Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Xrysasid είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Εχουμε 2 εβδομαδες που η μικρή κοιμαται με πολυ ζορι. Πιο πριν την κοιμιζα αγακλια και με τραγουδι.. Τωρα εχει 2 εβδομαδες που θελει να νανουριζεται στο κρεβατι αλλα να ριμαι κ εγω διπλα της. Την νανουτιζα ετσι και το βραδυ ξυπναγε πολλες φορες και εκλαιγε τοσο πολυ που ηθελε να την βγαλω απο τη κουνια γιατι μοθ εδειχνε με το δαχτυλο υο κρεβατι. Την ξαναεβαζα κρεβατι κοιμοταν κ ξανα κουνια. 2 εβδομαδες ετσι. Τωρα καθε βραδυ εχει υοσο υπερενταση καθε βραδυ που δν θελει να κοιμηθει. Μολις την παω δωματιο αρχίζει κλαιει καθεται κατω στο πάτωμα και δν θελει να καθησει ουτε κρεβατι ουτε κουνια. Καλα κουνια πλεον κλαιει τοσο πολυ.. Πφφφ

Εκανα τη μεθοδο της καρεκλας αλλα δν τα καταφεραμε γιατι εκλαιγε με τις ωρες και παρολο που ειμουν διπλα της τσιριζε. Ηταν γενικα δυσκολη στον υπνο αλλα τοσο πολυ ποτε. Ειμαι τοσο χαλια ψυχολογικα δν ξερω τι να κανω καο δν θελω να συνεχίσει να κοιμαται μαζι μας οπως καταληγει καθε βραδυ πλεον. Καταλαβα οτι ειναι χειριστικη δλδ θελει να καθησει στο κρεβατι μας για να κοιμηθει και αν την αφησω κουνια, την χαιδευω και της μιλαω αλλα κλαιει σπαρακτικα. 

Τι να κανω σκεφτηκα να την βγαλω σε κρεβατι δικο της. Τι μου προτείνετε? 

Πόσο είναι το μωράκι σου; Μήπως περνάει κάποιο άλμα;Την έχεις στο δικό της δωμάτιο ή στο δικό σας;Αν  υποκύπτεις και τη βάζεις στο δικό σας κρεβάτι(που ναι το καταλαβαίνω με την κούραση και την υπερπροσπάθεια να κοιμηθεί κάποια στιγμή εξαντλείσαι και υποκύπτεις),η αλήθεια είναι ότι θα κάνει ό,τι μπορεί για να το καταφέρει.. Δοκίμασε για αρχή τουλάχιστον να μην τη βάζεις στο κρεβάτι, εκτός βέβαια αν δεν είναι τόσο μεγάλο θέμα για εσάς.Δυστυχώς επειδή κι εμείς έχουμε θέμα με τον ύπνο, δεν έχω κάτι άλλο να σου προτείνω αλλά αυτό που έχω αποφύγει είναι να την κοιμίζω στο κρεβάτι μας όσο κι αν δυσκολευόμαστε στη διαδικασία του ύπνου.Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, LittleCherry είπε:

Πόσο είναι το μωράκι σου; Μήπως περνάει κάποιο άλμα;Την έχεις στο δικό της δωμάτιο ή στο δικό σας;Αν  υποκύπτεις και τη βάζεις στο δικό σας κρεβάτι(που ναι το καταλαβαίνω με την κούραση και την υπερπροσπάθεια να κοιμηθεί κάποια στιγμή εξαντλείσαι και υποκύπτεις),η αλήθεια είναι ότι θα κάνει ό,τι μπορεί για να το καταφέρει.. Δοκίμασε για αρχή τουλάχιστον να μην τη βάζεις στο κρεβάτι, εκτός βέβαια αν δεν είναι τόσο μεγάλο θέμα για εσάς.Δυστυχώς επειδή κι εμείς έχουμε θέμα με τον ύπνο, δεν έχω κάτι άλλο να σου προτείνω αλλά αυτό που έχω αποφύγει είναι να την κοιμίζω στο κρεβάτι μας όσο κι αν δυσκολευόμαστε στη διαδικασία του ύπνου.Υπομονή!

15 μηνων ειναι η μικρη μου. Ναι στο δικο μας δωματιο. Ειπα να προσπαθησω να την κοιμιζω εκτος δωματιου και μα την βαζω κουνια. Δν θελω μα κοιμαται μαζι μας γιατι ολοι οι γνωστοί μας ειπαν οτι θα θέλει συνεχεια να κοιμομαστε μαζι και θελω να μαθει μονη της να κοιμαται. 

