Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Ρε κορίτσια δεν τα ζουμε αυτά!!! Έχω φρικάρει εντελώς!!

Αχ μην το συζητάς κ πόσο θα κρατήσει δεν ξέρουμε. Εμείς αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κλειστουμε σπίτι, μόνο αυτός θα πηγαίνει στη δουλειά αναγκαστικά κ μετά δεν θα βλέπουμε άνθρωπο! Εν τω μεταξυ σε 1,5 μήνα περίπου είχαμε κανονίσει κ την βάπτιση κ δεν ξέρω αν πρέπει να την αναβαλουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Για ένα βρεφάκι ποια θερμοκρασία θεωρείται πυρετός;

  • Φυσιολογική θερμοκρασία σώματος: 36°C - 37°C
  • Αυξημένη θερμοκρασία σώματος: 37°C - 38°C
  • Πυρετός: από 38°C και άνω
  • Υψηλός πυρετός: 40°C
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Ρε κορίτσια δεν τα ζουμε αυτά!!! Έχω φρικάρει εντελώς!!

Άσε κι εγώ δεν το πιστεύω αυτό που γίνεται... εύχομαι να γλιτώσουμε την τραγωδία της Ιταλίας μόνο..

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια και μπεμπάκια

ο μικρός όλο κοιμάται... είναι φυσιολογικό;;; έχει τώρα κανα δυο μέρες! Με το ζόρι τρώει λίγο και μετά γκρίνια και τρίψιμο μάτια! 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και μωράκια! Τι κάνετε; Να σας ρωτήσω τι τρώνε τα παιδάκια σας, δίνετε τοστ με τυρί ; Εμένα είναι σχεδόν 11 μηνών και τρώει πάρα πολύ λίγο.  Και άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι εδώ και 2.5 μήνες δεν θέλει να κοιμηθεί στη κούνια και κοιμάται μαζί μου. Τι νύχτα ξυπνάει 3-4 φορές να θηλαζει και έχω κουραστεί. Αν είναι στη κούνια ξυπνάει ποιο πολλές φορές και ήρεμες μόνο με στήθος. Τι να κάνω,  καμία συμβουλή;

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Πω ρε κορίτσια 2 θετικά κρούσματα στη περιοχη π μενω..

Και ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα.. προσοχή κορίτσια Μεγάλη

Ρια μου εσένα ο μικρός σου πόσες ώρες κοιμάται το 24ωρο;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Και ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα.. προσοχή κορίτσια Μεγάλη

Ρια μου εσένα ο μικρός σου πόσες ώρες κοιμάται το 24ωρο;

Εχω παθει σοκ διοτθ ειναι μικρή περιοχη οποτε καταλαβαίνεις οτι είναι λιγσ τετράγωνα απ τ σπίτι μ. 

Κοιμάται καλύτερα απο πριν σιγουρα 3 45λεπτα μεσα στη μερα...κ 10 με 6 με ενδιάμεσους θηλασμούς κ ύπνο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα,θέλω την βοήθεια κι αν με θέλετε να κάτσω κ στην παρέα σας.διαβαζα κ τα μπεμπακια κ τις μανουλες Αυγούστου,αλλα το πήρα απόφαση να γραφτώ τώρα που ξανά είμαι εγκυος.εχω ένα αγοράκι 7 μηνών και έχει ένα μισή μήνα που ξεκινήσαμε στέρεες,φρούτα κούτσα στραβά τρώει άλλα λαχανικά με τίποτα.εχω δοκιμάσει τα πάντα κ σε διαφορετικά λαχανικά κ στο ποσό πηχτα ή όχι να τα κάνω.μεχρι κ δικό μου γάλα έβαλα μήπως κ τα φάει.τωρα είναι βάλω κ κρεβατάκι,θα το συζητήσουμε στο εμβόλιο αύριο με την παιδίατρο αλλά μας είπε να περιμένουμε καλύτερα λόγω της κατάστασης κ να μην τον φέρουμε.μου είπε μοσχαράκι αλλά δεν μου έδωσε οδηγίες τηλεφωνικώς.μπορειτε να βοηθήσετε;ποιο κομμάτι από το μοσχάρι;πόση ποσότητα;ώρα;

Συγγνώμη κ για το μακροσκελές μήνυμα.

On 16/3/2020 at 2:22 ΠΜ, vaso_mpempis είπε:

Και ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα.. προσοχή κορίτσια Μεγάλη

Ρια μου εσένα ο μικρός σου πόσες ώρες κοιμάται το 24ωρο;

Βάσω εμένα ο μικρός από την αρχή κοιμόταν καλά αλλά με το που έκλεισε τους 6 μήνες χτυπάει 12ωρο το βράδυ κ μεσα στην μέρα άλλο ένα δυώρο!υπναρας! Δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό πάντως! Σε μένα ίσως έπαιξε ρόλο ότι μειώσαμε τους θηλασμους κ μπήκανε στέρεες..

