Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Κοριτσια πηρα τη γυναικολογο για τ σπυρι π αμεφερα πιο πανω κ μ ειπε να βαλω κρεμα fucidin...εχει βαλει καμια σας αυτη τη κρεμα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης μηπως?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια πηρα τη γυναικολογο για τ σπυρι π αμεφερα πιο πανω κ μ ειπε να βαλω κρεμα fucidin...εχει βαλει καμια σας αυτη τη κρεμα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης μηπως?

Καλημέρα κοριτσάκι μου:x

βρε αφού σου είπε η γιατρός να τη βάλεις.. Γιατί αγχώνεσαι τοσο;;

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια εγω σμρ εχω μια αλλη ανησυχια...πριν μεινω εγκυος ειχα βγαλει ενα σπυρί τύπου γυρισμενης τριχας ανάμεσα στο μπουτι κ λιγο προς το σημειο εκεινο το οποιο ενιοτε άνοιγε σααν πληγη κ αλλωτε εκλεινε...απ τη στιγμή π εμεινα εγκυος κατα δια μαγειας εφυγε...τωρα ομως απο χθες εχω μια ενόχληση παλι κ βλεπω πως επανηλθε σαν πριξιμοσε εκεινο το σημειο παλι....κ εχω φρικαρει..μπορει αυτο να επιρεασει σε κάτι??

Τι εννοείς ρε κορίτσι; Σε τι να επηρεάσει το σπυρί; Δηλαδή θεωρώ πως κάποια πράγματα δεν είναι αξια ούτε άγχους ούτε ερώτησης. Συγνώμη αν σε κάνω να νιώθεις άβολα αλλα κ εγω νιώθω κάπως όταν διαβάζω τέτοια ερώτηση κ δεν ξέρω αν πρέπει να απαντήσω το προφανές ή να σου χαϊδέψω το κεφάλι που έχεις τόσο άγχος με το οτιδήποτε. Δεν μπορώ να στο χαϊδέψω δεν είναι του χαρακτήρα μου τα λέω μπαμ κ ούτε μπορώ να σου πω πως είναι λογικό τόσο στρες κ άγχος που έχεις με το παραμικρο. Δεν αφορά σε τίποτα την εγκυμοσυνη άρα είναι καθαρα θέμα χαρακτήρος. Προσπάθησε να το δουλέψεις γιατί όταν έρθει στον κόσμο το μωράκι τι θα κανεις; Όταν θα κλαίει ασταμάτητα ως βρεφος τι θα κανεις; Όταν θα πονάει τι θα κανεις; Όταν θα έχει πυρετό; Αν χτυπήσει οπως όλα τα παιδάκια; Κοίταξε τα λίγο όλα κ βαλτα κάτω για εσένα κ για τους γύρω σου που σίγουρα τους επηρεαζεις και πάνω από όλα για το παιδί σου που δεν θα είναι ότι καλύτερο να περνάς τόσο άγχος. Συγνώμη και πάλι δεν θέλω να με παρεξηγεις έτσι μιλάω και χειρότερα δλδ κ στους δικους μου ανθρώπους δεν σου βάζω χέρι 

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια πηρα τη γυναικολογο για τ σπυρι π αμεφερα πιο πανω κ μ ειπε να βαλω κρεμα fucidin...εχει βαλει καμια σας αυτη τη κρεμα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης μηπως?

Αααα τα θέλει ο οργανισμός σου Χαχαχ! Καλε αν δεν έχουμε βάλει εμείς τι σχέση έχει δεν θα την βάλεις;; Την fucidin την βάζουν κ παιδάκια ηρέμησε κάνε ότι σου λέει η γιατρος. 

