Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, vaso_mpempis είπε:

Μου είπε στην Doppler ότι έχει ιδανική ανάπτυξη δεν είναι ούτε μικρός ούτε μεγαλος και θα πάει μέχρι 3600. Είναι καλός αυτός ο γιατρός πιστεύω να πέσει μέσα. Το νούμερο 1 είναι Μέχρι 5 κιλά, Πόσο παίρνουν σε δύο βδομάδες; λες να τις αλλάξω αν μπορώ; να πάρω ενα πακετο το νούμερο 2 ; Δεν τις έχω πάρει ακόμα αύριο θα πάω εχω παραγγείλει  3 (x54) νούμερο 1. 

Κρατα τες κοριτσι μου. Θα του κανουν μην αγχωνεσαι. Το πολυ πολυ απλα οι τελευταιες να του ερχονται ισα ισα.

Προσωπικα χρησιμοποιησα 2 πακετα νο1 και πηγα στο νουμερο 2 πολυ γρηγορα. Αν θυμαμαι καλα γυρω στις 20 μερες πηγαμε στο νουμερο 2. Γεννηθηκε 3350 αλλα βγηκαμε απο το μαιευτηριο 2750 και παρολα αυτα το νουμερο 1 μετα απο λιγο καιρο μας ηταν στενο

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γενικά σε εμας η μαία μας είπε να μην στοκαρουμε πολλές στην αρχη αλλά πάρουμε ένα μικρό πακέτο Pampers και ενα babylino να δούμε τι μας βολεύει πιο πολύ.

Σε κάποιες πολύ σπάνιες περιπτώσεις το μωράκι εμφανίζει "δυσανεξία" σε μια μάρκα.

Εγώ στη θέση σου πάντως θα τις κράταγα. Στο μαιευτήριο δίνουν συνήθως δείγματα babylino οπότε αν σου ταιριάζει καλύτερα η μάρκα αλλάζει μετά. Κατά μέσο ώρες 8.000 πάνες θα αλλάξουμε ούτως ή άλλως!

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Μου είπε στην Doppler ότι έχει ιδανική ανάπτυξη δεν είναι ούτε μικρός ούτε μεγαλος και θα πάει μέχρι 3600. Είναι καλός αυτός ο γιατρός πιστεύω να πέσει μέσα. Το νούμερο 1 είναι Μέχρι 5 κιλά, Πόσο παίρνουν σε δύο βδομάδες; λες να τις αλλάξω αν μπορώ; να πάρω ενα πακετο το νούμερο 2 ; Δεν τις έχω πάρει ακόμα αύριο θα πάω εχω παραγγείλει  3 (x54) νούμερο 1. 

Η αλήθεια είναι πως το πρώτο διάστημα παίρνουν γρήγορα βάρος. Απλώς τις πρώτες ημέρες στο μαιευτήριο χάνουν λίγα γραμμάρια. Από την δική μ εμπειρία θα σ πω ότι εμείς όπως σ είπα γεννηθήκαμε 4040, βγήκαμε 3750 από το μαιευτήριο, στις 10 ημέρες ανακτησαμε πάλι το βάρος μας, κ στις 28 ημέρες είχαμε πάει 4920. Εσύ δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι τώρα για το μέγεθος pampers αλλα να σ πω κάτι;; αφού το ν2 είναι από 3 έως 6 κιλά γιατί δεν παίρνεις πιο πολλά από αυτο το νούμερο;;;; εγώ θεωρώ ότι σίγουρα θα του κάνει του μωρού σου, κ 3κιλα να γεννηθεί θα ειναι ότι πρέπει. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου λύστε μου σας παρακαλώ μια απορία.Από τότε που ξεκίνησα τον σίδηρο έχω ένα ελαφρύυυυυυ κοιλοπονο να το πω;σα να θέλω να πάω τουαλέτα να ενεργηθω;Και αέρια(σορρυ). Δεν ξέρω πως να το περιγράψω καλύτερα.Απλά προσπαθώ να καταλάβω αν είναι από τον σίδηρο.Διανύω 27η προς 28η εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beboula25 said:

Και εμενα μου λένε συνηθως οι πρωτότοκος παίρνει όλο τον μήνα.Το σίγουρο είναι θα το νιώσουμε όταν γεννήσουμε. Και εγω άρχισα να λέω στον άντρα μου ότι αγχώνομαι και δεν θα αραζουμε καναπε για χαζεμα και εργα κ δεν θα κάνουμε ότι γουστάρουμε κ μου λέει τώρα το καταλαβες δεν το ήξερες αυτό πριν; Χαχαχαχ :rolleyes:

Το μόνο που θα σας πω ειναι οτι ρωτήσαμε το γιατρό αν μας παίρνει με κάποιο τροπο να γεννηθεί 21/05 για να δούμε το τέλος του game of thrones. Μας κοίταξε με απελπισία.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Το μόνο που θα σας πω ειναι οτι ρωτήσαμε το γιατρό αν μας παίρνει με κάποιο τροπο να γεννηθεί 21/05 για να δούμε το τέλος του game of thrones. Μας κοίταξε με απελπισία.

Μου θυμισες την μητερα μου. Που ελεγε στον γιατρο να μην μπουμε 20 Δεκεμβρη που γεννησα, αλλα 22 για να βγει το παιδι αιγοκερως που ειναι και εκεινη και οχι τοξοτης χαχαχα

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

εγώ είμαι απλά άσχετη. Ναι 54 το ένα έχει. Υπολόγισα ότι είναι περίπου για 15-  20 μέρες  χαχαχαχαχα αλλά για να το λέι η μανούλα @Smile89 Θα κρατήσω και το τρίτο πακέτο και βλέποντας και κάνοντας! :P Μα θα περάσει τα 5 κιλά σε 20 μέρες;;;

Ευχαριστώωωωωω

Φίλη που θηλάζει δύο μηνών κ έφθασε έξι κιλά το παιδί.... Τι να σου πω οπότε χαχαχα


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάμε σαν μηχανικοί @vaso_mpempis :wub:

Βιβλιογραφικά ο μέσος όρος ειναι 215γρ την εβδομάδα μετά τις 10 -15 μέρες που ανακτά το βάρος.

Αν γεννηθεί 3.500 κιλά θέλει 10 μερες να τα ξαναφτασει + 30 μερες χονδρικά για να παρει 1 κιλό. 40 μέρες επι 10 πάνες τη μέρα μας κανουν 400 πανες + αυτές που θα καταστρέψετε στην αρχή. 

PS. Θέλω back analysis validation!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Τι εννοείς να μας ταιριάζει; pampers πήρα

Εμένα πχ η babylino μου βρωμουσε κ τις έκαναν σημαδιακια οι ραφές.

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν θα εχουν! Αλλα θα σ δωσουν λογικα ενα μικρο σακουλακι παμπερς με 21 πανες μεσα! Σε εμενα ετσι εκαναν!!! Τιποτα!

Κλασικά....

4 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Οι always discreet κάνουν για μετά τη γέννα; Εσείς τι χρησιμοποιήσατε;

Tena ladys μετά από λίγες μέρες σεεβιετες κανονικές για μεγάλη ροή. 

Just now, Kpp83 είπε:

Το μόνο που θα σας πω ειναι οτι ρωτήσαμε το γιατρό αν μας παίρνει με κάποιο τροπο να γεννηθεί 21/05 για να δούμε το τέλος του game of thrones. Μας κοίταξε με απελπισία.

Απορώ γιατί σας κοιτούσε έτσι.....

Just now, nanoula90 είπε:

Μου θυμισες την μητερα μου. Που ελεγε στον γιατρο να μην μπουμε 20 Δεκεμβρη που γεννησα, αλλα 22 για να βγει το παιδι αιγοκερως που ειναι και εκεινη και οχι τοξοτης χαχαχα

Μόλις μάθαμε που μοιάζεις συμπεθέρα.... Και η μάνα μου μου λέγε να γεννήσω 13/01 για να έχει γενέθλια μαζί με τον αδερφό μου.... τίποτα άλλο την λέω??? Χαχαχα.

Τι έγινε την είδατε την ΑΕΚ προχθές με τον συμπεθερο??

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Εμένα πχ η babylino μου βρωμουσε κ τις έκαναν σημαδιακια οι ραφές.

Κλασικά....

Tena ladys μετά από λίγες μέρες σεεβιετες κανονικές για μεγάλη ροή. 

