Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Οπως είναι σε νιφάδες η βρώμη.. Καλέ πόσο μηνών είναι το δικό σ που τρώει γιουβαρλακια; κ μετά τα λιώνεις; η τα δίνεις κομματάκια; 

Τα λιώνω. Σε μια εβδομάδα θα γίνει 9 μηνων. Αλλά μου είχε πει από το έβδομο να της δίνω. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Luckystars είπε:

Καλημέρα μανούλες, καλη Χρονια με υγεια να χαιρόμαστε τα λουκουμαδακια μας! 

Οσες μανουλες ζυγιζετε τα γευματα, σε τι μοναδα μετρησης το κάνετε; gr ή ml;;;; Εγω θεωρώντας οτι πλεον τρωμε στερεες μετρουσα σε gr.... Χαζομαρα;;; 

Δεν πειράζει το ίδιο νουμερο θα έβλεπες είτε το είχες σε gr είτε σε ml

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλημέρα μανούλες, καλη Χρονια με υγεια να χαιρόμαστε τα λουκουμαδακια μας! 

Οσες μανουλες ζυγιζετε τα γευματα, σε τι μοναδα μετρησης το κάνετε; gr ή ml;;;; Εγω θεωρώντας οτι πλεον τρωμε στερεες μετρουσα σε gr.... Χαζομαρα;;; 

Σε γτ φυσικά αφού είναι στερεες

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vaso_mpempis said:

Δεν πειράζει το ίδιο νουμερο θα έβλεπες είτε το είχες σε gr είτε σε ml

Όπως τα λέει η Βάσω. Δεδομένου ότι δεν πρόκειται για αλεύρι και η πυκνότητα της τροφής δεν διαφέρει από του νερού μπορεί να θεωρηθεί 1ml=1gr

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Δεν πειράζει το ίδιο νουμερο θα έβλεπες είτε το είχες σε gr είτε σε ml

 

πρίν από 41 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Σε γτ φυσικά αφού είναι στερεες

 

πρίν από 8 λεπτά , Kpp83 είπε:

Όπως τα λέει η Βάσω. Δεδομένου ότι δεν πρόκειται για αλεύρι και η πυκνότητα της τροφής δεν διαφέρει από του νερού μπορεί να θεωρηθεί 1ml=1gr

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/1/2020 at 12:15 ΠΜ, BettySt είπε:

Ευχαριστώ και πάλι κορίτσι μου, οι συμβουλές σου είναι πολύτιμες! Τις εκτιμώ ιδιαιτέρως. 

ΥΓ έφαγε φρούτα με βρώμη, μια χαρά. 

Μπράβο η μπέμπα! Μέχρι εκεί ξέρω στο φαγητό δεν έχω πάρει μπροστά. Του έφτιαξα σήμερα κατσικάκι βραστό κ μου είπαν μετα ότι δεν γίνεται βραστό. Αναγουλιασε το παιδί. Αύριο λέω φακές για πρώτη φορά 

On 8/1/2020 at 2:03 ΜΜ, mama16 είπε:

Κ εμείς θα το κάνουμε το εμβόλιο όταν θα πάει 9 μηνών! Κάνει παλαμάκια μωρέ με τα ποδαράκια.. αχ το γλυκουλι!!! Εμένα δεν θυμάμαι να κάνει, κάνει κλασικά μόνο με τα χεράκια!!! :P εμείς δεν βγάλαμε κανένα ακόμα.

Όσες έχετε μωράκια 7-8 μηνών τα δίνετε κ ψωμάκι η μπισκοτάκι να μασουλανε? Κ γενικά πότε ξεκινήσατε?

Κ άσχετο κορίτσια αλλά τα μωράκια σας αν τα βάλετε να σταθούν με τα ποδαράκια στέκονται με όλη την πατούσα? Γιατί εμένα την γυρνάει προς τα μέσα κ πατάει με την άκρη του ποδιού? Όπως δλδ θα κάνει παλαμάκια ο μπέμπης της @Ria@90 με τα ποδαράκια.. Είναι φυσιολογικό?

