Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, P.L.L. είπε:

Καλησπέρα! Μαρία μου μην ανησυχεις καθόλου! Δεν είναι υποχρεωτικό να είναι γαλα το τελευταίο γεύμα. Το γιαούρτι που λες είναι υπέροχο σαν εναλλακτική τροφή και μάλιστα κάποιοι θα σου πουν ότι είναι και καλύτερο από το γαλα αφού έχει υποστεί ζύμωση. Και τα φρούτα παρεούλα μια χαρά. Κι αν το πρωί δεν πίνει  πολύ γαλα για πρωινό δοκιμασε του πάλι γιαούρτι με φρούτα. Τα αυγά τα τρώει; Είναι πολύ δυναμωτικά και δεν πειράζει να δίνεις και κάθε μέρα! Μακάρι να ήταν όλα τα παιδιά σαν το δικό σου! Ειδικά εκεί που λες ότι κοιμάται και 11ωρο σερί με κανεις να ζηλευω! Χαχαχα

Ελα Αναστασία μου,πως είναι η μικρή σου εσένα;;

Ναι μωρέ είναι πολύ ήσυχος κ βολικος το αγοράκι μου!αυγά τώρα Δευτέρα θα ξεκινήσω,φοβόμουν λίγο με τις αλλεργίες κ το άφησα να πάω δέκα μηνών ,όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε εισάγει όμως κ τα τρώει όλα ως τώρα.απο λίγο βέβαια αλλά όλα.αυτο με το γάλα είναι σχετικά καινούριο που μας κάνει..θα του δίνω γιαουρτακι γιατί του αρέσει πολύ ,του βάζω κ κομματάκια μάνγκο κ γίνεται το αγαπημένο του!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria είπε:

Ελα Αναστασία μου,πως είναι η μικρή σου εσένα;;

Ναι μωρέ είναι πολύ ήσυχος κ βολικος το αγοράκι μου!αυγά τώρα Δευτέρα θα ξεκινήσω,φοβόμουν λίγο με τις αλλεργίες κ το άφησα να πάω δέκα μηνών ,όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε εισάγει όμως κ τα τρώει όλα ως τώρα.απο λίγο βέβαια αλλά όλα.αυτο με το γάλα είναι σχετικά καινούριο που μας κάνει..θα του δίνω γιαουρτακι γιατί του αρέσει πολύ ,του βάζω κ κομματάκια μάνγκο κ γίνεται το αγαπημένο του!!

Μια χαρα ειστε κοριτσι μου. Δεν ειναι και τοσο απαραιτητο το γαλα αφου τρωει αλλα γαλακτοκομικα. Φτου φτου το παιδακι σου. Εμενα 1,5 ετους το μονο που τρωει με ευχαριστηση ειναι σκουπιδακια απο κατω!

  • Χαχα 6

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Ελα Αναστασία μου,πως είναι η μικρή σου εσένα;;

Ναι μωρέ είναι πολύ ήσυχος κ βολικος το αγοράκι μου!αυγά τώρα Δευτέρα θα ξεκινήσω,φοβόμουν λίγο με τις αλλεργίες κ το άφησα να πάω δέκα μηνών ,όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε εισάγει όμως κ τα τρώει όλα ως τώρα.απο λίγο βέβαια αλλά όλα.αυτο με το γάλα είναι σχετικά καινούριο που μας κάνει..θα του δίνω γιαουρτακι γιατί του αρέσει πολύ ,του βάζω κ κομματάκια μάνγκο κ γίνεται το αγαπημένο του!!

Καλά είναι η μικρή μου! Εμενα τώρα έχει ξεκινήσει να κοιμάται καλά. Αργά ναι μεν αλλά ως το πρωί. Ο γλυκουλης ο δικός σου σας καλομαθαίνει! 

