Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Beboula25 είπε:

Ω ρεε γελάω που με περιμενες Χαχαχ.. Καταρχήν ποιος σου είπε πως δεν επιτρεπεται η κορτιζόνη; Καποιες γυναίκες παίρνουν στην αρχή της εγκυμοσυνης κορτιζόνη για να βοηθήσουν αλλα κ γενικά παίρνουν κορτιζόνη κ νομίζω κάνουν κ ενέσεις προς το τέλος εάν υπάρχει περίπτωση προωροτητας. Το τελευταίο δεν ξέρω σίγουρα αν κάνω λαθος. Να μην την πάρεις λες να μην ξέρεις τα έκδοχα του φαρμάκου που δίνει; Βάλε την κρέμα κ χαλάρωσε αντε τώρα που πρέπει να είσαι χαλαρή μου είσαι μες την τρελα. Απόλαυσε το που σε έχουν όλοι σαν πριγκίπισσα γτ μετά χεστηκανε μόνο όλο μωρό θα τους νοιάζει Χαχαχα 

Χαχαχα ε παντα σε περιμένω ρε αγαπη γτ με συνεφερεις λιγο στη πραγματικότητα χεχε..ρε συ δεν τη  εχω ακούσει τη κρεμα αυτη...πρωτη φορα τωρα...ααα αυτο το σαν βασίλισσα εμενα μ τη δίνει λίγο στα νευρα ομολογω προτιμώ να μην ασχολούνται μαζι μ χαχα....

Just now, Kpp83 είπε:

@Beboula25 να αγιάσει το στόμα σου! Τα έχω πει και εγώ και φοβάμαι ότι γίνομαι κακιά!

Βρε @Ria@90 μας κάθε μέρα ζείς σε πανικό στα έχω πει και εγώ και δεν συμβαίνει και κάτι σοβαρό να το δικαιολογεί. Όλες έχουμε άγχη (δικαιολογημένα και μη) αλλά πρέπει να εμπιστευτείς λίγο τη φύση και τη γιατρό. Δεν χρειάζεται να σπουδάσεις ιατρική για να ξέρεις ότι fucidin fucicort είναι κορτικοειδή.

Θα τσιρίξω λίγο ΑΛΛΑ ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ;;

Για να σε χαλαρώσω πάντως εμένα που μεγάλωσαν κάποιοι σπίλοι θα μου τους αφαιρέσει αυριο με τοπική αναισθησία γιατί είναι στι στήθος και θα με ενοχλούν με το βάλε βγάλε το σουτιέν στο θηλασμό. Εννοείται μετά θα βάζω fucidin να μην μολυνθεί για 20 μέρες μέχρι να κόψω τα ράματα!

Και εσενα σε περίμενα:x ...λεω σμρ δε θα κρατηθεί θα με κραξει κ καλα θα κανει χαχα... απλα ηθελα να σγλλεξω κ γνωμες μιας π δεν εχω χρησιμοποιήσει κατι παρομοιο ποσο μάλλον  στην εγκυμ..θενκς κοριτσαρες μ!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να ρωτήσω.. ξέρω ότι μπορείς να κάνεις δωρεά ομφαλοπλακουντικου αιματος (αν το λεω σωστά) για παιδάκια με λευχαιμίες και αλλα κακα. ξερω οτι γινεται μεσω Ακαδημιας Αθηνών.. ξερει καμια πληροφορίες γι αυτα;Έχει κάνει καμία μαμά δωρεά να μας πει πληροφορίες;

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Χαχαχα ε παντα σε περιμένω ρε αγαπη γτ με συνεφερεις λιγο στη πραγματικότητα χεχε..ρε συ δεν τη  εχω ακούσει τη κρεμα αυτη...πρωτη φορα τωρα...ααα αυτο το σαν βασίλισσα εμενα μ τη δίνει λίγο στα νευρα ομολογω προτιμώ να μην ασχολούνται μαζι μ χαχα....

Ωραία είναι μωρε να σε νοιάζονται γτ ξηγιεσαι έτσι; Εντάξει δεν λέω να κάνουν υστερίες κ να σε έχουν μη μου απτου.