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Αυτή τη κωλοκαισαρικη σκέφτομαι! Πάντως είμαι υπο σκέψη! Αχαχαχαχα

Έχω πειστεί να ξέρεις. Και εγω ήδη το σκέφτομαι Χαχαχαχ 

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Τι εννοείς ρε κορίτσι; Σε τι να επηρεάσει το σπυρί; Δηλαδή θεωρώ πως κάποια πράγματα δεν είναι αξια ούτε άγχους ούτε ερώτησης. Συγνώμη αν σε κάνω να νιώθεις άβολα αλλα κ εγω νιώθω κάπως όταν διαβάζω τέτοια ερώτηση κ δεν ξέρω αν πρέπει να απαντήσω το προφανές ή να σου χαϊδέψω το κεφάλι που έχεις τόσο άγχος με το οτιδήποτε. Δεν μπορώ να στο χαϊδέψω δεν είναι του χαρακτήρα μου τα λέω μπαμ κ ούτε μπορώ να σου πω πως είναι λογικό τόσο στρες κ άγχος που έχεις με το παραμικρο. Δεν αφορά σε τίποτα την εγκυμοσυνη άρα είναι καθαρα θέμα χαρακτήρος. Προσπάθησε να το δουλέψεις γιατί όταν έρθει στον κόσμο το μωράκι τι θα κανεις; Όταν θα κλαίει ασταμάτητα ως βρεφος τι θα κανεις; Όταν θα πονάει τι θα κανεις; Όταν θα έχει πυρετό; Αν χτυπήσει οπως όλα τα παιδάκια; Κοίταξε τα λίγο όλα κ βαλτα κάτω για εσένα κ για τους γύρω σου που σίγουρα τους επηρεαζεις και πάνω από όλα για το παιδί σου που δεν θα είναι ότι καλύτερο να περνάς τόσο άγχος. Συγνώμη και πάλι δεν θέλω να με παρεξηγεις έτσι μιλάω και χειρότερα δλδ κ στους δικους μου ανθρώπους δεν σου βάζω χέρι 

Αααα τα θέλει ο οργανισμός σου Χαχαχ! Καλε αν δεν έχουμε βάλει εμείς τι σχέση έχει δεν θα την βάλεις;; Την fucidin την βάζουν κ παιδάκια ηρέμησε κάνε ότι σου λέει η γιατρος. 

Χαχαχα σε περιμενα αγαπηηη :x  δεν εχεις αδικο χααχα απλα ρε συ ειναι σχετικα μεγαλη η επιφανεια απο παλια π το ειχα κ ταραχτηκα χαχα...νομιζω εχει κορτιζόνη μεσα κ λιγο ντρεπομαι να τη ξανα παρω γτ προφανως η γυναίκα θα γελαει...χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Χαχαχα σε περιμενα αγαπηηη :x  δεν εχεις αδικο χααχα απλα ρε συ ειναι σχετικα μεγαλη η επιφανεια απο παλια π το ειχα κ ταραχτηκα χαχα...νομιζω εχει κορτιζόνη μεσα κ λιγο ντρεπομαι να τη ξανα παρω γτ προφανως η γυναίκα θα γελαει...χαχα

Η fucidin oxi h fucicort εχει κορτιζονη!!εγω επινα μια βδομαδα κορτιζονη αρκετη δοση λογω της αλλεργιας κ αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα δεν παθαινει κατι το μπεμπακι σου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Χαχαχα σε περιμενα αγαπηηη :x  δεν εχεις αδικο χααχα απλα ρε συ ειναι σχετικα μεγαλη η επιφανεια απο παλια π το ειχα κ ταραχτηκα χαχα...νομιζω εχει κορτιζόνη μεσα κ λιγο ντρεπομαι να τη ξανα παρω γτ προφανως η γυναίκα θα γελαει...χαχα

η γιατρός σίγουρα ξέρει τι έχει μέσα αυτό που σου έδωσε και γι αυτό στο έδωσε μην ανησυχείς καθόλου. 