Κ άσχετο κορίτσια αλλά τα μωράκια σας αν τα βάλετε να σταθούν με τα ποδαράκια στέκονται με όλη την πατούσα? Γιατί εμένα την γυρνάει προς τα μέσα κ πατάει με την άκρη του ποδιού? Όπως δλδ θα κάνει παλαμάκια ο μπέμπης της @Ria@90 με τα ποδαράκια.. Είναι φυσιολογικό?

Και ο μικρός όταν τον βάλω να σταθεί γυρίζει τα δάχτυλα μπροστά κ μετά γέρνει στις πατούσες. Για μασουλημα  μου έχει πει να μην δώσω ψωμί τίποτα βασικά. 

Και βγάλαμε το πρώτο μας δοντάκι κάτω!!! Το αστείο είναι ότι εγώ τον έχω όληερα κ δεν είδα κάτι π ατςρας του όπως γέλασε μου λέει τι είναι αυτό το άσπρο δόντι;;; τρελαθηκαμε 

Και εμείς θα κάνουμε το εμβόλιο 

On 8/1/2020 at 6:59 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια θέλω να αλλάξω το κάθισμα του αυτοκινήτου γιατί χρήσιμοποιω αυτό που είχε το 3σε1 Από την αρχή το αυγό και δεν χωράει Καλά πια. Τι προτείνετε;

Θέλω ένα και Καλό μην αλλάζω παλι

Είδα κάτι φανταστικά στο shop4all σε πολύ καλές τιμές! Ρε συ μαζί τα βγάλαμε τα δοντάκια 

7 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλημέρα μανούλες, καλη Χρονια με υγεια να χαιρόμαστε τα λουκουμαδακια μας! 

Οσες μανουλες ζυγιζετε τα γευματα, σε τι μοναδα μετρησης το κάνετε; gr ή ml;;;; Εγω θεωρώντας οτι πλεον τρωμε στερεες μετρουσα σε gr.... Χαζομαρα;;; 

Σε αγαπάωω ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, ~Κική~ είπε:

Μπράβο η μπέμπα! Μέχρι εκεί ξέρω στο φαγητό δεν έχω πάρει μπροστά. Του έφτιαξα σήμερα κατσικάκι βραστό κ μου είπαν μετα ότι δεν γίνεται βραστό. Αναγουλιασε το παιδί. Αύριο λέω φακές για πρώτη φορά 

Και ο μικρός όταν τον βάλω να σταθεί γυρίζει τα δάχτυλα μπροστά κ μετά γέρνει στις πατούσες. Για μασουλημα  μου έχει πει να μην δώσω ψωμί τίποτα βασικά. 

Και βγάλαμε το πρώτο μας δοντάκι κάτω!!! Το αστείο είναι ότι εγώ τον έχω όληερα κ δεν είδα κάτι π ατςρας του όπως γέλασε μου λέει τι είναι αυτό το άσπρο δόντι;;; τρελαθηκαμε 

Και εμείς θα κάνουμε το εμβόλιο 

Είδα κάτι φανταστικά στο shop4all σε πολύ καλές τιμές! Ρε συ μαζί τα βγάλαμε τα δοντάκια 

Σε αγαπάωω ❤️

Λοβ γιου του❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ~Κική~ είπε:

Μπράβο η μπέμπα! Μέχρι εκεί ξέρω στο φαγητό δεν έχω πάρει μπροστά. Του έφτιαξα σήμερα κατσικάκι βραστό κ μου είπαν μετα ότι δεν γίνεται βραστό. Αναγουλιασε το παιδί. Αύριο λέω φακές για πρώτη φορά 

Και ο μικρός όταν τον βάλω να σταθεί γυρίζει τα δάχτυλα μπροστά κ μετά γέρνει στις πατούσες. Για μασουλημα  μου έχει πει να μην δώσω ψωμί τίποτα βασικά. 

