Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!! Χρόνια πολλά σε ολες:x πέρασα μια πολύ δύσκολη μέρα χτες.. Έχω ανακαλύψει ότι έχω λίγο υψηλή πίεση. Τώρα με έβαλε να ξεκινήσω να τη μετράω καθημερινά ενώ μέχρι τώρα δεν την μετρουσα. Έχω κάθε μέρα 135-145/70-80 ενώ μου είπε καλό θα ήταν να ειναι κατω απο 130 αλλα να τά γράφω να τα δει καρδιολόγος. χτες απο τη στεναχώρια μου έφτασε 154!!!:sad:

Έχει συμβεί σε καμία σας να έχει πίεση σταθερά πάνω από 130; άσε που σκέφτομαι ότι το είχα από πριν


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Χρόνια πολλά σε ολες:x πέρασα μια πολύ δύσκολη μέρα χτες.. Έχω ανακαλύψει ότι έχω λίγο υψηλή πίεση. Τώρα με έβαλε να ξεκινήσω να τη μετράω καθημερινά ενώ μέχρι τώρα δεν την μετρουσα. Έχω κάθε μέρα 135-145/70-80 ενώ μου είπε καλό θα ήταν να ειναι κατω απο 130 αλλα να τά γράφω να τα δει καρδιολόγος. χτες απο τη στεναχώρια μου έφτασε 154!!!:sad:

Έχει συμβεί σε καμία σας να έχει πίεση σταθερά πάνω από 130; άσε που σκέφτομαι ότι το είχα από πριν

Καλημέρα! Χρονια πολλά! 

Ανεβασμενη πιεση ειχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη τον τελευταιο μηνα και επαιρνα χαπι. Σε αυτην την εγκυμοσυνη την μετραω πρωι και βραδυ και εχω κοψει το αλατι γιατι σε μια επισκεψη ειχα οριακα ανεβασμενη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempis και εμένα που ήμουν υποτασική έχει ανέβει στο 12+ αλλά ό γιατρός δεν ανησυχεί. Ωστόσο προληπτικά έχω κόψει το αλάτι μετά και από συμβουλή καρδιολόγου. Στο φαγητό βάζω υποκατάστατο αλατιού, παίρνω το ανάλατο ψωμί κτλ. Δεν καταπιέζω τον ευατό μου στο τυρί ωστόσο και τρώω κανονικά έξω.

Έχω δει ΣΥΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΆ σε μόλις 3 εβδομάδες. Η πίεση έπεσε στα συνήθη μου επίπεδα ενώ ξεπρηστιστικα σημαντικά. Σε εμένα κάνει τόση διαφορά που το προηγούμενο 3ημερο που πήγα στα πεθερικά μου και δεν της ζήτησα να μου μαγειρέψει αναλατα, την Τρίτη δεν μου έμπαιναν οι μπότες μου κ κόλλησε η βέρα.

Αν αντέχεις και συμφωνεί ο γιατρός δοκίμασε το! Εμένα μόνο ο σύζυγός βασανίζεται :twisted:

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis και εμένα που ήμουν υποτασική έχει ανέβει στο 12+ αλλά ό γιατρός δεν ανησυχεί. Ωστόσο προληπτικά έχω κόψει το αλάτι μετά και από συμβουλή καρδιολόγου. Στο φαγητό βάζω υποκατάστατο αλατιού, παίρνω το ανάλατο ψωμί κτλ. Δεν καταπιέζω τον ευατό μου στο τυρί ωστόσο και τρώω κανονικά έξω.

Έχω δει ΣΥΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΆ σε μόλις 3 εβδομάδες. Η πίεση έπεσε στα συνήθη μου επίπεδα ενώ ξεπρηστιστικα σημαντικά. Σε εμένα κάνει τόση διαφορά που το προηγούμενο 3ημερο που πήγα στα πεθερικά μου και δεν της ζήτησα να μου μαγειρέψει αναλατα, την Τρίτη δεν μου έμπαιναν οι μπότες μου κ κόλλησε η βέρα.

Αν αντέχεις και συμφωνεί ο γιατρός δοκίμασε το! Εμένα μόνο ο σύζυγός βασανίζεται :twisted:

θα την ρωτήσω ναι. σ ευχαριστώ πολύ!!! μακαρι να βοηθησει!!χτες πηγα και εκανα nst απο τη στεναχωρια μου το βράδυ... Ο μικρός είναι μια χαρά καλοπερναει οποτε ηρέμησα λίγο. θα κάνω μερικές καταγραφές και θα δούμε με τον καρδιολογο :-(

ο σύζυγός δεν παθαίνει τίποτα.... κουράγιο πες του χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Κανε λιγο υπομονη ειναι μεχρι να το μαθει κ να συνηθισει μετα θα ειναι καλυτερα τα πραγματα κ συντομα θα εισαστε στο σπιτακι σας!!

