Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Smile89 είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι μου!!! Ποσο εβδομάδων? 

Καλώς όρισες!!!! Είσαι στις προσπαθείες για το δεύτερο;;;; να σου ζήσει το παιδακι σου και με το καλό το επόμενο. 

Καλησπέρα!!! Μια χαρα, πηγα και για υπερηχο χθες ολα καλα. Απο σήμερα Ξεκινησα σιδηρο, μαγνήσιο και ασβέστιο μπλιαχ ολα!!! Εσύ πως εισαι? 

Παντως ως τώρα οι 4 μήνες πέρασαν γρήγορα.... θα δείξει στην πορεία. 

Καλα ειμαι σχετικα εχω πιαστει απο το κατω ποναει η πλατη μου αρκετα αλλα κανω υπομονη 

πρίν από 5 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@Smile89 την Κυριακή μπαίνω στην 11η και 13 Αυγούστου πάω για αυχενική!Επιτελους να δω ότι το μωράκι είναι καλά!

Με το καλο κοντα ειμαστε σχεδον κ εγω 13 αυγουστου εχω αυχενικη


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elfer είπε:

Εντάξει δεν μπορώ να πω ότι έχει γίνει συγκροτημένη προσπάθεια ακόμα αλλά λίγες αφηρημένες... Απο τον επόμενο όμως... ;)

Πανικοοοος τον επόμενο!! 

πρίν από 42 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@Smile89 την Κυριακή μπαίνω στην 11η και 13 Αυγούστου πάω για αυχενική!Επιτελους να δω ότι το μωράκι είναι καλά!

Με το καλό κοριτα μου!!!! Το πρώτο σου!? 

πρίν από 38 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλα ειμαι σχετικα εχω πιαστει απο το κατω ποναει η πλατη μου αρκετα αλλα κανω υπομονη 

Με το καλο κοντα ειμαστε σχεδον κ εγω 13 αυγουστου εχω αυχενικη

Λόγικο ρε συ. Εγω οταν Ημουν κατώ ο αντρας μου, μου ετριβε τα ποδια πιανοντουσαν. 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Πανικοοοος τον επόμενο!! 

Με το καλό κοριτα μου!!!! Το πρώτο σου!? 

Λόγικο ρε συ. Εγω οταν Ημουν κατώ ο αντρας μου, μου ετριβε τα ποδια πιανοντουσαν. 

Αστα να πανε κ μενα το ιδιο.κανει οτι μπορει κ αυτος 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@Vasoth. αλήθεια;;; Τέλεια! Άντε να περάσουν οι μέρες..σε ποιον γιατρό θα την κανεις;

Ανυπομονω κ εγω να ερθει η μερα, παπαδοπουλος λεγεται αλλα δεν ειμαι απο Αθηνα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Smile89 ναι το πρώτο μου και έχω πολυ άγχος να πάνε όλα καλά! 

@Vasoth. ααα σορρυ κορίτσι μου νόμιζα ότι μένεις Αθήνα. Έχω γίνει χαζόβιολα μη με παρεξηγείς δε σκεφτομαι ωρες ωρες. :roll:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@Smile89 ναι το πρώτο μου και έχω πολυ άγχος να πάνε όλα καλά! 

@Vasoth. ααα σορρυ κορίτσι μου νόμιζα ότι μένεις Αθήνα. Έχω γίνει χαζόβιολα μη με παρεξηγείς δε σκεφτομαι ωρες ωρες. :roll:

Κι εμένα το πρώτο!!! Αχ!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@Smile89 ναι το πρώτο μου και έχω πολυ άγχος να πάνε όλα καλά! 

@Vasoth. ααα σορρυ κορίτσι μου νόμιζα ότι μένεις Αθήνα. Έχω γίνει χαζόβιολα μη με παρεξηγείς δε σκεφτομαι ωρες ωρες. :roll:

Σιγα καλε μην ανχωνεσαι που να το ξερεις

 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Elfer είπε:

Κορίτσια δε θέλω να σας απογοητεύσω,μπορεί να περνούν οι αναγουλες και η ανορεξία αλλά έρχεται η αϋπνία... Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη μου δεν είχα ανακατωσούρα κλπ αλλά μόλις μπήκα στον 5ο έχασα τον ύπνο μου. Να μη βολεύομαι με τπτ και να πονάω όλη και αν καμιά φορά τα κατάφερνα η μικρή μου θυμόταν να κάνει πάρτυ..