Και βγάλαμε το πρώτο μας δοντάκι κάτω!!! Το αστείο είναι ότι εγώ τον έχω όληερα κ δεν είδα κάτι π ατςρας του όπως γέλασε μου λέει τι είναι αυτό το άσπρο δόντι;;; τρελαθηκαμε 

Και εμείς θα κάνουμε το εμβόλιο 

Είδα κάτι φανταστικά στο shop4all σε πολύ καλές τιμές! Ρε συ μαζί τα βγάλαμε τα δοντάκια 

Σε αγαπάωω ❤️

Σ ευχαριστώ 

Ελπίζω να μην αρχίσει το δάγκωμα μόνο στο θηλασμό το χω έναν φόβο 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Καλέ ανεπτυγμένο το κορίτσι σου!!! Πρώτα άρχισε να μπουσουλαει η να στέκεται όρθια? Εμένα τπτ από τα 2 δεν κάνει κ δεν μπορώ να τον βάζω πολύ μπρούμυτα για να δυναμώνει γιατί έχω ακόμα μια μεγαλύτερη κόρη που δεν τον αφήνει σε ησυχία, μέχρι κ πάνω του πάει να ανέβει! Πάντως είναι τέλειο να βλέπεις το μικρούλη σου να γίνεται ανθρωπάκι σιγά σιγά κ να μπουσουλαει σε όλο το σπίτι!!! :x

Ξεκίνησε να παίρνει θέση ότι θα μπουσουλησει αλλά τελικά πιάνεται κ σηκώνεται αλλά μέχρι νβρει κάτι να πιαστεί μπουσουλαει.. 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ~Κική~ είπε:

Μπράβο η μπέμπα! Μέχρι εκεί ξέρω στο φαγητό δεν έχω πάρει μπροστά. Του έφτιαξα σήμερα κατσικάκι βραστό κ μου είπαν μετα ότι δεν γίνεται βραστό. Αναγουλιασε το παιδί. Αύριο λέω φακές για πρώτη φορά 

Και ο μικρός όταν τον βάλω να σταθεί γυρίζει τα δάχτυλα μπροστά κ μετά γέρνει στις πατούσες. Για μασουλημα  μου έχει πει να μην δώσω ψωμί τίποτα βασικά. 

Και βγάλαμε το πρώτο μας δοντάκι κάτω!!! Το αστείο είναι ότι εγώ τον έχω όληερα κ δεν είδα κάτι π ατςρας του όπως γέλασε μου λέει τι είναι αυτό το άσπρο δόντι;;; τρελαθηκαμε 

Και εμείς θα κάνουμε το εμβόλιο 

Είδα κάτι φανταστικά στο shop4all σε πολύ καλές τιμές! Ρε συ μαζί τα βγάλαμε τα δοντάκια 

Σε αγαπάωω ❤️

Δεν το κάνει μόνο έμενα ευτυχώς... Γιατί αγχώθηκα ότι δεν το κάνουν τα άλλα μωρά!!

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ξεκίνησε να παίρνει θέση ότι θα μπουσουλησει αλλά τελικά πιάνεται κ σηκώνεται αλλά μέχρι νβρει κάτι να πιαστεί μπουσουλαει.. 

 

 

Μια χαρά την βρίσκω την μικρούλα σου!!! Εμένα ούτε καν. Ακόμα παλεύει να ισορροπήσει την πλατουλα του. Το πολύ 30δευτερολεπτα να σταθεί καθιστός χωρίς στήριξη κ αν πάει να πάρει παιχνιδάκια δεξιά η αριστερά πέφτει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mama16 είπε:

Δεν το κάνει μόνο έμενα ευτυχώς... Γιατί αγχώθηκα ότι δεν το κάνουν τα άλλα μωρά!!

