Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εδώ,

Σήμερα μόλις γύρισα από τη δουλειά με έπιασε ίλιγγος (γύριζαν όλα σα να είμαι μεθυσμενη) και έκανα 2 φορές εμετό.

Η γιατρός είπε ότι κατά κύριο λόγο δεν είναι αυτό συμπτωμα εγκυμοσύνης και αν συνεχιστεί να κοιτάξω το αυτί μου.

Επίσης της είπα πως συνεχίζονται τα καφέ και μου έδωσε εκτός από τα utrogestan και ένα υποθετο v asclor κάθε βράδυ.

Είμαι ράκος σωματικά και ψυχικά.

Το ειχα παθει κ εγω εμενα ηταν απο τον αυχενα επειδη ειμαι κατω τωρα κανω ασκησουλες κ ευτυχως μου περασε υπομονη θα περασει κ αυτο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ετσι εγινα εγω απο το ουτροτζεσταν. Και όταν είπα τα συμπτώματα στο γιατρό ειπε οτι ειναι πολυ συνηθισμένα συμπτώματα του ουτροτζεσταν.  Γυριζαν ολα καο εκανα εμετο. Ασε που ημουν σαν ζομπι. Δεν σου ειπε οτι μπορει να ειναι απο αυτο?

Της εξήγησα πως νιώθω τα πράγματα να γυρίζουν γύρω μου και μου είπε  πως αυτό είναι ίλιγγος θέσης και κατά κύριο λόγο δεν είναι συμπτωμα εγκυμοσύνης.

Τώρα τι να ΠΩ, δε ξέρω.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Της εξήγησα πως νιώθω τα πράγματα να γυρίζουν γύρω μου και μου είπε  πως αυτό είναι ίλιγγος θέσης και κατά κύριο λόγο δεν είναι συμπτωμα εγκυμοσύνης.

Τώρα τι να ΠΩ, δε ξέρω.

Ακριβώς οσα περιγράφεις επαθα και εγω και μολις σταμάτησα το ουτροτζεσταν επανηλθα. Σκεψου γυρνουσε το πάτωμα και το ταβάνι.  Οταν αυξηθούν  τα επιπεδα προγεστερόνης απο το ουτροτζεσταν μπορει να εμφανιστούν αυτά τα συμπτωματα.Δεν ειναι ευχαριστο θελει υπομονή. Παντως δεν νομίζω τωρα ξαφνικα απο το πουθενα να παρουσιασες ίλιγγο.  


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ακριβώς οσα περιγράφεις επαθα και εγω και μολις σταμάτησα το ουτροτζεσταν επανηλθα. Σκεψου γυρνουσε το πάτωμα και το ταβάνι.  Οταν αυξηθούν  τα επιπεδα προγεστερόνης απο το ουτροτζεσταν μπορει να εμφανιστούν αυτά τα συμπτωματα.Δεν ειναι ευχαριστο θελει υπομονή. Παντως δεν νομίζω τωρα ξαφνικα απο το πουθενα να παρουσιασες ίλιγγο.  

Έχω ξαναπάθει  στο παρελθόν ίλιγγο,

Δηλαδή εσύ είχες αυτά τα συμπτωματα;

Κάθε μερα;

Μόλις εκανες εμετό ανακουφιζοσουν;

Πόσο καιρό έπαιρνες utrogestan και γιατι;

Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις  ...


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , fairy-mary είπε:

Έχω ξαναπάθει  στο παρελθόν ίλιγγο,

Δηλαδή εσύ είχες αυτά τα συμπτωματα;

Κάθε μερα;

Μόλις εκανες εμετό ανακουφιζοσουν;

Πόσο καιρό έπαιρνες utrogestan και γιατι;

Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις  ...