Και όσες πείτε "άντε 9 μήνες είναι θα περάσουν" ...αμ δε...

Καλωσήρθατε στο ταξίδι της μητρότητας...

Ξεκουραστείτε όσο μπορείτε τώρα!!!

δεν υπάρχει τιποτα απολυτο τελικα στις εγκυμοσυνες, καθε γυναικα και καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστή και μοναδική ! εγω ειμαι 5,5 μηνων (24+2) και περα απο ανακατωμα και ζαλαδες που ειχα απο 7η εώς 12η εβδομαδα, κατα τ αλλα μέχρι και σημερα δεν εχω καταλαβει και πολλα, εχω βαλει μονο 5 κιλά, περα απο μια μικρή κοιλιτσα δεν εχω αλλαξει καθολου και γενικά δεν αντιμετωπιζω καμια δυσκολια σε τιποτα. εννοώ σημαντική δυσκολια. κοιμαμαι κανονικα, κανω δουλειες, -οκ δεν μπορω πλεον να διπλωθω οπως παλια, αλλα σκυβω άνετα- δεν πρηζονται τα άκρα μου, δεν εχω πονους καθολου πουθενα, η ορεξη μου ειναι οπως παλια ουτε περισσοτερη ουτε λιγοτερη, ... γενικά με μια πρωτη ματιά ειδικα αμα φοραω ενα ριχτό μπλουζακι δεν φαινομαι καν εγκυος. συνεπως καλο ειναι θεωρω να μην αγχώνουμε τις εγκυουλες..... καθε γυναικα και καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική..... δεν ειναι για ολες μας δύσκολα.... βεβαια ολα αυτα μεχρι στιγμής... οταν προχωρησω παρακατω θα σας ενημερωσω εκ νεου... παντως δεν δειχνει συντομα να μπαινω σε μεγαλες δυσκολιες...ισως πχ το τελευταιο 2μηνο αλλα οκ.. θα δειξει γιατι ειναι το πρωτο μου παιδακι και δεν εχω εμπειρια ολοκληρωμενης εγκυμοσυνης... με το καλό για ολες μας να υποδεχτουμε τα μπεμπάκια μας ! καλο βραδυ

  • Μου αρέσει 4

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , elise είπε:

δεν υπάρχει τιποτα απολυτο τελικα στις εγκυμοσυνες, καθε γυναικα και καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστή και μοναδική ! εγω ειμαι 5,5 μηνων (24+2) και περα απο ανακατωμα και ζαλαδες που ειχα απο 7η εώς 12η εβδομαδα, κατα τ αλλα μέχρι και σημερα δεν εχω καταλαβει και πολλα, εχω βαλει μονο 5 κιλά, περα απο μια μικρή κοιλιτσα δεν εχω αλλαξει καθολου και γενικά δεν αντιμετωπιζω καμια δυσκολια σε τιποτα. εννοώ σημαντική δυσκολια. κοιμαμαι κανονικα, κανω δουλειες, -οκ δεν μπορω πλεον να διπλωθω οπως παλια, αλλα σκυβω άνετα- δεν πρηζονται τα άκρα μου, δεν εχω πονους καθολου πουθενα, η ορεξη μου ειναι οπως παλια ουτε περισσοτερη ουτε λιγοτερη, ... γενικά με μια πρωτη ματιά ειδικα αμα φοραω ενα ριχτό μπλουζακι δεν φαινομαι καν εγκυος. συνεπως καλο ειναι θεωρω να μην αγχώνουμε τις εγκυουλες..... καθε γυναικα και καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική..... δεν ειναι για ολες μας δύσκολα.... βεβαια ολα αυτα μεχρι στιγμής... οταν προχωρησω παρακατω θα σας ενημερωσω εκ νεου... παντως δεν δειχνει συντομα να μπαινω σε μεγαλες δυσκολιες...ισως πχ το τελευταιο 2μηνο αλλα οκ.. θα δειξει γιατι ειναι το πρωτο μου παιδακι και δεν εχω εμπειρια ολοκληρωμενης εγκυμοσυνης... με το καλό για ολες μας να υποδεχτουμε τα μπεμπάκια μας ! καλο βραδυ

Όπως το είπες... Είναι το 1ο σου παιδάκι και δεν έχεις ολοκληρωμένη εικόνα. Εννοείται ότι η κάθε εγκυμοσύνη είναι ξεχωριστή και η κάθε κοπέλα το βιώνει διαφορετικά και η πρόθεση δεν είναι να αγχώσω καμία κοπέλα..Και εγώ δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα,καμία ζαλάδα, ανακατωσούρα κλπ,έκανα όλες τις δουλειές μου χωρίς βοήθεια απο πουθενά,μπορούσα να σκύψω,ούτε καν ρούχα εγκυμοσύνης δεν είχα πάρει και όντας στον 8ο μου έλεγαν ότι μοιάζω για 5 μηνών κλπ..

