Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

On 22/8/2020 at 7:25 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Εμενα απο μονη της η παιδίατρος μου ειπε να βαζω λιγη φετουλα. Δεν νομιζω να υπαρχει πρόβλημα 

Ολικης αλεσης εγω κανονικο ψωμι τοστ

 

Κορίτσια θελω συμβουλες αποθηλασμου. Τον εχω μεταφέρει στο δωμάτιο του και ηταν πολυ δεκτικος..

Αλλα με το γαλα εχω πρόβλημα. Θηλαζω ακομα αποκλειστικα δεν δεχεται τίποτα. Σκεφτομαι μηπως πάρω χαπι και το κοψω απότομα.. θα κλάψει θα κλαψει αλλα θα το παρει αποφαση! Δεν αντεχω αλλο. Χτες το βραδυ θηλασε 6 φορες!!!

Αλλα αν δεν του δωσω βυζι γκρινια κλαμα και δεν ξανακοιμαται!

Θα το συζητήσω με την παιδίατρο και τη γυναικολόγο αλλα θελω λιγη βοηθεια! Δεν ειμαι καλα ψυχολογικά η κουραση με εχει παρει απο κατω.

Ειναι 14μηνων+

 

συμπάσχω με τον αποθηλασμο!εμενα ειναι 16 μηνων η μικρή...θηλαζει μεχρι 6 φορες το 24ωρο.εγω απλα μειώνω θηλασμους πχ το μεσημερι εκανε 2 τον πηγα στον έναν...στο δωματιο της εμενα κοιμάται απο την αρχη απλα τωρα που κοιμσμαι εγω μαζί της στο κρεββάτι της θελει να ειναι κ εκείνη..δεν πολυ θελει την κούνια...εγω τωρα πλεον λεω να φυγω απο το δωμάτιο της κ να πηγαινοερχομαι αν χρειαστεί το βραδυ για 1 φορα θηλασμου...απλα τωρα μου αρρώστησε και μου ειχε αυξήσει λιγο θηλασμους λογο πυρετού κ μόλις γίνει καλα θα το ξαναδοκιμάσω....εγω θελω να το κοψω γιατι κ εχω κουραστει πολυ...και γκρινιάζει το βραδυ αν δεν θηλάσει αλλα γιατι προσπαθω για 4ο και η γυναικολογος μου ειπε αν μεινω εγκυος γιοκ θηλασμος...τωρα το βραδυ εχω διπλα το νερό της και της λέω όχι άλλο στηθος,νερό αν δίψας...καποιες φορες το παίρνει καποιες οχι καποιες απλα ξανα κοιμάται αφού δεν της δίνω.

γαλα τα εχω δοκιμασει ολα δεν τα πολυ πίνει...με μπιμπερό ουτε κατά διάνοια...τωρα της δίνω λιγο το απογευμα στο ποτήρι που πινει νερό...ε οσο πιει.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

συμπάσχω με τον αποθηλασμο!εμενα ειναι 16 μηνων η μικρή...θηλαζει μεχρι 6 φορες το 24ωρο.εγω απλα μειώνω θηλασμους πχ το μεσημερι εκανε 2 τον πηγα στον έναν...στο δωματιο της εμενα κοιμάται απο την αρχη απλα τωρα που κοιμσμαι εγω μαζί της στο κρεββάτι της θελει να ειναι κ εκείνη..δεν πολυ θελει την κούνια...εγω τωρα πλεον λεω να φυγω απο το δωμάτιο της κ να πηγαινοερχομαι αν χρειαστεί το βραδυ για 1 φορα θηλασμου...απλα τωρα μου αρρώστησε και μου ειχε αυξήσει λιγο θηλασμους λογο πυρετού κ μόλις γίνει καλα θα το ξαναδοκιμάσω....εγω θελω να το κοψω γιατι κ εχω κουραστει πολυ...και γκρινιάζει το βραδυ αν δεν θηλάσει αλλα γιατι προσπαθω για 4ο και η γυναικολογος μου ειπε αν μεινω εγκυος γιοκ θηλασμος...τωρα το βραδυ εχω διπλα το νερό της και της λέω όχι άλλο στηθος,νερό αν δίψας...καποιες φορες το παίρνει καποιες οχι καποιες απλα ξανα κοιμάται αφού δεν της δίνω.

γαλα τα εχω δοκιμασει ολα δεν τα πολυ πίνει...με μπιμπερό ουτε κατά διάνοια...τωρα της δίνω λιγο το απογευμα στο ποτήρι που πινει νερό...ε οσο πιει.