Εμενα τρώει τα πάντα αλλά έχει αρχίσει να έχει αγάπη ιδιαίτερη σε πατάτα μακαρόνια κι όλα όσα δεν θα ήταν καλό να αγαπάει γιατί είναι στρουμπουλουλα. Αλλά ευτυχως της αρέσουν πολύ και τα λαχανικά. Αν το γιαούρτι με το μάνγκο ήταν μεγάλη της αγάπη όλο αυτό θα της εδινα χωρίς δισταγμό! Φιλάκια πολλά στον ζουμπουρλουδη μας και στο σποράκι επισης! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Μια χαρα ειστε κοριτσι μου. Δεν ειναι και τοσο απαραιτητο το γαλα αφου τρωει αλλα γαλακτοκομικα. Φτου φτου το παιδακι σου. Εμενα 1,5 ετους το μονο που τρωει με ευχαριστηση ειναι σκουπιδακια απο κατω!

Αχαχαχααχα!σε ευχαριστώ πολύ,να χαίρεσαι το παιδάκι σου!κι εμάς τα σκουπιδακια κ τα χνουδακια είναι τα αγαπημένα μας!χαχαχα!

Just now, P.L.L. είπε:

Καλά είναι η μικρή μου! Εμενα τώρα έχει ξεκινήσει να κοιμάται καλά. Αργά ναι μεν αλλά ως το πρωί. Ο γλυκουλης ο δικός σου σας καλομαθαίνει! 

Εμενα τρώει τα πάντα αλλά έχει αρχίσει να έχει αγάπη ιδιαίτερη σε πατάτα μακαρόνια κι όλα όσα δεν θα ήταν καλό να αγαπάει γιατί είναι στρουμπουλουλα. Αλλά ευτυχως της αρέσουν πολύ και τα λαχανικά. Αν το γιαούρτι με το μάνγκο ήταν μεγάλη της αγάπη όλο αυτό θα της εδινα χωρίς δισταγμό! Φιλάκια πολλά στον ζουμπουρλουδη μας και στο σποράκι επισης! 

Κάλλιο αργά,πάρα ποτέ,αφού κοιμάται πλέον μέχρι πρωί..εμάς μας καλοεμαθε κ θα έρθει τώρα η τσουπρα κ θα μας τα ανατρέψει όλα!χαχαχα

Ναι για τα φρούτα,ειδικά τώρα τα καλοκαιρινά ,τρελαινεται.με το ζόρι δέκα κιλά είναι αλλά οκ.να χαίρεσαι που έχει τα μπουτακια της βρε συ.για ζουπηγμα θα είναι.κο εσύ φιλάκια στην όμορφη σου κ στον γιο που ερχεται:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου,τι μου κάνετε? έχω χαθεί με τα 3 παιδιά εντελώς...ελπίζω όλες να είσαι καλά με τα παιδάκια σας!!! εμένα ακόμα θηλαζει μικρη κοντεύει 15 μηνων ....απο τον 10 μηνα περίπου ,είναι πολύ ανήσυχη στον ύπνο της ,έχει μεγάλες αμυγδαλές κ δεν ξέρω αν φταίει αυτο που δεν κοιμάται καλά. ξυπνάει σίγουρα 2,3 φορές μπορεί κ παραπάνω κ θα μπει κ στο στήθος. φρέσκο προσπάθησα να δώσω, πίνει λίγο από καλαμάκι.μπιμπερο δεν πιάνει, είναι φυσιολογικό?έχει κάνει από μωρό εκτομη χαλινου γλώσσας και άνω χειλους 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,τι μου κάνετε? έχω χαθεί με τα 3 παιδιά εντελώς...ελπίζω όλες να είσαι καλά με τα παιδάκια σας!!! εμένα ακόμα θηλαζει μικρη κοντεύει 15 μηνων ....απο τον 10 μηνα περίπου ,είναι πολύ ανήσυχη στον ύπνο της ,έχει μεγάλες αμυγδαλές κ δεν ξέρω αν φταίει αυτο που δεν κοιμάται καλά. ξυπνάει σίγουρα 2,3 φορές μπορεί κ παραπάνω κ θα μπει κ στο στήθος. φρέσκο προσπάθησα να δώσω, πίνει λίγο από καλαμάκι.μπιμπερο δεν πιάνει, είναι φυσιολογικό?έχει κάνει από μωρό εκτομη χαλινου γλώσσας και άνω χειλους 

