Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!φαντάσου σήμερα έφαγα εννιά το πρωί ψωμί τυρί Κ ενα αυγό μπόρεσα Ν φάω ξανά στις 4.30 το μεσημερι.. ένιωθα τόσο χαλια.. καουρές..Κ κόντεψα Ν κάνω εμετό. Άσε.. Αν αντέχεις τα φρούτα  Μια χαρά.. εγώ έχω κόψει φρούτα Εκτός μήλου, και ντομάτες αγγούρια κρεμμύδια λάχανα κλπ κλπ.εδώ Κ δύο μέρες τρώω μακαρόνια Κ τα χωνευω Κ δύσκολα..Αύριο Θ με κάνει η πεθερά μ κοτοσουπα..Και την περιμένω πως Κ Πως..την κάνει πεντανόστιμη! 

Βάσω πως τΑ πας ξάπλα? Δύσκολα ειναι..πω πω.εγώ έχω κάποια καφέ κ Π κ Π βγάζω Κ απαλό ροζ. Θεωρώ λόγω της αποκόλλησης Π Δεν έχει κλείσει ακόμα είναι τα ροζ. Αλλά συγγνώμη κιόλας είμαι δυσκοιλια.. Κ με πιάνουν Κ κολικοι καμία φορά Κ αναγκάζομαι για άμεση λύση βάζω υποθέτο γλυκερινης. Ουφ..υπομονή!! Κ τα ουτροζεσταν...τούβλο πέφτω κάθε φορα..Χαχαχα

Την παλευω ακομα αυριο θα δουμε δε νομιζω να με σηκωσει ακομα αλλα τουλαχιστον να ειναι καλυτερα. Ετσι ειναι κ μενα τωρα απλα σπανια βγαζω κ λιγο κοκκινο απο την αποκοληση ειναι μην ανχωνεσαι λογικα φευγει.τα ουτροζεσταν τα εχω συνηθεισει τωρα κ εγω επεφτα κοτοπουλο στην αρχη πλεον εχω παθει ανοσια χαχα!εχεις σηκωθει εσυ ετσι?

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 56 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!φαντάσου σήμερα έφαγα εννιά το πρωί ψωμί τυρί Κ ενα αυγό μπόρεσα Ν φάω ξανά στις 4.30 το μεσημερι.. ένιωθα τόσο χαλια.. καουρές..Κ κόντεψα Ν κάνω εμετό. Άσε.. Αν αντέχεις τα φρούτα  Μια χαρά.. εγώ έχω κόψει φρούτα Εκτός μήλου, και ντομάτες αγγούρια κρεμμύδια λάχανα κλπ κλπ.εδώ Κ δύο μέρες τρώω μακαρόνια Κ τα χωνευω Κ δύσκολα..Αύριο Θ με κάνει η πεθερά μ κοτοσουπα..Και την περιμένω πως Κ Πως..την κάνει πεντανόστιμη! 

Βάσω πως τΑ πας ξάπλα? Δύσκολα ειναι..πω πω.εγώ έχω κάποια καφέ κ Π κ Π βγάζω Κ απαλό ροζ. Θεωρώ λόγω της αποκόλλησης Π Δεν έχει κλείσει ακόμα είναι τα ροζ. Αλλά συγγνώμη κιόλας είμαι δυσκοιλια.. Κ με πιάνουν Κ κολικοι καμία φορά Κ αναγκάζομαι για άμεση λύση βάζω υποθέτο γλυκερινης. Ουφ..υπομονή!! Κ τα ουτροζεσταν...τούβλο πέφτω κάθε φορα..Χαχαχα

Ενω τα αυγα τα λάτρευα, πλέον ουτε να τα δω δεν θελω.. Με αηδιαζουν πολλα πραγματα. Οσο για τις σουπιτσες ομως θα συμφωνησω με βοηθάνε κ μενα. Κανω συχνα φιδε γιατί και με το κοτοπουλο αρχισα να μην αρεσκομαι. Δυσκοιλια ειμαι και εγω αλλα με τα φρουτα καθε μερα εστρωσε λιγο το πρόβλημα.  Πινω και λιγο καφε το πρωι και νομιζω βοηθαει και αυτο.Τι να πω υπομονη θα στρωσουμε σιγα σιγα ❤

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι..Καθε φορα που τρωω ειναι βασανο. Φουσκωνω,αργω πολυ να χωνεψω,νιωθω δυσφορια και γενικα νιωθω πολυ αβολα. Σημερα εφαγα μιση μεριδα μεσημεριανο. Πολυ λιγο. Εχω εδω και 4 ωρες λοιπον υποφερω λες και εφαγα κανενα δεινοσαυρο! Ειναι φυσιολογικο? 

