Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 24 minutes ago, Eflenew said:

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

      Σε ευχαριστω ολόψυχα καθώς και εσυ διάνυσες έναν πολύ δύσκολο δρόμο και σου εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακη, μια φουσκωμένη κοιλιά και να κρατήσεις σε 9 μήνες  το παιδί σου στην αγκαλιά σου! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Οχι ακομα γιατι μπαινοβγαινουν τα μυτακια πρεπει να αναπνεει εντελως μονη της για να ξεκινησει μπιμπερο

Με το καλο κ εσυ λοιπον ολα να πανε καλα ποσο βαρος εχει τωρα το μπεμπακι?

Συμφωνω με τα κοριτσια κ θα σου πω κ εγω οτι η δικη μου χοριακη την 4η εβδομαδα ηταν 280με διδυμα  δεν εχει να κανει η τιμη λοιπον αλλα ο διπλασιασμος οπωε σου ειπαν κ τα κοριτσια! 

Σε λίγες μέρες θα αναπνέει τελείως μόνη κ απ' τη στιγμή που θα αρχίσει μπιμπερο σε λιγότερο από βδομάδα μπορεί να την πάρετε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Kαλα είμαι εσυ πως πας με το σπίτι; Σε μια εβδομάδα εγω.. Θα έχει μεγαλώσει πολύ η μπεμπουλα σου περιμένω νέα! Παρηγγειλα και τα αφρόλουτρα του κ κολωνιτσα :wub:

Ααα εσύ είσαι πολύ μπροστά.. Εγώ χθες πήγα πήρα λίκνο και ενδοεπικοινωνια.. Κοίταξα για κούνια κ καρότσι αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.. Τι αφρόλουτρο πήρες; 

Link to comment
Share on other sites

@Ria@90 Τι ΄έγινε τελικά; Πάντως και εγώ κάποιες μέρες δεν τον νιώθω πολύ τον μπέμπη, προσπάθησε να ηρεμήσεις φάε κάτι γλυκό η πιες κάτι κρύο (αυτό μου έχει πει η γιατρός μου να κάνω εγώ)ή πήγαινε κάνε έναν υπέρηχο να ηρεμήσεις! 

@Kpp83 Ναι κι εμένα μια χαρά μου φάνηκε η γλυκόζη, σαν πολύ γλυκιά πορτοκαλάδα!!! Εγώ στα 60' έπαθα σκοτοδίνη, με ξάπλωσαν στον καναπέ με τα πόδια πάνω και μου έκαναν αέρα!! Άσε σίριαλ χαχαχα

Μου είπαν βέβαια ότι συμβαίνει συχνά λόγω γλυκόζης, όταν φτάνει στο πικ! Είχα λίγο άγχος αλλά τελικά πήρα τα αποτελέσματα όλα καλά!  Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι :wub:

 

@happysmile Με το καλό η Β επιπέδου! εύχομαι να πάνε όλα καλά.. καλή απόλαυση, θα βλέπεις για ώρα το μωρό είναι τέλεια αυτή η εξέταση :D

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

@Ria@90 Τι ΄έγινε τελικά; Πάντως και εγώ κάποιες μέρες δεν τον νιώθω πολύ τον μπέμπη, προσπάθησε να ηρεμήσεις φάε κάτι γλυκό η πιες κάτι κρύο (αυτό μου έχει πει η γιατρός μου να κάνω εγώ)ή πήγαινε κάνε έναν υπέρηχο να ηρεμήσεις! 

@Kpp83 Ναι κι εμένα μια χαρά μου φάνηκε η γλυκόζη, σαν πολύ γλυκιά πορτοκαλάδα!!! Εγώ στα 60' έπαθα σκοτοδίνη, με ξάπλωσαν στον καναπέ με τα πόδια πάνω και μου έκαναν αέρα!! Άσε σίριαλ χαχαχα

Μου είπαν βέβαια ότι συμβαίνει συχνά λόγω γλυκόζης, όταν φτάνει στο πικ! Είχα λίγο άγχος αλλά τελικά πήρα τα αποτελέσματα όλα καλά!  Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι :wub:

 

Genika to exw agxos otan den to akouw.Genika einai upedrasthrios exei tuxei merikes meres olokliri thn mera na klwtsaei isws gi auto agxwthika toso. efaga gluko kounisa arketa k thn koilia mou. sunithws otan ta kaneis auta dhladh ksupnaei?tha faw twra mesimeriano an einai k tha dw .Eimai sth douleiasto kalo mexri tis 5 k den kserw ti na kanw.........