Εγω πηρα το ουτροτζεσταν μονο μερα ακριβως επειδη δεν αντεξα τα συμπτωματα. Μου το εδωσε ο γιατρός 3 φορες τη μερα. Το πρώτο χάπι μου εφερε απλα υπνηλια. Μετα το τριτο ειχα απίστευτη ζαλαδα. Σηκωθηκα να παω τουαλετα και γυρνούσαν ολα.εκανα εμετο και ήμουν σαν ζομπι. Την αλλη μερα και αφου τα καφε δεν συνεχιζόταν του ειπα οτι αν δεν ειναι ανάγκη να μη το παρω. Οποτε το σταμάτησα και οντως συνηλθα αμεσως απο ζαλάδες αλλα οι στομαχικες διαταραχές κρατησαν παραπάνω . Επειδη μίλησα με ατομο που ειναι της εταιρειας που εχει το φαρμακο, μου επιβεβαιωσε πως τα συμπτωματα αυτα συμβαινουν σε καποιες γυναίκες  οταν αυξανεται η προγεστερόνη. Τωρα φυσικα αν εσυ ειχες καποτε ιλιγγο ισως πρέπει να το δεις. Ποσο καιρο παιρνεις τα ουτροτζεσταν?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εγω πηρα το ουτροτζεσταν μονο μερα ακριβως επειδη δεν αντεξα τα συμπτωματα. Μου το εδωσε ο γιατρός 3 φορες τη μερα. Το πρώτο χάπι μου εφερε απλα υπνηλια. Μετα το τριτο ειχα απίστευτη ζαλαδα. Σηκωθηκα να παω τουαλετα και γυρνούσαν ολα.εκανα εμετο και ήμουν σαν ζομπι. Την αλλη μερα και αφου τα καφε δεν συνεχιζόταν του ειπα οτι αν δεν ειναι ανάγκη να μη το παρω. Οποτε το σταμάτησα και οντως συνηλθα αμεσως απο ζαλάδες αλλα οι στομαχικες διαταραχές κρατησαν παραπάνω . Επειδη μίλησα με ατομο που ειναι της εταιρειας που εχει το φαρμακο, μου επιβεβαιωσε πως τα συμπτωματα αυτα συμβαινουν σε καποιες γυναίκες  οταν αυξανεται η προγεστερόνη. Τωρα φυσικα αν εσυ ειχες καποτε ιλιγγο ισως πρέπει να το δεις. Ποσο καιρο παιρνεις τα ουτροτζεσταν?

Έχω κάνει 5 φορές εμετό ως τώρα. 

Τα παίρνω από την Πέμπτη.

3 φορές τη μέρα άλλα τις προηγούμενες μέρες δεν είχα κάτι τέτοιο μόνο υπνηλία.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , fairy-mary είπε:

Έχω κάνει 5 φορές εμετό ως τώρα. 

Τα παίρνω από την Πέμπτη.

3 φορές τη μέρα άλλα τις προηγούμενες μέρες δεν είχα κάτι τέτοιο μόνο υπνηλία.

Ισως ανεβηκαν τα επιπεδα προγεστερόνης και γιαυτο νιωθεις ετσι. Φυσικα σε κάθε περιπτωση ο γιατρός θα σου πει. Εγω προσωπικα πιστευω είναι το ουτροτζεσταν. Και θελει απλα λιγο υπομονη. Αλλα εννοείται δεν ειμαι γιατρος, ξαναρώτα τη γιατρο σου αν δεν το αντέχεις. 

@Smile89 πως πηγε με το γιατρο


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Της εξήγησα πως νιώθω τα πράγματα να γυρίζουν γύρω μου και μου είπε  πως αυτό είναι ίλιγγος θέσης και κατά κύριο λόγο δεν είναι συμπτωμα εγκυμοσύνης.

Τώρα τι να ΠΩ, δε ξέρω.

Εμένα τα utrogestan με έκαναν έτσι.με είχε προειδοποιήσει ο γιατρός πριν τα ξεκινήσω ότι μπορεί να νιώσω έτσι.αλλα ψάξτο παραπάνω.δεν χάνεις τπτ.κατσε ξεκουρασου τώρα.

