Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@MumMaria είναι 10μηνων το θηριάκι μου και δεν θέλω ούτε να το διανοηθώ!! Μπράβο σου!

6 έως 8 μηνων (ανάλογα και με το ύψος του μωρού εμένα πχ 7 μηνων το αύξησε) μας είχε πει 100γρ κρεας και συμπληρώνουμε με λαχανικά για 2 ημέρες. Της δεύτερς ημέρας δεν το αλέθουμε. Εμένα ήταν πολύ ψηλός οπότε στον 7ο το πηγε 160γρ. και από 200μλ αλεσμένο που έτρωγε σε 250γρ.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@MumMaria είναι 10μηνων το θηριάκι μου και δεν θέλω ούτε να το διανοηθώ!! Μπράβο σου!

6 έως 8 μηνων (ανάλογα και με το ύψος του μωρού εμένα πχ 7 μηνων το αύξησε) μας είχε πει 100γρ κρεας και συμπληρώνουμε με λαχανικά για 2 ημέρες. Της δεύτερς ημέρας δεν το αλέθουμε. Εμένα ήταν πολύ ψηλός οπότε στον 7ο το πηγε 160γρ. και από 200μλ αλεσμένο που έτρωγε σε 250γρ.

 

Καλημέρα! Κι εμένα ψηλός είναι αλλά αφαγος σχετικά οπότε καλύτερα θα ξεκινήσω με 100.:-P

Να σου ζήσει κ το αντράκι σου:x

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2020 at 2:33 ΠΜ, vaso_mpempis είπε:

Κι εμένα δεν έτρωγε ως που βρήκα το μαγικό φίλτρο χαχαχαχα γλυκοπατατα, καρότο,πατάτα,φρέσκο κρεμμύδι, λίγο λάχανο στο μπλέντερ με λίγο λαδι και ντανταααααν ηταν η πρώτη φορά που έφαγε ολόκληρο γεύμα λαχανικα. Έτυχε και του άρεσε ο συνδυασμός;;; Δεν ξέρω πραγματικά! Εντάξει από τότε εχει φάει αρκετά διαφορετικά γεύματα αλλα Γενικά δεν είναι φαγανος καθόλου!!! 3 μήνες παλεύω με τα φαγητά και εγώ ασε! 

Γειά σου Βάσω! Βρασμένα θα έδωσες τα λαχανικά; Δεν έχω δοκιμάσει να της δώσω λάχανο. Εμένα της αρέσουν φασολακια πράσινα και αρακά,  αλλά και πάλι δεν τρώει ποσότητα. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Γειά σου Βάσω! Βρασμένα θα έδωσες τα λαχανικά; Δεν έχω δοκιμάσει να της δώσω λάχανο. Εμένα της αρέσουν φασολακια πράσινα και αρακά,  αλλά και πάλι δεν τρώει ποσότητα. 

Ναι βρασμένα! Κι Εμένα του αρέσουν αυτά και τα ψάρια τρελαίνεται σε αντίθεση με το κρεας

@Ria@90Εμένα η παιδίατρος μου ειπε οτι εισάγουμε τα πάντα πλέον εκτός από χοιρινό (μετά τον χρόνο) και γιαούρτι (μετά τον 11ο)

Όχι ζάχαρη,μελι και αλάτι 

Έχω ήδη ξεκινήσει και όσπρια και ξηρούς καρπούς να φανταστείς.. 

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Να ρωτήσω πάλι...πορτοκάλι πότε βάλατε;λεμόνι στην λαχανόσουπα;ντοματουλα;ψαράκι;

Γιαούρτι μετά τους 11 μήνες ε;Βάσω όταν λες σιγά σιγά τα εισάγουμε όλα,εννοείς μετά τον 7 ο μήνα  ή είναι ακόμα νωρίς;;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να ρωτήσω πάλι...πορτοκάλι πότε βάλατε;λεμόνι στην λαχανόσουπα;ντοματουλα;ψαράκι;

Γιαούρτι μετά τους 11 μήνες ε;Βάσω όταν λες σιγά σιγά τα εισάγουμε όλα,εννοείς μετά τον 7 ο μήνα  ή είναι ακόμα νωρίς;;

Θα πρέπει να ρωτήσεις την παιδίατρο σου. Μόνο αυτή να ακούς. Εγώ μεχρι τον 7ο ειχα βάλει πορτοκάλι και λεμόνι και τομάτα στον 7ο έβαλα αυγό και στον 8ο ψάρι. Τώρα στον 9ο μου είπε σιγά σιγά όλα έβαλα όσπρια και ξηρούς καρπούς..  μεχρι το έτος θέλει να τα έχουμε εισάγει όλα. Ο κάθε παιδίατρος έχει το πρόγραμμα του καλύτερα να το ακολουθείς

Καλημέρα :x


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελπίζω να είστε όλες καλά και οι οικογένειές σας!!! Κουράγιο κορίτσια μου να είμαστε όλες δυνατές για τα παιδάκια μας.... οικογενειακά στο σπίτι με παιχνίδια και χαρούλες όσο μπορούμε!!!

:wub:

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Τι κανει ο Κωνσταντίνος μας;; μεγαλωσε;;;; :wub:

Λοιπόν,χθες του έβαλα μοσχαράκι ποντίκι κ κόντεψε να κεράσει..μετά την δεύτερη μπουκιά σφράγισε το στόμα! Αλλαααααα του έκανα σήμερα την μαγική σου συνταγή(!) και ω ναι έφαγε!!!:-Dδεν ξέρω αν ήταν τυχαίο ή απλά τον έκοψε λόρδα μεγάλη (δεν έφαγε κ πολύ τα φρουτάκια του σήμερα) μου έφτιαξε την μέρα!! Κ ναι με κάτι τέτοια χαίρομαι εγω:mrgreen:

Ευχαριστωωωω

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...