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , mama16 είπε:

Σε λίγες μέρες θα αναπνέει τελείως μόνη κ απ' τη στιγμή που θα αρχίσει μπιμπερο σε λιγότερο από βδομάδα μπορεί να την πάρετε!!!

Ναι το ξερω αυτο περιμενω πως κ πως να μπω να την ταισω αν φτασουμε εκει μετα τελειωσαμε 

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Εμενα δεν ειναι ουτε 2 κιλα, 1900 με το ζόρι, ειναι τοσο μικρουλι..

Φοβαμαι δε ξέρω...μπορει να μην ειναι τα πραγματα τοσο τραγικα οσο τα σκεφτομαι αλλα με εχει πιασει πανικος.

Κοιτα να δεις μολις τη δεις μεσα στη θερμοκοιτιδα ενα σοκ θα το παθεις δε θα σου πω ψεματα αλλα δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα στην εβδομαδα κ στα κιλα που εισαι ουτε ταλαιπωρητε τοσο το μωρο  θα δεις μεσα κ πιο μικρουλια κ η δικη σου θα σου φαινεται κοπελαρα σκεψου οτι τα περισσοτερα φευγουν απο κει στα 2 με 2200 κιλα. Δε στα λεω για να σου φτιαξω την ψυχολογια στο λεω γιατι οντως ετσι ειναι σκεψου τη δικη μου που γεννηθηκε 700γρ ποσο μεγαλα μου φαινονταν τα μωρακια που εμπαιναν στα κιλακια σας ετσι θα σου φαινεται κ εσενα μεγαλη κοπελα κ οταν θα σε κοιταξει στα ματακια θα τα ξεχασεις ολα! Μια συμβουλη θα σου δωσω μονο κ θα την τηρησεις αλλιως μην μπεις καθολου να τη δεις!  Οταν μπεις μεσα να εχεις καλη ψυχολογια κ θετικη ενεργεια δε θελουν κλαματα τα μωρα μας θελουν να μας βλεπουν να γελαμε για να περνουν δυναμη βγες μετα εξω κ κλαψε οσο θες οχι ομως μεσα γιατι σε καταλαβαινουν κ σε νιωθουν αν δε νιωθεις ετοιμη καλυτερα να μην μπεις καθολου! Ακούγεται σκληρο αλλα ετσι ειναι!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Ria@90 είπε:

Genika to exw agxos otan den to akouw.Genika einai upedrasthrios exei tuxei merikes meres olokliri thn mera na klwtsaei isws gi auto agxwthika toso. efaga gluko kounisa arketa k thn koilia mou. sunithws otan ta kaneis auta dhladh ksupnaei?tha faw twra mesimeriano an einai k tha dw .Eimai sth douleiasto kalo mexri tis 5 k den kserw ti na kanw.........

Μπορεί αν είσαι σε καρέκλα μωρέ να μη βολεύεται! Μετά που θα πας σπίτι και θα ξαπλώσεις θα τεντωθεί το μικράκι!!!Η γιατρός μου έχει πει αν θες να τον ξυπνήσεις φάε κάτι γλυκό η πιες κάτι κρύο και ξάπλωσε. Βέβαια εγώ μπορεί να τα κάνω αυτά και πάλι να μην τον νιώσω αμέσως. Εμένα γενικά είναι ήσυχος, τον ακούω κάθε μέρα αλλά δεν κάνει και χαμό ..κι εμένα με πιάνει ανησυχία αλλά λέω να περιμένω 21/3 έχω γιατρό.