 

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Κ εγω το εχω αυτο αλλα νομιζα οτι ειναι επειδη δε σηκωνομαι κ ειμαι κατω.εμενα με βοήθησε πολυ το οτι τρωω μικροτερα γευματα κ πιο συχνα επισης να τρως αργα κ να μασας πολυ καλα το φαγητο σου.φαντασου το πρωι ειναι πλακα η κοιλια μου κ απο το μεσημερι κ μετα που τρωω γινεται τεραστια ειναι πολυ ενοχλητικο

Πολλα μικρα γεύματα!!!!! Ένας ανθρωπος κανει να χωνέψει η 2 η 4 ώρες δεν θυμαμαι μια έγκυος όμως 7-8. Νοιωθεις πεινα πας να φας με φόρα και τσουπ τρως δυο μπουκιες και νομίζεις ότι έχεις φαει ένα γουρούνι. Εγω Παντως κορίτσια τα τρώω ολα μπαμ μπαμ και σε ποσοτητες. Χεχεχε

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Smile89 είπε:

 

Πολλα μικρα γεύματα!!!!! Ένας ανθρωπος κανει να χωνέψει η 2 η 4 ώρες δεν θυμαμαι μια έγκυος όμως 7-8. Νοιωθεις πεινα πας να φας με φόρα και τσουπ τρως δυο μπουκιες και νομίζεις ότι έχεις φαει ένα γουρούνι. Εγω Παντως κορίτσια τα τρώω ολα μπαμ μπαμ και σε ποσοτητες. Χεχεχε

Τυχερηηηηη :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Την παλευω ακομα αυριο θα δουμε δε νομιζω να με σηκωσει ακομα αλλα τουλαχιστον να ειναι καλυτερα. Ετσι ειναι κ μενα τωρα απλα σπανια βγαζω κ λιγο κοκκινο απο την αποκοληση ειναι μην ανχωνεσαι λογικα φευγει.τα ουτροζεσταν τα εχω συνηθεισει τωρα κ εγω επεφτα κοτοπουλο στην αρχη πλεον εχω παθει ανοσια χαχα!εχεις σηκωθει εσυ ετσι?

Όχι..Μ είπε άλλη μια βδομάδα κάτω.Κ βλέπουμε. Ευελπιστώ Ν σηκωθώ από Παρασκευή. Αν όλα είναι καλά.. Θ μιλήσουμε είπε. Αχ εύχομαι ολόψυχα όλα να είναι τέλεια!Κ να σηκωθείς Κ εσυ σύντομα!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Όχι..Μ είπε άλλη μια βδομάδα κάτω.Κ βλέπουμε. Ευελπιστώ Ν σηκωθώ από Παρασκευή. Αν όλα είναι καλά.. Θ μιλήσουμε είπε. Αχ εύχομαι ολόψυχα όλα να είναι τέλεια!Κ να σηκωθείς Κ εσυ σύντομα!!:wub:

Καλημερα ευχαριστω αλλα δε το βλεπω ειχα δυσκολη νυχτα με αρκετο αιμα παλι. κ το πρωι με το που ανοιξα τα ματια ολα γυριζαν πολυ γρηγορα σαν ιλιγγος κ μετα ειχα ταση για εμετο ειναι φυσιολογικο? Δε το εχω ξαναπαθει γι αυτο ρωταω.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα ευχαριστω αλλα δε το βλεπω ειχα δυσκολη νυχτα με αρκετο αιμα παλι. κ το πρωι με το που ανοιξα τα ματια ολα γυριζαν πολυ γρηγορα σαν ιλιγγος κ μετα ειχα ταση για εμετο ειναι φυσιολογικο? Δε το εχω ξαναπαθει γι αυτο ρωταω.