Εσυ πως την κοιμιζεις και ποσο ειναι η δικια σου? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Xrysasid είπε:

15 μηνων ειναι η μικρη μου. Ναι στο δικο μας δωματιο. Ειπα να προσπαθησω να την κοιμιζω εκτος δωματιου και μα την βαζω κουνια. Δν θελω μα κοιμαται μαζι μας γιατι ολοι οι γνωστοί μας ειπαν οτι θα θέλει συνεχεια να κοιμομαστε μαζι και θελω να μαθει μονη της να κοιμαται. 

Εσυ πως την κοιμιζεις και ποσο ειναι η δικια σου? 

Καλημέρα!Η δικιά μου είναι 9,5 μηνών...Από 7 μηνών την έβαλα στο δωμάτιό της στην κούνια της κι ευτυχώς είχε πάει πολύ καλά η μετάβαση.Στην αρχή για περίπου δύο εβδομάδες κοιμόμουν δίπλα της σε έναν καναπέ. Μέχρι πριν λίγο καιρό με τον βραδινό θηλασμό κοιμόταν εύκολα γιατί την έπαιρνε ο ύπνος θηλάζοντας όμως αυτό δεν συμβαίνει πια δυστυχώς και παίρνει αρκετή ώρα για να κοιμηθεί.. Συνήθως με αγκαλιά ή κούνημα τραγουδώντας σε πολυθρόνα που δεν πιάνει πάντα κιόλας.. προσπαθώ ωστόσο να τη βάζω στην κούνια χωρίς να έχει αποκοιμηθεί εντελώς για να την παίρνει καλά εκεί μέσα.Αυτό βέβαια έχει το τίμημα ότι χρειάζεται να ξανακάνουμε τη διαδικασία αρκετές φορές γι'αυτό λέω ότι κι εμείς έχουμε θέματα με τον ύπνο.Επίσης ενώ για ένα διάστημα είχε ξεκινήσει να κοιμάται σερί αυτό σταμάτησε σε συνδυασμό με δόντια και άγχος αποχωρισμού (πιστεύω) και ξυπνάει 2-3 φορές ενδιάμεσα αλλά τις δύο τουλάχιστον κοιμάται ξανά χωρίς να τη βγάλω απο την κούνια..την τρίτη φορά της δίνω γάλα γιατί δεν κοιμάται πάλι.Θα δοκιμάσω κι άλλες μεθόδους που ανέφεραν σε προηγούμενα σχόλια και κάποιες κοπέλες γιατί θέλω κάποια στιγμή επιτέλους να καταφέρει να κοιμάται μόνη της και να μην παλεύουμε ώρες.Θέλει φυσικά υπομονή κι επιμονή.Εγώ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις να τη βάλεις στο δωμάτιό της για αρχή γιατί όσο το καθυστερείς θα δυσκολευτείς ακόμη πιο πολύ στη συνέχεια.Μπορεί να δεις διαφορά μιας και εσάς ουσιαστικά από ό,τι καταλαβαίνω διεκδικεί τη θέση της στο κρεβάτι σας και τελικά το πετυχαίνει.. Καλή επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Nikoleta... said:

Έκλαιγε πολύ όταν τον αφήνατε στο κρεβάτι για να κοιμηθεί; Γιατί εμείς που το δοκιμάσαμε 2-3 φορές αυτό παραλίγο να μείνει από το κλάμα.

Πάρα πολύ εκλαιγε ειναι αλήθεια. Αλλά ήμουν εκεί δίπλα του και ήμουν σίγουρη ότι δεν φοβάται απλά πρέπει να κόψει τη συνήθεια κοιμάμαι αγκαλιά. 

 

12 hours ago, Xrysasid said:

15 μηνων ειναι η μικρη μου. Ναι στο δικο μας δωματιο. Ειπα να προσπαθησω να την κοιμιζω εκτος δωματιου και μα την βαζω κουνια. Δν θελω μα κοιμαται μαζι μας γιατι ολοι οι γνωστοί μας ειπαν οτι θα θέλει συνεχεια να κοιμομαστε μαζι και θελω να μαθει μονη της να κοιμαται. 

Εσυ πως την κοιμιζεις και ποσο ειναι η δικια σου? 

