρελες ποσοτητες στην αρχη απο τον 5ο π ξεκινησαμε μεχρι τον 7ο ετρωγε 350-400γρ το γευμα τωρα τρωει 280-300 εκωψε κ αν εχιυμε κ τα δοντια καλη ωρα οπως τωρα τρωει 200-200κ με πολυ παιχνιδι κ καραγκιοζη!

Από τα 50gr που τρώμε Εμείς Καλά είναι!!! Μου έχει πει 150-250 Είναι το γεύμα οπότε τρώτε μια χαρά. Μπράβο το αστεράκι σου να την χαίρεσαι!! 

Καλημέρα σε όλες

Νιώθω απαίσια εκανα φοβερή μαλάκια. Μου έπεσε από το κρεβάτι ο μικρός έκλαψε λίγο αλλα αμέσως μόλις τον σήκωσα ηρέμησε και είναι καλά. Γελάει πίνει γάλα παίζει.. . Εχω στείλει στην παιδίατρο και περιμένω... Έχω φοβερές τύψεις λέτε να έπαθε τπτ;

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis said:

Από τα 50gr που τρώμε Εμείς Καλά είναι!!! Μου έχει πει 150-250 Είναι το γεύμα οπότε τρώτε μια χαρά. Μπράβο το αστεράκι σου να την χαίρεσαι!! 

Καλημέρα σε όλες

Νιώθω απαίσια εκανα φοβερή μαλάκια. Μου έπεσε από το κρεβάτι ο μικρός έκλαψε λίγο αλλα αμέσως μόλις τον σήκωσα ηρέμησε και είναι καλά. Γελάει πίνει γάλα παίζει.. . Εχω στείλει στην παιδίατρο και περιμένω... Έχω φοβερές τύψεις λέτε να έπαθε τπτ;

Φίλη μου αν σηκώνει χεράκια είναι χαρούμενος κ δεν ζαλιζεται είναι καλά. Εδώ εγώ λιποθύμησα και μου επεσε και είμαι και 1.78 άνθρωπος...

12 hours ago, Ilios said:

Κορίτσια καλησπέρα έχω μια μπεμπουλα 7,5 μηνών.Θηλαζω αποκλειστικά κ πριν 2 μήνες ξεκινήσαμε στερεες.Τωρα εχουμε 4 γεύματα την ημέρα δλδ φρουτοκρεμα, κρέας με πατάτα καρότο κολοκυθι,γιαούρτι και κους κους η ρύζι με τυράκι.Καποιες μέρες δεν μου βγαίνουν οι ώρες κ έχει τύχει πχ το βραδυνό να μην φάει γιατί κοιμήθηκε.Εσεις τι κάνετε με τα γεύματα,τι ώρες περίπου τα δίνετε? Δίνετε καθόλου έτοιμες κρέμες?

 

Ισα ειναι σχεδόν τα μωρα μας. Εγω θηλάζω 6.30 με 7 δεκατιανο 10 με 10.30, μεσημεριανό 2.30 με 3.00 απογευματινό 6 (κρόκο κ γιαούρτι ή κρέμα δημητριακών) και θηλασμό πάλι στις 8 με 8.30 για να πάει για ύπνο οπότε βγαίνουν. Ποτέ του δίνεις γάλα;

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Από τα 50gr που τρώμε Εμείς Καλά είναι!!! Μου έχει πει 150-250 Είναι το γεύμα οπότε τρώτε μια χαρά. Μπράβο το αστεράκι σου να την χαίρεσαι!! 

