Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, Luckystars είπε:

@Ria@90 κοριτσι μου 

Ναι αυτο με το καρότσι, το σετ των  3ων!Το καροτσι του επισης καταπληκτικο! Το εχουμε κατά ευχαριστηθεί! Ειναι αρκετα πιο ακριβό σαν προιον απο άλλα, ομως αξιζει τα χρήματά του! Εμεις εχουμε αυτο που κλείνει σαν βιβλίο. Αν θέλεις να κοιταξω το μοντελο να στο γράψω! 

Κ εμεις εχπυνετο book 51 της pecperego...απλα στο καρεκαλι δεν ειναι άνετος ειναι λιγο σα καμπουρα....κ επισης το καροτσι το κανονικό μ φανηκε οκ καλο αλλα πολυ στενο...μονο με τη καλαθουνα εμεινα υπερ ευχαριστημένη.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 52 λεπτά , Ria@90 είπε:

Κ εμεις εχπυνετο book 51 της pecperego...απλα στο καρεκαλι δεν ειναι άνετος ειναι λιγο σα καμπουρα....κ επισης το καροτσι το κανονικό μ φανηκε οκ καλο αλλα πολυ στενο...μονο με τη καλαθουνα εμεινα υπερ ευχαριστημένη.....

Εχει σκαλες ρυθμισης πισω απο την πλατουλα, ρυθμιζει μοίρες για την πλατουλα.Για το καροτσι μιλαω. Καρεκλακι εννοεις του φαγητου; Αν ναι και αυτο εχει σκαλες ρυθμισης. Εμας σε κανενα απο τα δυο δεν καμπουριαζει.Ποσο μηνων είστε; Μηπως προσπαθείτε να στερεωθειτε; Αυτο το κάνει και εμας αλλα οχι απο την θεση που ρυθμίζουμε, απλα κινειται μεσα στο καρότσι ή στο καρεκλακι αναλόγως τι θέλει. Καλα η καλαθουνα οντως υπεροχη! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι σε απόγνωση.. Η δικιά μου είναι στην 36η εβδομάδα και μάλλον περνάει το άλμα καθώς μπορεί να πιει το βράδυ 250μλ κ να ξυονησει μετά από δύο ώρες έχει τύχει να της δώσω πάλι γάλα το πίνει ένα βράδυ ήπιε 700μλ γάλα.. Την ημέρα τρώει κ πάρα τρώει κ για να κοιμηθεί κάνει 6γευματα όχι 5 που θα έπρεπε κανονικά.. Πείτε μου θα περάσει αυτό το πράγμα;; Α επίσης να πω ότι κοιμάται 9 και σηκώνεται 630 το πρωί κ καθολη την διαρκεί της μέρας θα κοιμηθεί σπαστά 1ωρα εκτός κ αν είναι στο κρεβάτι μ που θα κοιμηθεί λίγο παραπάνω.. Τις τελευταίες δύο βδομάδες την βάζω κούνια να κοιμάται γτ έπεσε κ χτύπησε από το κρέας κ τρεχαμε

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν τρώει τίποτα και όλο κοιμάται μέρα νύχτα έχω ανησυχήσει πολύ έχω παιδίατρο την Παρασκευή. Τον ενοχλούν τα δόντια του πολύ πάντως.. μαλλον θα βγάλει τα πάνω

Γάλα γάλα γάλα... τα εχω παίξει με τον θηλασμό.. παχυνα κιόλας και έχω πέσει ψυχολογικά.. χάλια 

Και μετά νιωθω και τύψεις που δεν είμαι χαρούμενη με το μωρό!!!

