Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 55 λεπτά , nanoula90 είπε:

Με πιανει οταν σηκωνομαι μονο, ειμαι σιγουρη σχεδον οτι εχει να κανει με τον πεσσο. Μολις ξαπλωνω περναει. Μα ειναι και χοντρουλης, ολο το βαρος του οταν σηκωνομαι εκει κατω παει. Πλησιαζουμε ναι. 34 βδομαδων σημερα και βγηκα να το γιορτασω, αλλα μ αφηνει ο σκατιαρης?? Δεν περπατησαμε ευτυχως πολυ, ειχα τον αντρα  σαν σοφερ. Μου ανοιγει πορτα ακριβως εξω την καφετερια, μου κραταει τσαντα, πραγματικα σημερα σαν να πηγα για καφε με τον μπατλερ μου :lol: Αφου ηθελα να του δωσω και πουρμπουαρ χαχαχα 

Τι κανεις εσυ τρελοσυμπεθερα μου?? Χαζευεις με την μικρη διαβασα?? 

Ειναι ενα στρογγυλο πραγματακι ο πεσσος απο σιλικονη, που μπαινει απο κατω και συγκρατει τον τραχηλο. Σαν δαχτυλιδι δλδ. 

Ξαπλα και εσυ κ μην κανεις τπτ. Μην κουραζεσαι. Ειναι που η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι η καλυτερη περιοδος της γυναικας κατα τ αλλα.

 

Χαχαχαα δώσε κάτι στο παιδί χρυσό μου:lol:

Αν μας έλεγαν την αλήθεια θα λέγαμε θέλω και εγω να μείνω εγκυος αλλα φοβάμαι....με όλα αυτά που ακουω...:neutral: χαχαχα  

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , nanoula90 είπε:

Με πιανει οταν σηκωνομαι μονο, ειμαι σιγουρη σχεδον οτι εχει να κανει με τον πεσσο. Μολις ξαπλωνω περναει. Μα ειναι και χοντρουλης, ολο το βαρος του οταν σηκωνομαι εκει κατω παει. Πλησιαζουμε ναι. 34 βδομαδων σημερα και βγηκα να το γιορτασω, αλλα μ αφηνει ο σκατιαρης?? Δεν περπατησαμε ευτυχως πολυ, ειχα τον αντρα  σαν σοφερ. Μου ανοιγει πορτα ακριβως εξω την καφετερια, μου κραταει τσαντα, πραγματικα σημερα σαν να πηγα για καφε με τον μπατλερ μου :lol: Αφου ηθελα να του δωσω και πουρμπουαρ χαχαχα 

Τι κανεις εσυ τρελοσυμπεθερα μου?? Χαζευεις με την μικρη διαβασα?? 

Ειναι ενα στρογγυλο πραγματακι ο πεσσος απο σιλικονη, που μπαινει απο κατω και συγκρατει τον τραχηλο. Σαν δαχτυλιδι δλδ. 

Ξαπλα και εσυ κ μην κανεις τπτ. Μην κουραζεσαι. Ειναι που η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι η καλυτερη περιοδος της γυναικας κατα τ αλλα.

 

Χαχαχα Χαχαχα ναι ναι η καλυτερη!!!! 

Ακου μπατλερ ο συμπεθερος!!!. Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα 

Ναιιι παραειναι δραστηρια σημερα. Μαλλον προσπαθει να γυρισει κιολας!!! 

πρίν από 53 λεπτά , Xruca είπε:

Αύριο μπαίνω στην 31 εβδομάδα! Εννοείται ξάπλα όσο μπορώ αλλά αγχώθηκα τόσο πολύ!! Ξέρω ότι μπορεί να μην ακούγεται σοβαρό,αλλά θέλω να έχω το καλύτερο «σπιτάκι» για το κοριτσάκι μου,μέχρι το τέλος! Να το κρατήσω ασφαλές όσο πιο πολύ μπορώ 

Το κανεις κοριτσι μου κ δεν χρειαζονται τύψεις!!! Μια χαρα ασφαλής ειναι. Ποτε εχεις ΠΗΤ?. Εχουμε κ πινακακιιι!!! 

