Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

On 20/2/2020 at 11:53 ΠΜ, Ria@90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια απο....εσεις δινεται λιγοτερο αλεσμενα στα μωρακια σας γενικα δίνετε στο χερι πχ φρούτο μπισκότο η οτιδηποτε??ποτεωξεκιναει αυτό...η παιδιατρος μας είπε απο 11 μηνων αλλα μ φαινεται αργα...πριτε μ λιγο τι κανετε μπας κ παρω ιδεες...

Καλημερα εμένα πρεον τρώει αυγό κ φρούτα κομματάκια το ήθελε από μόνη της.. Στο φαΐ κ εκεί θέλει κομμάτια αλλά δεν της δίνω ακόμα όχι γτ φοβάμαι αλλά γτ θα τρώει πιο λίγο.. Εμένα είναι 9μηνων και κάνει τα πρώτα βηματακια της.. @Ungry girlπου είσαι κοριτσι;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια 

Πήρα γάλα το humana αλλά δεν έχω δώσει ακόμα. Πρέπει να βάλω και μητρικό μέσα η σκέτο; ποιο γεύμα λέτε να δώσω πρωτα;

Λέτε να το πιει..; Θέλω να αποθηλασω σιγά σιγά μέχρι το καλοκαίρι και αποφάσισα να ξεκινήσω από τώρα να μαθει


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Πήρα γάλα το humana αλλά δεν έχω δώσει ακόμα. Πρέπει να βάλω και μητρικό μέσα η σκέτο; ποιο γεύμα λέτε να δώσω πρωτα;

Λέτε να το πιει..; Θέλω να αποθηλασω σιγά σιγά μέχρι το καλοκαίρι και αποφάσισα να ξεκινήσω από τώρα να μαθει

Καλύτερα να βάλεις κ μητρικό. Κ σιγά σιγά να αυξάνεις ξένο και να μειώνεις μητρικό. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2020 at 12:28 ΜΜ, Dimitr@17 είπε:

Καλημερα εμένα πρεον τρώει αυγό κ φρούτα κομματάκια το ήθελε από μόνη της.. Στο φαΐ κ εκεί θέλει κομμάτια αλλά δεν της δίνω ακόμα όχι γτ φοβάμαι αλλά γτ θα τρώει πιο λίγο.. Εμένα είναι 9μηνων και κάνει τα πρώτα βηματακια της.. @Ungry girlπου είσαι κοριτσι;

Και εμένα κομματάκια τα ήθελε από 10 μηνών και τώρα βλέπω ότι και το φαγητό το θέλει έτσι γιατί εγώ της το δίνω λίγο πατημένο για να τρώει πιο πολύ αλλά νευριάζει κι κάνει την κίνηση για εμετό. Αλλά με τα κομματάκια πάντα τρώνε πιο λίγο. 

Κοριτσια πως τα πάνε τα ζουζούνια σας με τον ύπνο? Εμένα ξυπναγε 2 με 3 φορές όλο το βράδυ κάθε μέρα και ξανά κοιμόταν πάλι με λίγο χάδι. Έχουμε κανένα μήνα που επιδεινώθηκε δλδ ξυπναγε πιο πολλές φορές και τώρα έχουμε 1 εβδομάδα που ξυπνάει ανά μισή ώρα ανά τέταρτο, ανά μια ώρα αναλόγως. Είπα λόγω δοντιών γιατί έχει πρησμένα τα κάτω-πίσω ούλα. Αλλά βρε κορίτσια κάθε μέρα να είναι έτσι, τι να κάνω? Πως να την προσάρμοσω να κοιμάται χωρίς να ξυπναει τόσες φορές?εχει καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία να μου πει τι έκανε? Σε 3 μέρες χρονιζει και δν με εχει κουράσει τόσο πολύ με τον ύπνο όσο τώρα. Απλά στεναχωριεμαι γιατί δν ξεκουράζεται και όλη μέρα έχει γκρινια. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Smile89 είπε:

Με όλα ταυτόχρονα πόδα γεύματα γάλα κάνει?

Δεν Θέλω να αποθηλασω γρήγορα έλεγα γεύμα ανά 15 μέρες να αντικαθιστω Μέχρι καλοκαίρι να αποθηλασω τελείως. Ακόμα δεν  έδωσα αλλά λ εω να ξεκινήσω από το πρωινό όταν γίνει 9 μηνών. Πίνει 3 τη μερα Και ξυπνάει 2 φορές τη νύχτα. Σύνολο 5 περίπου γεύματα

Πάντως Ενώ θέλω να αποθηλασω στο χρόνο ξέρω θα μου λείψει πολυ ο θηλασμός ήδη το σκέφτομαι και νιώθω περίεργα..


