Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Κοριτσια εμεις ολα καλα στο γιατρο μεγαλωνουν τα μπεμπακια κ μαλλον ειναι κοριτσακια κ τα δυο! Το αιματωμα εχει μειωθει παρα πολυ αλλα για δυο εβδομαδες ακομα θα ειμαι κατω τελειως κ βλεπουμε αυτα. 

Κοριτσακια ομορφα!!!! Μπραβο ρε κορίτσι, λίγο υπομονή ακομη. 

4 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εδώ,

Σήμερα μόλις γύρισα από τη δουλειά με έπιασε ίλιγγος (γύριζαν όλα σα να είμαι μεθυσμενη) και έκανα 2 φορές εμετό.

Η γιατρός είπε ότι κατά κύριο λόγο δεν είναι αυτό συμπτωμα εγκυμοσύνης και αν συνεχιστεί να κοιτάξω το αυτί μου.

Επίσης της είπα πως συνεχίζονται τα καφέ και μου έδωσε εκτός από τα utrogestan και ένα υποθετο v asclor κάθε βράδυ.

Είμαι ράκος σωματικά και ψυχικά.

Μονο κ μονο επειδή ειπες για ίλιγγο θα σε ρωτούσα αν είδες την πίεση σου. Αλλα αφού δεν σου είπε η γιατρός, λεω χαζα. Εχεις κ πονοκέφαλο? 

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

@Smile89 τι έγινε κοριτσάκι στον γιατρό;όλα καλά;

 

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

 

@Smile89 πως πηγε με το γιατρο

 

2 ώρες πρίν, Elpida88 είπε:

Είχα 6 γιατρό κοπέλα μου. Τελικά είναι σίγουρο ότι είναι αγοράκι και αυτό.... Εσένα τι είναι τελικά; έμαθες; 

Κορίτσια μου εγώ πηγα ολα μια χαρά όπως ειπε ο γιατρός μου αρχικα ειδε κατι που το πέρασε για όρχι αλλα τελικα ηταν αγγείο, οποτε ειπε μαλλον κοριτσι, αχ παλι στο μαλλον ειμαστε. Τέλος πάντων αφού ολα καλα!! 19/09 η β επιπέδου, ανυπομωνω να το χαζεψω λιγο παραπανω να δω κ φυλλο!!! Σορρυ δεν έγραψα νωρίτερα ηταν εδώ τα πεθερικα. 

@Elpida88 να χαίρεσαι κ το no2!! 

  • Μου αρέσει 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Κοριτσακια ομορφα!!!! Μπραβο ρε κορίτσι, λίγο υπομονή ακομη. 

Μονο κ μονο επειδή ειπες για ίλιγγο θα σε ρωτούσα αν είδες την πίεση σου. Αλλα αφού δεν σου είπε η γιατρός, λεω χαζα. Εχεις κ πονοκέφαλο? 

 

 

Κορίτσια μου εγώ πηγα ολα μια χαρά όπως ειπε ο γιατρός μου αρχικα ειδε κατι που το πέρασε για όρχι αλλα τελικα ηταν αγγείο, οποτε ειπε μαλλον κοριτσι, αχ παλι στο μαλλον ειμαστε. Τέλος πάντων αφού ολα καλα!! 19/09 η β επιπέδου, ανυπομωνω να το χαζεψω λιγο παραπανω να δω κ φυλλο!!! Σορρυ δεν έγραψα νωρίτερα ηταν εδώ τα πεθερικα. 

@Elpida88 να χαίρεσαι κ το no2!! 

Μπράβο βρε κοριτσάκι πολύ χάρηκα!!!!


 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑ  κορίτσια,

Χθες έκανα 5 φορές εμετό και είχα ζαλάδα μέχρι τις 11 το βράδυ, πήρα ένα αντιεμετικο υποθετο και μετά ήμουν καλύτερα.

Τώρα το πρωί που ξύπνησα είμαι καλά.

Χθες το βράδυ δε πήρα το utrogestan, φοβήθηκα Μήπως είναι από αυτό και γίνω χειρότερα.

@Smile89 μου είπε για την πίεση άλλα δεν έχω πιεσόμετρο στο σπίτι και ήμουν πολύ χάλια για να βγω να παω στο φαρμακείο.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Μπράβο βρε κοριτσάκι πολύ χάρηκα!!!!

 

πρίν από 47 λεπτά , fairy-mary είπε:

ΚΑΛΗΜΈΡΑ  κορίτσια,

Χθες έκανα 5 φορές εμετό και είχα ζαλάδα μέχρι τις 11 το βράδυ, πήρα ένα αντιεμετικο υποθετο και μετά ήμουν καλύτερα.

Τώρα το πρωί που ξύπνησα είμαι καλά.

Χθες το βράδυ δε πήρα το utrogestan, φοβήθηκα Μήπως είναι από αυτό και γίνω χειρότερα.

@Smile89 μου είπε για την πίεση άλλα δεν έχω πιεσόμετρο στο σπίτι και ήμουν πολύ χάλια για να βγω να παω στο φαρμακείο.

 

Καλημέρα κορίτσια μου, ευχαριστώ πολύ!!! @fairy-mary πες την γιατρό να τα παιρνεις κολπικα έστω. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, fairy-mary είπε:

ΚΑΛΗΜΈΡΑ  κορίτσια,

Χθες έκανα 5 φορές εμετό και είχα ζαλάδα μέχρι τις 11 το βράδυ, πήρα ένα αντιεμετικο υποθετο και μετά ήμουν καλύτερα.