Καλημερα! Εισαι καλυτερα? Μηπως να παρεις τον γιατρο σου ενα τηλ.να του το πεις?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα! Εισαι καλυτερα? Μηπως να παρεις τον γιατρο σου ενα τηλ.να του το πεις?

Καλυτερα ειμαι εκεινη την ωρα ηταν μονο το πρωι τον πηρα φυσιολογικο ειναι μου ειπε αλλα θα δει κ την πιεση το απογευμα αν παω γιατι αν δε σταματησει το αιμα μαλλον δε θα παω σημερα θα δουμε αργοτερα εσυ πως εισαι?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλυτερα ειμαι εκεινη την ωρα ηταν μονο το πρωι τον πηρα φυσιολογικο ειναι μου ειπε αλλα θα δει κ την πιεση το απογευμα αν παω γιατι αν δε σταματησει το αιμα μαλλον δε θα παω σημερα θα δουμε αργοτερα εσυ πως εισαι?

Καλα ειμαι, κλασικες αναγουλες μονο. Καλη υπομονη, ενημερωσε μας πως θα παει. Εύχομαι μεχρι το απόγευμα να εισαι πολυ καλυτερα ❤

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Όχι..Μ είπε άλλη μια βδομάδα κάτω.Κ βλέπουμε. Ευελπιστώ Ν σηκωθώ από Παρασκευή. Αν όλα είναι καλά.. Θ μιλήσουμε είπε. Αχ εύχομαι ολόψυχα όλα να είναι τέλεια!Κ να σηκωθείς Κ εσυ σύντομα!!:wub:

Μακαρι κορίτσι μου, το εύχομαι και στις δυο σας!! 

5 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα ευχαριστω αλλα δε το βλεπω ειχα δυσκολη νυχτα με αρκετο αιμα παλι. κ το πρωι με το που ανοιξα τα ματια ολα γυριζαν πολυ γρηγορα σαν ιλιγγος κ μετα ειχα ταση για εμετο ειναι φυσιολογικο? Δε το εχω ξαναπαθει γι αυτο ρωταω.

Πως είσαι? Μειώθηκε το αιμα? 

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Καλυτερα ειμαι εκεινη την ωρα ηταν μονο το πρωι τον πηρα φυσιολογικο ειναι μου ειπε αλλα θα δει κ την πιεση το απογευμα αν παω γιατι αν δε σταματησει το αιμα μαλλον δε θα παω σημερα θα δουμε αργοτερα εσυ πως εισαι?

Κι εγώ αυτό ήθελα να σε ρωτησω για την πιεση, συνήθως ο ίλιγγος-ζαλουρα οφείλεται σε αυτό. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ελπίζω να είστε όλες καλά.Σήμερα πήρα τα αποτελεσματα των καθιερωμενων εξετασεων αιματος που εκανα για cmv .Ενω τις προηγούμενες φορες τα igg και τα igm ήταν αρνητικα τωρα παραδόξως τα igm παραμενουν αρνητικά(πράγμα που σημαίνει οτι δεν νοσώ)αλλα τα igg  δηλαδη τα αντισωματα πήγαν στο 288 δηλαδή θετικά.Ο μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι ανευ σημασιας κι οτι το σημαντικο ειναι το igm που δειχνει οτι δεν νοσω τωρα.Εγω όμως προβληματιζομαι γιατι αναρωτιέμαι πώς γινεται να απεκτησα αντισωματα ενω στις εξετασεςι των προηγουμενων μημων ήταν αρνητικά.Αν γνωριζετε κατι θα ηθελα να μου απαντήσετε.Ευχαριστώ