Καλησπέρα κ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!! Τα μωράκια που θηλάζουν κ αν δεν έχουν ξαναπιάσει μπιμπερο ένα παραπάνω,μπορεί να μην πιάσουν κ ποτέ μπιμπερο.ενταξει αυτό δεν πειράζει,αρκεί που πίνει με καλαμάκι.δοκιμασε μήπως κ με εκπαιδευτικό ποτηράκι.ισως βολεψει παραπάνω.εμας μας βόλεψε το εκπαιδευτικό ποτηράκι της mam που έχει στόμιο από σιλικόνη κ 3 τρυπουλες να τρέχει από κει.ειχαμε δοκιμάσει κ με καλαμάκι,τιποτα όμως.μετα δοκιμάσαμε το εκπαιδευτικό 360, ούτε αυτό τον βόλεψε κ τελικά βρήκαμε αυτό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,τι μου κάνετε? έχω χαθεί με τα 3 παιδιά εντελώς...ελπίζω όλες να είσαι καλά με τα παιδάκια σας!!! εμένα ακόμα θηλαζει μικρη κοντεύει 15 μηνων ....απο τον 10 μηνα περίπου ,είναι πολύ ανήσυχη στον ύπνο της ,έχει μεγάλες αμυγδαλές κ δεν ξέρω αν φταίει αυτο που δεν κοιμάται καλά. ξυπνάει σίγουρα 2,3 φορές μπορεί κ παραπάνω κ θα μπει κ στο στήθος. φρέσκο προσπάθησα να δώσω, πίνει λίγο από καλαμάκι.μπιμπερο δεν πιάνει, είναι φυσιολογικό?έχει κάνει από μωρό εκτομη χαλινου γλώσσας και άνω χειλους 

Καλησπερα! Το φυσιολογικο ειναι αυτο που περιγραφεις για τα θηλαζοντα! Κ θα σου λεγα ουτε καν να μπεις στον κοπο να μαθει τωρα μπιμπερο, αδικος κοπος, για να χρειαστει σε λιγο να το κοψει κ αυτο. Καλυτερα ας πινει με καλαμακι αφου το δεχεται. Κ ο δικος μου με καλαμακι πινει απο ενος. Αν δεν δεχεται το φρεσκο με τιποτα και να μην ξαναπιει παλι δεν εγινε κατι. Αρκει να τρωει αλλα γαλακτοκομικα και γιαουρτι. Πχ το βραδινο της μπορει να ειναι καποιο γιαουρτακι αντι για γαλα αν δεν το θελει με τιποτα. Η μπορει να ειναι καποια κρεμα με γαλα κ βρωμη ή δημητριακα αν της αρεσουν καλυτερα. Νομιζω το δυσκολο κομματι ειναι ο αποθηλασμος, τα υπολοιπα θα τα βρειτε. Δωσε χρονο, ευκαιριες κ επιλογες στην μικρη σου κ ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερετε!