Τώρα το πρωί που ξύπνησα είμαι καλά.

Χθες το βράδυ δε πήρα το utrogestan, φοβήθηκα Μήπως είναι από αυτό και γίνω χειρότερα.

@Smile89 μου είπε για την πίεση άλλα δεν έχω πιεσόμετρο στο σπίτι και ήμουν πολύ χάλια για να βγω να παω στο φαρμακείο.

 

Καλημερα! Αν το παρεις κολπικα απο οτι γνωριζω δεν θα εχεις τα συμπτωματα αυτα. Κανε μια ερωτηση τη γιατρο 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ακόμη είμαι νέα στο σιτε και δεν ξέρω πως να το χρησιμοποιώ ακριβώς. Λοιπόν ήθελα να σας ρωτήσω... Τι γνώμη έχετε για τα μαιευτήρια της Αθήνας. Έχετε συζητήσει με τον σύντροφο σας και τον γιατρό σας που θα θέλατε να γέννησετε; και το κυριότερο από όλα το κόστος... 

12 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariatst είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ακόμη είμαι νέα στο σιτε και δεν ξέρω πως να το χρησιμοποιώ ακριβώς. Λοιπόν ήθελα να σας ρωτήσω... Τι γνώμη έχετε για τα μαιευτήρια της Αθήνας. Έχετε συζητήσει με τον σύντροφο σας και τον γιατρό σας που θα θέλατε να γέννησετε; και το κυριότερο από όλα το κόστος... 

 

Μιλας για ιδιωτικό η για δημοσιο? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Πώς είστε κοριτσακια; Εμένα τελικά η γιατρός μ έκλεισε ραντεβού αύριο το πρωί στις έντεκα.. δεν μπορούσε σήμερα λεει:huh:

Χελοου!!! Καλααααα. Εσυ??? Υπομομξ λίγες ώρες έμειναν 21, 5 για την ακρίβεια Χαχαχα 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Χελοου!!! Καλααααα. Εσυ??? Υπομομξ λίγες ώρες έμειναν 21, 5 για την ακρίβεια Χαχαχα 

Άσε πήρα τα χαπακια μου και ούτε που κατάλαβα πως πέρασε η μέρα με τόσο ύπνο..σε λίγο που θα ξανά πάρω το μαγικό αυτό χαπακι θα ξυπνήσω αύριο μια και καλή για το ραντεβού χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Μιλας για ιδιωτικό η για δημοσιο? 

Kαι για τα δύο.. Θα μετακομίσουμε Αθήνα σύντομα και δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται. Γι αυτό θα ήθελα να ακούσω απόψεις.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Άσε πήρα τα χαπακια μου και ούτε που κατάλαβα πως πέρασε η μέρα με τόσο ύπνο..σε λίγο που θα ξανά πάρω το μαγικό αυτό χαπακι θα ξυπνήσω αύριο μια και καλή για το ραντεβού χαχαχα

Χαχαχα Χαχαχα ετσι ετσι!! Επ!!!! Που σαι?Κοιμηθηκες? 

πρίν από 31 λεπτά , Mariatst είπε:

Kαι για τα δύο.. Θα μετακομίσουμε Αθήνα σύντομα και δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται. Γι αυτό θα ήθελα να ακούσω απόψεις.. 

Δυστυχώς δεν εχω εμπειρία από τα νοσοκομεία της Αθήνας ώστε να σε βοηθήσω. Το βασικό ειναι που θα είναι ο γιατρός που εμπιστευεσαι. Έχεις ήδη γιατρό Αθήνα? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Smile89 είπε:

 

Δυστυχώς δεν εχω εμπειρία από τα νοσοκομεία της Αθήνας ώστε να σε βοηθήσω. Το βασικό ειναι που θα είναι ο γιατρός που εμπιστευεσαι. Έχεις ήδη γιατρό Αθήνα? 

Όχι ακόμη γιατί βρίσκομαι εκτός για σεζόν από Οκτώβρη θα πάω και με έχει αγχώσει αυτή η αλλαγή γιατρού. Θα πάω βεβαία σε συστημένη γιατρό από την γιατρό που με παρακολουθεί τώρα (σε αυτήν είχε ξεγεννήσει κι η ίδια) αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα είναι ίδια η σχέση μας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mariatst είπε:

Όχι ακόμη γιατί βρίσκομαι εκτός για σεζόν από Οκτώβρη θα πάω και με έχει αγχώσει αυτή η αλλαγή γιατρού. Θα πάω βεβαία σε συστημένη γιατρό από την γιατρό που με παρακολουθεί τώρα (σε αυτήν είχε ξεγεννήσει κι η ίδια) αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα είναι ίδια η σχέση μας.

Θα δεις αν σε καλύπτει η συγκεκριμένη αν οχι δεν εισαι υποχρεωμένη να μείνεις επειδή πηγες συστημενα. Ιδιωτισσα η δημοσιου? Εγω μονο Ονομα γιατρού μπορώ να σου πω που απο οτι εχω ακούσει Ειναι πολύ καλός. Ξεγενναει ρεα και Λητώ. Συγγενικο μου προσωπο ειναι πολύ ευχατιστημενο μαζί τιυ. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...