Μια χαρά την βρίσκω την μικρούλα σου!!! Εμένα ούτε καν. Ακόμα παλεύει να ισορροπήσει την πλατουλα του. Το πολύ 30δευτερολεπτα να σταθεί καθιστός χωρίς στήριξη κ αν πάει να πάρει παιχνιδάκια δεξιά η αριστερά πέφτει

Μην αγχώνεσαι το κάθε παιδάκι έχει τον ρυθμό του δεν σημαίνει κάτι. Θα πάρει μπρος και δεν θα τον μαζεύεις μετά χαχα. Και εμένα προσφατα  ξεκίνησε να κάθεται αλλά κ πάλι του έχω γύρω προστασία γτ πέφτει. Νομίζω πρέπει να ξεκινήσω το πάτωμα για ώρα αν και ακόμα ξαπλαρει όταν τον βάλω 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Σ ευχαριστώ 

Ελπίζω να μην αρχίσει το δάγκωμα μόνο στο θηλασμό το χω έναν φόβο 

Αχ χαχαχα κλαιω!!!εγω τι να πω με 2 δοντακια χθες παλι με δαγκωσε..να δεις εγω με ποσο φοβο τον ταιζω μαστιχα με εχει κανει....αχχαχχαχα

 

Just now, mama16 είπε:

Δεν το κάνει μόνο έμενα ευτυχώς... Γιατί αγχώθηκα ότι δεν το κάνουν τα άλλα μωρά!!

Μια χαρά την βρίσκω την μικρούλα σου!!! Εμένα ούτε καν. Ακόμα παλεύει να ισορροπήσει την πλατουλα του. Το πολύ 30δευτερολεπτα να σταθεί καθιστός χωρίς στήριξη κ αν πάει να πάρει παιχνιδάκια δεξιά η αριστερά πέφτει

Κ εμεις τοσο στεκομαστε...ποσο μηνων ειστε??

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ~Κική~ είπε:

Μην αγχώνεσαι το κάθε παιδάκι έχει τον ρυθμό του δεν σημαίνει κάτι. Θα πάρει μπρος και δεν θα τον μαζεύεις μετά χαχα. Και εμένα προσφατα  ξεκίνησε να κάθεται αλλά κ πάλι του έχω γύρω προστασία γτ πέφτει. Νομίζω πρέπει να ξεκινήσω το πάτωμα για ώρα αν και ακόμα ξαπλαρει όταν τον βάλω 

Κανονικά δεν πρέπει να αγχώνομαι γιατί ακόμα 7,5 μηνών είναι αλλά σαν μαμά μάλλον δεν μπορώ! Κάθε φορά που κάνει κάτι μετά σκέφτομαι πότε θα ξεκινήσει να κάνει το επόμενο στάδιο!!

Just now, Ria@90 είπε:

Αχ χαχαχα κλαιω!!!εγω τι να πω με 2 δοντακια χθες παλι με δαγκωσε..να δεις εγω με ποσο φοβο τον ταιζω μαστιχα με εχει κανει....αχχαχχαχα

 

Κ εμεις τοσο στεκομαστε...ποσο μηνων ειστε??

7,5 μηνών είναι, εσένα νομίζω 7 η λιγότερο?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mama16 είπε:

Κανονικά δεν πρέπει να αγχώνομαι γιατί ακόμα 7,5 μηνών είναι αλλά σαν μαμά μάλλον δεν μπορώ! Κάθε φορά που κάνει κάτι μετά σκέφτομαι πότε θα ξεκινήσει να κάνει το επόμενο στάδιο!!

7,5 μηνών είναι, εσένα νομίζω 7 η λιγότερο?

Σε 3 μερες 7 μηνων ναι...κι εμενα με αγχωνουν αυτα λεω μηπως ειμαστε πίσω σε κατι μηπως κάτι δεν είναι φυσιολογικό χαχα ακομη κ τα παλαμάκια π κανει με τα πόδια  λεω μηοως δεν είναι φυσιολογικό με τα χέρια δεν κανει....κ το οτι είναι πολυ ατακτος κ κινητικος με αγχώνει μηπως κρύβει κατι απο πισω διαφορα περνανε απ τον νου μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...