Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, ElenakiElena είπε:

Θα συμφωνήσω πως η κάθε μια είναι διαφορετική.. κανεις δεν λέει τι έχει συμβεί για να αγχώσει μόνο για να πάρει συμβουλές κλπ. εμένα μου έχει τύχει μια αποκόλληση που οκ ξεπεράστηκε και απλά είμαι σε ξεκούραση και επίβλεψη όμως έχω τρομερούς πόνους στη κοιλιά, ζαλάδες,ναυτίες και αναγούλες που δυστυχώς δεν φτάνουν στο σημείο ετσι ώστε να ελευθερωθούν και να ηρεμήσει το στομαχι μου. Δεν είμαι από τις τυχερές όμως κάνω υπομονή μέχρι να περάσουν οι μέρες...

Θα περασουν οι ατιμες που θα πανε!! 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα και απο μενα κοριτσια! Πως ειστε? Εμενα τα συμπτωματα επεστρεψαν κανονικα και ολη μερα χθες ειχε τρομερη αναγουλα, εκανα και εμμετο. Σημερα καλυτερα αλλα δεν εχω ορεξη για φαγητο,ολα σχεδον με αηδιαζουν.  Κατα τα αλλα τιποτα το ιδιαιτερο, ζεστη και αραγμα :razz:  Ποτε ειπατε εχετε ραντεβου με το γιατρο?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Καλημερα και απο μενα κοριτσια! Πως ειστε? Εμενα τα συμπτωματα επεστρεψαν κανονικα και ολη μερα χθες ειχε τρομερη αναγουλα, εκανα και εμμετο. Σημερα καλυτερα αλλα δεν εχω ορεξη για φαγητο,ολα σχεδον με αηδιαζουν.  Κατα τα αλλα τιποτα το ιδιαιτερο, ζεστη και αραγμα :razz:  Ποτε ειπατε εχετε ραντεβου με το γιατρο?

Ειδες που ανησυχουσες? Σου ειχαν λειψει οι αναγουλες? Εγω αυριο το απογευμα εχω ραντεβου εχει λιγοστεψει κ η αιμοραγια αρκετα αλλα μη το γρουσουζευω καλυτερα.εσυ ποτε πας?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ειδες που ανησυχουσες? Σου ειχαν λειψει οι αναγουλες? Εγω αυριο το απογευμα εχω ραντεβου εχει λιγοστεψει κ η αιμοραγια αρκετα αλλα μη το γρουσουζευω καλυτερα.εσυ ποτε πας?

χαχα αστα!Καθολου δεν μου ελειψαν. Αντε ωραια θα περιμενουμε νεα! Εγω την Πεμπτη εχω ραντεβου :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα ολα καλα!!εσυ?

Ναι μια χαρούλα!!. Πρωτη φορα εφτιαξα μουσακα τα φτυσα!! 

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα και απο μενα κοριτσια! Πως ειστε? Εμενα τα συμπτωματα επεστρεψαν κανονικα και ολη μερα χθες ειχε τρομερη αναγουλα, εκανα και εμμετο. Σημερα καλυτερα αλλα δεν εχω ορεξη για φαγητο,ολα σχεδον με αηδιαζουν.  Κατα τα αλλα τιποτα το ιδιαιτερο, ζεστη και αραγμα :razz:  Ποτε ειπατε εχετε ραντεβου με το γιατρο?

Εγώ πλεον 27/08. Εχουμε ακομη!! 

3 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Ειδες που ανησυχουσες? Σου ειχαν λειψει οι αναγουλες? Εγω αυριο το απογευμα εχω ραντεβου εχει λιγοστεψει κ η αιμοραγια αρκετα αλλα μη το γρουσουζευω καλυτερα.εσυ ποτε πας?

Αχ μπραβο!!!! Περιμενουμε νεα!!! 

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

χαχα αστα!Καθολου δεν μου ελειψαν. Αντε ωραια θα περιμενουμε νεα! Εγω την Πεμπτη εχω ραντεβου :)

Νέα κι απο σένα Λοιπον!!! 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι..Καθε φορα που τρωω ειναι βασανο. Φουσκωνω,αργω πολυ να χωνεψω,νιωθω δυσφορια και γενικα νιωθω πολυ αβολα. Σημερα εφαγα μιση μεριδα μεσημεριανο. Πολυ λιγο. Εχω εδω και 4 ωρες λοιπον υποφερω λες και εφαγα κανενα δεινοσαυρο! Ειναι φυσιολογικο? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nicol_ είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι..Καθε φορα που τρωω ειναι βασανο. Φουσκωνω,αργω πολυ να χωνεψω,νιωθω δυσφορια και γενικα νιωθω πολυ αβολα. Σημερα εφαγα μιση μεριδα μεσημεριανο. Πολυ λιγο. Εχω εδω και 4 ωρες λοιπον υποφερω λες και εφαγα κανενα δεινοσαυρο! Ειναι φυσιολογικο? 

