Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

On 5/2/2020 at 11:52 ΜΜ, mama16 είπε:

Μην ανησυχείς θα στρώσουν τα πράγματα.. είναι καλό πάντως που τουλάχιστον τρώει τις στερεές, για το βράδυ σε καταλαβαίνω αλλά ίσως περνάει άλμα όπως είπες. Εμένα πάντως ενώ είχε αρχίσει να τρώει 170-180γρ το έκοψε εδώ κ μια εβδομάδα κ τρώει με το ζόρι 120γρ. Όσο για το βράδυ ξυπνάει πολλές φορές κλαίγοντας, ευτυχώς τον θηλάζω κ ξανά κοιμάται κατευθείαν

Αν σκάσουν τα δοντακια πιστεύω θα ηρεμήσει.. κ ο δικός μου κάπως έτσι συμπεριφέρεται εδώ κ μέρες.. υπομονή!

Να δω πότε θα βγουν αυτά τα δόντια τα πάνω.. Πάντως ηρεμησε τώρα μάλλον ήταν σε άλμα γτ την είδα σήμερα στάθηκε όρθια περισσότερη ώρα χωρίς να κρατιέται από πουθενα

On 6/2/2020 at 1:41 ΠΜ, Kpp83 είπε:

Εμείς από δοντάκια τίποτα ακόμα αλλά μόλις γυρίσω επιτέλους το βράδυ δεν θέλει να ξεκολλήσει από δίπλα μου και ενώ κοιμόταν ξυπνάει κ δεν ηρεμεί αν δεν κοιμηθώ μαζί του.

 Το γάλα μου σιγά σιγά με εγκαταλείπει όπως είναι λογικό με 2 γεύματα τη μέρα που κάνει μήνες τώρα...

@Dimitr@17 από το λίκνο εννοείς επεσε; Ρωτά την παιδίατρο μήπως δώσεις λίγο χαμομήλι. Πολύ φαγητό κ θα ξεχειλωσει το στομάχι της.

Ειχα δώσει παλιά χαμομήλι με το γάλα μήπως της πέσει βαρύ και κοιμηθεί αλλά είχε τα αντίθετα αποτελέσματα και είχε ανήσυχο ύπνο.. Αύριο βγαίνουμε από. Το άλμα.. Ηρεμησε ευτυχώς. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Πήγαμε παιδίατρο σήμερα. Έχει πέσει καμπύλη ο μικρός. Ήταν στην πορτοκαλί από όταν γεννήθηκε και τώρα πήγε στην πράσινη. Αυτόν τον μήνα πήρε μόνο 100gr

Σας έχει συμβεί; 

Μου είπε ότι καλό είναι να συνεχίσω τον θηλασμό και δεν πειράζει που ξυπνάει τα Βράδια ειναι φυσιολογικό για αποκλειστικό θηλασμό. Πηρα λίγο δύναμη είχα πέσει πολύ... 

 

Εντάξει μην αγχώνεσαι κ 100γρ καλά είναι. Μπράβο η γιατρός που επιμένει στο θηλασμό, συνήθως δεν τον κάνουν! Μακάρι να ξεκινήσει να τρώει καλά

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Εντάξει μην αγχώνεσαι κ 100γρ καλά είναι. Μπράβο η γιατρός που επιμένει στο θηλασμό, συνήθως δεν τον κάνουν! Μακάρι να ξεκινήσει να τρώει καλά

Απλά έπεσε μια καμπύλη κάτω.. Και ταραχτηκα!!!!

 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2020 at 11:58 ΠΜ, Χρυσα2 είπε:

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας .. έψαχνα για να βρω ομάδες με προωρογονεις αλλά δεν είχα βρει κάποια.. με βοηθάει πολύ να μιλάω με μαμάδες που είναι στην ίδια φάση με εμένα.. Γιατί γύρω μου έχω ανθρώπους με μωράκια τελειομηνα που όλο με ρωτάνε ακόμα δεν έκανε αυτό ακόμα δεν έκανε το άλλο. και είναι πολύ αγχωτικό όλο αυτό 

Να μην τους ακούς!!! Εμένα γεννήθηκε στη πητ κ Πότε δν έκατσε μπρούμυτα. Δεν ήθελε.. θυμάμαι να μπαίνω κ να ψαχνω εγώ σαν τρελή γτ.. κ κάθησε μόνος του νομίζω 7-8 μηνών.  Επίσης δεν μπουσουλησε ποτεεε.. απλά περπάτησε 13.5 μηνών. Τώρα είναι 16 μηνών κ δεν τον προλαβαίνω... το κάθε παιδί είναι διαφορετικό ποσό μάλλον το δικό σου. Απλά δεν φταις εσύ, αλλά αυτοί που δεν σκέφτονται πριν μιλήσουν... Θα τα κάνει όλα το κοριτσάκι σου αλλά θέλει το χρόνο του.  Να μην την πιέζεις..