  • Μου αρέσει 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα! Το φυσιολογικο ειναι αυτο που περιγραφεις για τα θηλαζοντα! Κ θα σου λεγα ουτε καν να μπεις στον κοπο να μαθει τωρα μπιμπερο, αδικος κοπος, για να χρειαστει σε λιγο να το κοψει κ αυτο. Καλυτερα ας πινει με καλαμακι αφου το δεχεται. Κ ο δικος μου με καλαμακι πινει απο ενος. Αν δεν δεχεται το φρεσκο με τιποτα και να μην ξαναπιει παλι δεν εγινε κατι. Αρκει να τρωει αλλα γαλακτοκομικα και γιαουρτι. Πχ το βραδινο της μπορει να ειναι καποιο γιαουρτακι αντι για γαλα αν δεν το θελει με τιποτα. Η μπορει να ειναι καποια κρεμα με γαλα κ βρωμη ή δημητριακα αν της αρεσουν καλυτερα. Νομιζω το δυσκολο κομματι ειναι ο αποθηλασμος, τα υπολοιπα θα τα βρειτε. Δωσε χρονο, ευκαιριες κ επιλογες στην μικρη σου κ ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερετε!

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου,ναι δεν της δίνω κάθε μέρα γιατί είμαι σε διακοπές αλλά όταν γυρίσω θέλω να ξεκινήσω πιο εντατικά. μπιμπερό όχι δεν έχει πιει καθόλου....1 ,2 φορές που προσπάθησα, ήπιε λίγο κ μετά το έβλεπε κ γελούσε ...τώρα από καλαμάκι μου είχε πιει 100 μλ μια φορα όμως... τρώει και κρέμα που έχει μέσα γάλα και γιαούρτι κάθε μέρα...κ καμία φορά μπορεί κ λίγο τοστ αντί για γιαούρτι 

απλά ξυπνάει πολύ τώρα δεν ξέρω τι της φταίει, είναι ανήσυχη τα βράδια...δόντια έχει 12 είδη...περιμένω να βγουν οι 4 κυνόδοντες αλλά βγαίνουν λίγο πιο μετά νομίζω...κοντεύει 15 μηνων

Just now, MumMaria είπε:

Καλησπέρα κ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!! Τα μωράκια που θηλάζουν κ αν δεν έχουν ξαναπιάσει μπιμπερο ένα παραπάνω,μπορεί να μην πιάσουν κ ποτέ μπιμπερο.ενταξει αυτό δεν πειράζει,αρκεί που πίνει με καλαμάκι.δοκιμασε μήπως κ με εκπαιδευτικό ποτηράκι.ισως βολεψει παραπάνω.εμας μας βόλεψε το εκπαιδευτικό ποτηράκι της mam που έχει στόμιο από σιλικόνη κ 3 τρυπουλες να τρέχει από κει.ειχαμε δοκιμάσει κ με καλαμάκι,τιποτα όμως.μετα δοκιμάσαμε το εκπαιδευτικό 360, ούτε αυτό τον βόλεψε κ τελικά βρήκαμε αυτό.

το εκπαιδευτικό το έχω το 360° πίνει νερό εκεί...Για γάλα έχω εκπαιδευτικό πάλι με καλαμάκι σιλικόνη χοντρό.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Μπορείτε να μ προτείνετε μπισκότα μαλακά για να δινω στον μικρο να τα μασουλάει?εχω δοκιμασει της  hipp κ ειναι ψιλο σκληρουτσικα...

Εμένα αγάπησε τα Μιράντα Παπαδοπούλου τα κόκκινα αυτά τα μικρά με αυτά ξεκινήσαμε κιόλας να μασουλαμε....έχει και την πράσινη συσκευασία με 30% λιγοτερη ζάχαρη αν θέλεις...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/7/2020 at 3:09 ΜΜ, Ria@90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Μπορείτε να μ προτείνετε μπισκότα μαλακά για να δινω στον μικρο να τα μασουλάει?εχω δοκιμασει της  hipp κ ειναι ψιλο σκληρουτσικα...

Καλησπέρα,εγώ του δίνω της hipp τις ρυζογκοφρετες που είναι μαλακουτσικες.εχει με βατόμουρο κ μήλο.δοκιμασε τες αν θες.;-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/7/2020 at 3:09 ΜΜ, Ria@90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Μπορείτε να μ προτείνετε μπισκότα μαλακά για να δινω στον μικρο να τα μασουλάει?εχω δοκιμασει της  hipp κ ειναι ψιλο σκληρουτσικα...

