Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούργια κι εγώ!!Είμαι 9 εβδομάδων και είμαι πολύ χαρούμενη αλλά και λιγουλάκι αγχωμένη να κλείσω το τρίμηνο και να είναι όλα καλά!!!να σας ρωτήσω όσες έχετε κάνει προγεννητικο έλεγχο πόσο σας κόστισε και τον κάνατε σε μικροβιολογικο η σε κάποια κλινική??δυστυχώς ασφάλεια θα έχω σε δύο μήνες οπότε θα τα πληρώσω όλα από την τσέπη μου.Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , athinoulitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούργια κι εγώ!!Είμαι 9 εβδομάδων και είμαι πολύ χαρούμενη αλλά και λιγουλάκι αγχωμένη να κλείσω το τρίμηνο και να είναι όλα καλά!!!να σας ρωτήσω όσες έχετε κάνει προγεννητικο έλεγχο πόσο σας κόστισε και τον κάνατε σε μικροβιολογικο η σε κάποια κλινική??δυστυχώς ασφάλεια θα έχω σε δύο μήνες οπότε θα τα πληρώσω όλα από την τσέπη μου.Ευχαριστώ προκαταβολικά

Καλωσηρθες στα μπεμπακια 2019 να πανε ολα καλα ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη τα κοριτσια εδω ειναι ολα υπεροχα.....εμενα απο οτι θυμαμαι ο προγγενητικος μ κοστισε 100€; μπορεις να ρωτησεις σε 2-3μικροβιολογικα γιατι οι τιμες κυμαινονται! Τουλαχιστον εδω στην πολη μ κυμαινονται ουτε εγω ειχα ασφαλεια πριν μια εβδομαδα εκανα!;)

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Ωραίο συμπτωμα μας Βρηκε. Αλλες λέει βηχουν. 

Ρε συ δεν το βγαζει το τικερακι. Ακου εκεί που το επικολλησες σου έβγαλε ενα μαύρο πλαίσιο Οταν το επικολλησες? 

Εγω το συνεχομενο φτερνισμα το ειχα απο πριν κ με την εγκυμοσυνη εγινε χειροτερα τωρα τελευταια εχω ηρεμισει λιγο τι να κανουμε θα τα υποστουμε ολα 

Καλως ηρθατε τα καινουργια κοριτσια με το καλο ολες!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , athinoulitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούργια κι εγώ!!Είμαι 9 εβδομάδων και είμαι πολύ χαρούμενη αλλά και λιγουλάκι αγχωμένη να κλείσω το τρίμηνο και να είναι όλα καλά!!!να σας ρωτήσω όσες έχετε κάνει προγεννητικο έλεγχο πόσο σας κόστισε και τον κάνατε σε μικροβιολογικο η σε κάποια κλινική??δυστυχώς ασφάλεια θα έχω σε δύο μήνες οπότε θα τα πληρώσω όλα από την τσέπη μου.Ευχαριστώ προκαταβολικά

Καλώς όρισες!!!! Με το καλο!!! Εγω εχω ασφαλιση οποτε δεν γνωρίζω. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

3 ένα πρωί και βράδυ από στόμα και ένα κολπικά. Γίνεται να με έπιασε όμως ζαλάδα δύο ώρες αφού είχα πάρει το χάπι;συνήθως με έπιανε στο μισάωρο άλλες φορες

Εννοείται πως πρεπει:-D

Εγώ φαντασου με έπιανε μπορεί Κ ενα τρίωρο μετα..αν είχα φάει Κάτι..Αν ήμουν νηστικη με έπιανε σχεδόν αμέσως. 

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Παίρνεις utrogestan; Γιατί αυτά προκαλούν ζαλάδα.εγω ένιωθα λες και έχω μεθύσει.οποτε τα έπαιρνα έριχνα και έναν υπνάκο.παντως πες στον γιατρό να τα πάρεις κολπικα,  έτσι τα παίρνω τώρα Και καθόλου παρενέργειες.

Μόλις διάβασα και ολα τα ποστ.κι εγώ 3 έπαιρνα όλα από το στόμα.των 200mg και η πίεση που λέτε και εγώ παθουσα. Αύξησα το αλάτι και το φαγητό αναγκαστικά.εσυ λίγο αλατακι Αφού είσαι ακόμα στην αρχή.

Την είχα πει Κ Εγώ κολπικα Ν τα παίρνω όσο είχα καφέ Αλλά για ν μην ερεθισω τον κολπο παραπάνω Μ είπε καλύτερα όχι μέχρι Ν καθαρίσω..