Αμην και πότε!

Το μεσημερι εχουμε παλι ενημερωση για να δούμε. 

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kpp83 είπε:

@fairy-mary με το καλό σπιτάκι σας κ εσείς. 

@vaso_mpempis άσε και εγώ πολλά νεύρα κ καυγά αυτό το σουκου. Τον ταλαιπώρησα τον γλυκούλινο μου πολύ. 

συμβαίνει και αυτό!!! μη νιώθεις ενοχές.. πέρασε!!! Μια χαρά είναι ο άντρακος σου. Μας έχουν βάλει τα γυαλιά οι μικρουλιδες μου φαίνεται!! όλο ζεν είναι κι εμείς....

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!κάποιες πιο παλίες κοπέλες,ίσως να με θυμούνται..πρίν 4 ημέρες ανακάλυψα πως είμαι έγκυος..έκανα τέστ την Πέμπτη που βγήκε θετικό και την Παρασκευή στην 25η ημέρα του κύκλου (28αρη κύκλο) χοριακή η οποία βγήκε 136,90 Άυριο έχω ξανά χοριακή..η ανυσηχία μου είναι η εξής: ενώ όλες αυτές τις μέρες είχα πονάκια περιόδου(φυσιολόγικο αφού μεγαλώνει η μήτρα)σήμερα κορίτσια δεν έχω...για πείτε εσείς οι έμπειρες είναι φυσιολογικό??


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nektarinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!κάποιες πιο παλίες κοπέλες,ίσως να με θυμούνται..πρίν 4 ημέρες ανακάλυψα πως είμαι έγκυος..έκανα τέστ την Πέμπτη που βγήκε θετικό και την Παρασκευή στην 25η ημέρα του κύκλου (28αρη κύκλο) χοριακή η οποία βγήκε 136,90 Άυριο έχω ξανά χοριακή..η ανυσηχία μου είναι η εξής: ενώ όλες αυτές τις μέρες είχα πονάκια περιόδου(φυσιολόγικο αφού μεγαλώνει η μήτρα)σήμερα κορίτσια δεν έχω...για πείτε εσείς οι έμπειρες είναι φυσιολογικό??

Αγάπη μουυυ!!  Τι χαρούμενα νέα είναι αυτά κοριτσάκι μου καλό συγχαρητήρια με το καλό μια ήρεμη τελειομηνη εγκυμοσυνη !!!  Είναι όλα φυσιολογικά! Μια έχεις συμπτώματα μια δεν έχεις μην κάθεσαι να τρελαινεις το μυαλουδάκι σου με τέτοια. Να χαίρεσαι που σταματούν τα πονακια δεν θα τα έχεις και συνέχεια. Όσο θα προχωράς θα ανακαλύπτεις και κάτι νέο. Το σώμα αλλάζει ο οργανισμός δουλεύει για δυο. Επίσης τα πονακια στην αρχή δεν είναι μόνο επειδή μεγαλώνει μητρα. Με το καλό αύριο η χοριακη!!

Χρόνια πολλά μπεμπακια !! ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 23/3/2019 at 12:21 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα καλο τριημερο να εχουμε!!!! Σε καταλαβαινω ερχεται κ η κορουλα πως να μην ανυπομονεις!!! Καλο ειναι π περιμει πως κ πως... ο μικρος πως το πηρε;;;

κ αυτός καλά αλλά όταν γεννηθεί κ έρθουμε σπίτι εκεί θα φανεί. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά κορίτσια,με γερά μωρά στις αγκαλιές μας!

Είχα μια συζήτηση σήμερα με μια γνωστή που με αγχωσε πολύ.Είμαι στον 5ο μήνα και της έλεγα πως,έχω ακόμα καουρες και ναυτιες με αποτέλεσμα να μη μπορώ να πιω όσο νερο θα ήθελα.Ομως τρώω φρουτα,σαλατες,πινω χυμούς και γενικά προσπαθώ να παίρνω και από άλλες πηγές υγρά!Λογω ζαλαδων,δεν έχω δραστηριότητες,περπάτημα οσο μπορώ και καθημερινές απλές δραστηριότητες,οπότε δεν χρειάζομαι ιδιαίτερη αναπλήρωση υγρών.Και μου είπε και τι κάνεις;Είσαι στα καλά σου;Θα έχεις πρόβλημα με το ένα με το άλλο,με το αμνιακό ,με με.....Με τρέλανε.Ο άντρας μου μου είπε κακώς κάθομαι και αγχώνομαι αδίκως.Έχω υπέρηχο πριν 10 ημέρες,γράφει φυσιολογικό αμνιακό υγρό,οι εξετάσεις αίματος,ούρων όλα φυσιολογικά.Κορίτσια με αγχωσαν τα λόγια της,ετρεμα....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Χρόνια Πολλά κορίτσια,με γερά μωρά στις αγκαλιές μας!