Γεια σας κουκλες... Εγώ έχω ένα γιόκα 16 μηνών, γεννήθηκε το 19 και γενικά τα παμε σε όλα τέλεια καθώς τρώει τα παντα και μόνος του, κανονικό φαγητό όπως εμείς... Τρώμε με πορουνι και κουτάλι παρακαλωω χαχα

Να μας ζήσουν και με το καλό τα επόμενα. 

Εμείς δίναμε Μιράντα baby  , τα βρίσκω συνήθως δίπλα στο hipp 

Γενικά του αρεσαν παρα πολθ, και είναι μαλακα, επίσης δεν έχουν τόση ζάχαρη όση τα κλασσικά Μιράντα. 

Τώρα ποα δεν τα τρώμε εδώ και μήνες καθώς έχουμε εντάξει αλλά πραγματα στην διατροφή του. Γενικά θεωρώ ότι το μπισκότο πρςπει να δίνεται στους 6-7 μήνες, την στιγμή που περνανε το αναπτυξιακό στάδιο, πιανω-βαζωστο στόμα.  Γι αυτό του έκοψα τα μπισκότα. Δεν προσφερουν κάτι περαν από το να μάθει να τρώει το παιδι

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2020 at 11:16 ΠΜ, *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,τι μου κάνετε? έχω χαθεί με τα 3 παιδιά εντελώς...ελπίζω όλες να είσαι καλά με τα παιδάκια σας!!! εμένα ακόμα θηλαζει μικρη κοντεύει 15 μηνων ....απο τον 10 μηνα περίπου ,είναι πολύ ανήσυχη στον ύπνο της ,έχει μεγάλες αμυγδαλές κ δεν ξέρω αν φταίει αυτο που δεν κοιμάται καλά. ξυπνάει σίγουρα 2,3 φορές μπορεί κ παραπάνω κ θα μπει κ στο στήθος. φρέσκο προσπάθησα να δώσω, πίνει λίγο από καλαμάκι.μπιμπερο δεν πιάνει, είναι φυσιολογικό?έχει κάνει από μωρό εκτομη χαλινου γλώσσας και άνω χειλους 

Τι κάνεις;;; κ εγω όλα καλά με την μικρή 14ων μηνών με 11 δόντια παρακαλώ.. Εγώ της δίνω σκόνη γαλα αλλα τωρα τελευταία δεν πίνει πολυ.. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Τι κάνεις;;; κ εγω όλα καλά με την μικρή 14ων μηνών με 11 δόντια παρακαλώ.. Εγώ της δίνω σκόνη γαλα αλλα τωρα τελευταία δεν πίνει πολυ.. 

Καλά και εμείς!!εδώ στον αγώνα ξεκινήσαμε για 4ο προσπάθεια, μια φορά αλλά ήταν στην τύχη οι επαφές..θηλάζω ακόμα και δεν έχω σταθερό κύκλο  γι'αυτό και έκλεισα και στην γυναικολόγο για παπ τεστ που είναι έτσι κι αλλιώς να κάνω....Όταν γυρίσουμε από διακοπές θα ξεκινήσω λίγο λίγο να της δίνω φρέσκο, μάλλον κατσικίσιο λέω να δοκιμάσω γιατί το αγελαδινό δεν το πολύ θέλει.εμενα έχει 12 και κοντεύει να βγάλει και τους 2 κυνόδοντες 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,γεια σας κι από εμένα! Όσες τα μωράκια σας έχουν κλείσει χρόνο και δώσατε φρέσκο γάλα,τι προτιμήσατε; Αγελαδινό ή κατσικίσιο; Ειδικά όσες θηλάζατε πριν..το δέχτηκαν εύκολα;Και γενικά πώς πήγε με τον αποθηλασμό; Φαντάζομαι θα θέλει αρκετή προσπάθεια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...