Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 28 minutes ago, Blue Velvet said:

      Μακάρι ❤️

      Πως είσαι σήμερα ;;;; Έχεις κανενα σύμπτωμα ; Πόσες μέρες είσαι μετά την εμβρυομεταφορα … εγώ πέρα από το στήθος που το είχα πριν την εμβρυομεταφορα κ τώρα δεν πονάει πλέον δ έχω τίποτα άλλο … το συζήτηση ανοίγω θα μου πεις μέσα… στο άγχος είμαι 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Smile89 είπε:

Είναι λιγάκι. Εεεε μωρέ τρεις ο ένας τρείς ο άλλος κ Κυριακή ρεπό!!

@nanoula90 Μηπως να τα παντρεψει η δικια μου τα παιδια σας να κανουν παρεα με την κουμπαρα στην γκρινια!!! Απο 2μερουλες ο καθενας!!! Χαχαχχαχαχαχ

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@nanoula90 Μηπως να τα παντρεψει η δικια μου τα παιδια σας να κανουν παρεα με την κουμπαρα στην γκρινια!!! Απο 2μερουλες ο καθενας!!! Χαχαχχαχαχαχ

Έτσι έτσι!!!

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Να ρωτήσω όσες Μανούλες γεννησατε  σε ιδιωτικό μαιευτήριο.. Οι παιδιατρικες εξετάσεις του νεογεννητου συμπεριλαμβανονται στο πακέτο της κλινικης που πληρώνουμε ή είναι έξτρα;  δεν έχω ρωτήσει στην κλινική σχετικά,  το μόνο που ξέρω είναι για την αμοιβή του παιδιατρου,  αλλά δεν γνωρίζω τίποτα για τις εξετάσεις... Ούτε τι περιλαμβανεται.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να ρωτήσω όσες Μανούλες γεννησατε  σε ιδιωτικό μαιευτήριο.. Οι παιδιατρικες εξετάσεις του νεογεννητου συμπεριλαμβανονται στο πακέτο της κλινικης που πληρώνουμε ή είναι έξτρα;  δεν έχω ρωτήσει στην κλινική σχετικά,  το μόνο που ξέρω είναι για την αμοιβή του παιδιατρου,  αλλά δεν γνωρίζω τίποτα για τις εξετάσεις... Ούτε τι περιλαμβανεται.. 

Γεια σου κοριτσι μου. Υπαρχουν καποιες υποχρεωτικες και καποιες προαιρετικες εξετασεις. Τις υποχρεωτικες ( ελλειψη ενζυμου g6pd, αντανακλαστικα παιδιου, και καποιες αιματολογικες νομιζω) συνηθως δεν τις πληρωνεις αν εχεις ασφαλεια και βγαλεις αμκα στο παιδι αμεσα. Τουλαχιστον εμεις δεν τις πληρωσαμε αυτες. Τις προαιρετικες τις πληρωνεις. Σε αυτες συμπεριλαμβανονται διαφορες εξετασεις οπως ισχιων, ακοης και διαφορων κληρονομικων νοσηματων. Κοστιζαν αν θυμαμαι καλα γυρω στα 250ε στο Ρεα στην Αθηνα. Δεν τις καναμε, ρωτησαμε τον γιατρο μας και μας ειπε δεν τις θεωρει απαραιτητες. Αυτο βεβαια εξαρταται απο σας. Αν θελετε να τις κανετε η οχι. Μπορεις να ρωτησεις τον παιδιατρο που θα σας αναλαβει αν τις θεωρει απαραιτητες επισης και να τις κανετε. 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να ρωτήσω όσες Μανούλες γεννησατε  σε ιδιωτικό μαιευτήριο.. Οι παιδιατρικες εξετάσεις του νεογεννητου συμπεριλαμβανονται στο πακέτο της κλινικης που πληρώνουμε ή είναι έξτρα;  δεν έχω ρωτήσει στην κλινική σχετικά,  το μόνο που ξέρω είναι για την αμοιβή του παιδιατρου,  αλλά δεν γνωρίζω τίποτα για τις εξετάσεις... Ούτε τι περιλαμβανεται.. 