Η κρέμα είναι πασίγνωστη μην αγχώνεσαι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Ria@90 ο άντρας μου θα επιβεβαίωνε επίσης την αυστηρότητα μου όταν κάποιος βρίσκεται σε αναίτιο πανικό :P

@vaso_mpempis Λέγεται Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος του Iδρυματος Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών (ΙΙΒΕΑΑ) (δεν σου βάζω λινκ γτ δεν θα βγεί ποτέ). Μπαίνεις εκεί που λέει για διαδκτυακή ενημέρωση και έχει on line σεμινάριο αλλιώς πας από εκεί κάθε Tετάρτη στις 16:00 και παρακολουθείς την ενημέρωση και μετά παίρνεις τον εξοπλισμό. Εγώ θα το κάνω γιατί είχε η μαμά μου λευχαιμία και είμαι και δότης μυελού των οστών (btw να γίνετε δεν απαιτεί παρά λιγο σάλιο και σε περίπτωση που βρεθείτε συμβατοί πλέον η λήψη μυελού γίνετε με αιμοδοσία και όχι εγχείρηση).

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Ωραία είναι μωρε να σε νοιάζονται γτ ξηγιεσαι έτσι; Εντάξει δεν λέω να κάνουν υστερίες κ να σε έχουν μη μου απτου.

Η κρέμα είναι πασίγνωστη μην αγχώνεσαι.

Να σε νοιάζονται ναι να τρέχουν απο πισω σου τι θες να σ φερω εισαι καλα πονας ??λιγο υπερβολή κ ετσι προτιμω να εχω ήσυχο το κεφαλι μ... :p

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια πηρα τη γυναικολογο για τ σπυρι π αμεφερα πιο πανω κ μ ειπε να βαλω κρεμα fucidin...εχει βαλει καμια σας αυτη τη κρεμα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης μηπως?

Εγω εχω βαλει στην εγκυμοσυνη στον αφαλο μεσα κιολας επειδη εβγαζε πυον!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Ria@90 ο άντρας μου θα επιβεβαίωνε επίσης την αυστηρότητα μου όταν κάποιος βρίσκεται σε αναίτιο πανικό :P

@vaso_mpempis Λέγεται Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος του Iδρυματος Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών (ΙΙΒΕΑΑ) (δεν σου βάζω λινκ γτ δεν θα βγεί ποτέ). Μπαίνεις εκεί που λέει για διαδκτυακή ενημέρωση και έχει on line σεμινάριο αλλιώς πας από εκεί κάθε Tετάρτη στις 16:00 και παρακολουθείς την ενημέρωση και μετά παίρνεις τον εξοπλισμό. Εγώ θα το κάνω γιατί είχε η μαμά μου λευχαιμία και είμαι και δότης μυελού των οστών (btw να γίνετε δεν απαιτεί παρά λιγο σάλιο και σε περίπτωση που βρεθείτε συμβατοί πλέον η λήψη μυελού γίνετε με αιμοδοσία και όχι εγχείρηση).

 

 

Καλως η κακως η αυστηρότητα ειναι πιο χρήσιμη απο το χάιδεμα κ σε παραδέχομαι κ εσενα κ τη μπεμπουλα!!κ προτιμώ το απότομο  σε εμενα προσωπικα γτ με συνεφερει καλως η κακως ..κ μετα λεω στον εαυτο μ ποσο βλακας εισαι :p

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Ria@90 ο άντρας μου θα επιβεβαίωνε επίσης την αυστηρότητα μου όταν κάποιος βρίσκεται σε αναίτιο πανικό :P

@vaso_mpempis Λέγεται Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος του Iδρυματος Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών (ΙΙΒΕΑΑ) (δεν σου βάζω λινκ γτ δεν θα βγεί ποτέ). Μπαίνεις εκεί που λέει για διαδκτυακή ενημέρωση και έχει on line σεμινάριο αλλιώς πας από εκεί κάθε Tετάρτη στις 16:00 και παρακολουθείς την ενημέρωση και μετά παίρνεις τον εξοπλισμό. Εγώ θα το κάνω γιατί είχε η μαμά μου λευχαιμία και είμαι και δότης μυελού των οστών (btw να γίνετε δεν απαιτεί παρά λιγο σάλιο και σε περίπτωση που βρεθείτε συμβατοί πλέον η λήψη μυελού γίνετε με αιμοδοσία και όχι εγχείρηση).

