Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Σου ανέβηκε στο 2ωρο?το θέμα είναι στο 2ωρο να πεφτει.παρε τον Ενδοκρινολογο σου.ρυζι καστανό να φανταστώ Έτσι?Όχι κανονικό.γτ κάνει ζάχαρο.

Μ ειπε Ν κάνω μετρήσεις Μια εβδομάδα Αλλά με διατροφή.Κ Ν τον Πω. Οπότε Θ δω αύριο μ διατροφή.. γτ σμρ το παρακανα..

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου ο ενδοκρινολογος σου τι οριο σου δωσε? Και επισης σου εδωσε διατροφη? Εννοω αν σε ενημερωσε για τους συνδυασμους που δεν πρεπει να κανεις για το τι να προτιμας να τρως κλπ κλπ. 

Οι λογοι που ανεβηκε μπορει να ειναι πολλοι. Οπως πχ οι συνδυασμοι που εκανες, οι υδατανθρακες ειδικα, θελουν μετρο, ειδικα οι "λευκοι " υδατανθρακες που μπορει να εχουν βραδεια αποδεσμευση. Γνωμη μου, αν δεν σε κατατοπισε ο ενδοκρινολογος, πηγαινε σε εναν διατροφολογο που να ειδικευεται και σε διαβητη κυησης να παρεις ενα προγραμμα διατροφης. 

Ο συνδυασμος πχ ρυζι με πιτσα δεν ειναι καλος. Ειναι 2 ειδων ισως και παραπανω υδατανθρακες σε ενα γευμα. 

Συν τον χυμο πορτοκαλι που επισης σε διαβητη ειναι ας πουμε απαγορευτικος οπως και ολοι οι χυμοι. Καθως εχουν φρουκτοζη. Να προτιμας να τρως ενα πορτοκαλι πχ σαν σνακ αναμεσα στα γευματα. 

Επισης τα γαλακτοκομικα επισης καποιους τους ανεβαζουν. Οχι ολους, αλλα σιγουρα θα το δεις αυτο στην πορεια.

Θα βρεις τι σε πειραζει μην αγχωνεσαι. Στην αρχη κανεις δοκιμες, αλλα προσπαθησε να κανεις σωστους συνδυασμους. 

Αυτό για τους χυμούς δεν το ήξερα! Κ πίνω λόγω σιδήρου γτ το είχα αμελήσει Κ έπεσε. Θ διευκρινησω πολλά πράγματα. Θ ακολούθησω για αρχή τη διατροφή Π Μ εδωσε Κ μόλις τον παρω τηλ Ν Τ πω μετρήσεις Θ ρωτησω απορίες

πρίν από 35 λεπτά , Comet είπε:

Κοριτσακι μου Θεσσαλονικη ειμαι κι εγω ανατολικα προς κεντρο.Εσυ;Μια χαρα ειναι τα κιλα που πηρες για την βδομαδα σου.Δεν πειραζει που εφαγες αρκετα για βραδυ μονο να μη σου πεσει βαρυ και δυσκολευτεις στον υπνο

Θέρμη είμαι εγώ!εσυ? Το θέμα μ Ν Σ πω δεν είναι η βαρυστομαχια τόσο όσο το ζάχαρο.γι'αυτό το έκανα θέμα. :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Μ ειπε Ν κάνω μετρήσεις Μια εβδομάδα Αλλά με διατροφή.Κ Ν τον Πω. Οπότε Θ δω αύριο μ διατροφή.. γτ σμρ το παρακανα..

Αυτό για τους χυμούς δεν το ήξερα! Κ πίνω λόγω σιδήρου γτ το είχα αμελήσει Κ έπεσε. Θ διευκρινησω πολλά πράγματα. Θ ακολούθησω για αρχή τη διατροφή Π Μ εδωσε Κ μόλις τον παρω τηλ Ν Τ πω μετρήσεις Θ ρωτησω απορίες

Θέρμη είμαι εγώ!εσυ? Το θέμα μ Ν Σ πω δεν είναι η βαρυστομαχια τόσο όσο το ζάχαρο.γι'αυτό το έκανα θέμα. :-D

Κοντα στο ιπποκρατειο νοσοκομειο μενουμε.Μην ανησυχεις για το ζαχαρο.Θα βρεις τροπο με τη διατροφη να το ρυθμισεις.Εγω στην προηγουμενη δεν ειχα θεμα και σε αυτην ελπιζω γιατι παρα τους εμμετους και τις καουρες ενα γλυκακι το θελω.Ειμαι πολυ γλυκατζου.Για φαι δεν με νοιαζει καθολου


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Μ ειπε Ν κάνω μετρήσεις Μια εβδομάδα Αλλά με διατροφή.Κ Ν τον Πω. Οπότε Θ δω αύριο μ διατροφή.. γτ σμρ το παρακανα..