5 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Κορίτσια είμαι σε απόγνωση.. Η δικιά μου είναι στην 36η εβδομάδα και μάλλον περνάει το άλμα καθώς μπορεί να πιει το βράδυ 250μλ κ να ξυονησει μετά από δύο ώρες έχει τύχει να της δώσω πάλι γάλα το πίνει ένα βράδυ ήπιε 700μλ γάλα.. Την ημέρα τρώει κ πάρα τρώει κ για να κοιμηθεί κάνει 6γευματα όχι 5 που θα έπρεπε κανονικά.. Πείτε μου θα περάσει αυτό το πράγμα;; Α επίσης να πω ότι κοιμάται 9 και σηκώνεται 630 το πρωί κ καθολη την διαρκεί της μέρας θα κοιμηθεί σπαστά 1ωρα εκτός κ αν είναι στο κρεβάτι μ που θα κοιμηθεί λίγο παραπάνω.. Τις τελευταίες δύο βδομάδες την βάζω κούνια να κοιμάται γτ έπεσε κ χτύπησε από το κρέας κ τρεχαμε

Νομίζω να τρώει δεν είναι κακό.. ..να μην τρώει Είναι!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Κορίτσια είμαι σε απόγνωση.. Η δικιά μου είναι στην 36η εβδομάδα και μάλλον περνάει το άλμα καθώς μπορεί να πιει το βράδυ 250μλ κ να ξυονησει μετά από δύο ώρες έχει τύχει να της δώσω πάλι γάλα το πίνει ένα βράδυ ήπιε 700μλ γάλα.. Την ημέρα τρώει κ πάρα τρώει κ για να κοιμηθεί κάνει 6γευματα όχι 5 που θα έπρεπε κανονικά.. Πείτε μου θα περάσει αυτό το πράγμα;; Α επίσης να πω ότι κοιμάται 9 και σηκώνεται 630 το πρωί κ καθολη την διαρκεί της μέρας θα κοιμηθεί σπαστά 1ωρα εκτός κ αν είναι στο κρεβάτι μ που θα κοιμηθεί λίγο παραπάνω.. Τις τελευταίες δύο βδομάδες την βάζω κούνια να κοιμάται γτ έπεσε κ χτύπησε από το κρέας κ τρεχαμε

Μην ανησυχείς θα στρώσουν τα πράγματα.. είναι καλό πάντως που τουλάχιστον τρώει τις στερεές, για το βράδυ σε καταλαβαίνω αλλά ίσως περνάει άλμα όπως είπες. Εμένα πάντως ενώ είχε αρχίσει να τρώει 170-180γρ το έκοψε εδώ κ μια εβδομάδα κ τρώει με το ζόρι 120γρ. Όσο για το βράδυ ξυπνάει πολλές φορές κλαίγοντας, ευτυχώς τον θηλάζω κ ξανά κοιμάται κατευθείαν

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Εμένα πάλι δεν τρώει τίποτα και όλο κοιμάται μέρα νύχτα έχω ανησυχήσει πολύ έχω παιδίατρο την Παρασκευή. Τον ενοχλούν τα δόντια του πολύ πάντως.. μαλλον θα βγάλει τα πάνω

Γάλα γάλα γάλα... τα εχω παίξει με τον θηλασμό.. παχυνα κιόλας και έχω πέσει ψυχολογικά.. χάλια 

Και μετά νιωθω και τύψεις που δεν είμαι χαρούμενη με το μωρό!!!

Νομίζω να τρώει δεν είναι κακό.. ..να μην τρώει Είναι!

Αν σκάσουν τα δοντακια πιστεύω θα ηρεμήσει.. κ ο δικός μου κάπως έτσι συμπεριφέρεται εδώ κ μέρες.. υπομονή!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς από δοντάκια τίποτα ακόμα αλλά μόλις γυρίσω επιτέλους το βράδυ δεν θέλει να ξεκολλήσει από δίπλα μου και ενώ κοιμόταν ξυπνάει κ δεν ηρεμεί αν δεν κοιμηθώ μαζί του.

 Το γάλα μου σιγά σιγά με εγκαταλείπει όπως είναι λογικό με 2 γεύματα τη μέρα που κάνει μήνες τώρα...

@Dimitr@17 από το λίκνο εννοείς επεσε; Ρωτά την παιδίατρο μήπως δώσεις λίγο χαμομήλι. Πολύ φαγητό κ θα ξεχειλωσει το στομάχι της.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Εμείς από δοντάκια τίποτα ακόμα αλλά μόλις γυρίσω επιτέλους το βράδυ δεν θέλει να ξεκολλήσει από δίπλα μου και ενώ κοιμόταν ξυπνάει κ δεν ηρεμεί αν δεν κοιμηθώ μαζί του.

