Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Kpp83 είπε:

Αυτές που έγιναν πρόσφατα μάνες (κυρίως) αλλά κ κάτι "φίλες" έχουν μια ημιμάθεια αλλά και μια εμπάθεια που δεν μπορώ να δικαιολογήσω με τίποτα.

Απολαμβάνουν σαδιστικά τον τρόμο που σπέρνουν ενδυόμενες το μανδύα του ενδιαφέροντος. Έχω ξαναδεί αυτό το είδος ψυχοπαθολογίας από ανθρώπους που στον καρκίνο της μαμάς μου μας έπαιρναν να μας πουν για τον κάθε ένα που πέθανε με την ίδια πάθηση. 

Μην δίνεις σημασία σε ικετεύω είναι δικό της το πρόβλημα.

Ποσο αληθεια αυτο...προσφατα εχασα κ γω τον θειο μου κ το ζησα στο επακρο να λεει ο καθενας τα δικα του!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Χρόνια Πολλά κορίτσια,με γερά μωρά στις αγκαλιές μας!

Είχα μια συζήτηση σήμερα με μια γνωστή που με αγχωσε πολύ.Είμαι στον 5ο μήνα και της έλεγα πως,έχω ακόμα καουρες και ναυτιες με αποτέλεσμα να μη μπορώ να πιω όσο νερο θα ήθελα.Ομως τρώω φρουτα,σαλατες,πινω χυμούς και γενικά προσπαθώ να παίρνω και από άλλες πηγές υγρά!Λογω ζαλαδων,δεν έχω δραστηριότητες,περπάτημα οσο μπορώ και καθημερινές απλές δραστηριότητες,οπότε δεν χρειάζομαι ιδιαίτερη αναπλήρωση υγρών.Και μου είπε και τι κάνεις;Είσαι στα καλά σου;Θα έχεις πρόβλημα με το ένα με το άλλο,με το αμνιακό ,με με.....Με τρέλανε.Ο άντρας μου μου είπε κακώς κάθομαι και αγχώνομαι αδίκως.Έχω υπέρηχο πριν 10 ημέρες,γράφει φυσιολογικό αμνιακό υγρό,οι εξετάσεις αίματος,ούρων όλα φυσιολογικά.Κορίτσια με αγχωσαν τα λόγια της,ετρεμα....

Σε παρακαλω πολύ μη την ακούς. Πω νευριασα πολύ. Αν ειναι δυνατον.σκεψου το πιο απλο που καποιες γυναικες στην εγκυμοσυνη κανουν εμετο μεχρο το τέλος αρα δν αναπληρώνουν υγρά Ούτε τρεφονται σωστα.να ξςρεις το μωρο οτο χρειαζεται απο σενα θα το παρει.απλα εσυ το πολύ πολύ να μην έχεις αποθεμα για σενα και να εξαντληθεις. Δεν  πειραζει.υπομονη με τις καουρες.και πεινε και τρωγε οσο μπορεις και μην δινεις σε χαζομαρες σημασια.μια χαρα εισαι.γιατρος σε παρακολουθει αν ηταν κατι θα στο ςλεγε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Εγω ειμαι σου εχουν προτεινει καποιον?

Αχ να Σάι καλά εσύ ποιον έχεις?μου είπαν Αντωνάκη αλλά είναι απότομος στους τρόπους κ Καλογερόπουλο καλός .έχεις κανέναν κατά νου?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κ αυτός καλά αλλά όταν γεννηθεί κ έρθουμε σπίτι εκεί θα φανεί. 

Εεεε θα την προσεχουν αδερφουλα ειναι αυτη!! Θα την προστατευουν!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Συμφωνω απολυτα με οσα σ ειπαν τα κοριτσια παραπανω...ας μην τα ξαναπω....  ενα θα σ πω ειχα ξεκ....ει να πινω νερο οσο ημουν εγκυος μιλαμε τουλ 2-3λιτρα την ημερα κ στο τελος ειχα λιγο αμνιακο καμια σχεση.....κακοπροεραιτοι θα υπαρχουν παντα εγω λεω ευτυχως π υπαρχουν για να μας θυμιζουν οτι η ζωη δεν ειναι ολα ροδινοι κ να μην εμπιστευομαστε κανεναν!!!

