Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Dimitr@17 είπε:

Και εγώ ονειρεύομαι πράγματα που θα μπορώ να κάνω μετά την γεννα.. Απο τον ύπνο μπρούμυτα μέχρι μπάνιο στην θάλασσα.... Πωπω εσύ έχεις μόνο μια βδομάδα... Έχεις κανένα σύμπτωμα; ο γιατρός σ τι λέει θα τις πάρει όλες τις μέρες το νινί; 

Πωω ρε και εγω αυτό με το μπρούμυτα δλδ κάθε βράδυ τρελαίνομαι.. Μπάνια με την καφεδαρα τιγκα στον πάγο και καΐλα στον ήλιο!! 

Δεν έχω ούτε συσπασεις ούτε κάτι το τρομερό. Μόνο τα σπρωξίματα που ευελπιστώ να έχουν μαλακώσει τον τράχηλο κ να γεννήσουμε τότε. Ναι έτσι πιστεύει κ αν κατάλαβα καλα η μαία εννόησε αν δεν είμαι έτοιμη την Τριτη θα περιμένει κι άλλο. Νομίζω εννοούσε αυτό θα δείξει. Έλα κ εσυ κοντευεις που ξέρεις μπορεί να γίνει ένα τσακκκ και να γεννήσουμε μαζι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Ούτε εγω έχω όρεξη. Εχθές το βράδυ είχα έντονα της περιοδου και τα ξημερώματα μου έκανε ένα τεντωμα κ έσπρωξε από κάτω μου τόσο που μου κόπηκε η ανάσα. Λοιπόν θα πάω την Πέμπτη το πρωί στο Μητέρα να το δω και θα κάνω κ εκεί ένα nst και την Δευτερα στο ιατρείο θα με εξετάσει κολπικά. Αν λέει έχω καλες προδιαγραφές την Τριτη που είναι κ η τελική θα μπούμε. 

Την Τρίτη έχεις τελική Ε;;; πωπω έφτασε η ώρα.. Εγώ είχα πάει πριν 2 βδομάδες στο μητέρα κ εκανα nst.. Να σου πω κάπως αγχωθηκα.. Γτ ήμουν στην αίθουσα που γεννουσαν οι άλλες κ άκουγα τα μικρούλια να κλαίνε... Μου είχε ανέβει η πίεση... Αυτό με την εμπέδωση π λες μάλλον δεν μου έχει γίνει εμενα ακόμα... Νιώθω ότι κουνιέται πολύ χαμηλά το μωρο αλλά όχι πόνο που να μην τον αντεχω.. Το μόνο π έχω είναι όταν κάθομαι πολύ ώρα και μετά σηκωθώ με πονάει υπερβολικά η μέση μ που δεν μπορώ να περπατήσω 

Just now, Beboula25 είπε:

Πωω ρε και εγω αυτό με το μπρούμυτα δλδ κάθε βράδυ τρελαίνομαι.. Μπάνια με την καφεδαρα τιγκα στον πάγο και καΐλα στον ήλιο!! 

Δεν έχω ούτε συσπασεις ούτε κάτι το τρομερό. Μόνο τα σπρωξίματα που ευελπιστώ να έχουν μαλακώσει τον τράχηλο κ να γεννήσουμε τότε. Ναι έτσι πιστεύει κ αν κατάλαβα καλα η μαία εννόησε αν δεν είμαι έτοιμη την Τριτη θα περιμένει κι άλλο. Νομίζω εννοούσε αυτό θα δείξει. Έλα κ εσυ κοντευεις που ξέρεις μπορεί να γίνει ένα τσακκκ και να γεννήσουμε μαζι

Ναι για να είμαστε μαζί θα πρέπει να αργήσει ο δικός σου και να βιαστεί η δικιά μου να βγει.. Πάντως κάτι μέσα μου μου λέει ότι θα γεννήσω νωρίτερα από τις 25...

Just now, vaso_mpempis είπε:

οι pampers ήταν 4-8 κιλά το 2 και 2-5 κιλα το 1. δε βαριέσαι θα δούμε... θα τα μάθουμε που θα πάει! χαχαχαχα

Εγώ το πακέτο π πήρα είναι 3 έως 6 της παμπερς... Και το πήρα μόνο 32 ευρώ.. Καλά χαμένες δεν πάνε... Και να περισεψουν θα τις έχουμε για το επόμενο νινί η θα τις δώσουμε σε κανένα άλλο μπεμπακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Την Τρίτη έχεις τελική Ε;;; πωπω έφτασε η ώρα.. Εγώ είχα πάει πριν 2 βδομάδες στο μητέρα κ εκανα nst.. Να σου πω κάπως αγχωθηκα.. Γτ ήμουν στην αίθουσα που γεννουσαν οι άλλες κ άκουγα τα μικρούλια να κλαίνε... Μου είχε ανέβει η πίεση... Αυτό με την εμπέδωση π λες μάλλον δεν μου έχει γίνει εμενα ακόμα... Νιώθω ότι κουνιέται πολύ χαμηλά το μωρο αλλά όχι πόνο που να μην τον αντεχω.. Το μόνο π έχω είναι όταν κάθομαι πολύ ώρα και μετά σηκωθώ με πονάει υπερβολικά η μέση μ που δεν μπορώ να περπατήσω 

