Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Vasoth. είπε:

@Nicol_ εκλαψα με το στηθοσκοπιο χαχαχα!!

Παιδια τα σεμινάρια τα βγαζει καθε μηνα του θυλασμου που ειχα παρακολουθησει ηταν πολυ καλο παντως κ τωρα γραφτηκα στο αλλο ανησυχιες της μελλουσας μαμας καπως ετσι το λεει

Τι να κανω η δόλια..τα παντα για να ακουσω το μπεμπακι χαχα

  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα, εγώ έκανα τελευταίο υπέρηχο πριν μια εβδομάδα ακριβώς και το έμβρυο ήταν 10+5 , πιστεύετε πως είναι ένα σημείο που θα μπορούσα να σταματήσω να αγχώνομαι μήπως κάτι δε πάει καλά;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα, εγώ έκανα τελευταίο υπέρηχο πριν μια εβδομάδα ακριβώς και το έμβρυο ήταν 10+5 , πιστεύετε πως είναι ένα σημείο που θα μπορούσα να σταματήσω να αγχώνομαι μήπως κάτι δε πάει καλά;

Αν έχεις βρει το μυστικό του να σταματήσεις να αγχώνεσαι πες το και σε εμάς! Στην αυχενική θεωρητικά που είναι ο πρώτος μεγάλος και αναλυτικός υπερηχος σταματάς να αγχώνεσαι και είναι και η ώρα που τα περισσότερα ζευγάρια ανακοινώνουν την εγκυμοσυνη. Ουσιαστικά είναι η πρώτη εξέταση που αποκλείει πιθανότητες για σοβαρά σύνδρομα και γενετικές ανωμαλίες. Τυπικά εκεί κοντά στην αυχενική ολοκληρώνεται το πρώτο τρίμηνο που οι πιθανότητες αποβολής είναι μεγαλύτερες. Όσο προχωράει η εγκυμοσυνη τόσο μικρότερες είναι οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά. Εκ πείρας σου λέω ότι το άγχος δεν πρόκειται να φύγει. Χαλάρωσε και απόλαυσε το όσο μπορείς!!

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα, εγώ έκανα τελευταίο υπέρηχο πριν μια εβδομάδα ακριβώς και το έμβρυο ήταν 10+5 , πιστεύετε πως είναι ένα σημείο που θα μπορούσα να σταματήσω να αγχώνομαι μήπως κάτι δε πάει καλά;

Θα συμφωνησω με την @palmoira μολις κανεις την αυχενικη ηρεμεις λιγο μετα εχεις το ανχος ποτε θα το ακουσεις μετα την β επιπεδου μετα αν κλωτσαει πολυ η λιγο μετα αν μεγαλωνει σωστα μετα εχεις την ντομπλερ μετα τη γεννα κτλ κτλ δε νομιζω οτι σταματαει το ανχος ποτε μακαρι να το καταφερεις στο ευχομαι εγω παντως μολις παω στο γιατρο εχω πολυ ανχος μεχρι να τα δουμε κ να ακουσουμε καρδουλες κ να μας πει ολα καλα. δε μου πηγαν κ καλα ολα απτην αρχη κ δε νομιζω οτι θα ηρεμισω ποτε στο ευχομαι παντως να χαλαρωσεις.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσεεεε. Καλο ηταν. Οχι κατι ιδιαιτερο αλλα καλο. Αυτο που εμαθα ειναι οτι ειμαστε πρωτοι στις καισαρικες, οτι δεν υπαρχει κανενας λογος προκλησης τοκετου εκτος αν υπαρχει καποιο σοβαρο θεμα,  και οτι ο πονος τοκετου αντεχεται αν κανουμε σωστα τις ανασουλες. Δεν εδειξε ανασες θεωρητικα τα ειπε. Και οτι κανονικα δεν πρεπει να μας ξυριζουν ουτε να μας κανουν κλυσμα γιατι ειναι δικη μας πατεντα δεν υπαρχει πουθενα αυτο οτι πρεπει να γινεται. Και τωρα καπου εδω παει το "απο την ρωμη για τον αλφα, θεοδωρος ΑνδρεΑδης Συγγελακης" χαχαχαχα

Εχει κ αλλο ενα σεμιναριο αλλα λεει λογω τεχνικου προβληματος δεν το εχουν ανεβασει ακομα αλλα θα γινει. Λοχεια και περιποιηση νεογεννητου λεγεται και ειναι 9/10. Οσες θελετε εχετε το νου σας, θα το ανεβασουν συντομα.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Τελειωσεεεε. Καλο ηταν. Οχι κατι ιδιαιτερο αλλα καλο. Αυτο που εμαθα ειναι οτι ειμαστε πρωτοι στις καισαρικες, οτι δεν υπαρχει κανενας λογος προκλησης τοκετου εκτος αν υπαρχει καποιο σοβαρο θεμα,  και οτι ο πονος τοκετου αντεχεται αν κανουμε σωστα τις ανασουλες. Δεν εδειξε ανασες θεωρητικα τα ειπε. Και οτι κανονικα δεν πρεπει να μας ξυριζουν ουτε να μας κανουν κλυσμα γιατι ειναι δικη μας πατεντα δεν υπαρχει πουθενα αυτο οτι πρεπει να γινεται. Και τωρα καπου εδω παει το "απο την ρωμη για τον αλφα, θεοδωρος ΑνδρεΑκης Συγγελακης" χαχαχαχα