 Το γάλα μου σιγά σιγά με εγκαταλείπει όπως είναι λογικό με 2 γεύματα τη μέρα που κάνει μήνες τώρα...

@Dimitr@17 από το λίκνο εννοείς επεσε; Ρωτά την παιδίατρο μήπως δώσεις λίγο χαμομήλι. Πολύ φαγητό κ θα ξεχειλωσει το στομάχι της.

Αχ πόσο σε ζηλεύω που έχεις καταφέρει και τρώει και πίνει νερό!!!! Εμένα νεογέννητο ακόμα 8μηνες τα έχω παίξει! Την Παρασκευή θα το κουβεντιασω με την παιδίατρο δεν αντέχω άλλο νομίζω..  Δεν έχω κουράγιο για αλλα πράγματα εξαιτίας της εξάντλησης από το θηλασμο και έχω πέσει πολύ 

Δεν τρώει και κάνω  6-7 θηλασμους/24ωρο Και πλέον είναι μεγάλο μωρό και πίνει μεγάλες ποσότητες. 

Θέλω να τον θηλαζω αλλά αυτη η συχνότητα δεν αντέχεται!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Εμείς από δοντάκια τίποτα ακόμα αλλά μόλις γυρίσω επιτέλους το βράδυ δεν θέλει να ξεκολλήσει από δίπλα μου και ενώ κοιμόταν ξυπνάει κ δεν ηρεμεί αν δεν κοιμηθώ μαζί του.

 Το γάλα μου σιγά σιγά με εγκαταλείπει όπως είναι λογικό με 2 γεύματα τη μέρα που κάνει μήνες τώρα...

@Dimitr@17 από το λίκνο εννοείς επεσε; Ρωτά την παιδίατρο μήπως δώσεις λίγο χαμομήλι. Πολύ φαγητό κ θα ξεχειλωσει το στομάχι της.

Ούτε εμείς έχουμε ακόμα αλλά την προηγούμενη εβδομάδα που πήγαμε παιδίατρο είπε ότι σε καμία 20σαρια μέρες το πολύ θα βγάλει γιατί είναι πολύ φουσκωμένο. 

2 γεύματα την ημέρα πως το κατάφερες? Απ' ότι θυμάμαι έδινες πιπίλα από πολύ μικρό οπότε δεν σε έχει για νανούρισμα ε? Εμένα πάντως θηλάζει το βράδυ 4-5 φορές, 1 φορά το πρωί κ 2 φορές το μεσημέρι. Όσες φορές δλδ θέλει να κοιμηθεί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Εμείς από δοντάκια τίποτα ακόμα αλλά μόλις γυρίσω επιτέλους το βράδυ δεν θέλει να ξεκολλήσει από δίπλα μου και ενώ κοιμόταν ξυπνάει κ δεν ηρεμεί αν δεν κοιμηθώ μαζί του.

 Το γάλα μου σιγά σιγά με εγκαταλείπει όπως είναι λογικό με 2 γεύματα τη μέρα που κάνει μήνες τώρα...

@Dimitr@17 από το λίκνο εννοείς επεσε; Ρωτά την παιδίατρο μήπως δώσεις λίγο χαμομήλι. Πολύ φαγητό κ θα ξεχειλωσει το στομάχι της.

Απο το κρεβάτι μας έπεσε π είναι ένα μέτρο ύψος.. Την ρώτησα κ είπε να κόψω το γάλα κ να δώσω νερό για να καταλάβει ότι δεν έχει γάλα για να μην ξυπνάει.. Εγώ πιστεύω ότι δεν θέλει να είναι στην κούνια γτ είχε συνιθισει στο κρεβάτι μαζί μας.. Απόδειξη ότι χθες π την πήρα όταν ξυονησε δεν ξύπνησε για φαΐ το πήρε σερί μέχρι το πρωί στις 7

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αχ πόσο σε ζηλεύω που έχεις καταφέρει και τρώει και πίνει νερό!!!! Εμένα νεογέννητο ακόμα 8μηνες τα έχω παίξει! Την Παρασκευή θα το κουβεντιασω με την παιδίατρο δεν αντέχω άλλο νομίζω..  Δεν έχω κουράγιο για αλλα πράγματα εξαιτίας της εξάντλησης από το θηλασμο και έχω πέσει πολύ 

Δεν τρώει και κάνω  6-7 θηλασμους/24ωρο Και πλέον είναι μεγάλο μωρό και πίνει μεγάλες ποσότητες. 