Χρυσα μου θέλει πάντως λίγη υπομονή και εμένα τις πρώτες δυο μέρες αντιστάθηκε σθεναρά. Είμαι σιγουρη ότι τα κάνεις όλα τέλεια αλλά δεν ειναι ευκολο να έχεις ενα μικράκι να σκάει στο κλάμα ξέρω. Αλλη λύση πάντως από επιμονη και υπομονή δεν υπάρχει φοβάμαι. Επέμεινε και επικεντ΄ρωσου στις μικρές νίκες.

Δοκίμασε επίσης να κάνεις ευχάριστη την ώρα του ύπνου και με μια ρουτίνα. Εμας ξέρει πχ πλέον ότι το πρόγραμμα ειναι μπάνιο με το μπαμπα, βιβλίο με τη μαμα, γάλα και υπνο. Θα τα καταφέρετε... Βοήθησε επίσης πολύ να χαρεί το δωμάτιο του! Του βάλαμε αυτοκόλλητα και αστεράκια από αυτά που λαμπιρίζουν στο ταβανι και τα χαζευει με πολύ χαρά!

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2020 at 12:06 ΠΜ, nanoula90 είπε:

Αποθηλασαμε στον χρονο. Ειχα ξεκινησει να του μαθαινω αρχικα να πινει με καλαμακι απο 8 μηνων. Μας πηρε σχεδον 2 μηνες μεχρι να το καταφερει με καθημερινη "εκπαιδευση". Οποτε μετα πηρα ενα ποτηρακι με καλαμακι. Και οταν εγινε 11 μηνων, ειχα ενα κουτι ξενο αν ποτε μου χρειαζοταν κλειστο! Και λεω ας ξεκινησω την προσπαθεια. Του εφτιαχνα γαλα, το εβαζα στο ποτηρακι του με το καλαμακι και του το αφηνα μπροστα του σε ασχετες στιγμες. Την πρωτη φορα που δοκιμασε ηπιε 10μλ. Αλλα για μενα ηταν μεγαλη η χαρα γιατι ειχε γινει το πρωτο βημα. Τις επομενες φορες πότε επινε ποτε οχι. Συνεχισα να θηλαζω οποτε θελει. Μολις χρονισε του εβαζα φρεσκο γαλα στο ποτηρακι του. Και αντικατεστησα ετσι τον πρωινο θηλασμο με γαλα. Τις υπολοιπες ωρες θηλαζα. Μετα απο λιγες μερες αντικατεστησα κ τον μεσημεριανο θηλασμο που με αυτον κοιμοταν. Αυτο εγινε απο μονο του ουσιαστικα, δεν εκανα κατι. Κ τελευταιο αφησα τον βραδινο θηλασμο και τους θηλασμους που εκανε οταν ξυπνουσε. Ειναι και στο παιδι βεβαια, εγω σταθηκα τυχερη παρολο που δεν το πιστευα ποτε γιατι ηταν πολυ προσκολλημενος στο στηθος. Θηλαζε συνεχεια. Αλλα κι ομως τελικα το κοψαμε και χωρις κλαματα! Δεν εκλαψε ουτε μια φορα για να θηλασει.

Κορίτσι,γεια σου.Ήθελα να σε ρωτήσω όταν έκοψες τον βραδινό θηλασμό δέχτηκε εύκολα να πίνει το βραδινό γάλα από το ποτήρι; Επίσης αν ξυπνούσε ενδιάμεσα μέχρι να κοιμάται σερί δεν έδινες γάλα,ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, LittleCherry είπε:

Κορίτσι,γεια σου.Ήθελα να σε ρωτήσω όταν έκοψες τον βραδινό θηλασμό δέχτηκε εύκολα να πίνει το βραδινό γάλα από το ποτήρι; Επίσης αν ξυπνούσε ενδιάμεσα μέχρι να κοιμάται σερί δεν έδινες γάλα,ε;