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

Λοιπον ηρθε η παιδίατρος  σημερα κ επειδη πλεον γονοματσε 9 μηνων μ ειπε να βαλω κ αλλα κρέατα και ψαρι και αρνί και κουνελι εκτος χοιρινού ολα τα κρεατα...μ ειπε επισης οτι απο εμας μαγειρευω να του δινω..χωωρις αλατακι...μπορείτε να μ δώσετε ιδεες και πως τα μαγειρευετε εσεις??επισης κρεμμυδάκι βαζω?? Ντοματουλα??καμια ιδεαααα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria@90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

Λοιπον ηρθε η παιδίατρος  σημερα κ επειδη πλεον γονοματσε 9 μηνων μ ειπε να βαλω κ αλλα κρέατα και ψαρι και αρνί και κουνελι εκτος χοιρινού ολα τα κρεατα...μ ειπε επισης οτι απο εμας μαγειρευω να του δινω..χωωρις αλατακι...μπορείτε να μ δώσετε ιδεες και πως τα μαγειρευετε εσεις??επισης κρεμμυδάκι βαζω?? Ντοματουλα??καμια ιδεαααα....

κ κρεμμυδακι κ vτοματουλα βαζεις βεβαια καvεις τηv εισαγωγη εvα εvα κλασικα για vα μηv τοv πειραξουv. ε τα κλασικα εγω φτιαχvω γιουβαρλακια ειvαι μια ιδεα μακαροvακι με κιμα κ βαζω στοv κιμα κ αρvισιο κρεατακι . το ψαρι σουπιτσα κυριως κ εο σουρωvω η κ  ψητο αv τα τρωει πατημεvα. ε απλα πραγματα. τωρα κουvελι vα σου πω δεv τρωμε εμεις οποτε γιατι vα δωσω στο μωρο δεv vομιζω οτι χρειαζετε . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

κ κρεμμυδακι κ vτοματουλα βαζεις βεβαια καvεις τηv εισαγωγη εvα εvα κλασικα για vα μηv τοv πειραξουv. ε τα κλασικα εγω φτιαχvω γιουβαρλακια ειvαι μια ιδεα μακαροvακι με κιμα κ βαζω στοv κιμα κ αρvισιο κρεατακι . το ψαρι σουπιτσα κυριως κ εο σουρωvω η κ  ψητο αv τα τρωει πατημεvα. ε απλα πραγματα. τωρα κουvελι vα σου πω δεv τρωμε εμεις οποτε γιατι vα δωσω στο μωρο δεv vομιζω οτι χρειαζετε . 

Ευχαριστώ πολυ λινα μου ...ηδη τ μαγειρεύω κατι αλλο ελπιζω να τ αρέσει γτ όντως τα αλλλα π έτρωγε τελειως αγευστα ήταν.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ποιες απο εσας κανατε στα παιδακια σας το bexsero το εμβολιο της μηνιγγίτιδας??ειναι τοσο βαρυ οντως...ο μικρος πρωτη φορα εχει σφραγίσει τοσο πολυ συομα κ εχει φαει λιγο...κ γκρίνια απο την ωρα π του καναμε τ εμβολιο....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μου ποιες απο εσας κανατε στα παιδακια σας το bexsero το εμβολιο της μηνιγγίτιδας??ειναι τοσο βαρυ οντως...ο μικρος πρωτη φορα εχει σφραγίσει τοσο πολυ συομα κ εχει φαει λιγο...κ γκρίνια απο την ωρα π του καναμε τ εμβολιο....

ειvαι λιγο βαρυ vαι κ εμεvα εκαvε  δεκατακια που αργησαv vα πεσουv ακομα κ με vτεποv .δωσε vτεποvακι αφοβα vα κοιμηθει ησυχα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ειvαι λιγο βαρυ vαι κ εμεvα εκαvε  δεκατακια που αργησαv vα πεσουv ακομα κ με vτεποv .δωσε vτεποvακι αφοβα vα κοιμηθει ησυχα.

Θα το κάνουμε κ εμείς την εβδομάδα π έρχεται.. Πόσες μέρες σας κράτησαν τα συμπτώματα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...