αμοιβη παιδιατρου? μηπως εννοεις γυναικολογου? καποια στιγμη θα σε βαλουν.να υπογραψεις ενα χαρτι για καποιες εξετασεις του μωρου γυρω στα 200 ευρω. τα καθημερινα που του κανουν ειναι μεσα στο πακετο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Ειναι μικρουλι ακομα αγαπη. Κ μενα στην αρχη τσιριζε στο καροτσι. Τωρα τις περισσοτερες φορες τον παιρνει ο υπνος! Μολις βεβαια ξυπνησει την ριχνει την τσιριδα του, αλλα μη τα θελω κ ολα δικα μου χαχα

Σε καταλαβαινω παντως. Για αυτο κ τις καθημερινες τον βαζω στο καροτσι κ τον παω βολτα. Εχω ενα αλσος κοντα στο σπιτι και συνεχεια αραζουμε εκει. Ειναι πολυ ομορφα. Παιρνω κ το καφεδακι μου κ ριχνω ποδαροδρομο. Αυτο βεβαια που εχω καταλαβει τωρα που τον παω βολτα ειναι οτι εχουμε κ@λοδρομους στην αθηνα κ θελει πολλη προσοχη με το καροτσι γιατι σε αναγκαζουν με την ελλειψη πεζοδρομιων να βγαινεις στο δρομο 

Ειναι γκρινιαρα κ η δικια σου? Πως θα φτιαξουν σπιτικο αυτα τα παιδια? Η γκρινια θα πηγαινει συννεφο. Θα πρεπει να συννενοουνται ποιες μερες θα γκρινιαζει ο ενας ποιες ο αλλος χαχα

Αντε να ερθει γρήγορα η μερα που θα παίρνω το καρότσι και εγω κ θα βολτάρω. .πως κ πως το περιμένω :) 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Vasoth. είπε:

Δε νομιζω να παραλειπουν γευματα απλα ισως να μη σας λενε ακριβως το βάρος για να τον κρατησουν παραπανω δε ξερω πως λειτουργουν τα ιδιωτικα.εμας φαντασου τρωει 36 ανα διωρο κ καθε μερα βαζει γραμμαριακια βεβαια καποιες φορες ειναι πλασματικο το νουμερο γιατι μπορει να μη τα εχει κανει οταν τη ζυγιζουν η κ το αντιστροφο αλλα καθε μερα ολο κ κατι παιρνει. Φερε δικη σου αν δεις κ δε σε καλυπτουν αυτα που σου λενε. Μπαινεις εσυ κ τον ταιζεις?

Πηγαίνω δύο φορές την ημέρα γιατί δυστυχώς είναι μακρυά το σπιτι από το μαιευτήριο..κανονικά μπορώ να μπαίνω κάθε 3ωρο και να τον ταιζω...όταν πάω εννοείται πως τον ταιζω εγώ και πριν μου έφαγε 70 μλ

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Φιλια πολλά στον μπεμπακο είστε καλα;; 

Αστα να πάνε εγω κάθε μέρα έχω θέμα δεν με αφήνει για κανα διήμερο τους στελνω συνέχεια μειλ κ απαντάνε πως τον διορθώνουν αλλα πάλι τα ίδια κάθε μέρα 

Καλά μπεμπουλα μου εσύ πως πας;;;

Μα τι είναι αυτό το πράγμα; Τρεις μέρες προσπαθούσα..ενώ διάβαζα αυτά που λέγατε δεν μπορούσα να απαντήσω πουθενά έλεος!!


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Αντε να ερθει γρήγορα η μερα που θα παίρνω το καρότσι και εγω κ θα βολτάρω. .πως κ πως το περιμένω :) 

Καλε αν εχει καλο καιρο παρτον βολτα.εγω τον εβγαλα μετα που σαραντησε γιατι πιο πριν ηταν τα χιονια , αλλα μολις εφταιξε ο καιρος αν εχει ηλιο βολταρουμε.κοιμαται μεσα ο ζουζουνος μου αλλα και ξυπνιος να ειναι λεει τα δικα του και γελαει.ευτυχως είναι της βολτας και δν γκρινιαζει.θα σου συνηστουσα να παρεις και ποτηροθηκη για τονκαφε σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Πηγαίνω δύο φορές την ημέρα γιατί δυστυχώς είναι μακρυά το σπιτι από το μαιευτήριο..κανονικά μπορώ να μπαίνω κάθε 3ωρο και να τον ταιζω...όταν πάω εννοείται πως τον ταιζω εγώ και πριν μου έφαγε 70 μλ

Καλά μπεμπουλα μου εσύ πως πας;;;

Μα τι είναι αυτό το πράγμα; Τρεις μέρες προσπαθούσα..ενώ διάβαζα αυτά που λέγατε δεν μπορούσα να απαντήσω πουθενά έλεος!!