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Παίρνω και κολπικά και από το στόμα επειδή είδα και λίγο ροζ-καφε εχθές..της είπα να τα παίρνω μόνο κολπικά αλλά δεν με άφησε .εντάξει χαλάλι το μικρακι μου να είναι καλά και ας είμαι σαν ζόμπι εγω:razz:

Να μας πεις τα νέα σου..όλα καλά θα είναι!! Τι ώρα έχετε ραντεβού;

Χαχαχα..όντως ζόμπι!! 

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Ευτυχως όλα καλά! Αποκόλληση έχω, μεγάλη αλλά το μωράκι μου είναι μια χαρά! 

Άντε δόξα τω Θεώ!!,είναι καλα Τ μικρακι σας! Ξεκούραση Τώρα! Εύχομαι γρήγορα ανάρρωση κορίτσι Μ!

1 ώρα πρίν, Mariatst είπε:

Καλημέρα σας!!! Ανήκω και εγώ στις μανούλες του 2019! Είμαι 13 εβδομάδων και 3 μέρες!!!!!! 

Καλωσόρισες!!!Με το καλό εύχομαι!!σχεδόν μαζί!Κ Εγώ 13 κ 1!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Όντως ρε συ δεν έχει τίποτα. 

Καλώς όρισες!!!! Πες μας για σένα!!! 

Εγώ μπορει και να φτερνίζομαι 5-10 φορές την ημέρα Χαχαχα Χαχαχα 

Καλώς όρισες κι εσύ!!! Έτσι έτσι να γινόμαστε πολλες!!! Σε ποια εβδομάδα εισαι? 

Καλώς σας βρήκα κοπέλα μου... Είμαι στην 17 η έβδομη εβδομάδα.... Εσύ σε πια εβδομάδα εισαι; 

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Όντως ρε συ δεν έχει τίποτα. 

Καλώς όρισες!!!! Πες μας για σένα!!! 

Εγώ μπορει και να φτερνίζομαι 5-10 φορές την ημέρα Χαχαχα Χαχαχα 

Καλώς όρισες κι εσύ!!! Έτσι έτσι να γινόμαστε πολλες!!! Σε ποια εβδομάδα εισαι? 

Είμαι στην  17 η έβδομη... Εσύ κοπέλα μου; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, athinoulitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούργια κι εγώ!!Είμαι 9 εβδομάδων και είμαι πολύ χαρούμενη αλλά και λιγουλάκι αγχωμένη να κλείσω το τρίμηνο και να είναι όλα καλά!!!να σας ρωτήσω όσες έχετε κάνει προγεννητικο έλεγχο πόσο σας κόστισε και τον κάνατε σε μικροβιολογικο η σε κάποια κλινική??δυστυχώς ασφάλεια θα έχω σε δύο μήνες οπότε θα τα πληρώσω όλα από την τσέπη μου.Ευχαριστώ προκαταβολικά

Καλησπερα κ με το καλο, να χεις μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη! Κοιτα, οι τιμες ποικιλουν, αλλα θα σου πω για το μαιευτηριο που τον εκανα εγω κ εκει που προκειται να γεννησω, αν εισαι Αθηνα. Εμενα μου κοστισε 160 αν θυμαμαι καλα κ το εκανα στο μικροβιολογικο τμημα του ΡΕΑ, επισης κ γω χωρις ασφαλιση. Ρωτα βεβαια κ σε καποια μικροβιολογικα κεντρα, να παρεις τιμες, κ τι θα πουν κ τα κοριτσια εδω, αλλα αν εισαι Αθηνα καπου εκει κυμαινονται οι τιμες για το πληρες πακετο του προγεννητικου δηλαδη καπου στα 120-160 υπολογισε.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Elpida88 είπε:

Καλώς σας βρήκα κοπέλα μου... Είμαι στην 17 η έβδομη εβδομάδα.... Εσύ σε πια εβδομάδα εισαι; 

Είμαι στην  17 η έβδομη... Εσύ κοπέλα μου; 

20 εβδομαδων ακριβώς. Σημερα στις 7 πηγαινουμε γιατρό εκτος απο το να είναι καλα ελπίζουμε να δούμε και το φύλο. Μέχρι τώρα δεν μας έχει κανει την χαρη. 

  • Μου αρέσει 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Smile89 είπε:

20 εβδομαδων ακριβώς. Σημερα στις 7 πηγαινουμε γιατρό εκτος απο το να είναι καλα ελπίζουμε να δούμε και το φύλο. Μέχρι τώρα δεν μας έχει κανει την χαρη. 

