Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Οχ, περαστικα και στους δυο! 

Και στη δικιά μου αρέσει το νιαου, αλλά δεν το λέει.  Εμένα δεν μπουσουλαει, ούτε πιάνεται από κάπου να σηκώνεται , είναι λίγο δεμπελά. Περιμένει να τη σηκώσουμε εμείς για να στέκει όρθια  .

Και εμένα γενικά είναι τεμπελα. Και εμένα δν πιάνεται από κάπου για να σηκωθεί μόνο αν την σηκώσω εγώ θα καθησει. Πόσο ειναι η ζουζουνα σου? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Xrysasid είπε:

Και εμένα γενικά είναι τεμπελα. Και εμένα δν πιάνεται από κάπου για να σηκωθεί μόνο αν την σηκώσω εγώ θα καθησει. Πόσο ειναι η ζουζουνα σου? 

Καλημέρα! Είναι 9 μηνων. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Θέλω να πάρω καινούργιο καρεκλακι αυτοκινήτου, γιατί μέχρι τώρα είχα αυτό που είναι από νεογέννητο και δεν μας κάνει πια.  Μπορεί κάποια κοπέλα που έχει πάρει με isofix να μου πει πώς ακριβώς στερεωνεται, είναι εύκολο; 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt said:

Γειά σας κορίτσια! Θέλω να πάρω καινούργιο καρεκλακι αυτοκινήτου, γιατί μέχρι τώρα είχα αυτό που είναι από νεογέννητο και δεν μας κάνει πια.  Μπορεί κάποια κοπέλα που έχει πάρει με isofix να μου πει πώς ακριβώς στερεωνεται, είναι εύκολο; 

Ναι αλλά μην ανησυχείς πλέον μια φορά το βάζεις. Δεν είναι σαν το αυγό που το βάζεις και στο καρότσι. Θα το ξαναβάλεις άλλη μια φορά μόνο να αλλάξεις προσανατολισμό :)

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια! Θέλω να πάρω καινούργιο καρεκλακι αυτοκινήτου, γιατί μέχρι τώρα είχα αυτό που είναι από νεογέννητο και δεν μας κάνει πια.  Μπορεί κάποια κοπέλα που έχει πάρει με isofix να μου πει πώς ακριβώς στερεωνεται, είναι εύκολο; 

Εγώ πήρα το chico-unico 0-36. Έχει και βίντεο στο YouTube αν θες δες το. 

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εμεις λεμε μαμα μονο αμα κλαιμε κ ασυναίσθητα δεν ξερει ακομη...καλε μονο εμενα ο μικρος μ κανει γαργαρες μας εχει ταράξει στο γνγνγνννννννν....και γωγωγωγωγ λεει τ όνομα τ χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κ εμεις λεμε μαμα μονο αμα κλαιμε κ ασυναίσθητα δεν ξερει ακομη...καλε μονο εμενα ο μικρος μ κανει γαργαρες μας εχει ταράξει στο γνγνγνννννννν....και γωγωγωγωγ λεει τ όνομα τ χαχαχ

Και εμένα κάνει γαργάρες και έχει πολύ πλάκα.. Πόσο είναι το ζουζούνι σου; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια πήρα στεγνωτηριο επιτέλους δεν προλάβαινα το άπλωμα!!!! Να  ρωτήσω, μετά σιδερωνετε κανονικά του μωρου;

Οχι νομιζω η φιλη μ εχει νεογεννητο μωρο κ δε τα σιδέρωνει γτ λεει πως σκοτώνει ολα τα μικροβια....

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Και εμένα κάνει γαργάρες και έχει πολύ πλάκα.. Πόσο είναι το ζουζούνι σου; 

Χαχαχα σοβαρααα ??ναι πολυ γελιο....7μιση ειμαστε...εσεις??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ria@90 είπε:

Κ εμεις λεμε μαμα μονο αμα κλαιμε κ ασυναίσθητα δεν ξερει ακομη...καλε μονο εμενα ο μικρος μ κανει γαργαρες μας εχει ταράξει στο γνγνγνννννννν....και γωγωγωγωγ λεει τ όνομα τ χαχαχ

Χαχα κ εμένα κάνει ο μικρός μου συνέχεια γρρρρρρρρ κ η μεγάλη μου η κόρη συνέχεια του λεει μπέμπη δεν Μ αρέσει το γρ γρ γρ, μην το κάνεις. Άλλες φορές κάνει κακακα. Κ λέει η κόρη μου το κα κα κα Μ αρέσει! :D μια άλλη φορά του βγήκε να κάνει κουκουβαβαβαβαβα. Αλλά δεν το ξανά έκανε! :-( κ συνέχεια φωνάζει μπαμπα (χωρίς να το εννοεί βέβαια)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Χαχα κ εμένα κάνει ο μικρός μου συνέχεια γρρρρρρρρ κ η μεγάλη μου η κόρη συνέχεια του λεει μπέμπη δεν Μ αρέσει το γρ γρ γρ, μην το κάνεις. Άλλες φορές κάνει κακακα. Κ λέει η κόρη μου το κα κα κα Μ αρέσει! :D μια άλλη φορά του βγήκε να κάνει κουκουβαβαβαβαβα. Αλλά δεν το ξανά έκανε! :-( κ συνέχεια φωνάζει μπαμπα (χωρίς να το εννοεί βέβαια)

Αχαχχαχχα αληθεια κ εμας ειπε καταλάθος μια φορά γαββ αλλα δεν ξανα ειπε...απο προχθές αριχε απο μπουμιτα να σηκωνεται να καθεται κανονικα στον πωπο του.... επαθα ενα σοκ κ μια συγκίνηση ταυτόχρονα...ποσο γρηγορα μεγαλώνουν.....