Καλημέρα σε όλες

Νιώθω απαίσια εκανα φοβερή μαλάκια. Μου έπεσε από το κρεβάτι ο μικρός έκλαψε λίγο αλλα αμέσως μόλις τον σήκωσα ηρέμησε και είναι καλά. Γελάει πίνει γάλα παίζει.. . Εχω στείλει στην παιδίατρο και περιμένω... Έχω φοβερές τύψεις λέτε να έπαθε τπτ;

Είχες χαλί από κάτω ή σκέτο το πάτωμα? Στο δωμάτιο το πάτωμα είναι από ξύλο η πλακάκι? Να ξέρεις ότι στο 2/3 γονείς σίγουρα έχει πέσει το μωρό τουλάχιστον μία φορά. Είναι ανθεκτικά οπότε το πιο πιθανό να μην έπαθε τπτ! Βέβαια θα πρέπει να περάσουν 2 24ωρα για σίγουρα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Από τα 50gr που τρώμε Εμείς Καλά είναι!!! Μου έχει πει 150-250 Είναι το γεύμα οπότε τρώτε μια χαρά. Μπράβο το αστεράκι σου να την χαίρεσαι!! 

Καλημέρα σε όλες

Νιώθω απαίσια εκανα φοβερή μαλάκια. Μου έπεσε από το κρεβάτι ο μικρός έκλαψε λίγο αλλα αμέσως μόλις τον σήκωσα ηρέμησε και είναι καλά. Γελάει πίνει γάλα παίζει.. . Εχω στείλει στην παιδίατρο και περιμένω... Έχω φοβερές τύψεις λέτε να έπαθε τπτ;

Στην ηλικια του δικου σου μ επεσε την πρωτη φορα σε ξυλινο πατωμα εγω εκλαψα πιο πολυ απο αυτην απο τις τυψεις μου! Πηρα τηλ την παιδιατρο μ ειπε καλη αρχη κ μ ειπε να την παρατηρησω για 24ωρες μην πεσει σε ληθαργο κανει εμετο ή δεν τρωει κ ειναι κακοδιαθετη απο τοτε μ εχει πεσει αλλες 3φορες τις 2τελευταιςς ουτε καταλαβα οτι επεσε επαιζε στο πατωμα με την κουρτινα! Τωρα π σηκωνεται κ περπαταει ολο πεφτει στο ισιωμα! Ειναι ανθεκτικα τα μωρα!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Ξύλινο πάτωμα περίπου μισό μέτρο ύψος.

Είναι πολύ καλα μέχρι τώρα παίζει γελάει.. 

Εντάξει μην αγχώνεσαι, αυτό που Μ είχε πει εμένα η παιδίατρος στην πρώτη μου κόρη που είχε πέσει ότι είναι ανθεκτικά τα μωρά. Αν πέσουν όπως ύψος ισο η μικρότερο από το ύψος του μωρού συνήθως δεν παθαίνουν τπτ κ ιδιαίτερα αν είναι κ ξύλινο το πάτωμα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Φίλη μου αν σηκώνει χεράκια είναι χαρούμενος κ δεν ζαλιζεται είναι καλά. Εδώ εγώ λιποθύμησα και μου επεσε και είμαι και 1.78 άνθρωπος...

Ισα ειναι σχεδόν τα μωρα μας. Εγω θηλάζω 6.30 με 7 δεκατιανο 10 με 10.30, μεσημεριανό 2.30 με 3.00 απογευματινό 6 (κρόκο κ γιαούρτι ή κρέμα δημητριακών) και θηλασμό πάλι στις 8 με 8.30 για να πάει για ύπνο οπότε βγαίνουν. Ποτέ του δίνεις γάλα;

Θηλαζω οπότε θέλει.Στερεες δεν τρώει πολύ 5-6κουταλιες βαριά βαριά.Θελει να θηλάζει πιο πολύ 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλησπέρα πως ειστε...Θέλω να σας ρωτήσω...σήμερα πήγαμε παιδίατρο και μας είπε ότι τώρα θα ξαναπάμε σε 2 μήνες...και επίσης οτι μπορώ να του προσθέσω σιγά σιγά ολα τα φαγητά εκτός από αυτό  ψάρι τραχανά και χυλοπίτες...εσείς κάθε ποτέ πατέ παιδίατρο και ποια η γνώμη σας για το φαγητό;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Γλυκερια123 said:

κορίτσια μου καλησπέρα πως ειστε...Θέλω να σας ρωτήσω...σήμερα πήγαμε παιδίατρο και μας είπε ότι τώρα θα ξαναπάμε σε 2 μήνες...και επίσης οτι μπορώ να του προσθέσω σιγά σιγά ολα τα φαγητά εκτός από αυτό  ψάρι τραχανά και χυλοπίτες...εσείς κάθε ποτέ πατέ παιδίατρο και ποια η γνώμη σας για το φαγητό;

Κάθε παιδίατρος έχει λίγο τα δικά του. Εμείς πχ ψάρι δεν τρώμε ακόμα και στον έβδομο μας είπε θα μας δει σε 1.5 μήνα. Εξαρτάται και από.το μωρό πάντα...

On 1/13/2020 at 2:15 AM, Ilios said:

Θηλαζω οπότε θέλει.Στερεες δεν τρώει πολύ 5-6κουταλιες βαριά βαριά.Θελει να θηλάζει πιο πολύ 

Βρε καλό μου αν τον θηλάζεις.ακομα οπότε θέλει είναι λογικό να μην τρώει πολύ. Δοκίμασε να του δίνεις λίγο νερό και πιπιλα αν παίρνει μέσα στη μέραωστς να έχει όρεξη στα.γευματα με στερεές.

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2020 at 12:23 ΜΜ, mama16 είπε:

Δεν το κάνει μόνο έμενα ευτυχώς... Γιατί αγχώθηκα ότι δεν το κάνουν τα άλλα μωρά!!

Μια χαρά την βρίσκω την μικρούλα σου!!! Εμένα ούτε καν. Ακόμα παλεύει να ισορροπήσει την πλατουλα του. Το πολύ 30δευτερολεπτα να σταθεί καθιστός χωρίς στήριξη κ αν πάει να πάρει παιχνιδάκια δεξιά η αριστερά πέφτει

Ε δεν πειράζει το κάθε παιδάκι Ε Χ ει δικό του ρυθμό ανάπτυξης.. Όλα θα γίνουν.. Σήμερα είχα παιδίατρο η μικρή είναι 7.5 μηνών 74 πόντους και 8900 σε κιλα.. 

14 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

κορίτσια μου καλησπέρα πως ειστε...Θέλω να σας ρωτήσω...σήμερα πήγαμε παιδίατρο και μας είπε ότι τώρα θα ξαναπάμε σε 2 μήνες...και επίσης οτι μπορώ να του προσθέσω σιγά σιγά ολα τα φαγητά εκτός από αυτό  ψάρι τραχανά και χυλοπίτες...εσείς κάθε ποτέ πατέ παιδίατρο και ποια η γνώμη σας για το φαγητό;

Σήμερα είχα παιδίατρο μετά από ένα μισή μήνα.. Είπε να κάνουμε εισαγωγή σε τραχανά αυγο ντομάτα ρύζι ψωμί.. 7.5 μηνων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Κάθε παιδίατρος έχει λίγο τα δικά του. Εμείς πχ ψάρι δεν τρώμε ακόμα και στον έβδομο μας είπε θα μας δει σε 1.5 μήνα. Εξαρτάται και από.το μωρό πάντα...

Βρε καλό μου αν τον θηλάζεις.ακομα οπότε θέλει είναι λογικό να μην τρώει πολύ. Δοκίμασε να του δίνεις λίγο νερό και πιπιλα αν παίρνει μέσα στη μέραωστς να έχει όρεξη στα.γευματα με στερεές.

Δυστυχώς δεν την θέλει την πιπίλα αν κ έχω προσπαθήσει πολύ να την πιασει .Σιγά σιγά θα προσπαθήσω να αραιωσω τους θηλασμουσ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...