Θα σου έλεγα να του κάνεις ένα τηλέφωνο του γιατρού και να μοιραστείς την ανησυχία σου, αυτό είναι το καλύτερο, η πήγαινε κάνε έναν υπέρηχο αν συνεχίσει για να ηρεμήσεις!!!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , vaso_mpempis είπε:

Μπορεί αν είσαι σε καρέκλα μωρέ να μη βολεύεται! Μετά που θα πας σπίτι και θα ξαπλώσεις θα τεντωθεί το μικράκι!!!Η γιατρός μου έχει πει αν θες να τον ξυπνήσεις φάε κάτι γλυκό η πιες κάτι κρύο και ξάπλωσε. Βέβαια εγώ μπορεί να τα κάνω αυτά και πάλι να μην τον νιώσω αμέσως. Εμένα γενικά είναι ήσυχος, τον ακούω κάθε μέρα αλλά δεν κάνει και χαμό ..κι εμένα με πιάνει ανησυχία αλλά λέω να περιμένω 21/3 έχω γιατρό.

Θα σου έλεγα να του κάνεις ένα τηλέφωνο του γιατρού και να μοιραστείς την ανησυχία σου, αυτό είναι το καλύτερο, η πήγαινε κάνε έναν υπέρηχο αν συνεχίσει για να ηρεμήσεις!!!

auto skeftomai mipws exei katsei kapws alliws simera k den voleuetai...eniwsa kati ligatwra alla polu amudra..epeidi perpataw olh thn wra epeidh eimai anusixi tha katsw ligo sta auga m na dw an xalarwsw mipws kounithei alliws th perimenw mexri tis 5 na paw spiti na ksaplwsw mipws kai....k autio to prwi exw giatro....an den ton akousw k den anteksw isws paw sta epeigonta na tous priksw,,,

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ria@90 είπε:

auto skeftomai mipws exei katsei kapws alliws simera k den voleuetai...eniwsa kati ligatwra alla polu amudra..epeidi perpataw olh thn wra epeidh eimai anusixi tha katsw ligo sta auga m na dw an xalarwsw mipws kounithei alliws th perimenw mexri tis 5 na paw spiti na ksaplwsw mipws kai....k autio to prwi exw giatro....an den ton akousw k den anteksw isws paw sta epeigonta na tous priksw,,,

Ναι ηρέμησε και κάτσε αναπαυτικά!!!! Στείλε τα νεότερα...


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Ναι ηρέμησε και κάτσε αναπαυτικά!!!! Στείλε τα νεότερα...

ouf anakoufistika me klwtsise 2 me 3 dunatoulikes ........ax ti anakoufish einai auth...ouf kontepsa na trelathw simera !!!!doksa ton theo ksupnise!!!! Se euxaristw polu koritsi m p me kathusixases k p m apantises eilikrina na sai kala!! <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ria@90 είπε:

ouf anakoufistika me klwtsise 2 me 3 dunatoulikes ........ax ti anakoufish einai auth...ouf kontepsa na trelathw simera !!!!doksa ton theo ksupnise!!!!

τα μωράκια είναι ανθεκτικά στο σάκο τους αλλά την ψυχολογία και το στρες τα νιώθουν αμέσως!!! εύχομαι να ηρεμησες τωρα.. Σου είπε "μα ρε μαμά πέρα δώθε δε βολεύομαι χιχιχιχι"

Και όταν κάνεις υπερηχο θα δεις θα είναι όλα καλα :)


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , vaso_mpempis είπε:

τα μωράκια είναι ανθεκτικά στο σάκο τους αλλά την ψυχολογία και το στρες τα νιώθουν αμέσως!!! εύχομαι να ηρεμησες τωρα.. Σου είπε "μα ρε μαμά πέρα δώθε δε βολεύομαι χιχιχιχι"

Και όταν κάνεις υπερηχο θα δεις θα είναι όλα καλα :)

nai to epriksa o agoraki mou simera ton kourasa mallon den ton afisa na iremisei!!!! (tupseis) :p o epomenos  einai 32h evd kanonika edw irlandia.. alla 28 petame ellada opote tha kanw mallon nwritera ellada...aurio nomizw mono kardiografo tha mou kanoun k aimatologiki -oura tpt allo!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

nai to epriksa o agoraki mou simera ton kourasa mallon den ton afisa na iremisei!!!! (tupseis) :p o epomenos  einai 32h evd kanonika edw irlandia.. alla 28 petame ellada opote tha kanw mallon nwritera ellada...aurio nomizw mono kardiografo tha mou kanoun k aimatologiki -oura tpt allo!!!!