Σε θαυμάζω που έχεις μωρό 16 μηνών κ σκέφτεσαι κ για τέταρτο κ σύντομα κιόλας, εγώ 2 έχω, το μικρότερο 15 μηνών κ ούτε μου περνάει απ' το μυαλό!!!

Πάντως κορίτσια βλέπω εδώ ότι σας κουρασε ο θηλασμός κ σκέφτομαι από ποιον πλανήτη κατέβηκα, μου αρέσει αφάνταστα (εκτός απ' τις ώρες που δαγκώνει) κ σκέφτομαι ότι θα στεναχωρηθω λίγο όταν θα σταματήσω...

Κ κάτι ακόμα άσχετο, όσες θηλάζετε σας ήρθε περίοδος? Κ αν ναι σε ποιο μήνα? Εμένα έκλεισε τους 15 μήνες πριν λίγες μέρες κ ακόμα άφαντη είναι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αμέσως γαμωτο παρότι θήλαζα αποκλειστικά μέχρι το 10ο.

Τι να πω ρε κορίτσι; εγώ θήλασα ευλαβικά μέχρι που άρχισε να δαγκώνει όποτε και τον έκοψα με συνοπτικές διαδικασίες αφού τα είχε πάει άψογα με τις στέρεες... Δεν μου ήταν ούτε ευχάριστο ούτε και δυσάρεστο. Απλά έπρεπε να γίνει...

Ασχετο αλλά σοκ με το κοριτσάκι με το μονοκερο στο Ριο. Να δώσει ο θεός να μην βρεθούμε στη θέση αυτών των γονιών...

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Εμένα αμέσως γαμωτο παρότι θήλαζα αποκλειστικά μέχρι το 10ο.

Τι να πω ρε κορίτσι; εγώ θήλασα ευλαβικά μέχρι που άρχισε να δαγκώνει όποτε και τον έκοψα με συνοπτικές διαδικασίες αφού τα είχε πάει άψογα με τις στέρεες... Δεν μου ήταν ούτε ευχάριστο ούτε και δυσάρεστο. Απλά έπρεπε να γίνει...

Ασχετο αλλά σοκ με το κοριτσάκι με το μονοκερο στο Ριο. Να δώσει ο θεός να μην βρεθούμε στη θέση αυτών των γονιών...

Αχ μην το συζητάς το καημένο, τρομάρα που θα πήρε κ αυτό κ οι γονείς!

Κ μένα κάπου στους 11 μήνες άρχισε να με δαγκώνει κ έλεγα ότι δεν θα αντέξω κ θα διακόψω. Αλλά κράτησε καμία δεκαριά μέρες το πολύ κ τώρα πλέον όταν δαγκώνει καταλαβαίνω ότι το κάνει για να ανακουφιστεί το καημένο κ ευτυχώς σπάνια το κάνει, έχει μάθει ότι δεν πρέπει. Αν τυχόν δαγκώσει του λέω ότι δεν πρέπει κ τον αφήνω για 5 λεπτά στο πάρκο κ όταν πάω να τον πάρω είναι τόσο χαρούμενος που ούτε σκέφτεται να ξανά δαγκώσει, απλά πίνει γάλα χαρούμενος κ ανακουφισμένος. Αλλά την λαχτάρα  κ το γέλιο που κάνει κάθε φορά που σηκώνω την μπλούζα για να πιει γάλα, κοροϊδεύω τον άντρα μου ότι ούτε αυτός ο ίδιος δεν κάνει έτσι για το στήθος μου! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Σε θαυμάζω που έχεις μωρό 16 μηνών κ σκέφτεσαι κ για τέταρτο κ σύντομα κιόλας, εγώ 2 έχω, το μικρότερο 15 μηνών κ ούτε μου περνάει απ' το μυαλό!!!

Πάντως κορίτσια βλέπω εδώ ότι σας κουρασε ο θηλασμός κ σκέφτομαι από ποιον πλανήτη κατέβηκα, μου αρέσει αφάνταστα (εκτός απ' τις ώρες που δαγκώνει) κ σκέφτομαι ότι θα στεναχωρηθω λίγο όταν θα σταματήσω...

Κ κάτι ακόμα άσχετο, όσες θηλάζετε σας ήρθε περίοδος? Κ αν ναι σε ποιο μήνα? Εμένα έκλεισε τους 15 μήνες πριν λίγες μέρες κ ακόμα άφαντη είναι!

