Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, Kpp83 είπε:

@Χριστίνα92 @vaso_mpempis @Elena1610 επιτέλους και άλλες του Ιουνίου!

Εγώ είμαι για καμπύλη σήμερα! Δεν ήταν τόσο τραγική η γλυκόζη. Το γλασο ζάχαρης που φτιάχνω για τα κέικ είναι χειρότερο!

@Katia38 ο επιπωματικός σημαίνει ότι ο πλακούντας καλύπτει πλήρως τον τράχηλο και αν το έχεις θα υπάρχει διάγνωση λογικά στη Β επιπέδου.

@Elena1610 ουφ και εγώ τα ίδια περιμένω! Ούτε και εγώ έχω αίμα και ακόμα και αν δεν περάσει ο πλακούντας το όριο ασφαλείας (που το εύχομαι ειλικρινά και στις δύο μας) είμαι σίγουρη ότι θα πάνε καλά και θα γεννήσω αφού μπω στο μήνα μου. Τα πάμε τα συμφωνήσαμε με το μπεμπάκι μου!

Ωχ εγώ έχω οπίσθιο κ είναι στο πλάι το είδα μετά την αυχενικη τώρα θα δείξει έχω αύριο β επιπέδου κ θα μου πει σίγουρα δεν ανέβει αν κ στον 8 ανεβαίνει.τωρα θα δείξει υπομονή κ ξεκούραση όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Πηρα δευτερη γνωμη και πανω κατω ηταν τα ιδια!

Θα μπορουσαμε ισως λιγο παραπανω αλλα επειδη αυτες οι κατστασεις μεταβαλονται γρηγορα μαλλον φοβουνται περισσοτερο..

Για την ωρα δεν εδειχνε στρεσαρισμενο το μωρο.

Αγαπη μου κάνε ότι λένε οι γιατροί, άσε την λογική να δουλέψει όχι το συναίσθημα γιατί τώρα προέχει η ασφάλεια. Και εγω πιστεύω πως δεν θα κάτσετε παραπάνω από δέκα μερες.  Και επειδή έχω δει πως είναι δεν θα ελεγα πως ταλαιπωρείται τοσο το βρεφος. Μιλάω για τέτοια κατάσταση και όχι για σοβαρότερα. Ακριβως για την ίδια εβδομάδα και γύρω στα 2 κ κάτι κιλά. Επίσης μας άφηναν κ την ταιζαμε εμείς στην αγκαλιά.  Ανέβα λιγάκι κοριτσάκι μου κάνε το για την μπεμπα και σκέψου ποσο τυχεροί είμαστε που υπάρχουν όλα αυτά και βλέπουμε την πορεία αποφεύγοντας τα χειρότερα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αγαπη μου κάνε ότι λένε οι γιατροί, άσε την λογική να δουλέψει όχι το συναίσθημα γιατί τώρα προέχει η ασφάλεια. Και εγω πιστεύω πως δεν θα κάτσετε παραπάνω από δέκα μερες.  Και επειδή έχω δει πως είναι δεν θα ελεγα πως ταλαιπωρείται τοσο το βρεφος. Μιλάω για τέτοια κατάσταση και όχι για σοβαρότερα. Ακριβως για την ίδια εβδομάδα και γύρω στα 2 κ κάτι κιλά. Επίσης μας άφηναν κ την ταιζαμε εμείς στην αγκαλιά.  Ανέβα λιγάκι κοριτσάκι μου κάνε το για την μπεμπα και σκέψου ποσο τυχεροί είμαστε που υπάρχουν όλα αυτά και βλέπουμε την πορεία αποφεύγοντας τα χειρότερα. 

Εμενα δεν ειναι ουτε 2 κιλα, 1900 με το ζόρι, ειναι τοσο μικρουλι..