Απολαυσε την εγκυμοσυνη σου....γτ δεν υπαρχει κανενα κοριτσι εδω π να περασε δυσκολα κ να μην λεει οτι αξιζε το κοπο 10000000φορες κ βαζω κ εμενα μεσα σε αυτες!!! Μοναδικη κ ανεπαναληπτη αυτη η εμπειρια!!!

Έτσι ακριβώς όπως τα λες καλό μου κορίτσι! Ζούμε ένα θαύμα!

Σε ευχαριστώ πολύ για τα γλυκά σου λόγια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Σοβαρα μιλας?? Τι ανθρωποι υπαρχουν απορω. 

 

Μην ξανα αφησεις κανεναν κοριτσι μου να σε ταραξει. Θα ακουσεις πολλα. Οχι τωρα που εισαι εγκυος. Μετα να δεις τι θα ακουσεις απο καλοθελητες. 

Ποσο τρωει το παιδι? Αα πολυ τρωει... μη το ταιζεις τοσο συχνα. Ααα λιγο τρωει... ααα το χεις μαθει στην αγκαλια για αυτο κλαιει.. Τι πραγμα?? δεν θηλασες?? Εγκλημα! Τιιι πραγμα?? Θηλαζεις ενω βλεπεις οτι δεν εχεις γαλα???? Δωσε σκονη στο παιδι να κοιμαται... Καλα δεν βλεπεις οτι το κακομαθαινεις? Αστο να κλαψει να ανοιξουν τα πνευμονια του...και to be continued... 

Γενικα θα ακους πολλα για αυτο προσπαθησε λιγο να γινεις "σκληρη", ελπιζω να καταλαβαινεις πως το εννοω. Δυστυχως ζουμε στην εποχη των ξερολων και κακοπροαιρετων προθεσεων. Ολα καλα θα πανε με το νινακι σου!

Πωωωω όπως τις λές τις φράσεις, θέλω να σπάσω τα μούτρα σε πολλές είναι η αλήθεια. 

  • Χαχα 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Σε παρακαλω πολύ μη την ακούς. Πω νευριασα πολύ. Αν ειναι δυνατον.σκεψου το πιο απλο που καποιες γυναικες στην εγκυμοσυνη κανουν εμετο μεχρο το τέλος αρα δν αναπληρώνουν υγρά Ούτε τρεφονται σωστα.να ξςρεις το μωρο οτο χρειαζεται απο σενα θα το παρει.απλα εσυ το πολύ πολύ να μην έχεις αποθεμα για σενα και να εξαντληθεις. Δεν  πειραζει.υπομονη με τις καουρες.και πεινε και τρωγε οσο μπορεις και μην δινεις σε χαζομαρες σημασια.μια χαρα εισαι.γιατρος σε παρακολουθει αν ηταν κατι θα στο ςλεγε.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, με καθησυχασαν τα λόγια και οι εμπειρίες σας,είστε μεγάλο στήριγμα!Κάθε καλό σας εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katia38 είπε:

Θ ακούσεις πάρα πολλά δηλαδή όσοι έχουν εμετούς κ τα συνήθεις συμπτώματα  κάτι παθαίνουν?σιγά το υγρό δεν έχει να κάνει με το αν πίνεις νερό καμία σχέση.απεφευγε αυτές τις κύριες κ κάθε εγκυμονούσα έχει την δική της εμπειρία που ναι κ μοναδική.με το καλό το μωράκι σου

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά με υγεία κ με το καλό τα μωράκια μας.ειναι καμία κοπελιά από Πάτρα ?ψάχνω η δολια για γιατρό στο νοσοκομείο κ έχω πελαγωσει.

Καλησπέρα! 

Τον Καλογερόπουλο δεν τον γνωρίζω, από τον Αντωνάκη πάντως είχα εμπειρία μιας επίσκεψης μονο-ευτυχως-όταν έψαχνα γιατρό για να κάνω αφαίρεση ινομυώματος. Είναι εντελώς υποκειμενικό βέβαια, εγώ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από την αντιμετώπισή του. Τελικά, το χειρουργείο μου το έκανε ο Δεκαβάλας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, με καθησυχασαν τα λόγια και οι εμπειρίες σας,είστε μεγάλο στήριγμα!Κάθε καλό σας εύχομαι!