Θέλω να τον θηλαζω αλλά αυτη η συχνότητα δεν αντέχεται!!!!!!!

Από βάρος πως είναι? Παιρνει ικανοποιητικά η επειδή δεν τρώει στερεές έχει στασιμότητα? Έχεις δοκιμάσει τελείως κρέμα να είναι το φαγητό ή μήπως τα θέλει κομματάκια. Πάντως αρκετά μωρά που θηλάζουν δεν θέλουν τις στερεές.. Μακάρι σιγά σιγά να φάει! Εννοείται ότι στο κρεβάτι σας του αρέσει καλύτερα. Κ εμάς πλέον δεν κοιμάται καθόλου στην κούνια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμας ευτυχώς κοιμάται κούνια και χωρίς θηλασμο. τον κοιμιζω με πιπίλα .

Το στήθος το έχει μόνο για φαί απο την αρχή, όταν χορτάσει σταματάει και αν τον βαλω στηθος και δεν πειναει γυρναει τη μούρη του.σε αυτό είμαι τυχερή 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αύριο έχω παιδίατρο θα δούμε το βάρος. Πάντως με αυτούς τους ρυθμούς δεν θα αντέξω στον αποκλειστικό θηλασμό για πολύ τα έχω παιξει

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Εμας ευτυχώς κοιμάται κούνια και χωρίς θηλασμο. τον κοιμιζω με πιπίλα .

Το στήθος το έχει μόνο για φαί απο την αρχή, όταν χορτάσει σταματάει και αν τον βαλω στηθος και δεν πειναει γυρναει τη μούρη του.σε αυτό είμαι τυχερή 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αύριο έχω παιδίατρο θα δούμε το βάρος. Πάντως με αυτούς τους ρυθμούς δεν θα αντέξω στον αποκλειστικό θηλασμό για πολύ τα έχω παιξει

Μακάρι να σου βρει λύση η παιδίατρος. Πάνω απ' όλα εσύ να είσαι καλά, αν δεν μπορείς άλλο θηλασμό ας δίνεις ξένο... Πάντως αν σκέφτεσαι κάτι τέτοιο καλό είναι να το ξεκινήσεις σύντομα γιατί δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι δεκτικός ο μπέμπης σου. Πόση ώρα διαρκεί πλέον ο θηλασμός? Τρώει γρήγορα? Γιατί αν διαρκεί λίγο είτε δίνεις δικό σου είτε ξένο το ίδιο πιστεύω θα είναι. Το παν είναι να αρχίσει να τρώει στερεές

6 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Εμας ευτυχώς κοιμάται κούνια και χωρίς θηλασμο. τον κοιμιζω με πιπίλα .

Το στήθος το έχει μόνο για φαί απο την αρχή, όταν χορτάσει σταματάει και αν τον βαλω στηθος και δεν πειναει γυρναει τη μούρη του.σε αυτό είμαι τυχερή 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αύριο έχω παιδίατρο θα δούμε το βάρος. Πάντως με αυτούς τους ρυθμούς δεν θα αντέξω στον αποκλειστικό θηλασμό για πολύ τα έχω παιξει

Μακάρι να σου βρει λύση η παιδίατρος. Πάνω απ' όλα εσύ να είσαι καλά, αν δεν μπορείς άλλο θηλασμό ας δίνεις ξένο... Πάντως αν σκέφτεσαι κάτι τέτοιο καλό είναι να το ξεκινήσεις σύντομα γιατί δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι δεκτικός ο μπέμπης σου. Πόση ώρα διαρκεί πλέον ο θηλασμός? Τρώει γρήγορα? Γιατί αν διαρκεί λίγο είτε δίνεις δικό σου είτε ξένο το ίδιο πιστεύω θα είναι. Το παν είναι να αρχίσει να τρώει στερεές