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,θέλω την βοήθεια κι αν με θέλετε να κάτσω κ στην παρέα σας.διαβαζα κ τα μπεμπακια κ τις μανουλες Αυγούστου,αλλα το πήρα απόφαση να γραφτώ τώρα που ξανά είμαι εγκυος.εχω ένα αγοράκι 7 μηνών και έχει ένα μισή μήνα που ξεκινήσαμε στέρεες,φρούτα κούτσα στραβά τρώει άλλα λαχανικά με τίποτα.εχω δοκιμάσει τα πάντα κ σε διαφορετικά λαχανικά κ στο ποσό πηχτα ή όχι να τα κάνω.μεχρι κ δικό μου γάλα έβαλα μήπως κ τα φάει.τωρα είναι βάλω κ κρεβατάκι,θα το συζητήσουμε στο εμβόλιο αύριο με την παιδίατρο αλλά μας είπε να περιμένουμε καλύτερα λόγω της κατάστασης κ να μην τον φέρουμε.μου είπε μοσχαράκι αλλά δεν μου έδωσε οδηγίες τηλεφωνικώς.μπορειτε να βοηθήσετε;ποιο κομμάτι από το μοσχάρι;πόση ποσότητα;ώρα;

Συγγνώμη κ για το μακροσκελές μήνυμα.

Βάσω εμένα ο μικρός από την αρχή κοιμόταν καλά αλλά με το που έκλεισε τους 6 μήνες χτυπάει 12ωρο το βράδυ κ μεσα στην μέρα άλλο ένα δυώρο!υπναρας! Δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό πάντως! Σε μένα ίσως έπαιξε ρόλο ότι μειώσαμε τους θηλασμους κ μπήκανε στέρεες..

Τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και θέλει παρα πολύ προσοχή με τον ιο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τι σου είπε η γιατρός να μήν πας να κανεις εμβόλιο του παιδιού αυτά πρεπει να γίνουν τι να κάνουμε θα προσεξεις και εσύ και η γιατρός και όλα καλά δνε νομιζω ότι είναι σωστο να μην κανει το παιδι εμβόλιο και να το πάτε πίσω και αν ολο αυτό τελειώσει σε δυο μήνες δεν γίνονται αυτά τα παιδιά μας είναι πανω απο όλα και η υγεια τους


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και θέλει παρα πολύ προσοχή με τον ιο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τι σου είπε η γιατρός να μήν πας να κανεις εμβόλιο του παιδιού αυτά πρεπει να γίνουν τι να κάνουμε θα προσεξεις και εσύ και η γιατρός και όλα καλά δνε νομιζω ότι είναι σωστο να μην κανει το παιδι εμβόλιο και να το πάτε πίσω και αν ολο αυτό τελειώσει σε δυο μήνες δεν γίνονται αυτά τα παιδιά μας είναι πανω απο όλα και η υγεια τους

Κι ο άντρας μου αυτό είπε ρε συ,μήπως αυτό είναι πιο επικίνδυνο να μην κάνει εμβόλιο;! Μας είπε να την πάρουμε σε μια εβδομάδα κ βλέπουμε αλλά σκέφτομαι ότι μέρα τη μέρα γίνονται χειρότερα τα πράγματα,τι ακριβώς θα αλλάξει σε μια βδομάδα;; Μας είπε ότι έρχεται σε επαφή με πολλά άρρωστα παιδάκια κ μπορεί να είναι φορείς κ μέσω αυτής να κολλήσει το δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κι ο άντρας μου αυτό είπε ρε συ,μήπως αυτό είναι πιο επικίνδυνο να μην κάνει εμβόλιο;! Μας είπε να την πάρουμε σε μια εβδομάδα κ βλέπουμε αλλά σκέφτομαι ότι μέρα τη μέρα γίνονται χειρότερα τα πράγματα,τι ακριβώς θα αλλάξει σε μια βδομάδα;; Μας είπε ότι έρχεται σε επαφή με πολλά άρρωστα παιδάκια κ μπορεί να είναι φορείς κ μέσω αυτής να κολλήσει το δικό μας.

Κοιτά είναι μια κατασταση που είναι γενικά περίπλοκη το εμβόλιο είναι μείζων θέμα ετσι αν δεν το κανει και αρρωστήσει δεν θα έχει πρόβλημα ;; επίσης ας βάλει το παιδι και μπορεί να αερισει τον χώρο της πρίν βάλει άλλο παιδάκι μέσα τι να πω εγώ είμαι αυτής της άποψης εμβόλια δεν πρέπει να μην γίνονται ειδικα αν είναι τα πολύ πολύ σημαντικά 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Κοιτά είναι μια κατασταση που είναι γενικά περίπλοκη το εμβόλιο είναι μείζων θέμα ετσι αν δεν το κανει και αρρωστήσει δεν θα έχει πρόβλημα ;; επίσης ας βάλει το παιδι και μπορεί να αερισει τον χώρο της πρίν βάλει άλλο παιδάκι μέσα τι να πω εγώ είμαι αυτής της άποψης εμβόλια δεν πρέπει να μην γίνονται ειδικα αν είναι τα πολύ πολύ σημαντικά 

Τα πολύ σημαντικά θεωρεί ότι τα κάναμε το πρώτο 6 μηνο.τεσπα,θα την καλέσω την άλλη εβδομάδα κ θα φανεί.

Για το φαγακι που έγραψα πιο πανω εχεις καμιά συμβουλή;;:wink: ή κάνα λαχανικό που να μην έχω σκεφτεί;έχω δοκιμάσει καρότο,πατάτα,γλυκοπατάτα,κρεμμυδάκι,λάχανο,κουνουπίδι,μπρόκολο,πράσο,κολοκύθα,κολοκυθάκια,παντζάρι. Και σε διάφορους συνδυασμους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...