Καλησπερα κοριτσι μου. Το δεχτηκε το βραδινο γαλα, αλλα αφου ειχε δεχτει και το πρωι να πινει. Στις αρχες δηλαδη τον θηλαζα κανονικα για να κοιμηθει. Και οταν επεφτα κ γω για υπνο κατα τις 11-12 το βραδυ, του δινα γαλα με το ποτηρακι ενω ηταν κοιμισμενος. Κ ομως πετυχε χαχαχα. Ρουφαγε κοιμισμενος! Και ετσι χορταινε και αντι να ξυπναει πχ 6 φορες οπως εκανε με τον θηλασμο, ξυπναγε 1-2. Την πρωτη φορα τον χαιδευα για να ξανακοιμηθει. Αν δεν επιανε τον θηλαζα. Αν ξυπναγε μετα απο ωρα πχ στις 5 το πρωι απο τις 8.30 που κοιμοταν, τοτε του φτιαχνα ξανα γαλα. Οποτε μειναμε με ελαχιστους θηλασμους το βραδυ. Οταν σιγουρευτηκα οτι δεχοταν το φρεσκο γαλα, του δωσα και την ωρα που επεφτε για υπνο στις 8.30. Οποτε αφαιρεσαμε και αυτον τον θηλασμο και εμεινε μονο 1-2 θηλασμοι στα δυσκολα κι πιο πολυ για να μην πρηζεται το στηθος μου. Οταν προσαρμοστηκε το στηθος τοτε και κοψαμε τελειως τους βραδινους θηλασμους(ειχε αρχισει ηδη να κοιμαται καλυτερα κ ξυπναγε μονο 1-2 φορες) και απλα τον χαιδευα να ξανακοιμηθει. Εφτασε καποια στιγμη να πινει γυρω στα 250-300μλ γαλα πριν κοιμηθει, οποτε δεν ξυπναγε πλεον, μονο για κανα χαδακι η απλα επειδη δεν βολευοταν και ξανακοιμοταν αμεσως. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου. Το δεχτηκε το βραδινο γαλα, αλλα αφου ειχε δεχτει και το πρωι να πινει. Στις αρχες δηλαδη τον θηλαζα κανονικα για να κοιμηθει. Και οταν επεφτα κ γω για υπνο κατα τις 11-12 το βραδυ, του δινα γαλα με το ποτηρακι ενω ηταν κοιμισμενος. Κ ομως πετυχε χαχαχα. Ρουφαγε κοιμισμενος! Και ετσι χορταινε και αντι να ξυπναει πχ 6 φορες οπως εκανε με τον θηλασμο, ξυπναγε 1-2. Την πρωτη φορα τον χαιδευα για να ξανακοιμηθει. Αν δεν επιανε τον θηλαζα. Αν ξυπναγε μετα απο ωρα πχ στις 5 το πρωι απο τις 8.30 που κοιμοταν, τοτε του φτιαχνα ξανα γαλα. Οποτε μειναμε με ελαχιστους θηλασμους το βραδυ. Οταν σιγουρευτηκα οτι δεχοταν το φρεσκο γαλα, του δωσα και την ωρα που επεφτε για υπνο στις 8.30. Οποτε αφαιρεσαμε και αυτον τον θηλασμο και εμεινε μονο 1-2 θηλασμοι στα δυσκολα κι πιο πολυ για να μην πρηζεται το στηθος μου. Οταν προσαρμοστηκε το στηθος τοτε και κοψαμε τελειως τους βραδινους θηλασμους(ειχε αρχισει ηδη να κοιμαται καλυτερα κ ξυπναγε μονο 1-2 φορες) και απλα τον χαιδευα να ξανακοιμηθει. Εφτασε καποια στιγμη να πινει γυρω στα 250-300μλ γαλα πριν κοιμηθει, οποτε δεν ξυπναγε πλεον, μονο για κανα χαδακι η απλα επειδη δεν βολευοταν και ξανακοιμοταν αμεσως. 