Απολαυσε την εγκυμοσυνη σου.καθ κοιμήσου τωρα που μπορεις.Απο κει και περα εχεις το γιατρο σου ο οποιος ξερει καλυτεδα απο τον καθένα. Με το καλο να παρεις το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katia38 είπε:

Αχ να Σάι καλά εσύ ποιον έχεις?μου είπαν Αντωνάκη αλλά είναι απότομος στους τρόπους κ Καλογερόπουλο καλός .έχεις κανέναν κατά νου?

Εγω δεν ειχα γιατρο στο νοσοκ ειχα ιδιωτη!γεννησα τυχαια εκει αλλα εφημερευε ο ανδρουτσοπουλος το χειριστικε πολυ καλα απο αυτον δεν εχω κανενα παραπονο. Κ για τους δυο που ανεφερες εχω ακουσει καλα λόγια αλλα ειναι αναλογως την περιπτωση τωρα κοιτα ποιος θα σου κατσει καλυτερα επισης αυτο που θα σου πω αν εχεις θεμα συγκεκριμενο συζητησε απο την αρχη για οταν θα ειναι να γεννησεις να ειναι ο ιδιος εκει γιατι συνηθως σε αναλαμβανει ο εφημερευον μακαρι να μπορουσα να βοηθησω περισσοτερο αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια ετυχε κ γεννησα εκει


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, loyloy είπε:

Απολαυσε την εγκυμοσυνη σου.καθ κοιμήσου τωρα που μπορεις.Απο κει και περα εχεις το γιατρο σου ο οποιος ξερει καλυτεδα απο τον καθένα. Με το καλο να παρεις το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου για τις γλυκές ευχές σου!

Να χαίρεσαι το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα team!!! Τι κάνετε? Εγώ κουτουλαω. Η άτιμη η κόρη μου ενω κοιμήθηκε 12 ξύπνησε 8. Ω ναι είναι νωρίς για εκείνη!! Συνήθως χτυπάει παραπάνω στον βραδινό ύπνο!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Καλημέρα team!!! Τι κάνετε? Εγώ κουτουλαω. Η άτιμη η κόρη μου ενω κοιμήθηκε 12 ξύπνησε 8. Ω ναι είναι νωρίς για εκείνη!! Συνήθως χτυπάει παραπάνω στον βραδινό ύπνο!!

Καλημέρα!! Οχτώ ωριτσες η μπουμπου χόρτασε ύπνο.Κοιμαται παραπάνω ώρες σερί; Εσυ ποσο κοιμήθηκες;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Cymoril είπε:

Καλησπέρα! 

Τον Καλογερόπουλο δεν τον γνωρίζω, από τον Αντωνάκη πάντως είχα εμπειρία μιας επίσκεψης μονο-ευτυχως-όταν έψαχνα γιατρό για να κάνω αφαίρεση ινομυώματος. Είναι εντελώς υποκειμενικό βέβαια, εγώ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από την αντιμετώπισή του. Τελικά, το χειρουργείο μου το έκανε ο Δεκαβάλας.

Φοβάμαι το κολπικό μια φορά που πήγα είχα κ γω άσχημη εμπειρία αλλά είναι ο καλύτερος λένε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katia38 είπε:

Φοβάμαι το κολπικό μια φορά που πήγα είχα κ γω άσχημη εμπειρία αλλά είναι ο καλύτερος λένε.

Παιδια δεν υπάρχει καλυτερος γιατρος ειναι τι εχει τυχει στην καθε μια κ μενα μου ελεγαν για μια πριν Χρόνια οτι ειναι η καλυτερη εγω τη θεωρω τη χειροτερη αυτοι που μου το ελεγαν δεν ειχαν περασει καποια δυσκολια στην εγκυμοσύνη απλα πηγαν κ γεννησαν οποτε γι αυτους ηταν η καλύτερη εγω που ειχα θεμα δε το αντιμετωπισε σωστα με αποτελεσμα να χασω 2 χρόνια τσαμπα. Για μενα ο γιατρός φαινεται στις δυσκολες καταστασεις αλλα κ παλι ειναι πως εχει αντιμετωπισει την καθε μια ειναι τελειως υποκειμενικο η επιλογη γιατρου πήγαινε κ κρινε μονη σου αν σου κατσει καλα κ ασε τι λενε!εμενα αυτος που του ελεγα οτι ποναγα ολη μερα πριν γεννησω κ μου ελεγε δεν ειναι τπτ χωρις να με κοιταξει Θεωρείται απο τους καλυτερους εκει οποτε τι να λεμε τωρα αστο!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...