Εχει κ αλλο ενα σεμιναριο αλλα λεει λογω τεχνικου προβληματος δεν το εχουν ανεβασει ακομα αλλα θα γινει. Λοχεια και περιποιηση νεογεννητου λεγεται και ειναι 9/10. Οσες θελετε εχετε το νου σας, θα το ανεβασουν συντομα.

Τελειαααααα ευχαριστουμεεεε κοριτσιιιι θα το εχω στο μυαλοο μ!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Θα συμφωνησω με την @palmoira μολις κανεις την αυχενικη ηρεμεις λιγο μετα εχεις το ανχος ποτε θα το ακουσεις μετα την β επιπεδου μετα αν κλωτσαει πολυ η λιγο μετα αν μεγαλωνει σωστα μετα εχεις την ντομπλερ μετα τη γεννα κτλ κτλ δε νομιζω οτι σταματαει το ανχος ποτε μακαρι να το καταφερεις στο ευχομαι εγω παντως μολις παω στο γιατρο εχω πολυ ανχος μεχρι να τα δουμε κ να ακουσουμε καρδουλες κ να μας πει ολα καλα. δε μου πηγαν κ καλα ολα απτην αρχη κ δε νομιζω οτι θα ηρεμισω ποτε στο ευχομαι παντως να χαλαρωσεις.

και εμένα δε μου πήγαν και πολύ καλά τα πράγματα γι αυτό..

είχα την αποκόλληση, τις εκκρίσεις...και όλα αυτά από πολύ αρχή..


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Τελειωσεεεε. Καλο ηταν. Οχι κατι ιδιαιτερο αλλα καλο. Αυτο που εμαθα ειναι οτι ειμαστε πρωτοι στις καισαρικες, οτι δεν υπαρχει κανενας λογος προκλησης τοκετου εκτος αν υπαρχει καποιο σοβαρο θεμα,  και οτι ο πονος τοκετου αντεχεται αν κανουμε σωστα τις ανασουλες. Δεν εδειξε ανασες θεωρητικα τα ειπε. Και οτι κανονικα δεν πρεπει να μας ξυριζουν ουτε να μας κανουν κλυσμα γιατι ειναι δικη μας πατεντα δεν υπαρχει πουθενα αυτο οτι πρεπει να γινεται. Και τωρα καπου εδω παει το "απο την ρωμη για τον αλφα, θεοδωρος ΑνδρεΑκης Συγγελακης" χαχαχαχα

Εχει κ αλλο ενα σεμιναριο αλλα λεει λογω τεχνικου προβληματος δεν το εχουν ανεβασει ακομα αλλα θα γινει. Λοχεια και περιποιηση νεογεννητου λεγεται και ειναι 9/10. Οσες θελετε εχετε το νου σας, θα το ανεβασουν συντομα.

Αυτο θα το παρακολουθησω κ εγω καλα που το ειπες

Just now, fairy-mary είπε:

και εμένα δε μου πήγαν και πολύ καλά τα πράγματα γι αυτό..

είχα την αποκόλληση, τις εκκρίσεις...και όλα αυτά από πολύ αρχή..

Τωρα εισαι ενταξει με την αποκολληση? Γενικα ολο κατι θα εχουμε να αγχωνομαστε αυτο εχω καταλαβει εγω αλλα παντα σε λογικα πλαισια δε θα τρελαθουμε μεχρι να γεννησουμε εγω τωρα αρχιζω να χαιρομαι κ να καταλαβαινω την εγκυμοσύνη μου τοσο καιρο στο κρεβατι ενιωθα αρρωστη οχι εγκυος με επιφύλαξη παντα χαιρομαι γιατι ποτε δε ξερεις τι γινεται μπορει να χρειαστει παλι να κατσω δε πειραζει χαλαλι ομως αξιζει ο κοπος


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Vasoth. είπε:

Αυτο θα το παρακολουθησω κ εγω καλα που το ειπες

Τωρα εισαι ενταξει με την αποκολληση? Γενικα ολο κατι θα εχουμε να αγχωνομαστε αυτο εχω καταλαβει εγω αλλα παντα σε λογικα πλαισια δε θα τρελαθουμε μεχρι να γεννησουμε εγω τωρα αρχιζω να χαιρομαι κ να καταλαβαινω την εγκυμοσύνη μου τοσο καιρο στο κρεβατι ενιωθα αρρωστη οχι εγκυος με επιφύλαξη παντα χαιρομαι γιατι ποτε δε ξερεις τι γινεται μπορει να χρειαστει παλι να κατσω δε πειραζει χαλαλι ομως αξιζει ο κοπος

ναι φάνηκε να έχει κλείσει την τελευταία φορά..