Φοβαμαι δε ξέρω...μπορει να μην ειναι τα πραγματα τοσο τραγικα οσο τα σκεφτομαι αλλα με εχει πιασει πανικος.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mama16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, @fairy-mary οπως σου είπα πάλι όλα θα πάνε καλά. @Vasoth χαίρομαι που πάτε καλύτερα. Σε λίγες μέρες πιστεύω θα φύγετε. Άρχισαν να δίνουν με μπιμπερο? @Κωνσταντινα16 πως τα πας με την εγκυμοσύνη? Συνεχίζονται οι συσπάσεις? Σε ποια εβδομάδα έχεις φτάσει τωρα?

Οχι ακομα γιατι μπαινοβγαινουν τα μυτακια πρεπει να αναπνεει εντελως μονη της για να ξεκινησει μπιμπερο

1 hour ago, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..σήμερα είμαι 34w5d συσπασεις έχω αρκετές ειδικά τις τελευταίες μέρες..από εχθές νιώθω πιο έντονο πόνο περιόδου η μέση μου με έχει πεθάνει και γενικά τα έχω δει όλα..την Παρασκευή είχα γιατρό που Μ είπε να περιμένω από μέρα σε μέρα..σήμερα έχω πάλι γιατρό να δούμε πως πάει

Προσπαθώ να παίρνω μέρες και εγώ..από μέρα σε μέρα μου έχει πει η γιατρός να περιμένω ...

Με το καλο κ εσυ λοιπον ολα να πανε καλα ποσο βαρος εχει τωρα το μπεμπακι?

1 hour ago, Karol είπε:

Καλημερα κορίτσια !!! Θεού θέλοντος θα είμαι κ εγώ μανούλα του 2019!!!! Μπορείτε να μρ βοηθήσετε με την χοριακη μου έχω αγχωθεί τόσο πολύ βλέποντας άλλες χοριακες τόσο υψηλές κ η δίκη μου είναι 265 την έκανα χτες με τελευταία περίοδο 5/2 , ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλή κ να την ξανακάνω το Σάββατο !! Υπάρχουν κ άλλες τέτοιες περιπτώσεις σαβ την δίκη μου;; Σας ευχαριστώ πολύ 

Συμφωνω με τα κοριτσια κ θα σου πω κ εγω οτι η δικη μου χοριακη την 4η εβδομαδα ηταν 280με διδυμα  δεν εχει να κανει η τιμη λοιπον αλλα ο διπλασιασμος οπωε σου ειπαν κ τα κοριτσια! 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happysmile είπε:

Καλημερα μανουλες!!τι κανουμε?αυριο εχω την β επιπεδου!!:rolleyes:

Με το καλό τζουτζουκα!!! Καλα είμαστε ανυπομονώ και εγω να τον δω 

πρίν από 8 λεπτά , fairy-mary είπε:

Εμενα δεν ειναι ουτε 2 κιλα, 1900 με το ζόρι, ειναι τοσο μικρουλι..

Φοβαμαι δε ξέρω...μπορει να μην ειναι τα πραγματα τοσο τραγικα οσο τα σκεφτομαι αλλα με εχει πιασει πανικος.

Είναι απόλυτα λογικό γιατί θέλεις το καλύτερο. Και τώρα αυτό λένε πως είναι το καλύτερο.Μην μου στενοχωριέσαι θα δεις πως δεν είναι έτσι οπως το φαντάζεσαι. Και θα δεις την κορούλα σου πως θα τα πάει υπέροχα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Beboula25 είπε:

Με το καλό τζουτζουκα!!! Καλα είμαστε ανυπομονώ και εγω να τον δω 

Είναι απόλυτα λογικό γιατί θέλεις το καλύτερο. Και τώρα αυτό λένε πως είναι το καλύτερο.Μην μου στενοχωριέσαι θα δεις πως δεν είναι έτσι οπως το φαντάζεσαι. Και θα δεις την κορούλα σου πως θα τα πάει υπέροχα! 

@Beboula25 μου τι κάνεις; ποτέ έχεις ραντεβού εσύ να δεις τον μπέμπη; εγώ αύριο.... Επιτέλους.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

@Beboula25 μου τι κάνεις; ποτέ έχεις ραντεβού εσύ να δεις τον μπέμπη; εγώ αύριο.... Επιτέλους.. 