Θυμάμαι  εγώ να τον αφήνω μπρουμυτα , είχα πάρει κ ένα μαξιλάρι με παιχνίδια κ περίμενα να γυρίσει.. Κ αυτός νευριάζει κ έκλαιγε.. ότι να ναι ήμουν...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Απλά έπεσε μια καμπύλη κάτω.. Και ταραχτηκα!!!!

 

Όταν λες μια καμπύλη να φανταστώ εννοείς ότι ήταν ακριβώς ή λίγο πάνω απ' την πορτοκαλί κ έπεσε λίγο κάτω από αυτή ανάμεσα στην πράσινη κ στην πορτοκάλι ε? Πάντως λογικό είναι αν πήρε 100 κ έπρεπε σύμφωνα με τις καμπύλες να πάρει 250 για να παραμείνει ακριβώς στην ίδια θέση. Κ μην σε αγχωνει άλλο είναι σε ποια καμπύλη γεννήθηκε κ άλλο σε ποια καμπύλη θα πάει μεγαλώνοντας... Γιατί το μωράκι σου μεγαλώνει κ σιγά σιγά θα γίνει ενας μικρός άντρας. Τι θέλεις καλύτερα να είναι ένα φυσιολογικού βάρους παιδάκι που ανήκει στο μέσο όρο ή ένα παιδάκι που ανηκει πάνω από αυτή την καμπύλη? Βέβαια εντάξει σημασία έχει κ το ύψος. Το ιδανικό είναι να βρίσκονται κ τα 2 στην ίδια καμπύλη ή (για μένα) το ύψος μια καμπύλη πάνω!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Όταν λες μια καμπύλη να φανταστώ εννοείς ότι ήταν ακριβώς ή λίγο πάνω απ' την πορτοκαλί κ έπεσε λίγο κάτω από αυτή ανάμεσα στην πράσινη κ στην πορτοκάλι ε? Πάντως λογικό είναι αν πήρε 100 κ έπρεπε σύμφωνα με τις καμπύλες να πάρει 250 για να παραμείνει ακριβώς στην ίδια θέση. Κ μην σε αγχωνει άλλο είναι σε ποια καμπύλη γεννήθηκε κ άλλο σε ποια καμπύλη θα πάει μεγαλώνοντας... Γιατί το μωράκι σου μεγαλώνει κ σιγά σιγά θα γίνει ενας μικρός άντρας. Τι θέλεις καλύτερα να είναι ένα φυσιολογικού βάρους παιδάκι που ανήκει στο μέσο όρο ή ένα παιδάκι που ανηκει πάνω από αυτή την καμπύλη? Βέβαια εντάξει σημασία έχει κ το ύψος. Το ιδανικό είναι να βρίσκονται κ τα 2 στην ίδια καμπύλη ή (για μένα) το ύψος μια καμπύλη πάνω!

Οχι.λιγο πανω και λιγο κατω παντα επαιζε τωρα Επεσε ακριβως μια καμπύλη ολόκληρη.

Θέλω να αναπτύσσεται Καλά. Το ύψος είναι σε πιο πάνω καμπύλη. Συμβαίνει Γενικά αρα; κι εσείς αλλάξατε καμπύλη;

Δεν τρώει Καλά τα φαγητά του και πιστεύω φταίει αυτο


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Οχι.λιγο πανω και λιγο κατω παντα επαιζε τωρα Επεσε ακριβως μια καμπύλη ολόκληρη.

Θέλω να αναπτύσσεται Καλά. Το ύψος είναι σε πιο πάνω καμπύλη. Συμβαίνει Γενικά αρα; κι εσείς αλλάξατε καμπύλη;

Δεν τρώει Καλά τα φαγητά του και πιστεύω φταίει αυτο

Δεν είναι και κάτι τραγικό από τη στιγμή που δεν τρώει,και εμένα έχει μια εβδομάδα που δεν τρώει καλά λογο δοντιών και σίγουρα μεχρι να παμε στο γιατρο θα έχει πέσει,στην αρχή και εγώ στεναχωριομουν αλλά η παιδίατρος μου δεν δινει  σημασία στις καμπύλες και έτσι άρχισα και εγώ να μην πολύ κοιτάζω ούτως ή άλλως δεν παίρνουνε κάθε μήνα ουτε το ίδιο βάρος ουτε το ίδιο ύψος 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2020 at 12:25 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Οχι.λιγο πανω και λιγο κατω παντα επαιζε τωρα Επεσε ακριβως μια καμπύλη ολόκληρη.