εμενα τωρα στο 3ο παιδι μου ηρθε στους 10 μηνες ....τωρα εγω υπό άλλες συνθήκες θα ηθελα να το πάω μέχρι να 2...αλλα η γυναικολογος μου το ξεκοψε δλδ άμα μεινω εγκυος στοπ ο θηλασμός οποτε δεν εχω αλλη επιλογή....οτι κουράστηκα ναι γιατι δεν κοιμάμαι καλα και εχω κ αλλα 2 ακομα παιδιά...και γιαυτο τον θηλασμο εχω τραβήξει πολλα να τα καταφερω μεχρι εδω...με αποχη γαλακτοκομικων 1 χρόνο για την μικρή,εκτός χαλινου γλωσσας κ άνω χείλους γιατι ειχε θέμα...άσε...παλι καλα λεω κ κανω το σταυρο μου...

τωρα για την περιοδο απλα εμενα μου μεγαλωσε κι αλλο ο κύκλος...εκεί που ειχα 33 με 40 τωρα πηγε 44 με 47

τωρα για το 4ο άμα κάτσει μεχρι τέλος του χρόνου μετα θα σταματήσουμε...μικρη ειμαι αλλα μετα ενταξει θα κοντεύει να κλείσει τα 2 η μικρη οποτε τωρα που ειμαι σε αυτήν την φάση οκ...μετα είπαμε οχι.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα μου ηρθε περιοδος στον 3ο

Μόλις γυρισα απο την παιδίατρο η οποια μου ειπε να παρω χαπι και να σταματησω τον θηλασμο γιατι σταδιακα ενω ειμαι όλη μέρα και νύχτα μαζι του (αρα εχω αλλα δεν σου δινω) ειναι πιο βαρβαρο και δύσκολο.. μου ειπε ακόμη οτι ειναι χειροτερο να συνεχίσω αν εχω κουραστεί γιατί κι αυτος το καταλαβαίνει 

Με βοήθησε παρα πολυ γιατι ξερω ότι ειναι υπερ του θηλασμου (στο παρελθον που τα ειχα παιξει με ειχε βοηθησει να συνεχίσω) 

Μαλλον θα περιμένω και τς επόμενα δοντια που εχουν πρηστει (εχει 15!!!!) Και θα το παρω αποφαση

Μου φαίνεται βουνο!!!!!!!!!!! Δεν ξερω να έχω γιο χωρις να θηλάζω... (μη γελασετε)

 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Εμενα μου ηρθε περιοδος στον 3ο

Μόλις γυρισα απο την παιδίατρο η οποια μου ειπε να παρω χαπι και να σταματησω τον θηλασμο γιατι σταδιακα ενω ειμαι όλη μέρα και νύχτα μαζι του (αρα εχω αλλα δεν σου δινω) ειναι πιο βαρβαρο και δύσκολο.. μου ειπε ακόμη οτι ειναι χειροτερο να συνεχίσω αν εχω κουραστεί γιατί κι αυτος το καταλαβαίνει 

Με βοήθησε παρα πολυ γιατι ξερω ότι ειναι υπερ του θηλασμου (στο παρελθον που τα ειχα παιξει με ειχε βοηθησει να συνεχίσω) 

Μαλλον θα περιμένω και τς επόμενα δοντια που εχουν πρηστει (εχει 15!!!!) Και θα το παρω αποφαση

Μου φαίνεται βουνο!!!!!!!!!!! Δεν ξερω να έχω γιο χωρις να θηλάζω... (μη γελασετε)

 

αν έχει 15 δόντια θέλεις αλλο ενα για τα 16 τα αλλα 4 βγαινουν μετα 2 χρονια 2 κ2 με 3 μηνες κάπου εκεί...οποτε το βλέπεις...ή τωρα μετα το 16ο ή μετα τα 2,5...εμενα εχει 12 τωρα θα σκάσουν οι 2 ξατω κυνοδοντες 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