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου:x

βρε αφού σου είπε η γιατρός να τη βάλεις.. Γιατί αγχώνεσαι τοσο;;

Γτ βγηκε ετσι ξαφνικά απο το πουθενα...κ η επιφανεια ειναι σχετικα μεγαλυτερη απο οσο ειχα συνηθίσει κ σοκ.. πω επισης σμερα ο μικρος βαράει αρκετα χαμηλα φοβαμαι μην πεταχετει κανα ποδι χερι απο κατω μαλλον κ ο μικρος με δουλεύει σ λέει μαμα θα σε αγχωσω παραπάνω σμρ για να μαθεις.

Just now, happysmile είπε:

Η fucidin oxi h fucicort εχει κορτιζονη!!εγω επινα μια βδομαδα κορτιζονη αρκετη δοση λογω της αλλεργιας κ αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα δεν παθαινει κατι το μπεμπακι σου.

Αχ  ωραιαα παλι καλα....κ ποναει το ατιμο...πρεπει να το προλάβω πριν γινει χειροτερο...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Έτσι έτσι!!!

Οσες έχετε κόρες ριξτε συνταγή γιατί κάτι μέσα μου,μου λέει οτι και 3ο να κάνω παλι γιοκας θα είναι! Όχι οτι με χαλάει, φυσικά γερό να είναι αλλά να, έτσι για να δω πως είναι να εχεις κόρη!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Γτ βγηκε ετσι ξαφνικά απο το πουθενα...κ η επιφανεια ειναι σχετικα μεγαλυτερη απο οσο ειχα συνηθίσει κ σοκ.. πω επισης σμερα ο μικρος βαράει αρκετα χαμηλα φοβαμαι μην πεταχετει κανα ποδι χερι απο κατω μαλλον κ ο μικρος με δουλεύει σ λέει μαμα θα σε αγχωσω παραπάνω σμρ για να μαθεις.

έλα βρε.. Δεν μας αγχωνουν τα μπεμπακια, μάλλον εσυ τον έχεις ταράξει με το άγχος σου! γι αυτο ηρέμησε.. απλά μάλλον σου λέει "άσε μας ρε μάνα με το σπυρί σημερα.. χάιδεψε λίγο κοιλίτσα κι άστα αυτα" χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 να αγιάσει το στόμα σου! Τα έχω πει και εγώ και φοβάμαι ότι γίνομαι κακιά!

Βρε @Ria@90 μας κάθε μέρα ζείς σε πανικό στα έχω πει και εγώ και δεν συμβαίνει και κάτι σοβαρό να το δικαιολογεί. Όλες έχουμε άγχη (δικαιολογημένα και μη) αλλά πρέπει να εμπιστευτείς λίγο τη φύση και τη γιατρό. Δεν χρειάζεται να σπουδάσεις ιατρική για να ξέρεις ότι fucidin fucicort είναι κορτικοειδή.

Θα τσιρίξω λίγο ΑΛΛΑ ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ;;

Για να σε χαλαρώσω πάντως εμένα που μεγάλωσαν κάποιοι σπίλοι θα μου τους αφαιρέσει αυριο με τοπική αναισθησία γιατί είναι στο στήθος και θα με ενοχλούν με το βάλε-βγάλε το σουτιέν στο θηλασμό. Εννοείται μετά θα βάζω fucidin να μην μολυνθεί για 20 μέρες μέχρι να κόψω τα ράματα!

  • Μου αρέσει 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria@90 είπε:

Χαχαχα σε περιμενα αγαπηηη :x  δεν εχεις αδικο χααχα απλα ρε συ ειναι σχετικα μεγαλη η επιφανεια απο παλια π το ειχα κ ταραχτηκα χαχα...νομιζω εχει κορτιζόνη μεσα κ λιγο ντρεπομαι να τη ξανα παρω γτ προφανως η γυναίκα θα γελαει...χαχα