On 17/7/2018 at 10:51 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Καλη κ ηρεμη εγκυμοσυνη σου ευχομαι. Κοριτσι μου γιατι τοοοσο αγχος?? Αν ηταν να μολυνομασταν τοσο ευκολα με το τοξοπλασμα και ολα τα παρασιτα που κυκλοφορουν, δεν θα χε μεινει ανθρωπος χωρις αντισωματα!! Εννοειται πως δεν επαθες τιποτα, ολα ειναι πολυ πιο ευκολα απο οσο νομιζεις. Εδω εγω που λατρευα απο μικρη τις γατες και τις χαιδευα φουλ και τις ταιζα ως παιδακι οοολες τις γατες της γειτονιας κ σιγα μην προσεχα να πλυνω χερια, δεν εχω αντισωματα ουτε εγω!!! Να φανταστεις κ σαλατες τρωω απ εξω, απο μαγαζια που εμπιστευομαι κ τιποτα δεν επαθα ουτε προκειται. Ηρεμησε, χαλαρωσε και μην τραγικοποιεις στο μυαλο σου πραγματα οχι για καποιον αλλον λογο, μονο επειδη πρεπει να σαι ηρεμη κ να απολαυσεις την περιοδο που διανυεις στο επακρο!!! Μην ανησυχεις, ολα ειναι πολυ πιο απλα. Να ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου και να σαι ηρεμη για να το απολαυσεις!! 

Με το καλο το μωρακι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Eleni 86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ελπίζω να είστε όλες καλά.Σήμερα πήρα τα αποτελεσματα των καθιερωμενων εξετασεων αιματος που εκανα για cmv .Ενω τις προηγούμενες φορες τα igg και τα igm ήταν αρνητικα τωρα παραδόξως τα igm παραμενουν αρνητικά(πράγμα που σημαίνει οτι δεν νοσώ)αλλα τα igg  δηλαδη τα αντισωματα πήγαν στο 288 δηλαδή θετικά.Ο μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι ανευ σημασιας κι οτι το σημαντικο ειναι το igm που δειχνει οτι δεν νοσω τωρα.Εγω όμως προβληματιζομαι γιατι αναρωτιέμαι πώς γινεται να απεκτησα αντισωματα ενω στις εξετασεςι των προηγουμενων μημων ήταν αρνητικά.Αν γνωριζετε κατι θα ηθελα να μου απαντήσετε.Ευχαριστώ

πολυ πιθανο σε καποια απο τις εξετασεις να εγινε λαθος. συμβαινει συχνα επανελαβε την εξετασεις σε καποιο νοσοκομειο η στο μαιευτηριο που εισαι για πιο ασφαλη συμπερασματα η πηγαινε απευθειας στο παστερ να επαναλαβεις που ειναι το πιο αξιοπιστο κ θα σου κανει κ τεστ ποτε περασες τον ιο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

πολυ πιθανο σε καποια απο τις εξετασεις να εγινε λαθος. συμβαινει συχνα επανελαβε την εξετασεις σε καποιο νοσοκομειο η στο μαιευτηριο που εισαι για πιο ασφαλη συμπερασματα η πηγαινε απευθειας στο παστερ να επαναλαβεις που ειναι το πιο αξιοπιστο κ θα σου κανει κ τεστ ποτε περασες τον ιο. 

Είμαι σε χαλια ψυχολογικη κατασταση.Αύριο θα παω ξανα για επαναληψη.Ο παθολογος μου είπε να μην ανησυχώ κι ο γυναικολογος με παρεπεμψε σε επαναληψη εξετασεων και μια επιπλεον ανάλυση.Δεν βγαινει ακρη απ τις εξετάσεις αυτες .Δεν μπορω να καταλαβω πώς γίνεται να νόσησα και εχω αντισωματα μεσα σε 2 μήνες κι τωρα να μην νοσω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μολις γυρισα απτο γιατρο τα μπεμπακια ειναι σουπερ μου ειπε.ειναι απιστευτο το ποσο γρηγορα μεγαλωνουν μεσα σε δυο εβδομαδες κουνιοντουσαν αρκετα δε το εχω ξαναδει εχω χαζεψει.το αιματωμα εχει μικρινει αλλα υπαρχει ακομα οποτε συνεχιζω κατω μεχρι την αυχενικη κ βλεπουμε.με τη ζαλαδα μου ειπε οτι ισως να ειναι κ ιλιγγος αν το ξαναπαθω θα τον παρω τηλ.Βασικα μου ειπε μακαρι να μην ειναι ιλιγγος γιατι θα ταλαιπωρηθω θα το δουμε κ αυτο συγνωμη αν σας ζαλισα...

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...