συμπάσχω με τον αποθηλασμο!εμενα ειναι 16 μηνων η μικρή...θηλαζει μεχρι 6 φορες το 24ωρο.εγω απλα μειώνω θηλασμους πχ το μεσημερι εκανε 2 τον πηγα στον έναν...στο δωματιο της εμενα κοιμάται απο την αρχη απλα τωρα που κοιμσμαι εγω μαζί της στο κρεββάτι της θελει να ειναι κ εκείνη..δεν πολυ θελει την κούνια...εγω τωρα πλεον λεω να φυγω απο το δωμάτιο της κ να πηγαινοερχομαι αν χρειαστεί το βραδυ για 1 φορα θηλασμου...απλα τωρα μου αρρώστησε και μου ειχε αυξήσει λιγο θηλασμους λογο πυρετού κ μόλις γίνει καλα θα το ξαναδοκιμάσω....εγω θελω να το κοψω γιατι κ εχω κουραστει πολυ...και γκρινιάζει το βραδυ αν δεν θηλάσει αλλα γιατι προσπαθω για 4ο και η γυναικολογος μου ειπε αν μεινω εγκυος γιοκ θηλασμος...τωρα το βραδυ εχω διπλα το νερό της και της λέω όχι άλλο στηθος,νερό αν δίψας...καποιες φορες το παίρνει καποιες οχι καποιες απλα ξανα κοιμάται αφού δεν της δίνω.

γαλα τα εχω δοκιμασει ολα δεν τα πολυ πίνει...με μπιμπερό ουτε κατά διάνοια...τωρα της δίνω λιγο το απογευμα στο ποτήρι που πινει νερό...ε οσο πιει.

Καλη επιτυχία με τον αποθηλασμο 

4ο ε;; εγω θελω 2ο πολύ και παλι με την κουραση μου το σκέφτομαι 

Πραγματικά μπράβο  σου!!!!!

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλη επιτυχία με τον αποθηλασμο 

4ο ε;; εγω θελω 2ο πολύ και παλι με την κουραση μου το σκέφτομαι 

Πραγματικά μπράβο  σου!!!!!

σε ευχαριστώ πολυ!!!σημερα μου ηπιε 100μλ και απο το μπιμπερο κιολας που δεν ηθελε ειχε θηλασει 2 φορες το βραδυ...και κοιμηθηκε και στο κρεββατι της μονη της γιατι την κουνια δεν την θελει πια,ξέρει να κατεβαίνει από εκεί οποτε ενταξει...και κοιμηθηκα και εγω ενα 4ωρο σερί σημερα ευτυχως.εχει πολυ γκρινια γενικα γιατι βγάζει τους κατω κυνοδοντες αλλα ενταξει αμα βγουν οι 4 μετα θα ηρεμήσει πιστευω.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

εμενα τωρα στο 3ο παιδι μου ηρθε στους 10 μηνες ....τωρα εγω υπό άλλες συνθήκες θα ηθελα να το πάω μέχρι να 2...αλλα η γυναικολογος μου το ξεκοψε δλδ άμα μεινω εγκυος στοπ ο θηλασμός οποτε δεν εχω αλλη επιλογή....οτι κουράστηκα ναι γιατι δεν κοιμάμαι καλα και εχω κ αλλα 2 ακομα παιδιά...και γιαυτο τον θηλασμο εχω τραβήξει πολλα να τα καταφερω μεχρι εδω...με αποχη γαλακτοκομικων 1 χρόνο για την μικρή,εκτός χαλινου γλωσσας κ άνω χείλους γιατι ειχε θέμα...άσε...παλι καλα λεω κ κανω το σταυρο μου...

τωρα για την περιοδο απλα εμενα μου μεγαλωσε κι αλλο ο κύκλος...εκεί που ειχα 33 με 40 τωρα πηγε 44 με 47

τωρα για το 4ο άμα κάτσει μεχρι τέλος του χρόνου μετα θα σταματήσουμε...μικρη ειμαι αλλα μετα ενταξει θα κοντεύει να κλείσει τα 2 η μικρη οποτε τωρα που ειμαι σε αυτήν την φάση οκ...μετα είπαμε οχι.

Κ τοσο που θηλασες πολύ καλά είναι, μακάρι να μπορέσεις να αποθηλασεις εύκολα!

Όσο για το τέταρτο σου εύχομαι σύντομα εγκυουλα!!!