Kαλα είμαι εσυ πως πας με το σπίτι; Σε μια εβδομάδα εγω.. Θα έχει μεγαλώσει πολύ η μπεμπουλα σου περιμένω νέα! Παρηγγειλα και τα αφρόλουτρα του κ κολωνιτσα :wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Beboula25 είπε:

Kαλα είμαι εσυ πως πας με το σπίτι; Σε μια εβδομάδα εγω.. Θα έχει μεγαλώσει πολύ η μπεμπουλα σου περιμένω νέα! Παρηγγειλα και τα αφρόλουτρα του κ κολωνιτσα :wub:

Αχχχχχχχ τι ωραια!!!!!μπραβο καμαρι μου!!ποια του πηρες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia mou ti kanete? Koritsia simera den niwthw k polu tis kiniseis tou mpemh tis eniwsa gurw sto prwio p ksupnisa k ektote den niwthw enw sunithw hdh tetoia wra niwthw tis kathimerines. Efaga k kati gluko mpas kai alla tpt. Mpika sthn 25h evdomada. Ligo anusixw. me epiase k mia krisi panikou apo panw den mporousa na anasanw. Ligo exw agxwthei..... ti na kanw???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ria@90 είπε:

Kalispera koritsia mou ti kanete? Koritsia simera den niwthw k polu tis kiniseis tou mpemh tis eniwsa gurw sto prwio p ksupnisa k ektote den niwthw enw sunithw hdh tetoia wra niwthw tis kathimerines. Efaga k kati gluko mpas kai alla tpt. Mpika sthn 25h evdomada. Ligo anusixw. me epiase k mia krisi panikou apo panw den mporousa na anasanw. Ligo exw agxwthei..... ti na kanw???

πας σε ενα μαιευτηριο για υπερηχο. εμενα αυτο μου ειχε, πει η γιατρος αν δεν εχει η ιδια ιατρειο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

πας σε ενα μαιευτηριο για υπερηχο. εμενα αυτο μου ειχε, πει η γιατρος αν δεν εχει η ιδια ιατρειο

uparxei periptwsh na einai ligo isixos apla shmera k egw na to megalopoiw? apla pirazw k thn koilitsa m alla pali den vlepw kinisi,,,eimai na skasw.. aurio exw rantevou me thn giatro mou..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ria@90 είπε:

uparxei periptwsh na einai ligo isixos apla shmera k egw na to megalopoiw? apla pirazw k thn koilitsa m alla pali den vlepw kinisi,,,eimai na skasw.. aurio exw rantevou me thn giatro mou..

εννοειτε οτι υπαρχει περιπτωση να κοιμαται απλα. αλλα αν ειναι μεχρι αυριο να παθαινεις κρισεις ανχους δεν σου κανει καλο. πας για εναν υπερηχο κ ηρεμεις

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Skinoth είπε:

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό.... δυστυχώς δεν είχε να μας πει ευχάριστα νέα!!! 6 εβδομάδων κ 2 ημερών κ δεν ακούσαμε καρδούλα....ο γιατρός μου δίνει περιθώριο μέχρι Παρασκευή , αν κ τότε δεν ακούσουμε λέει ότι δεν έχω ελπίδες μετά!!τι έχετε να μου πείτε ρε κορίτσια;;;;;

Κοιτα εμενα μου χε πει να παω στις 7 εβδ να ακούσουμε καρδουλα!! Μην απογοητευεσαι και να εχεις πιστη, να εισαι αισιοδοξη και να σκεφτεσαι θετικα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

εννοειτε οτι υπαρχει περιπτωση να κοιμαται απλα. αλλα αν ειναι μεχρι αυριο να παθαινεις κρισεις ανχους δεν σου κανει καλο. πας για εναν υπερηχο κ ηρεμεις

an mesa se liges wres den to niwsw isws parw til thn giatro......ouf stenaxwrithika... :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...