Αυτό για τους χυμούς δεν το ήξερα! Κ πίνω λόγω σιδήρου γτ το είχα αμελήσει Κ έπεσε. Θ διευκρινησω πολλά πράγματα. Θ ακολούθησω για αρχή τη διατροφή Π Μ εδωσε Κ μόλις τον παρω τηλ Ν Τ πω μετρήσεις Θ ρωτησω απορίες

Θέρμη είμαι εγώ!εσυ? Το θέμα μ Ν Σ πω δεν είναι η βαρυστομαχια τόσο όσο το ζάχαρο.γι'αυτό το έκανα θέμα. :-D

Ένα φρούτο τη φορά. Μπορείς να τρως ένα πορτοκαλι μαζί με το σίδηρο για απορρόφηση αλλά θα Ναι σα γεύμα.οχι ότι ώρα θες.εγω θα σου έλεγα να τον πάρεις Αύριο αύριο να διευκρινισετε το θέμα της μέτρησης.Σου πε στο 2ωρο Ενώ όλες παίρνουμε στη μια ωρα.πρωτα λύσε και αυτό.εσενα μπορεί να χει λογο στο 2ωρο.να θέλει να τσεκάρει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε? Μάλλον εχω κάποια αλλεργία στα ξύλα..Στα προσάναμματα..δε ξέρω..Έχει μια βδομάδα Π ανάβω Εγώ τη σόμπα Κ αμέσως μετά με πιάνει φαγούρα σε διάφορα σημεία του σώματος.. έκτος Κ αν είναι ιδέα μ.. ξινομαι για κανένα σαρανταπενταλεπτο Κ Μετά τέλος. Μάλλον με γάντια Θ την ανάβω αναγκαστικά Ν το τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε? Μάλλον εχω κάποια αλλεργία στα ξύλα..Στα προσάναμματα..δε ξέρω..Έχει μια βδομάδα Π ανάβω Εγώ τη σόμπα Κ αμέσως μετά με πιάνει φαγούρα σε διάφορα σημεία του σώματος.. έκτος Κ αν είναι ιδέα μ.. ξινομαι για κανένα σαρανταπενταλεπτο Κ Μετά τέλος. Μάλλον με γάντια Θ την ανάβω αναγκαστικά Ν το τσεκάρω.

Καλημέρα κορίτσι. Μήπως σε τραβάει το δερμα σου εχει αφυδατωθει και αισθάνεσαι ετσι; δοκίμασε και με γάντια να δεις 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Μήπως σε τραβάει το δερμα σου εχει αφυδατωθει και αισθάνεσαι ετσι; δοκίμασε και με γάντια να δεις 

Λες?λόγω θερμότητας? Δε το σκέφτηκα..γτ έχω φαγούρα στα πόδια μέσα από το κολαν.Στη πλάτη Κ δε πήγε το μυαλό μ.. Θ το δω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Λες?λόγω θερμότητας? Δε το σκέφτηκα..γτ έχω φαγούρα στα πόδια μέσα από το κολαν.Στη πλάτη Κ δε πήγε το μυαλό μ.. Θ το δω.

Παντα το δερμα αφυδατωνεται και στη θερμότητα και  στην εγκυμοσύνη και μετά για να στρώσει πρέπει να περάσουν κάποιους μήνες. Πιες πολύ νερό για να είσαι ενυδατωμένη μήπως φτεει αυτό. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε? Μάλλον εχω κάποια αλλεργία στα ξύλα..Στα προσάναμματα..δε ξέρω..Έχει μια βδομάδα Π ανάβω Εγώ τη σόμπα Κ αμέσως μετά με πιάνει φαγούρα σε διάφορα σημεία του σώματος.. έκτος Κ αν είναι ιδέα μ.. ξινομαι για κανένα σαρανταπενταλεπτο Κ Μετά τέλος. Μάλλον με γάντια Θ την ανάβω αναγκαστικά Ν το τσεκάρω.

Καλημέρα.το δέρμα σου πως το νιώθεις?Μήπως έχει ξεραθεί? Εγώ χέρια πόδια είχα πολύ φαγούρα στο 2ο τρίμηνο.εβαζα ενυδατική για μωράκια και ηρέμησα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε;Μου έβγαλε χτες στο fb μια ιστοσελίδα με πολύ φθηνά βρεφικά και παιδικά. baby-loving.com.Εχει παραγγείλει καμία κοπέλα από εκεί;Μου φαινονται πολύ δελεαστικά κάποια φορμακια και σκέφτομαι να παραγγείλω.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε? Μάλλον εχω κάποια αλλεργία στα ξύλα..Στα προσάναμματα..δε ξέρω..Έχει μια βδομάδα Π ανάβω Εγώ τη σόμπα Κ αμέσως μετά με πιάνει φαγούρα σε διάφορα σημεία του σώματος.. έκτος Κ αν είναι ιδέα μ.. ξινομαι για κανένα σαρανταπενταλεπτο Κ Μετά τέλος. Μάλλον με γάντια Θ την ανάβω αναγκαστικά Ν το τσεκάρω.