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε παιδίατρο σήμερα. Έχει πέσει καμπύλη ο μικρός. Ήταν στην πορτοκαλί από όταν γεννήθηκε και τώρα πήγε στην πράσινη. Αυτόν τον μήνα πήρε μόνο 100gr

Σας έχει συμβεί; 

Μου είπε ότι καλό είναι να συνεχίσω τον θηλασμό και δεν πειράζει που ξυπνάει τα Βράδια ειναι φυσιολογικό για αποκλειστικό θηλασμό. Πηρα λίγο δύναμη είχα πέσει πολύ... 

 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2020 at 12:16 PM, mama16 said:

Από βάρος πως είναι? Παιρνει ικανοποιητικά η επειδή δεν τρώει στερεές έχει στασιμότητα? Έχεις δοκιμάσει τελείως κρέμα να είναι το φαγητό ή μήπως τα θέλει κομματάκια. Πάντως αρκετά μωρά που θηλάζουν δεν θέλουν τις στερεές.. Μακάρι σιγά σιγά να φάει! Εννοείται ότι στο κρεβάτι σας του αρέσει καλύτερα. Κ εμάς πλέον δεν κοιμάται καθόλου στην κούνια.

Ναι ναι η Αγία Πιπίλα μας έσωσε. Εμάς κοιμάται πλέον στην κούνια του γτ εκεί γύρω στα Χριστούγεννα μας είχε πεθάνει. Κάναμε μια προσαρμογή στη μέθοδο του Εστιβιλ αλλά δεν τη συνιστώ σε κανένα. Δεν είχα επιλογή λόγω επιστροφής στη δουλειά να μην κοιμάται όμως...

@vaso_mpempis σε καταλαβαίνω κ δεν ξέρω πώς αντέχεις. Δοκίμασε αν πάρει μπουκάλι να συμπληρώσεις με ξένο τα γεύματα κ δώσε στήθος πρωί βράδυ.Απλα για το στήθος σου κόβε ένα γεύμα ανά εβδομάδα. Τα ωφελή του θηλασμού τα παίρνει  τουλάχιστον έτσι μου λέει η παιδίατρος ελπίζω να ισχύει γτ θα συνεχίσω κ εγώ έως το χρόνο αν έχω έστω κ.λιγο γάλα...

Σήμερα έσκασε επιτέλους ένα δοντάκι!

 

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ναι ναι η Αγία Πιπίλα μας έσωσε. Εμάς κοιμάται πλέον στην κούνια του γτ εκεί γύρω στα Χριστούγεννα μας είχε πεθάνει. Κάναμε μια προσαρμογή στη μέθοδο του Εστιβιλ αλλά δεν τη συνιστώ σε κανένα. Δεν είχα επιλογή λόγω επιστροφής στη δουλειά να μην κοιμάται όμως...

@vaso_mpempis σε καταλαβαίνω κ δεν ξέρω πώς αντέχεις. Δοκίμασε αν πάρει μπουκάλι να συμπληρώσεις με ξένο τα γεύματα κ δώσε στήθος πρωί βράδυ.Απλα για το στήθος σου κόβε ένα γεύμα ανά εβδομάδα. Τα ωφελή του θηλασμού τα παίρνει  τουλάχιστον έτσι μου λέει η παιδίατρος ελπίζω να ισχύει γτ θα συνεχίσω κ εγώ έως το χρόνο αν έχω έστω κ.λιγο γάλα...

Σήμερα έσκασε επιτέλους ένα δοντάκι!

 

Όσο αντέξω θα του δίνω το γάλα του και βλέπουμε.. Έλεγα να κάνω μεικτή μετά το χρονο αλλά πολύ φοβαμαι ότι τότε θα είναι πλέον αργά!!! 

Το χειρότερο ειναι ότι δεν μπορώ να αντλησω με τόσους θηλασμους και αν γινει κάτι δεν θα έχει γάλα να πιει

Με το καλό τα δοντάκια σας!!! 

Πως πάει η δουλειά; πως πάει η επιστροφή; ο μικρός στη γιαγιά; 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...