Είχα μια συζήτηση σήμερα με μια γνωστή που με αγχωσε πολύ.Είμαι στον 5ο μήνα και της έλεγα πως,έχω ακόμα καουρες και ναυτιες με αποτέλεσμα να μη μπορώ να πιω όσο νερο θα ήθελα.Ομως τρώω φρουτα,σαλατες,πινω χυμούς και γενικά προσπαθώ να παίρνω και από άλλες πηγές υγρά!Λογω ζαλαδων,δεν έχω δραστηριότητες,περπάτημα οσο μπορώ και καθημερινές απλές δραστηριότητες,οπότε δεν χρειάζομαι ιδιαίτερη αναπλήρωση υγρών.Και μου είπε και τι κάνεις;Είσαι στα καλά σου;Θα έχεις πρόβλημα με το ένα με το άλλο,με το αμνιακό ,με με.....Με τρέλανε.Ο άντρας μου μου είπε κακώς κάθομαι και αγχώνομαι αδίκως.Έχω υπέρηχο πριν 10 ημέρες,γράφει φυσιολογικό αμνιακό υγρό,οι εξετάσεις αίματος,ούρων όλα φυσιολογικά.Κορίτσια με αγχωσαν τα λόγια της,ετρεμα....

Πραγματικα κ κυριολεκτικα συνδεσε την με Καιρο.μονο τον γιατρο σου ακους κ κανεναν αλλο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Πραγματικα κ κυριολεκτικα συνδεσε την με Καιρο.μονο τον γιατρο σου ακους κ κανεναν αλλο.

Έχεις δίκιο κορίτσι μου δεν πρέπει να της δίνω σημασία αλλά έτσι όπως μου τα είπε έτρεμα,λέω τι κάνω στο παιδί μου.....Ο γιατρός μου λέει να πίνω όσο μπορώ,προτιμάει να αποφύγω εμετούς πάρα να πίνω με το ζόρι,γιατί αν αρχίσω και εμετούς δεν θα κρατάω ούτε στερεά τροφή..Και από στερεά λίγα μπορώ.....

Εντωμεταξύ πραγματικά μίλαγε μόνη της!Της έλεγα έχω φίλη μου που έβγαλε όλη την εγκυμοσύνη με εμετούς,όχι νερο ,σχεδόν ούτε φαγητό δεν μπορούσε να κρατήσει,και μια χαρά γεννήθηκε το παιδάκι της και γυρνάει και μου λέει αυτή ήταν η εξαίρεση!Τι να πω....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Χρόνια Πολλά κορίτσια,με γερά μωρά στις αγκαλιές μας!

Είχα μια συζήτηση σήμερα με μια γνωστή που με αγχωσε πολύ.Είμαι στον 5ο μήνα και της έλεγα πως,έχω ακόμα καουρες και ναυτιες με αποτέλεσμα να μη μπορώ να πιω όσο νερο θα ήθελα.Ομως τρώω φρουτα,σαλατες,πινω χυμούς και γενικά προσπαθώ να παίρνω και από άλλες πηγές υγρά!Λογω ζαλαδων,δεν έχω δραστηριότητες,περπάτημα οσο μπορώ και καθημερινές απλές δραστηριότητες,οπότε δεν χρειάζομαι ιδιαίτερη αναπλήρωση υγρών.Και μου είπε και τι κάνεις;Είσαι στα καλά σου;Θα έχεις πρόβλημα με το ένα με το άλλο,με το αμνιακό ,με με.....Με τρέλανε.Ο άντρας μου μου είπε κακώς κάθομαι και αγχώνομαι αδίκως.Έχω υπέρηχο πριν 10 ημέρες,γράφει φυσιολογικό αμνιακό υγρό,οι εξετάσεις αίματος,ούρων όλα φυσιολογικά.Κορίτσια με αγχωσαν τα λόγια της,ετρεμα....

Χρόνια πολλά με γερά μωράκια!

Ειναι γιατρος η κοπέλα; Αν όχι γελάω ήδη. Προσωπικά αν μου το έλεγε ο οποιοσδήποτε που δεν έχει καμία μα καμία γνώση πρώτον θα γελούσα δεύτερον θα του πρότεινα να μιλήσει με κάποιον ειδικό ώστε να ενημερωθεί και αλλον ένα για ψυχική παρακολούθηση:) Και χαίρομαι τόσο να απαντώ σε τέτοια άτομα που δεν σκέφτονται πριν μιλήσουν  όχι μόνο επειδή δεν έχουν γνωσεις αλλα επειδή πάνω από όλα δεν πρέπει να μιλάς έτσι σπέρνεις τρομοκρατία.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...