16 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Εμενα μου ηρθε περιοδος στον 3ο

Μόλις γυρισα απο την παιδίατρο η οποια μου ειπε να παρω χαπι και να σταματησω τον θηλασμο γιατι σταδιακα ενω ειμαι όλη μέρα και νύχτα μαζι του (αρα εχω αλλα δεν σου δινω) ειναι πιο βαρβαρο και δύσκολο.. μου ειπε ακόμη οτι ειναι χειροτερο να συνεχίσω αν εχω κουραστεί γιατί κι αυτος το καταλαβαίνει 

Με βοήθησε παρα πολυ γιατι ξερω ότι ειναι υπερ του θηλασμου (στο παρελθον που τα ειχα παιξει με ειχε βοηθησει να συνεχίσω) 

Μαλλον θα περιμένω και τς επόμενα δοντια που εχουν πρηστει (εχει 15!!!!) Και θα το παρω αποφαση

Μου φαίνεται βουνο!!!!!!!!!!! Δεν ξερω να έχω γιο χωρις να θηλάζω... (μη γελασετε)

 

Νωρίς νωρίς σου ήρθε η περίοδος!!!!

Όσο για το χάπι αν το πάρεις κ θέλει να θηλάσει το μωρό σου κ το βάλεις για να δει ότι όντως δεν έχει γάλα δεν υπάρχει περίπτωση να ξανά κατέβει το γάλα? Δεν ξέρω αν γίνεται κάτι τέτοιο απλά το σκέφτομαι... Κ το θέμα στο θηλασμό είναι ότι πολλές φορές μπορεί να μην θέλει να πιει γάλα αλλά να θέλει απλά να πιπιλισει για να κοιμηθεί πχ.. οπότε είτε έχεις είτε δεν έχεις γάλα μπορεί να ζητάει πάλι να θηλάσει.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, mama16 είπε:

 

Κ κάτι ακόμα άσχετο, όσες θηλάζετε σας ήρθε περίοδος? Κ αν ναι σε ποιο μήνα? Εμένα έκλεισε τους 15 μήνες πριν λίγες μέρες κ ακόμα άφαντη είναι!

Εμένα μου ήρθε στον 8ο..

Just now, mama16 είπε:

 

Όσο για το χάπι αν το πάρεις κ θέλει να θηλάσει το μωρό σου κ το βάλεις για να δει ότι όντως δεν έχει γάλα δεν υπάρχει περίπτωση να ξανά κατέβει το γάλα? Δεν ξέρω αν γίνεται κάτι τέτοιο απλά το σκέφτομαι... Κ το θέμα στο θηλασμό είναι ότι πολλές φορές μπορεί να μην θέλει να πιει γάλα αλλά να θέλει απλά να πιπιλισει για να κοιμηθεί πχ.. οπότε είτε έχεις είτε δεν έχεις γάλα μπορεί να ζητάει πάλι να θηλάσει.

Just now, mama16 είπε:

Νομίζω πως από τη στιγμή που χρησιμοποιείται αυτό το χάπι μετά απαγορεύεται να βάλεις το μωρό να θηλάσει, λόγω αυτών που περιέχει για να γίνει η διακοπή περνούν στο γάλα..

18 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Εμενα μου ηρθε περιοδος στον 3ο

Μόλις γυρισα απο την παιδίατρο η οποια μου ειπε να παρω χαπι και να σταματησω τον θηλασμο γιατι σταδιακα ενω ειμαι όλη μέρα και νύχτα μαζι του (αρα εχω αλλα δεν σου δινω) ειναι πιο βαρβαρο και δύσκολο.. μου ειπε ακόμη οτι ειναι χειροτερο να συνεχίσω αν εχω κουραστεί γιατί κι αυτος το καταλαβαίνει 

Με βοήθησε παρα πολυ γιατι ξερω ότι ειναι υπερ του θηλασμου (στο παρελθον που τα ειχα παιξει με ειχε βοηθησει να συνεχίσω) 

Μαλλον θα περιμένω και τς επόμενα δοντια που εχουν πρηστει (εχει 15!!!!) Και θα το παρω αποφαση

Μου φαίνεται βουνο!!!!!!!!!!! Δεν ξερω να έχω γιο χωρις να θηλάζω... (μη γελασετε)

 

Κορίτσι,το χάπι θα το πάρεις για να μην υποκύψεις και δώσεις ξανά στήθος ή δε βγαίνει σταδιακά να αποθηλάσεις;Εννοώ θηλάζει πολύ όλη μέρα;Γιατί εμένα από τότε που έκοψα τους ημερήσιους θηλασμούς έχει προσαρμοστεί το στήθος και φαντάζομαι ότι θα προσαρμοστεί κι αφού κόψω κάποια στιγμή και τα βραδινά.Επειδή κάπου είχες αναφέρει ότι η γυναικολόγος σου είπε ότι το χάπι θα το έπαιρνες όπως και να έχει και με προβλημάτισες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LittleCherry είπε:

Εμένα μου ήρθε στον 8ο..