Με κάποια κοπέλα εδώ είχαμε μια κουβέντα για πόνο μέσης που την ανησύχησε κάποια φιλη της ότι δεν είναι καλό.δεν θυμάμαι Όνομα συγγνώμη.πηγα στο γιατρό και είδα τον μπέμπη μου και επειδή από αρχή εγκυμοσύνης Έχω κι εγώ τη μέση είπα να τον ρωτήσω.Μου είπε είναι το σώμα μας που προετοιμάζεται .Είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Αχ να σου ζήσει και το πρώτο!! Στην αυχενική ειχε πει χωρίς καμία βεβαιότητα ίσως κοριτσι επειδή δεν ειδε να προεξεχει κατι. Η αλήθεια ειναι θα ήθελα αγόρι Χεχεχε 

Τι ώρα εχεις γιατρό εσυ? 

Είχα 6 γιατρό κοπέλα μου. Τελικά είναι σίγουρο ότι είναι αγοράκι και αυτό.... Εσένα τι είναι τελικά; έμαθες; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλως μας ηρθες @Mariatst ! Ειμαστε πολυ κοντα 13+1 εγω :)

Να μαζευομαστε εδω στην ωραια παρεουλα. Το πρωτο σου ειναι?

 

Ναι είναι το πρώτο μου και είμαι τρελά ενθουσιαμενη!!! Μέχρι στιγμής πηγαίνουν όλα καλά! Εσένα είναι το πρώτο σου; αυχενικη έκανες;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mariatst είπε:

Ναι είναι το πρώτο μου και είμαι τρελά ενθουσιαμενη!!! Μέχρι στιγμής πηγαίνουν όλα καλά! Εσένα είναι το πρώτο σου; αυχενικη έκανες;; 

Και μενα το πρωτο ναι :) την προηγουμενη εβδομαδα καναμε αυχενικη,ολα πολυ Καλα και ειδαμε οτι ειναι κ αγορακι :) εσυ εκανες?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Nicol_ είπε:

Και μενα το πρωτο ναι :) την προηγουμενη εβδομαδα καναμε αυχενικη,ολα πολυ Καλα και ειδαμε οτι ειναι κ αγορακι :) εσυ εκανες?

Ναι!!! Και εγώ πριν μια εβδομάδα ακριβώς! Και έμενα μου είπε ότι για αγοράκι φαίνεται απλά δεν το είπε με σιγουριά μην γίνει κανένα λάθος και τον κυνηγάει ο άντρας μου
Οπότε θα σκάσω μέχρι τον επόμενο υπέρηχο που θα είναι σε κανένα 2 βδομάδες. Ακόμη δεν μου έχει γράψει συμπληρώματα κλπ πέρα από φολικο οξυ.. Και τώρα αρχίζω σιγά σιγά να νιώθω λίγο περισσότερο κούραση γιατί δουλεύω κιόλας. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Mariatst είπε:

Ναι!!! Και εγώ πριν μια εβδομάδα ακριβώς! Και έμενα μου είπε ότι για αγοράκι φαίνεται απλά δεν το είπε με σιγουριά μην γίνει κανένα λάθος και τον κυνηγάει ο άντρας μου
Οπότε θα σκάσω μέχρι τον επόμενο υπέρηχο που θα είναι σε κανένα 2 βδομάδες. Ακόμη δεν μου έχει γράψει συμπληρώματα κλπ πέρα από φολικο οξυ.. Και τώρα αρχίζω σιγά σιγά να νιώθω λίγο περισσότερο κούραση γιατί δουλεύω κιόλας. 

Εγω 11 Σεπτεμβρίου εχω τον επομενο υπερηχο και ανυπομονώ :) θα μετράμε τις μερες.

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Εγω 11 Σεπτεμβρίου εχω τον επομενο υπερηχο και ανυπομονώ :) θα μετράμε τις μερες.

 

Χαχαχαχααχααα εντάξει δεν το πιστεύω και εγώ στις 11 Σεπτεμβρίου έχω το επόμενο ραντεβου!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...