 

 

ευχαριστούμε παρα πολύ για τις πληροφορίες :)

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω εχω βαλει στην εγκυμοσυνη στον αφαλο μεσα κιολας επειδη εβγαζε πυον!!!

Αν τυχόν ματωσει γτ προ εγκυμ ματώνε ενιοτε φανταζομαι μπορω να τη βαλω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Αν τυχόν ματωσει γτ προ εγκυμ ματώνε ενιοτε φανταζομαι μπορω να τη βαλω...

Ναι εννοειται εγω την εβαζα 15μερες! Πρωι βραδυ.. δεν υπαρχει θεμα!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Οσες έχετε κόρες ριξτε συνταγή γιατί κάτι μέσα μου,μου λέει οτι και 3ο να κάνω παλι γιοκας θα είναι! Όχι οτι με χαλάει, φυσικά γερό να είναι αλλά να, έτσι για να δω πως είναι να εχεις κόρη!

Χαχα δεν υπάρχει συνταγή το υπογράφω αυτό!!! Λένε τα αγόρια είναι πιο γρήγοροι κολυμβητές οπότε αν το κάνεις την ημέρα της ωορρηξίας θα πιάσεις αγόρι όμως αν το κάνεις πιο πριν την ωορρηξία θα πετύχεις κορίτσι γιατί αντέχουν πιο πολύ. Εγώ τήν ημέρα της ωορρηξίας κορίτσι οπότε..... χεχεχε ξέρω ότι είχα ωορρηξία και ότι ήταν έτοιμο να σκάσει λόγω του ότι τυχαία είχα κάνει υπέρηχο. 

Just now, Beboula25 είπε:

Ω ρεε γελάω που με περιμενες Χαχαχ.. Καταρχήν ποιος σου είπε πως δεν επιτρεπεται η κορτιζόνη; Καποιες γυναίκες παίρνουν στην αρχή της εγκυμοσυνης κορτιζόνη για να βοηθήσουν αλλα κ γενικά παίρνουν κορτιζόνη κ νομίζω κάνουν κ ενέσεις προς το τέλος εάν υπάρχει περίπτωση προωροτητας. Το τελευταίο δεν ξέρω σίγουρα αν κάνω λαθος. Να μην την πάρεις λες να μην ξέρεις τα έκδοχα του φαρμάκου που δίνει; Βάλε την κρέμα κ χαλάρωσε αντε τώρα που πρέπει να είσαι χαλαρή μου είσαι μες την τρελα. Απόλαυσε το που σε έχουν όλοι σαν πριγκίπισσα γτ μετά χεστηκανε μόνο όλο μωρό θα τους νοιάζει Χαχαχα 

Ναι ισχύει για τα πνευμόνακια τους είχα φάει κι εγώ δύο ενέσεις κορτιζόνης ότι είχα φάει Τούμπα και νοσηλεύτηκα!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Να σε νοιάζονται ναι να τρέχουν απο πισω σου τι θες να σ φερω εισαι καλα πονας ??λιγο υπερβολή κ ετσι προτιμω να εχω ήσυχο το κεφαλι μ... :p

Αυτο σου φαίνεται υπερβολη η αντιδραση σου στο παραμικρο δε σου φαίνεται υπερβολη? Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα οποτε σε διαβαζω εχεις κ μια ανησυχία χαλαρωσε σκεψου οτι εχεις μια καλη εγκυμοσύνη χωρις αιμοραγιες χωρις να εισαι μονιμα στο κρεβατι χωρις φοβο γιά προωροτητα κ χωρις πολλα ακομα απολαυσε το εσυ που μπορεις κανε πραγματα που σου αρεσουν βγες τωρα που μπορεις σκεψου οτι καποιες εχουν πραγματικα προβληματα στην εγκυμοσυνη κ δε μπορουν να κανουν τπτ εσυ μπορεις κανε πραγματα κ μη σκεφτεσαι βλακειες! Θα συμφωνησω κ με τη @Beboula25 δουλεψε το αγχος σου γιατι μπορει να ερθουν κ δυσκολες καταστασεις δε στο ευχομαι προς θεου αλλα ο ερχομος του μωρου δεν ειναι σαν τις διαφήμισεις στην Τν σε ροζ συννεφακι συγνωμη κ παλι που στα λεω δε θελω να σε στεναχωρισω σε καμμια περιπτωση για το καλο σου στο λεω!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...