Κοπέλα μου,σε ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση! Είναι που θα ξεκινήσω τώρα μέσα στο καλοκαίρι κι εγώ προσπάθειες για γάλα με ποτηράκι κι όσο να είναι ένα άγχος το έχω.. Ειδικά για τους βραδινούς θηλασμούς δεν ξέρω πώς θα καταφέρω να τους αντικαταστήσω κάποια στιγμή,μου φαίνεται αρκετά δύσκολο..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου. Το δεχτηκε το βραδινο γαλα, αλλα αφου ειχε δεχτει και το πρωι να πινει. Στις αρχες δηλαδη τον θηλαζα κανονικα για να κοιμηθει. Και οταν επεφτα κ γω για υπνο κατα τις 11-12 το βραδυ, του δινα γαλα με το ποτηρακι ενω ηταν κοιμισμενος. Κ ομως πετυχε χαχαχα. Ρουφαγε κοιμισμενος! Και ετσι χορταινε και αντι να ξυπναει πχ 6 φορες οπως εκανε με τον θηλασμο, ξυπναγε 1-2. Την πρωτη φορα τον χαιδευα για να ξανακοιμηθει. Αν δεν επιανε τον θηλαζα. Αν ξυπναγε μετα απο ωρα πχ στις 5 το πρωι απο τις 8.30 που κοιμοταν, τοτε του φτιαχνα ξανα γαλα. Οποτε μειναμε με ελαχιστους θηλασμους το βραδυ. Οταν σιγουρευτηκα οτι δεχοταν το φρεσκο γαλα, του δωσα και την ωρα που επεφτε για υπνο στις 8.30. Οποτε αφαιρεσαμε και αυτον τον θηλασμο και εμεινε μονο 1-2 θηλασμοι στα δυσκολα κι πιο πολυ για να μην πρηζεται το στηθος μου. Οταν προσαρμοστηκε το στηθος τοτε και κοψαμε τελειως τους βραδινους θηλασμους(ειχε αρχισει ηδη να κοιμαται καλυτερα κ ξυπναγε μονο 1-2 φορες) και απλα τον χαιδευα να ξανακοιμηθει. Εφτασε καποια στιγμη να πινει γυρω στα 250-300μλ γαλα πριν κοιμηθει, οποτε δεν ξυπναγε πλεον, μονο για κανα χαδακι η απλα επειδη δεν βολευοταν και ξανακοιμοταν αμεσως. 

Σε τι ηλικία ξεκινήσατε φρέσκο; 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Σε τι ηλικία ξεκινήσατε φρέσκο; 

Μολις χρονισαμε. Καλημέρα

4 ώρες πρίν, LittleCherry είπε:

Κοπέλα μου,σε ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση! Είναι που θα ξεκινήσω τώρα μέσα στο καλοκαίρι κι εγώ προσπάθειες για γάλα με ποτηράκι κι όσο να είναι ένα άγχος το έχω.. Ειδικά για τους βραδινούς θηλασμούς δεν ξέρω πώς θα καταφέρω να τους αντικαταστήσω κάποια στιγμή,μου φαίνεται αρκετά δύσκολο..

Αν πινει ηδη νερο με ποτηρακι τοτε ενα πρωτο βημα εχει ηδη γινει. Μετα οσον αφορα το γαλα, το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο, αλλα αυτο που καταλαβα ειναι οτι πρεπει να σαι κ συ χαλαρη, να μην πιεζεις και να δωσεις χρονο στο παιδακι σου. Μην απογοητευτεις απο την πρωτη μερα. Κ μενα ακατορθωτο μου φαινοταν, θηλαζε παρα πολυ ο δικος μου και σαν να μην εφτανε αυτο δεν ετρωγε κ στερεες καλα. Αυτο ακομα το εχουμε δυστυχως. Δεν ειναι ευκολος στο φαγητο καθολου. Αλλα θα την βρεις την λυση, αρκει να εχεις υπομονη!

  • Ευχαριστώ 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Μολις χρονισαμε. Καλημέρα

Αν πινει ηδη νερο με ποτηρακι τοτε ενα πρωτο βημα εχει ηδη γινει. Μετα οσον αφορα το γαλα, το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο, αλλα αυτο που καταλαβα ειναι οτι πρεπει να σαι κ συ χαλαρη, να μην πιεζεις και να δωσεις χρονο στο παιδακι σου. Μην απογοητευτεις απο την πρωτη μερα. Κ μενα ακατορθωτο μου φαινοταν, θηλαζε παρα πολυ ο δικος μου και σαν να μην εφτανε αυτο δεν ετρωγε κ στερεες καλα. Αυτο ακομα το εχουμε δυστυχως. Δεν ειναι ευκολος στο φαγητο καθολου. Αλλα θα την βρεις την λυση, αρκει να εχεις υπομονη!

Εμένα δυστυχώς μου είπε φρέσκο μετά το 15μηνο. Ιδανικά 18 μηνών!! Πολύ Μου φάνηκε κι εγω τώρα  ήθελα να δώσω.. Μάλλον θα περιμένω

Ευχαριστώ πολυ 

Καλησπέρα!!!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis είπε:

Εμένα δυστυχώς μου είπε φρέσκο μετά το 15μηνο. Ιδανικά 18 μηνών!! Πολύ Μου φάνηκε κι εγω τώρα  ήθελα να δώσω.. Μάλλον θα περιμένω

Ευχαριστώ πολυ 

Καλησπέρα!!!