Καλα είμαι φουσκώνω.. Χαίρομαι που είστε καλα κοριτσάκι μου κ με το καλό να πάρε σπιτάκι σας! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Πηγαίνω δύο φορές την ημέρα γιατί δυστυχώς είναι μακρυά το σπιτι από το μαιευτήριο..κανονικά μπορώ να μπαίνω κάθε 3ωρο και να τον ταιζω...όταν πάω εννοείται πως τον ταιζω εγώ και πριν μου έφαγε 70 μλ

Καλά μπεμπουλα μου εσύ πως πας;;;

Μα τι είναι αυτό το πράγμα; Τρεις μέρες προσπαθούσα..ενώ διάβαζα αυτά που λέγατε δεν μπορούσα να απαντήσω πουθενά έλεος!!

Αντε μπραβο τοτε κοντευετε λιγο υπομονη ακομα κοριτσακι μου κ οτι δε σου αρέσει να τους το λες!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλα είμαι φουσκώνω.. Χαίρομαι που είστε καλα κοριτσάκι μου κ με το καλό να πάρε σπιτάκι σας! 

Αμήν μπεμπουλα μου σε ευχαριστώ πολύ!!

πρίν από 21 λεπτά , Vasoth. είπε:

Αντε μπραβο τοτε κοντευετε λιγο υπομονη ακομα κοριτσακι μου κ οτι δε σου αρέσει να τους το λες!!

Αχ μακάρι βρε Βάσω μου!! 

Εσείς πως πάτε;;τι κάνει η μικρούλα;;

Έχω δείξει ότι δεν τους πολύ εμπιστεύομαι και το έχουν καταλάβει..οπότε περιμένω μέχρι τρίτη και μετά θα πάω δικιά μου παιδίατρο 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Αμήν μπεμπουλα μου σε ευχαριστώ πολύ!!

Αχ μακάρι βρε Βάσω μου!! 

Εσείς πως πάτε;;τι κάνει η μικρούλα;;

Έχω δείξει ότι δεν τους πολύ εμπιστεύομαι και το έχουν καταλάβει..οπότε περιμένω μέχρι τρίτη και μετά θα πάω δικιά μου παιδίατρο 

Καλα είναι μεγαλωνει ειμαστε τωρα 2550γρ μας ταλαιπωρει το οξυγονο ακομα εχει βροχοπνευμονικη δισπλασια οποτε μαλλον θα τραβηξουμε ακομα καιρο μεσα θα δουμε. 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Είχε κολλησει το forum και δε μπορουσα να γραψω, μονο να διαβασω.

Αυριο κλεινουμε μια βδομαδα απο τη γεννηση μας!

Δυστυχως ειμαστε ακομα στην παρακολουθηση μεσα στο μαιευτηριο.

Η μπεμπουλα εχασε μερικα γραμμαρια και ακομα δεν εχει ανακτησει καθολου βαρος.

Εγω βγαζω γαλα με το θηλαστρο και πηγαινω 2-3 φορες τη μερα να τη βλεπω και να την ταιζω.

Ειναι ακομα μικρουλα και δυσκολευεται με το φαγητο.

Ελπιζω συντομα να βγουμε γερές και δυνατες!

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Είχε κολλησει το forum και δε μπορουσα να γραψω, μονο να διαβασω.

Αυριο κλεινουμε μια βδομαδα απο τη γεννηση μας!

Δυστυχως ειμαστε ακομα στην παρακολουθηση μεσα στο μαιευτηριο.

Η μπεμπουλα εχασε μερικα γραμμαρια και ακομα δεν εχει ανακτησει καθολου βαρος.

Εγω βγαζω γαλα με το θηλαστρο και πηγαινω 2-3 φορες τη μερα να τη βλεπω και να την ταιζω.

Ειναι ακομα μικρουλα και δυσκολευεται με το φαγητο.

Ελπιζω συντομα να βγουμε γερές και δυνατες!

Κανε λιγο υπομονη ειναι μεχρι να το μαθει κ να συνηθισει μετα θα ειναι καλυτερα τα πραγματα κ συντομα θα εισαστε στο σπιτακι σας!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καλα είναι μεγαλωνει ειμαστε τωρα 2550γρ μας ταλαιπωρει το οξυγονο ακομα εχει βροχοπνευμονικη δισπλασια οποτε μαλλον θα τραβηξουμε ακομα καιρο μεσα θα δουμε. 

Σύντομα και εσείς σπιτάκι σας!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...