Απορώ γιατί σας κοιτούσε έτσι.....

Μόλις μάθαμε που μοιάζεις συμπεθέρα.... Και η μάνα μου μου λέγε να γεννήσω 13/01 για να έχει γενέθλια μαζί με τον αδερφό μου.... τίποτα άλλο την λέω??? Χαχαχα.

Τι έγινε την είδατε την ΑΕΚ προχθές με τον συμπεθερο??

Αχαχαχαχα, ααα ειναι κ η δικη σου τρελη οχι μονο η δικη μου. Εγω δεν το ειδα, με αφηνει ο μογλης να κουνηθω? Ο συμπεθερος εννοειται πως το ειδε αλλα τι το ηθελε χεχεχε


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχα, ααα ειναι κ η δικη σου τρελη οχι μονο η δικη μου. Εγω δεν το ειδα, με αφηνει ο μογλης να κουνηθω? Ο συμπεθερος εννοειται πως το ειδε αλλα τι το ηθελε χεχεχε

Άσε ήταν ο πάτερας μου εδώ κοιμιζα την μικρή εκείνη την ώρα κ δεν μπορούσε να βρίσει κ να φωνάξει. Χαχαχα. 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια έχει κολλήσει το μυαλό μου στην εμπέδωση.. Πώς το καταλαβαίνουμε αν έχει γίνει;;; και τι κάνουμε για να συμβεί; επίσης αν έρχεται κάπως πλάγια υπάρχει περίπτωση να αλλάξει θέση.. Αν κ εμενα μ έχει πει ότι έχει πάρει θέση... Είμαι 38 κ 3 τωρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ αγάπη δυστυχώς δεν έχω ιδέα . Ο δικός μου γιατρός το μόνο που είπε είναι ότι δεν μπορεί γτ τον εμποδίζει ο πλακούντας από κάτω του. Τον ρώτησα αν με αφορά γτ διάβασα τυχαία ακροθιγώς ένα άρθρο στο all4baby που έκανα μαθήματα θηλασμού κ δεν είχα ιδέα τι είναι η εμπεδωση. link  δεν στέλνει αλλά googlare το μήπως σε βοηθήσει...

Αφού ο γιατρός σου δεν ανησυχεί πάντως και σου λέει ειναι όλα οκ.... η σημασία είναι εντέλει εγκυκλοπαιδική B)

Άντε μανούλες Μαΐου θα τα καταφέρετε!!!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Αχ αγάπη δυστυχώς δεν έχω ιδέα . Ο δικός μου γιατρός το μόνο που είπε είναι ότι δεν μπορεί γτ τον εμποδίζει ο πλακούντας από κάτω του. Τον ρώτησα αν με αφορά γτ διάβασα τυχαία ακροθιγώς ένα άρθρο στο all4baby που έκανα μαθήματα θηλασμού κ δεν είχα ιδέα τι είναι η εμπεδωση. link  δεν στέλνει αλλά googlare το μήπως σε βοηθήσει...

Αφού ο γιατρός σου δεν ανησυχεί πάντως και σου λέει ειναι όλα οκ.... η σημασία είναι εντέλει εγκυκλοπαιδική B)

Άντε μανούλες Μαΐου θα τα καταφέρετε!!!

Δεν τον έχω ρωτήσει αν έχει εμπεδωθεί γτ ήταν πριν 2 βδομάδες που με είδε.. Την Πέμπτη θα πάω.. Ελπίζω να μου πει ευχάριστα νέα.... Το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μ την καισαρική γτ το μωρό είναι μεγάλο κ έχει κ τον λώρο δίπλα από το λαιμό του.. Εσύ με καισαρική είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Δεν τον έχω ρωτήσει αν έχει εμπεδωθεί γτ ήταν πριν 2 βδομάδες που με είδε.. Την Πέμπτη θα πάω.. Ελπίζω να μου πει ευχάριστα νέα.... Το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μ την καισαρική γτ το μωρό είναι μεγάλο κ έχει κ τον λώρο δίπλα από το λαιμό του.. Εσύ με καισαρική είσαι; 

Δεν νομίζω ότι με κάποιον τρόπο το καταλαβαίνεις αν έχει εμπεδωθεί. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...