Ω ρεε γελάω που με περιμενες Χαχαχ.. Καταρχήν ποιος σου είπε πως δεν επιτρεπεται η κορτιζόνη; Καποιες γυναίκες παίρνουν στην αρχή της εγκυμοσυνης κορτιζόνη για να βοηθήσουν αλλα κ γενικά παίρνουν κορτιζόνη κ νομίζω κάνουν κ ενέσεις προς το τέλος εάν υπάρχει περίπτωση προωροτητας. Το τελευταίο δεν ξέρω σίγουρα αν κάνω λαθος. Να μην την πάρεις λες να μην ξέρεις τα έκδοχα του φαρμάκου που δίνει; Βάλε την κρέμα κ χαλάρωσε αντε τώρα που πρέπει να είσαι χαλαρή μου είσαι μες την τρελα. Απόλαυσε το που σε έχουν όλοι σαν πριγκίπισσα γτ μετά χεστηκανε μόνο όλο μωρό θα τους νοιάζει Χαχαχα 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Τι εννοείς ρε κορίτσι; Σε τι να επηρεάσει το σπυρί; Δηλαδή θεωρώ πως κάποια πράγματα δεν είναι αξια ούτε άγχους ούτε ερώτησης. Συγνώμη αν σε κάνω να νιώθεις άβολα αλλα κ εγω νιώθω κάπως όταν διαβάζω τέτοια ερώτηση κ δεν ξέρω αν πρέπει να απαντήσω το προφανές ή να σου χαϊδέψω το κεφάλι που έχεις τόσο άγχος με το οτιδήποτε. Δεν μπορώ να στο χαϊδέψω δεν είναι του χαρακτήρα μου τα λέω μπαμ κ ούτε μπορώ να σου πω πως είναι λογικό τόσο στρες κ άγχος που έχεις με το παραμικρο. Δεν αφορά σε τίποτα την εγκυμοσυνη άρα είναι καθαρα θέμα χαρακτήρος. Προσπάθησε να το δουλέψεις γιατί όταν έρθει στον κόσμο το μωράκι τι θα κανεις; Όταν θα κλαίει ασταμάτητα ως βρεφος τι θα κανεις; Όταν θα πονάει τι θα κανεις; Όταν θα έχει πυρετό; Αν χτυπήσει οπως όλα τα παιδάκια; Κοίταξε τα λίγο όλα κ βαλτα κάτω για εσένα κ για τους γύρω σου που σίγουρα τους επηρεαζεις και πάνω από όλα για το παιδί σου που δεν θα είναι ότι καλύτερο να περνάς τόσο άγχος. Συγνώμη και πάλι δεν θέλω να με παρεξηγεις έτσι μιλάω και χειρότερα δλδ κ στους δικους μου ανθρώπους δεν σου βάζω χέρι 

Αααα τα θέλει ο οργανισμός σου Χαχαχ! Καλε αν δεν έχουμε βάλει εμείς τι σχέση έχει δεν θα την βάλεις;; Την fucidin την βάζουν κ παιδάκια ηρέμησε κάνε ότι σου λέει η γιατρος. 

Έχω πειστεί να ξέρεις. Και εγω ήδη το σκέφτομαι Χαχαχαχ 

Παντως αν λέμε ΑΝ θα είσαι η πρωτη που θα το μαθει! Αχχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

έλα βρε.. Δεν μας αγχωνουν τα μπεμπακια, μάλλον εσυ τον έχεις ταράξει με το άγχος σου! γι αυτο ηρέμησε.. απλά μάλλον σου λέει "άσε μας ρε μάνα με το σπυρί σημερα.. χάιδεψε λίγο κοιλίτσα κι άστα αυτα" χαχαχαχα

Χαχαχα ο μικρος πιο χαλαρος απ τη μανα προφανώς ...ας παρει τη χαλαρότητα του μπαμπα μακάρι!!γτ αν παρει απο μενα χαθηκαμε χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Χαχαχα ο μικρος πιο χαλαρος απ τη μανα προφανώς ...ας παρει τη χαλαρότητα του μπαμπα μακάρι!!γτ αν παρει απο μενα χαθηκαμε χαχα

μεσα στην δική σου κοιλίτσα είναι οποτε μάλλον απο το δικό σου άγχος επηρεάζεται περισσότερο οποτε προσπάθησε λίγο παραπάνω να μην πέφτεις συνέχεια στον πανικό!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...