Θέλω να αναπτύσσεται Καλά. Το ύψος είναι σε πιο πάνω καμπύλη. Συμβαίνει Γενικά αρα; κι εσείς αλλάξατε καμπύλη;

Δεν τρώει Καλά τα φαγητά του και πιστεύω φταίει αυτο

Εμένα ο μπέμπης όταν γεννήθηκε ήταν σε ύψος στην 3η θέση κ σε βάρος λίγο κάτω απ' την 3η. Σε ύψος πλέον έχει ανέβει ενδιάμεσα της 25ης θέσης κ της 50ης κ σε βάρος ενώ πάντα ήταν λίγο κάτω απ' την 3η τον προηγούμενο μήνα πήρε καλό βαρος κ πήγε ελαφρώς πιο πάνω αλλά τώρα τον ξανά έπιασαν οι αφαγιες οπότε νομίζω πως θα ξανά πέσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια για απόγευμα ποια κρεμα δημητριακών  δινετε??παίρναμε της bio bebe η οποια ειναι σε ελλειψη δεν βγαζει αυτον τον καιρο ...πηρα αναγκαστικα της Νουνού κ του τη δοκιμάζω αυτες τις μερες ετσι λιγες κουταλιές τ πρωι να δω αν τν πειράξει γτ εχει γαλα μεσα κ ειχαμε θεμα αλλεργιας στον θηλασμο λογω γαλακτοκομικών...κ γνκ θελω να μαι σίγουρη αν τ πειράζει η οχι..τι μ προτείνετε να παρω σε κρεμα δημητριακών????κατα προτιμηση κατι π να μην εχει γαλα...κ να ναι η κρεμα.βιολογικη...πηρα κρεμα βρωμης της hipp σημερα αλλα δε ξέρω κανει για απόγευμα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Ria@90 εγώ τη hipp του βάζω το απόγευμα!

@vaso_mpempis μήπως του φταίει το κουταλάκι; Μήπως έχει αλλεργία σε κάτι;

Μπορεις να στειλεις εικόνα??? Ποια ακριβως? Η δινεις κ εσυ βρωμη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια για απόγευμα ποια κρεμα δημητριακών  δινετε??παίρναμε της bio bebe η οποια ειναι σε ελλειψη δεν βγαζει αυτον τον καιρο ...πηρα αναγκαστικα της Νουνού κ του τη δοκιμάζω αυτες τις μερες ετσι λιγες κουταλιές τ πρωι να δω αν τν πειράξει γτ εχει γαλα μεσα κ ειχαμε θεμα αλλεργιας στον θηλασμο λογω γαλακτοκομικών...κ γνκ θελω να μαι σίγουρη αν τ πειράζει η οχι..τι μ προτείνετε να παρω σε κρεμα δημητριακών????κατα προτιμηση κατι π να μην εχει γαλα...κ να ναι η κρεμα.βιολογικη...πηρα κρεμα βρωμης της hipp σημερα αλλα δε ξέρω κανει για απόγευμα?

Κι εγώ hipp παίρνω και είναι το μοναδικό γεύμα που τρωει

Just now, Kpp83 είπε:

@Ria@90 εγώ τη hipp του βάζω το απόγευμα!

@vaso_mpempis μήπως του φταίει το κουταλάκι; Μήπως έχει αλλεργία σε κάτι;

Αλλεργια ε;;; Αν υπήρχε περίπτωση αλλεργίας δεν θα μου έλεγε κάτι η γιατρός;;; ασε που αυτό θα σήμαινε ότι έχει αλλεργία σε όλα.. Σου λέω φρούτα μεσημεριανό το ράβει ότι και να βάλω μέσα. 

Για το κουταλάκι δεν πιστεύω γιΑτί την κρέμα δημητριακών την τρώει σε διαφορικό χρόνο !!!! :lol:

Δεν ξέρω τι γίνεται Ίσως είναι τα δόντια!!!!!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...