Εμείς είδαμε την προηγούμενη φορά στην αυχενικη φύλο.. Είναι αγοράκι πάλι... Είναι το δεύτερο... Έχω και εγώ σήμερα γιατρό και νυπομονω να είναι καλά το ζουζουνακι.... Εσύ τι θα ήθελες αγόρι η κορίτσι; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, evio είπε:

@palmoira τελος καλο ολα καλα! Θα περασει κ αυτο. Σου εδωσε οδηγιες ο γιατρος?

@Κωνσταντίνα16 ελπιζω να ηρεμησες σημερα! Σε αυτην την εγκυμοσύνη ειχα καφε με πολυ μικρα διαστηματα  ηρεμιας απο την 5η μεχρι κ την 9η βδομαδα οπου ειδα κ κοκκινο αιμα. Δεν ειχα ομως καθολου πονους. 

Σε ολες τις υπολοιπες πολλες καλημερες κ καλα ραντεβου οσες εχετε γιατρο!

Ναι είμαι αρκετά πιο ηρεμη σε ευχαριστώ πολυυ..εσύ όλα καλά;

Και που οφειλόταν τελικά το αίμα και το καφέ που είχες;


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Elpida88 είπε:

Εμείς είδαμε την προηγούμενη φορά στην αυχενικη φύλο.. Είναι αγοράκι πάλι... Είναι το δεύτερο... Έχω και εγώ σήμερα γιατρό και νυπομονω να είναι καλά το ζουζουνακι.... Εσύ τι θα ήθελες αγόρι η κορίτσι; 

Αχ να σου ζήσει και το πρώτο!! Στην αυχενική ειχε πει χωρίς καμία βεβαιότητα ίσως κοριτσι επειδή δεν ειδε να προεξεχει κατι. Η αλήθεια ειναι θα ήθελα αγόρι Χεχεχε 

πρίν από 36 λεπτά , Elpida88 είπε:

Εμείς είδαμε την προηγούμενη φορά στην αυχενικη φύλο.. Είναι αγοράκι πάλι... Είναι το δεύτερο... Έχω και εγώ σήμερα γιατρό και νυπομονω να είναι καλά το ζουζουνακι.... Εσύ τι θα ήθελες αγόρι η κορίτσι; 

Τι ώρα εχεις γιατρό εσυ? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμεις ολα καλα στο γιατρο μεγαλωνουν τα μπεμπακια κ μαλλον ειναι κοριτσακια κ τα δυο! Το αιματωμα εχει μειωθει παρα πολυ αλλα για δυο εβδομαδες ακομα θα ειμαι κατω τελειως κ βλεπουμε αυτα. 

  • Μου αρέσει 6

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοριτσια εμεις ολα καλα στο γιατρο μεγαλωνουν τα μπεμπακια κ μαλλον ειναι κοριτσακια κ τα δυο! Το αιματωμα εχει μειωθει παρα πολυ αλλα για δυο εβδομαδες ακομα θα ειμαι κατω τελειως κ βλεπουμε αυτα. 

Τελεια!! Πολυ χαιρομαι να διαβαζω ομορφα νεα  :) 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από εδώ,

Σήμερα μόλις γύρισα από τη δουλειά με έπιασε ίλιγγος (γύριζαν όλα σα να είμαι μεθυσμενη) και έκανα 2 φορές εμετό.

Η γιατρός είπε ότι κατά κύριο λόγο δεν είναι αυτό συμπτωμα εγκυμοσύνης και αν συνεχιστεί να κοιτάξω το αυτί μου.

Επίσης της είπα πως συνεχίζονται τα καφέ και μου έδωσε εκτός από τα utrogestan και ένα υποθετο v asclor κάθε βράδυ.

Είμαι ράκος σωματικά και ψυχικά.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εδώ,

Σήμερα μόλις γύρισα από τη δουλειά με έπιασε ίλιγγος (γύριζαν όλα σα να είμαι μεθυσμενη) και έκανα 2 φορές εμετό.

Η γιατρός είπε ότι κατά κύριο λόγο δεν είναι αυτό συμπτωμα εγκυμοσύνης και αν συνεχιστεί να κοιτάξω το αυτί μου.

Επίσης της είπα πως συνεχίζονται τα καφέ και μου έδωσε εκτός από τα utrogestan και ένα υποθετο v asclor κάθε βράδυ.

Είμαι ράκος σωματικά και ψυχικά.

Ετσι εγινα εγω απο το ουτροτζεσταν. Και όταν είπα τα συμπτώματα στο γιατρό ειπε οτι ειναι πολυ συνηθισμένα συμπτώματα του ουτροτζεσταν.  Γυριζαν ολα καο εκανα εμετο. Ασε που ημουν σαν ζομπι. Δεν σου ειπε οτι μπορει να ειναι απο αυτο?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...