Κορίτσι,το χάπι θα το πάρεις για να μην υποκύψεις και δώσεις ξανά στήθος ή δε βγαίνει σταδιακά να αποθηλάσεις;Εννοώ θηλάζει πολύ όλη μέρα;Γιατί εμένα από τότε που έκοψα τους ημερήσιους θηλασμούς έχει προσαρμοστεί το στήθος και φαντάζομαι ότι θα προσαρμοστεί κι αφού κόψω κάποια στιγμή και τα βραδινά.Επειδή κάπου είχες αναφέρει ότι η γυναικολόγος σου είπε ότι το χάπι θα το έπαιρνες όπως και να έχει και με προβλημάτισες..

Θα μιλήσω την Δευτέρα με τη γυναικολόγο για το χαπι καλύτερα μη σου πω κατι λαθος

Αλλα θυμάμαι που μου είχε πει κατι τέτοιο 

Θηλασει μερα νυχτα ναι όλο και το αυξανει αντι να το μειωνει.. και μάλιστα με γκρινια!!!!!!!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2020 at 7:59 ΜΜ, Vasoth. είπε:

Γεια σου κ συγνώμη για την παρέμβαση, του έδωσες κατευθείαν φρέσκο? Κανονικά το σωστό είναι να κάνεις σταδιακή μετάβαση δηλαδή αφαιρείς μια μεζούρα σκόνη κ συμπληρώνεις με φρέσκο μαζί το κρατάς τρεις τέσσερις μέρες κ αν δε το πειράξει κ το δέχεται αφαιρείς άλλη μια μεζούρα σκόνη κ συμπληρώνεις με φρέσκο κτλ μεχρι να είναι μόνο φρέσκο στο Μπίμπερο. 

Αχ μπαίνω στη κουβέντα σας.. Ο δικός μας είναι 17 μηνών και θέλω να κόψω τη σκόνη.. Δοκιμάσαμε νου λακ εβαπορέ και δεν το έπινε.. Να δώσω φρέσκο όπως είπες ? Επιτρέπεται το μιξ? Εμένα πινει 300 το πρωι 300 το βράδυ.. Και θεωρώ ότι η σκόνη δεν τον καλυπτει καθώς ειναι και παιδαρος χαχαχαχα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα είμαι καινούργια κ έχω χαθεί λίγο με τα θέματα θέλω να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί λίγο έως πολύ έγινα μαμά το σεμπτεμβρη τ 2019 και από τότε έως σήμερα θηλάζω αποκλείστηκα χωρίς ξένο γάλα ούτε μια φορά δεν τ έχω δώσει το θέμα μου είναι Ότι δεν έχω αδιαθετησει ακόμη κ έχω αγχωθεί έχω μικρούς πόνους πρησμένη κοιλιά μεριές φορές αλλά τίποτα η γυναικολόγος μου είπε πως είναι φυσιολογικό κ έχω χάσει κ πέντε με έξι κιλά πολύ γρήγορα αν μπορεί κάποια κοπέλα ν μου πει την γνώμη της είμαι να σκάσω ευχαριστώ πολύ
 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dionusia mel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είμαι καινούργια κ έχω χαθεί λίγο με τα θέματα θέλω να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί λίγο έως πολύ έγινα μαμά το σεμπτεμβρη τ 2019 και από τότε έως σήμερα θηλάζω αποκλείστηκα χωρίς ξένο γάλα ούτε μια φορά δεν τ έχω δώσει το θέμα μου είναι Ότι δεν έχω αδιαθετησει ακόμη κ έχω αγχωθεί έχω μικρούς πόνους πρησμένη κοιλιά μεριές φορές αλλά τίποτα η γυναικολόγος μου είπε πως είναι φυσιολογικό κ έχω χάσει κ πέντε με έξι κιλά πολύ γρήγορα αν μπορεί κάποια κοπέλα ν μου πει την γνώμη της είμαι να σκάσω ευχαριστώ πολύ
 

Καλημερα να σου ζησει το μπεμπακι σου

Εμενα μου ηρθε νωρίς σχετικά  (στον 3ο) αλλα απο οσο ξερω συμβαίνει να έχεις τα συμπτώματα χωρις περιοδο.

Σε καθε περίπτωση θα σου ελεγα να ηρεμήσεις αφου η γυναικολόγος λεει ότι είναι φυσιολογικό. Γιατί εισαι να σκασεις; τι σκέφτεσαι οτι μπορει να συμβει;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...