πρίν από 7 λεπτά , Comet είπε:

Beboula μου μου προς το παρον ηρεμω λιγο τα απογευματα μεχρι να αρχιζουν οι εμετοι και εκει θα ειναι non stop κατασταση.τριτη φορα το ζω και τωρα πια εχω μαθει.καποια στιγμη θα περασει και τα μπεμπακια μας αξιζουν καθε ταλαιπωρια δικη μας αρκει αυτα να ναι καλα.οταν γεννησα την προηγουμενη φορα τα ξεχασα ολα.τουλαχιστον αφου θα χω την ιδια εγκυμοσυνη ας εχω και την ιδια γεννα.ουτε καταλαβα οτι γεννουσα.ευχομαι το ιδιο ευκολα να γεννησετε ολες

Τριτο παιδακι ε?? Πωπω τι ωραιο. Τωρα τι ειναι μπεμπης μπεμπα!? Πητ εχεις ποτε? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκο μου χαμογελακι ενα αγορακι εχω 9 μηνων.Η πρωτη εγκυμοσυνη παλινδρομησε στις 9 εβδομαδες.ηταν μερικη μυλη κυηση.ειχαμε ακουσει καρδουλα και ειχα τρελες αναγουλες απο την 6 εβδομαδα.οταν το εχασα προσευχηθηκα να μου δωσει ο θεος ενα γερο μωρακι κι ας ξερναω μεχρι να γεννησω.κι ετσι εγινε.σημερα μετα απο 2 μερες εντονης ναυτιας εκανα τεστ και βγηκε θετικο.οταν η αδερφη μου με ρωτησε αν μετα απο τοση ταλαιπωρια θα εκανα κι αλλο παιδι της ειπα οτι θελω κι αλλο κι ας εχω την ιδια εγκυμοσυνη....ουπς...μαλλον δεν εβαλα μυαλο την πρωτη φορα(οσον αφορα τα συμπτωματα εννοω)


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Comet είπε:

Γλυκο μου χαμογελακι ενα αγορακι εχω 9 μηνων.Η πρωτη εγκυμοσυνη παλινδρομησε στις 9 εβδομαδες.ηταν μερικη μυλη κυηση.ειχαμε ακουσει καρδουλα και ειχα τρελες αναγουλες απο την 6 εβδομαδα.οταν το εχασα προσευχηθηκα να μου δωσει ο θεος ενα γερο μωρακι κι ας ξερναω μεχρι να γεννησω.κι ετσι εγινε.σημερα μετα απο 2 μερες εντονης ναυτιας εκανα τεστ και βγηκε θετικο.οταν η αδερφη μου με ρωτησε αν μετα απο τοση ταλαιπωρια θα εκανα κι αλλο παιδι της ειπα οτι θελω κι αλλο κι ας εχω την ιδια εγκυμοσυνη....ουπς...μαλλον δεν εβαλα μυαλο την πρωτη φορα(οσον αφορα τα συμπτωματα εννοω)

Με συγχωρείς δεν θυμομουν!!! Οποτε τωρα εισαι στις πρώτες εβδομαδες ε??? Εννια μηνων?? Ψυχουλιτσαα μου. Εμενα το πρωτο παλλινδρομησε στις 10. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι κοριτσακι μου.Δυσκολο και το εχουμε ζησει πολλες δυστυχως.στο μπεμπη μου πριν απο καθε υπερηχο ανεβαζα πιεση κι ας τον ενιωθα να κλωτσαει.μεχρι να μου πει ο γιατρος οτι ειναι καλα.ετσι μαθαμε οτι ειχε φυγει το πρωτο.μετα στο σπιτι υποταση.εχεις δει εγκυο να ριχνει ενα τονο αλατι στο φαγητο της;τωρα ομως χαμογελακι μου εχεις ενα μπεμπακι στην κοιλιτσα σου που ηρθε για να μεινει.με το καλο να το κρατησεις και στην αγκαλια σου


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Comet είπε:

Λυπαμαι κοριτσακι μου.Δυσκολο και το εχουμε ζησει πολλες δυστυχως.στο μπεμπη μου πριν απο καθε υπερηχο ανεβαζα πιεση κι ας τον ενιωθα να κλωτσαει.μεχρι να μου πει ο γιατρος οτι ειναι καλα.ετσι μαθαμε οτι ειχε φυγει το πρωτο.μετα στο σπιτι υποταση.εχεις δει εγκυο να ριχνει ενα τονο αλατι στο φαγητο της;τωρα ομως χαμογελακι μου εχεις ενα μπεμπακι στην κοιλιτσα σου που ηρθε για να μεινει.με το καλο να το κρατησεις και στην αγκαλια σου