Κ εγω το εχω αυτο αλλα νομιζα οτι ειναι επειδη δε σηκωνομαι κ ειμαι κατω.εμενα με βοήθησε πολυ το οτι τρωω μικροτερα γευματα κ πιο συχνα επισης να τρως αργα κ να μασας πολυ καλα το φαγητο σου.φαντασου το πρωι ειναι πλακα η κοιλια μου κ απο το μεσημερι κ μετα που τρωω γινεται τεραστια ειναι πολυ ενοχλητικο

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Nicol_ είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι..Καθε φορα που τρωω ειναι βασανο. Φουσκωνω,αργω πολυ να χωνεψω,νιωθω δυσφορια και γενικα νιωθω πολυ αβολα. Σημερα εφαγα μιση μεριδα μεσημεριανο. Πολυ λιγο. Εχω εδω και 4 ωρες λοιπον υποφερω λες και εφαγα κανενα δεινοσαυρο! Ειναι φυσιολογικο? 

κ εγω το ειχα μικρα κ συχνα γευματα η μονη λυση καθε δυο ωρες να τρως κ απο λιγο. μην μενεις νυστικη δεν κανει καλο στο μωρο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σας ευχαριστω για τις απαντήσεις. Αυτο κανω συχνα και μικρα γεύματα.  Απλα ακομα και τα μικρα μου δημιουργουν αυτο. Εντωμεταξύ προσπαθω να τρωω υγιεινά φαγητα οπως οσπρια και λαδερα αλλα αυτα με κανουν χειροτερα. Τα μακαρόνια σκετα με λιγο τυρι με πειραζουν λιγότερο.  Αλλα δεν μπορω να τη βγαζω μονο με μακαρονια. Οτιδηποτε αλλο με φουσκωνει απίστευτα. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι..Καθε φορα που τρωω ειναι βασανο. Φουσκωνω,αργω πολυ να χωνεψω,νιωθω δυσφορια και γενικα νιωθω πολυ αβολα. Σημερα εφαγα μιση μεριδα μεσημεριανο. Πολυ λιγο. Εχω εδω και 4 ωρες λοιπον υποφερω λες και εφαγα κανενα δεινοσαυρο! Ειναι φυσιολογικο? 

Τι μου θύμισες.ετσι και εγώ το 1ο τρίμηνο.ακομα Έχω θέμα απλά όχι τόσο.κανε ο σο μπορείς μικρά και συχνά γεύματα.απο όσπρια μόνο φακές.φασολια Ρεβίθια τα έκοψα τώρα γιατί Αλλιώς δεν θα συνέρχομαι με τπτ.και πολλά υγρα και φρούτα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Τι μου θύμισες.ετσι και εγώ το 1ο τρίμηνο.ακομα Έχω θέμα απλά όχι τόσο.κανε ο σο μπορείς μικρά και συχνά γεύματα.απο όσπρια μόνο φακές.φασολια Ρεβίθια τα έκοψα τώρα γιατί Αλλιώς δεν θα συνέρχομαι με τπτ.και πολλά υγρα και φρούτα.

Πλεον με πειραζουν ολα τα οσπρια. Να δω τι θα τρωω στο τελος. Με φρουτα κ νερο θα τη βγαζω. Ας ελπισουμε να ηρεμησει με την παροδο του χρονου..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Nicol_ είπε:

Πλεον με πειραζουν ολα τα οσπρια. Να δω τι θα τρωω στο τελος. Με φρουτα κ νερο θα τη βγαζω. Ας ελπισουμε να ηρεμησει με την παροδο του χρονου..

Σιγά σιγά θα ηρεμήσεις.λενε ξανα στο 3ο τρίμηνο.εγω Από το 2ο ησύχασα.πολυ πιο light η κατάσταση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι..Καθε φορα που τρωω ειναι βασανο. Φουσκωνω,αργω πολυ να χωνεψω,νιωθω δυσφορια και γενικα νιωθω πολυ αβολα. Σημερα εφαγα μιση μεριδα μεσημεριανο. Πολυ λιγο. Εχω εδω και 4 ωρες λοιπον υποφερω λες και εφαγα κανενα δεινοσαυρο! Ειναι φυσιολογικο? 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!φαντάσου σήμερα έφαγα εννιά το πρωί ψωμί τυρί Κ ενα αυγό μπόρεσα Ν φάω ξανά στις 4.30 το μεσημερι.. ένιωθα τόσο χαλια.. καουρές..Κ κόντεψα Ν κάνω εμετό. Άσε.. Αν αντέχεις τα φρούτα  Μια χαρά.. εγώ έχω κόψει φρούτα Εκτός μήλου, και ντομάτες αγγούρια κρεμμύδια λάχανα κλπ κλπ.εδώ Κ δύο μέρες τρώω μακαρόνια Κ τα χωνευω Κ δύσκολα..Αύριο Θ με κάνει η πεθερά μ κοτοσουπα..Και την περιμένω πως Κ Πως..την κάνει πεντανόστιμη! 

Βάσω πως τΑ πας ξάπλα? Δύσκολα ειναι..πω πω.εγώ έχω κάποια καφέ κ Π κ Π βγάζω Κ απαλό ροζ. Θεωρώ λόγω της αποκόλλησης Π Δεν έχει κλείσει ακόμα είναι τα ροζ. Αλλά συγγνώμη κιόλας είμαι δυσκοιλια.. Κ με πιάνουν Κ κολικοι καμία φορά Κ αναγκάζομαι για άμεση λύση βάζω υποθέτο γλυκερινης. Ουφ..υπομονή!! Κ τα ουτροζεσταν...τούβλο πέφτω κάθε φορα..Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...