Χωρίς να Θέλω να αγχώσω καμία κοπέλα,όμως όταν η λεκάνη σου ανοίγει και το σώμα σου αλλάζει όπως κ να το κάνεις τουλάχιστον μια δυσφορία θα την έχεις. Απο όλες τις κοπέλες/φίλες που έχουν γεννήσει άλλες νωρίς,άλλες αργά αϋπνίες είχαν,όπως και πόνους στη λεκάνη και στην πλάτη. Πρίν γεννήσω καμία κοπέλα δε με είχε προετοιμάσει για να ξέρω,οπότε δες την όλη κουβέντα όχι σαν αγχωτική αλλά ενημερωτική και πράγματα που έχεις αφήσει ίσως για μετά καν'τα τώρα που μπορείς.. Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου και εύχομαι πραγματικά να μην έχεις καμία ενόχληση!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , elise είπε:

δεν υπάρχει τιποτα απολυτο τελικα στις εγκυμοσυνες, καθε γυναικα και καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστή και μοναδική ! εγω ειμαι 5,5 μηνων (24+2) και περα απο ανακατωμα και ζαλαδες που ειχα απο 7η εώς 12η εβδομαδα, κατα τ αλλα μέχρι και σημερα δεν εχω καταλαβει και πολλα, εχω βαλει μονο 5 κιλά, περα απο μια μικρή κοιλιτσα δεν εχω αλλαξει καθολου και γενικά δεν αντιμετωπιζω καμια δυσκολια σε τιποτα. εννοώ σημαντική δυσκολια. κοιμαμαι κανονικα, κανω δουλειες, -οκ δεν μπορω πλεον να διπλωθω οπως παλια, αλλα σκυβω άνετα- δεν πρηζονται τα άκρα μου, δεν εχω πονους καθολου πουθενα, η ορεξη μου ειναι οπως παλια ουτε περισσοτερη ουτε λιγοτερη, ... γενικά με μια πρωτη ματιά ειδικα αμα φοραω ενα ριχτό μπλουζακι δεν φαινομαι καν εγκυος. συνεπως καλο ειναι θεωρω να μην αγχώνουμε τις εγκυουλες..... καθε γυναικα και καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική..... δεν ειναι για ολες μας δύσκολα.... βεβαια ολα αυτα μεχρι στιγμής... οταν προχωρησω παρακατω θα σας ενημερωσω εκ νεου... παντως δεν δειχνει συντομα να μπαινω σε μεγαλες δυσκολιες...ισως πχ το τελευταιο 2μηνο αλλα οκ.. θα δειξει γιατι ειναι το πρωτο μου παιδακι και δεν εχω εμπειρια ολοκληρωμενης εγκυμοσυνης... με το καλό για ολες μας να υποδεχτουμε τα μπεμπάκια μας ! καλο βραδυ

Συμφωνώ μαζί σου αν κι εγώ δεν έχω εμπειρία ολοκληρωμένης εγκυμοσύνης. Το λέω απο κοντινές που είχαν αλλη ετσι αλλη αλλιώς. Εεε κ τους δυο μήνες που το μωρακι εχει αναπτυχθεί πολύ θα είναι λογικό μια καποια δυσκολία. Αλλα και παλι μπορει να είναι κατι πολύ Απλο. Με το καλοοοοο!!!! Καλο βράδυ!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω πως η κάθε μια είναι διαφορετική.. κανεις δεν λέει τι έχει συμβεί για να αγχώσει μόνο για να πάρει συμβουλές κλπ. εμένα μου έχει τύχει μια αποκόλληση που οκ ξεπεράστηκε και απλά είμαι σε ξεκούραση και επίβλεψη όμως έχω τρομερούς πόνους στη κοιλιά, ζαλάδες,ναυτίες και αναγούλες που δυστυχώς δεν φτάνουν στο σημείο ετσι ώστε να ελευθερωθούν και να ηρεμήσει το στομαχι μου. Δεν είμαι από τις τυχερές όμως κάνω υπομονή μέχρι να περάσουν οι μέρες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...