2 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Εγώ τρελάθηκα η μάνα που του διάβαζα τη φάρμα και στο γουφ γουφ μου έδειξε το μεγάλο λουστρίνι σκύλο που έχουμε στο δωμάτιο του!!

Ελα ρεεεε τι γλυκόοοοο !!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!! Έιμαι και εγώ μια νέα (και μικρή) μαμά. Έχω ένα κοριτσάκι 7 μηνών, γέννησα πρόωρα στις 26 εβδομάδες . Λόγω προωροτητας ανησυχώ πολύ για την ανάπτυξη της. Όλο μπαίνω και διαβάζω τι κάνουν τα αλλά μωράκια τι γίνεται με τα πρόωρα και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς. Η μικρούλα μου είναι αρκετά τεμπελακι όλο ξάπλα θέλει και να κλωτσάει. Έχει αρχίσει και κάπου κάπου λέει μπα μπα και όταν κλαίει πετάει ένα μα ή μαμ στη τύχη.  Δεν κάθεται χωρίς υποστήριξη ακόμα καλά.  Γέρνει μπροστά. μπρούμυτα δεν θελει καθόλου ούτε γυρνάει από μπρούμυτα ανάσκελα. Και δεν στηρίζετε στα ποδαράκια της όταν τη κρατάω όρθια.  Εσάς τι κάνανε/κάνουν σε αυτή την ηλικία? 

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χρυσα2 είπε:

Καλημέρα μανούλες!! Έιμαι και εγώ μια νέα (και μικρή) μαμά. Έχω ένα κοριτσάκι 7 μηνών, γέννησα πρόωρα στις 26 εβδομάδες . Λόγω προωροτητας ανησυχώ πολύ για την ανάπτυξη της. Όλο μπαίνω και διαβάζω τι κάνουν τα αλλά μωράκια τι γίνεται με τα πρόωρα και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς. Η μικρούλα μου είναι αρκετά τεμπελακι όλο ξάπλα θέλει και να κλωτσάει. Έχει αρχίσει και κάπου κάπου λέει μπα μπα και όταν κλαίει πετάει ένα μα ή μαμ στη τύχη.  Δεν κάθεται χωρίς υποστήριξη ακόμα καλά.  Γέρνει μπροστά. μπρούμυτα δεν θελει καθόλου ούτε γυρνάει από μπρούμυτα ανάσκελα. Και δεν στηρίζετε στα ποδαράκια της όταν τη κρατάω όρθια.  Εσάς τι κάνανε/κάνουν σε αυτή την ηλικία? 

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ!! 

Να σου ζήσει!!!!!

κάθε μωρό εχει το ρυθμό του και καλά είναι να μην ανησυχείς από αυτά που διαβάζεις  όσο ο γιατρός σου λεει ότι ολα είναι καλά!! Μόνο άγχος θα σου προκαλέσει..  κι εμείς είμαστε σχεδόν 7μιση Και σε αλλά είμαστε μπροστά σε αλλά πισω σε  σχέση με μωρά συνομήλικα όμως η παιδίατρος είναι παρα πολυ ευχαριστημένη και αυτό μου φτάνει!! Καλά να είναι τα μωράκια μας και σε ένα χρόνο θα τρέχουμε όλες και δεν θα φτάνουμε.. 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χρυσα2 είπε:

Καλημέρα μανούλες!! Έιμαι και εγώ μια νέα (και μικρή) μαμά. Έχω ένα κοριτσάκι 7 μηνών, γέννησα πρόωρα στις 26 εβδομάδες . Λόγω προωροτητας ανησυχώ πολύ για την ανάπτυξη της. Όλο μπαίνω και διαβάζω τι κάνουν τα αλλά μωράκια τι γίνεται με τα πρόωρα και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς. Η μικρούλα μου είναι αρκετά τεμπελακι όλο ξάπλα θέλει και να κλωτσάει. Έχει αρχίσει και κάπου κάπου λέει μπα μπα και όταν κλαίει πετάει ένα μα ή μαμ στη τύχη.  Δεν κάθεται χωρίς υποστήριξη ακόμα καλά.  Γέρνει μπροστά. μπρούμυτα δεν θελει καθόλου ούτε γυρνάει από μπρούμυτα ανάσκελα. Και δεν στηρίζετε στα ποδαράκια της όταν τη κρατάω όρθια.  Εσάς τι κάνανε/κάνουν σε αυτή την ηλικία? 

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ!! 

καλησπέρα!!! να σου ζήσει η μπέμπα σου!μου φαίνεται ότι τα προώρα μωράκια δεν τα μετράμε ούτε τα συγκρίνουμε με τα τελειομηνα...παρόλα αυτά μα σου πω ότι και ο δικός μου 6.5 μηνων ακόμα δεν γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα ενώ το αντίθετο το κάνει...ε τι να κάνουμε ...καθόμουνα  έσκαγα στην αρχή ε μετά το πήρα απόφαση...κάποια στιγμή θα γυρίσει...

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...