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Κι εγω σε υπερηχο το μαθα!!!. Με το καλο κο εσυ!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

Λυπαμαι κοριτσακι μου.Δυσκολο και το εχουμε ζησει πολλες δυστυχως.στο μπεμπη μου πριν απο καθε υπερηχο ανεβαζα πιεση κι ας τον ενιωθα να κλωτσαει.μεχρι να μου πει ο γιατρος οτι ειναι καλα.ετσι μαθαμε οτι ειχε φυγει το πρωτο.μετα στο σπιτι υποταση.εχεις δει εγκυο να ριχνει ενα τονο αλατι στο φαγητο της;τωρα ομως χαμογελακι μου εχεις ενα μπεμπακι στην κοιλιτσα σου που ηρθε για να μεινει.με το καλο να το κρατησεις και στην αγκαλια σου

Μα πόσες γυναίκες το χουμε περάσει αυτό.εγω σε κάθε επίσκεψη με έχει μάθει ο γιατρός πρώτα υπέρηχο και μετά μιλάμε.ειδικα το 1ο καιρό μέχρι να το ακούσω τρελαινομουν.8η εβδομάδα εγώ και είχαμε ακουσει και καρδούλα.Το καλό όμως είναι ότι όλες τα καταφέραμε.Γερα μπεμπακια πάνω απ'όλα και ας περνάμε από δοκιμασίες.

Link to comment
Share on other sites

3 φιλες μετα απο μενα το ζησανε.Οι 2 ειναι ηδη εγκυες σε προχωρημενη εγκυμοσυνη.με το καινουργιο μωρακι δεν το ξεχνας αλλα μαλακωνει πολυ ο πονος.και κοριτσακια μου τα καλυτερα ειναι μπροστα σας.οταν βγει απο μεσα σας και το βαλουν πανω σας.ειχα παθει σοκ.τον κοιτουσα κι ελεγα τι ειναι αυτο.ειναι δικος μου;απιστευτο

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Comet είπε:

3 φιλες μετα απο μενα το ζησανε.Οι 2 ειναι ηδη εγκυες σε προχωρημενη εγκυμοσυνη.με το καινουργιο μωρακι δεν το ξεχνας αλλα μαλακωνει πολυ ο πονος.και κοριτσακια μου τα καλυτερα ειναι μπροστα σας.οταν βγει απο μεσα σας και το βαλουν πανω σας.ειχα παθει σοκ.τον κοιτουσα κι ελεγα τι ειναι αυτο.ειναι δικος μου;απιστευτο

Αχ θα κλάψω.μπηκα στο μήνα μου και ακόμα δεν το πιστεύω ότι αυτή η μέρα φτάνει.

Με το καλό το δεύτερο μωράκι σου και να χεις μια όμορφη οικογένεια!! !!!!!Μόνο χαρές από δω και πέρα στη ζωή σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειδα οτι κοντευεις.αυτο να ονειρευεσαι κοριτσακι ειναι τελειο.και τωρα που μεγαλωνει αν δεν τον κραταω με ψαχνει και μολις τον κοιταξω χαμογελαει.σαν την μανουλα δεν εχει...ψυχουλες μου

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Comet είπε:

Ναι ειδα οτι κοντευεις.αυτο να ονειρευεσαι κοριτσακι ειναι τελειο.και τωρα που μεγαλωνει αν δεν τον κραταω με ψαχνει και μολις τον κοιταξω χαμογελαει.σαν την μανουλα δεν εχει...ψυχουλες μου

Αχ λιώνω.........να τον χαίρεσαι!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα κοριτσι μου.θα νιωσεις και συ τοσο ομορφα με το μικρουλι σου.ενα με το πατωμα θα γινεις.οτι θελουν θα μας κανουν αλλα ειναι τοσο γλυκουλια.σαν τη σοκολατα που μολις εφαγα.οι αναγουλες αναγουλες και το γλυκο μεγαλη αδυναμια.αν δεν ετρωγα κι αυτα στην εγκυμοσυνη ουτε τα 5 κιλα δεν θα ειχα παρει

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , My_star είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. Smile89 ψαχνω το πινακακι κ μαλλον κατι δεν κανω σωστα.. που μπορω να το βρω?

Εγω το αναρτω βρε κάθε τοσο!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...