δεν ήταν μεγάλη αποκόλληση αλλά όπως και να έχει με τρομοκράτησε.

δυστυχώς ακόμα δεν έχω χαρεί όσο θα ήθελα.. 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , nanoula90 είπε:

Τελειωσεεεε. Καλο ηταν. Οχι κατι ιδιαιτερο αλλα καλο. Αυτο που εμαθα ειναι οτι ειμαστε πρωτοι στις καισαρικες, οτι δεν υπαρχει κανενας λογος προκλησης τοκετου εκτος αν υπαρχει καποιο σοβαρο θεμα,  και οτι ο πονος τοκετου αντεχεται αν κανουμε σωστα τις ανασουλες. Δεν εδειξε ανασες θεωρητικα τα ειπε. Και οτι κανονικα δεν πρεπει να μας ξυριζουν ουτε να μας κανουν κλυσμα γιατι ειναι δικη μας πατεντα δεν υπαρχει πουθενα αυτο οτι πρεπει να γινεται. Και τωρα καπου εδω παει το "απο την ρωμη για τον αλφα, θεοδωρος ΑνδρεΑδης Συγγελακης" χαχαχαχα

Εχει κ αλλο ενα σεμιναριο αλλα λεει λογω τεχνικου προβληματος δεν το εχουν ανεβασει ακομα αλλα θα γινει. Λοχεια και περιποιηση νεογεννητου λεγεται και ειναι 9/10. Οσες θελετε εχετε το νου σας, θα το ανεβασουν συντομα.

αχαχαχα πολυ καλη ανταποκριση!

Στειλε βιογραφικο στον Αλφα αμεσως :P

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , fairy-mary είπε:

ναι φάνηκε να έχει κλείσει την τελευταία φορά..

δεν ήταν μεγάλη αποκόλληση αλλά όπως και να έχει με τρομοκράτησε.

δυστυχώς ακόμα δεν έχω χαρεί όσο θα ήθελα.. 

Σε καταλαβαινω τωρα στην αυχενικη που θα το δεις ολοκληρωμενο το μωρακι σου θα χαλαρωσεις βασικα θα παθεις πλακα ετσι που θα το βλεπεις ειναι απιστευτο καλα αποτελεσματα να εχεις

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Vasoth. είπε:

Σε καταλαβαινω τωρα στην αυχενικη που θα το δεις ολοκληρωμενο το μωρακι σου θα χαλαρωσεις βασικα θα παθεις πλακα ετσι που θα το βλεπεις ειναι απιστευτο καλα αποτελεσματα να εχεις

Σε ευχαριστώ πολύ!

Μακάρι!

Κορίτσια έχω ακόμα μια απορία,

Η αυχενική είναι 3d?


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

την τρίτη που μας έρχεται έχω αυχενική και έχω τεράστια αγωνία...

μακάρι όλα να πάνε καλά!

να ρωτήσω τα αποτελέσματα της αυχενικής πόσο σύντομα βγαίνουν;

Καλα αποτέλεσματα σου εύχομαι. Εγω την απαντηση για το αιμα τα ειχα την επόμενη μερα. Αλλα εκανα και για κυστική ινωση η οποια βγηκε σε δεκα. Εμενα δεν μου κανε 3d. Στην β επιπέδου μου κανε 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , fairy-mary είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Μακάρι!

Κορίτσια έχω ακόμα μια απορία,

Η αυχενική είναι 3d?

Σου το δειχνει κ 3d αλλα πιο πολυ σαν τον κανονικο υπερηχο ειναι απλα ειναι πιο ευδιακριτος τουλαχιστον ετσι ηταν σε μενα. Εμενα εχει κ ο γιατρος μου 3d οποτε το βλεπουμε κ εκει δεν ειναι κ πολυ ομορφα στο 3d  να ξερεις ειναι λιγο εξωγηινα σε αυτη τη φαση χαχαχα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Σου το δειχνει κ 3d αλλα πιο πολυ σαν τον κανονικο υπερηχο ειναι απλα ειναι πιο ευδιακριτος τουλαχιστον ετσι ηταν σε μενα. Εμενα εχει κ ο γιατρος μου 3d οποτε το βλεπουμε κ εκει δεν ειναι κ πολυ ομορφα στο 3d  να ξερεις ειναι λιγο εξωγηινα σε αυτη τη φαση χαχαχα!!

Χαχαχα Χαχαχα σαν χελονονιτζακια

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...