Όλα καλα θα πάνε!!! κι εγω ετσι ανησυχώ και μετά νιώθω τύψεις... φαύλος κύκλος χαχαχαχα

Έχω παρατηρήσει ότι όποτε ανησυχώ και ξαπλώνω και προσπαθώ να ηρεμήσω μου δίνει και καμία κλωτσιά... σα να λέει "έλα τι;; εδώ όλα καλα" :)

Αύριο που θα πας πες τους το όμως


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Kalispera koritsia mou ti kanete? Koritsia simera den niwthw k polu tis kiniseis tou mpemh tis eniwsa gurw sto prwio p ksupnisa k ektote den niwthw enw sunithw hdh tetoia wra niwthw tis kathimerines. Efaga k kati gluko mpas kai alla tpt. Mpika sthn 25h evdomada. Ligo anusixw. me epiase k mia krisi panikou apo panw den mporousa na anasanw. Ligo exw agxwthei..... ti na kanw???

Όταν Θες να το νοιώθεις λένε πίνεις παγωμένο νερό κ ξαπλώνεις αριστερά μέσα σε μισή ώρα το λογικό είναι να το νοιώσεις. Εεε σε εμένα ποτέ δεν έπιασε αυτό. Όταν κίνησε να ξέρεις νανουρίζονται!! Οπότε αν θές να τον νοιώθεις να χαλαρώνεις κ απλά χάιδεψε την κοιλίτσα, μην την κουνάς, μπες στη θέση τού, φαντάσου να σε ταρακούνουσαν....από ότι είδα κουνήθηκε το μικρούλη. Μπράβο!! Κι εγώ έτσι αγχωνομουν αλλά τελικά δεν έπρεπε απλά είχα ήσυχο μωράκι κ μου τι δείχνει πλέον κ τώρα που το χω αγκαλιά μου!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Όλα καλα θα πάνε!!! κι εγω ετσι ανησυχώ και μετά νιώθω τύψεις... φαύλος κύκλος χαχαχαχα

Έχω παρατηρήσει ότι όποτε ανησυχώ και ξαπλώνω και προσπαθώ να ηρεμήσω μου δίνει και καμία κλωτσιά... σα να λέει "έλα τι;; εδώ όλα καλα" :)

Αύριο που θα πας πες τους το όμως

nai twra ton niwthw na kounietai kanonika entaksei, mallon ontws koimotan k ton ksupnisa... Nai tha tous to pw oti anusixisa na dw ti th m pou an k kserw ti th m poun einai ligo anaisthitoi edw, alla tespa...xaxa einai k oi ormones p paizoun rolo mallon sthn psuxologia mas, kala apo thn fush mas eimaste anapofasistes alla ok twra i katastash epideinwnetai.. :p mou aresei pou eisai topo perigrafikh hehe  <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Όταν Θες να το νοιώθεις λένε πίνεις παγωμένο νερό κ ξαπλώνεις αριστερά μέσα σε μισή ώρα το λογικό είναι να το νοιώσεις. Εεε σε εμένα ποτέ δεν έπιασε αυτό. Όταν κίνησε να ξέρεις νανουρίζονται!! Οπότε αν θές να τον νοιώθεις να χαλαρώνεις κ απλά χάιδεψε την κοιλίτσα, μην την κουνάς, μπες στη θέση τού, φαντάσου να σε ταρακούνουσαν....από ότι είδα κουνήθηκε το μικρούλη. Μπράβο!! Κι εγώ έτσι αγχωνομουν αλλά τελικά δεν έπρεπε απλά είχα ήσυχο μωράκι κ μου τι δείχνει πλέον κ τώρα που το χω αγκαλιά μου!!

Κ εγώ είχα ανησυχήσει μια μέρα... Ήταν ήσυχη... Ξαπλωσα κ έβαλα τα χέρια στην κοιλιά μ την χαιδεψα τπτ.. Εφαγα γλυκό τπτ... Της μίλησα τπτ.. Μέχρι που έβαλα μουσική κ με κλώτσησε... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...