Εάν τα έχετε αγοράσει τα ξύλα πολύ πιθανόν να τα έχουν ψεκάσει με τίποτε και γι αυτό σου κάνει φαγούρα 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέεεερααααα 

2 ώρες πρίν, maraki 93 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε;Μου έβγαλε χτες στο fb μια ιστοσελίδα με πολύ φθηνά βρεφικά και παιδικά. baby-loving.com.Εχει παραγγείλει καμία κοπέλα από εκεί;Μου φαινονται πολύ δελεαστικά κάποια φορμακια και σκέφτομαι να παραγγείλω.

Μπηκα να το δω! Οντως εχει πολυ ωραια πραγματακια. Αλλα εψαξα να βρω κριτικες και πουθενα δεν βρηκα. Εψαξα να βρω και την εδρα της εταιρειας και επισης πουθενα δεν τη βρηκα. Ισως να ναι αμερικανικη εταιρεια. Και αν ερχονται απο αμερικη δεν σε συμφερει. Σταματαει τελωνειο και πληρωνεις και φπα και δασμους απο ενα ποσο και πανω. Βεβαια, εχει επιλογη πληρωμης με paypal που σημαινει οτι δυσκολα χανεις τα λεφτα σου, αλλα το οτι δεν βρηκα πουθενα αξιολογησεις ή την εδρα της, εγω δεν θα προχωρουσα σε αγορα. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Καλημέεεερααααα 

Μπηκα να το δω! Οντως εχει πολυ ωραια πραγματακια. Αλλα εψαξα να βρω κριτικες και πουθενα δεν βρηκα. Εψαξα να βρω και την εδρα της εταιρειας και επισης πουθενα δεν τη βρηκα. Ισως να ναι αμερικανικη εταιρεια. Και αν ερχονται απο αμερικη δεν σε συμφερει. Σταματαει τελωνειο και πληρωνεις και φπα και δασμους απο ενα ποσο και πανω. Βεβαια, εχει επιλογη πληρωμης με paypal που σημαινει οτι δυσκολα χανεις τα λεφτα σου, αλλα το οτι δεν βρηκα πουθενα αξιολογησεις ή την εδρα της, εγω δεν θα προχωρουσα σε αγορα. 

Και μένα μου φάνηκε παράξενο που δεν έχει σχόλια.Αν ήταν Μ αντικαταβολή θα έκανα παραγγελία χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά με κάρτα ψιλοφοβαμαι.Ευχαριστω πολυυυ.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

Just now, maraki 93 είπε:

Και μένα μου φάνηκε παράξενο που δεν έχει σχόλια.Αν ήταν Μ αντικαταβολή θα έκανα παραγγελία χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά με κάρτα ψιλοφοβαμαι.Ευχαριστω πολυυυ.

Οι ξενες εταιρειες δεν εχουν αντικαταβολη. Γενικα απο εξωτερικο να προτιμας πληρωμες με paypal, ο πιο ασφαλης τροπος αγορας. Εχω κανει απειρες αγορες ποτε δεν ειχα καπου θεμα. Μεχρι και απο κινα εχω παραγγειλει απο το aliexpress. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Οι ξενες εταιρειες δεν εχουν αντικαταβολη. Γενικα απο εξωτερικο να προτιμας πληρωμες με paypal, ο πιο ασφαλης τροπος αγορας. Εχω κανει απειρες αγορες ποτε δεν ειχα καπου θεμα. Μεχρι και απο κινα εχω παραγγειλει απο το aliexpress. 

Aliepress και εγώ πολλές φορές έχω παραγγείλει! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , maraki 93 είπε:

Και μένα μου φάνηκε παράξενο που δεν έχει σχόλια.Αν ήταν Μ αντικαταβολή θα έκανα παραγγελία χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά με κάρτα ψιλοφοβαμαι.Ευχαριστω πολυυυ.

Εγώ πήρα από ένα σάιτ το οποίο λέγεται joom. Νταξει τέλεια ολαααααα!!!! Αλλά μπορεί να κάνουν κα δύο μήνες να έρθουν. Μου ήρθαν όλα και σε άριστη κατάσταση. Μπες δες. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...