Νομιζω πως αν δεν εχεις θεμα με αλλεργια μπορεις να δωσεις. Ο καθε παιδιατρος ακολουθει αλλο προγραμμα κοριτσι μου, αλλα οσον αφορα τη διατροφη, τον τελευταιο λογο τον εχει ο γονιος. Γιατι 10 παιδιατρους να ρωτησεις, 10 διαφορετικες γνωμες θα παρεις. Οποτε κανεις οτι εσυ θεωρεις σωστο πανω σε αυτο το θεμα. Οι επισημες οδηγιες λενε οτι μετα τον χρονο μπορεις να εισαγεις φρεσκο, απο κει και περα εσυ ακολουθεις αυτο που σε εκφραζει σαν μαμα κοριτσι μου! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2020 at 6:46 ΜΜ, Kpp83 είπε:

Πάρα πολύ εκλαιγε ειναι αλήθεια. Αλλά ήμουν εκεί δίπλα του και ήμουν σίγουρη ότι δεν φοβάται απλά πρέπει να κόψει τη συνήθεια κοιμάμαι αγκαλιά. 

Εμένα είναι 8 μηνών. Πρέπει κι εμείς να το κάνουμε αυτό. Ο άντρας μου το δοκίμασε 2 φορές, αλλά πλάνταξε στο κλάμα και μετά κοιμήθηκε. Εγώ το χαλάω γιατί τον λυπάμαι να τον ακούω να κλαίει. Αλλά θα το προσπαθήσουμε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2020 at 4:50 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Εμένα δυστυχώς μου είπε φρέσκο μετά το 15μηνο. Ιδανικά 18 μηνών!! Πολύ Μου φάνηκε κι εγω τώρα  ήθελα να δώσω.. Μάλλον θα περιμένω

Ευχαριστώ πολυ 

Καλησπέρα!!!

Κορίτσι,γεια σου! Συνεχίζεις την προσπάθεια ή εγκατέλειψες;; Ήθελα να σου πω ότι ξεκίνησα κι εγώ τις δοκιμές για ξένο και μόνο αν έχει μητρικό μέσα μπορεί να πιει μερικές γουλιές.. Κατάφερα να βγάλω με το θήλαστρο και έβαλα πιο πολύ μητρικό και λίγο από το ξένο..Την πρώτη πρώτη φορά έβαλα μόνο μητρικό και τις επόμενες άρχισα να προσθέτω λίγο λίγο και ξένο..Είναι πολύ νωρίς για να φανεί κάτι άλλα ήταν θετικό το γεγονός ότι ήπιε έστω και λίγο..Αν κατάφερνες να βγάλεις λίγο από το δικό σου ίσως κάτι να γινόταν και σε εσένα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2020 at 6:54 ΜΜ, LittleCherry είπε:

Κορίτσι,γεια σου! Συνεχίζεις την προσπάθεια ή εγκατέλειψες;; Ήθελα να σου πω ότι ξεκίνησα κι εγώ τις δοκιμές για ξένο και μόνο αν έχει μητρικό μέσα μπορεί να πιει μερικές γουλιές.. Κατάφερα να βγάλω με το θήλαστρο και έβαλα πιο πολύ μητρικό και λίγο από το ξένο..Την πρώτη πρώτη φορά έβαλα μόνο μητρικό και τις επόμενες άρχισα να προσθέτω λίγο λίγο και ξένο..Είναι πολύ νωρίς για να φανεί κάτι άλλα ήταν θετικό το γεγονός ότι ήπιε έστω και λίγο..Αν κατάφερνες να βγάλεις λίγο από το δικό σου ίσως κάτι να γινόταν και σε εσένα..

Νομίζω του άρεσε το κατσικίσιο. 

Τα παράτησα. Του έφτιαξα το δωμάτιο τώρα και θα το πάω πιο σοβαρά! Έχω βάλει στόχο τέλος καλοκαιριού να έχω αποθηλασει

Δεν αντλώ καθόλου έχω να αντλησω πάνω από 3 μήνο

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis said:

Νομίζω του άρεσε το κατσικίσιο. 

Τα παράτησα. Του έφτιαξα το δωμάτιο τώρα και θα το πάω πιο σοβαρά! Έχω βάλει στόχο τέλος καλοκαιριού να έχω αποθηλασει

Δεν αντλώ καθόλου έχω να αντλησω πάνω από 3 μήνο

Να ζήσει!

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...