Θα δεις όταν νιώσεις γεμάτη την λεκάνη στα πλαγια εγω το νιώθω. Αλλα να σου πω σχετικά είναι αυτά παίζει κ ο σωματοτυπος ισως ρόλο οποτε ας μην λέω τι νιώθω εγω γτ μπορεί να μην ισχύει στο σύνολο. Μέση ισχίο χεσε μέσα κ εγω. Θα στο πει όταν είναι αλλα ξέρω πως μπορεί να εμπεδωθεί τελευταία στιγμή οποτε μην αγχώνεσαι. 

Αντε ρε τα άκουγες;; Τέλεια.. Προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τίποτα κ εγω αυτό κάνω γτ αν κάτσω να σκεφτώ τι και πως θα αγχωθω. Θα έχεις τον άντρα σου μέσα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εγώ ένα θα σου πω πότε δεν πήρα τις βιταμίνες όπως θα έπρεπε δλδ να πιω τον σίδηρο με πορτοκαλί... Κ γενικά ξεχνουσα να πάρω το μαγνήσιο κ το ασβέστιο.. Ε στις τελευταίες εξετάσεις μου π πήρα χθες τις απαντήσεις έφτασα να έχω 33 αιματοκριτη.. Με τόσο ξεκίνησα όταν εμεινα έγκυος γτ έχω κ στίγμα.. Δεν χρειάζεται να το έχεις άγχος.. Δεν λέω βέβαια να είσαι σαν εμένα κ να μην τα παίρνεις προς θεού.. Απλά σ λεω την δική μ περίπτωση π δεν πρόσεχα κ είμαι μια χαρα

Ναι καταλαβαίνω πως ειμαι υπερβολική..αλλα προσπαθω οσο μπορω να τα τηρω γιατι αλλιως θα αγχωνομαι περισσότερο κ θα εχω τυψεις επειδη ετσι ειμαι σαν χαρακτηρας χαχα νομιζω το εχετε καταλαβει ολες χαχα!!!αλλα ναι αν παραμελήσω κ καμια μερα δεν τρεχει κ τπτ οπως λες κ εσυ..το αγχος είναι χεοτοτερο για τ μωρο απ το να μην παρω τη βιταμίνη καμια φορα!!!δεν αντιλέγω :)) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Θα δεις όταν νιώσεις γεμάτη την λεκάνη στα πλαγια εγω το νιώθω. Αλλα να σου πω σχετικά είναι αυτά παίζει κ ο σωματοτυπος ισως ρόλο οποτε ας μην λέω τι νιώθω εγω γτ μπορεί να μην ισχύει στο σύνολο. Μέση ισχίο χεσε μέσα κ εγω. Θα στο πει όταν είναι αλλα ξέρω πως μπορεί να εμπεδωθεί τελευταία στιγμή οποτε μην αγχώνεσαι. 

Αντε ρε τα άκουγες;; Τέλεια.. Προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τίποτα κ εγω αυτό κάνω γτ αν κάτσω να σκεφτώ τι και πως θα αγχωθω. Θα έχεις τον άντρα σου μέσα; 

Ναι τα άκουγα κ ρώτησα την νοσοκόμα αν είναι τα μωρακια π γεννιούνται τώρα κ μου λέει ναι είναι της ώρας.. Τα καθαρίζουμε να τα πάμε πάνω στις μανούλες... Ναι μέσα θα τον έχω... Και αυτός το θέλει.. Τώρα αν θα αντέξει δεν ξέρω.. Τι να πω δεν νιώθω κάτι στην λεκάνη.. Αν κ καμία φορά από κάτω νιώθω ένα σπρώξιμο κ κάτι να κάνει κρακ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Και εμενα μου λένε συνηθως οι πρωτότοκος παίρνει όλο τον μήνα.Το σίγουρο είναι θα το νιώσουμε όταν γεννήσουμε. Και εγω άρχισα να λέω στον άντρα μου ότι αγχώνομαι και δεν θα αραζουμε καναπε για χαζεμα και εργα κ δεν θα κάνουμε ότι γουστάρουμε κ μου λέει τώρα το καταλαβες δεν το ήξερες αυτό πριν; Χαχαχαχ :rolleyes:

Αχ αυτες τις σκεψεις περιεγραφα κ εγω στον αντρα μ.τις προαλλες πανε αραγματα κ ανεση χαχα αλλααα σαν πιάσουμε τα μωρακια μας θα τα ξεχάσουμε ολα κ δε θα φανταζόμαστε τη ζωη μας χωρις αυτα :)))

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ναι τα άκουγα κ ρώτησα την νοσοκόμα αν είναι τα μωρακια π γεννιούνται τώρα κ μου λέει ναι είναι της ώρας.. Τα καθαρίζουμε να τα πάμε πάνω στις μανούλες... Ναι μέσα θα τον έχω... Και αυτός το θέλει.. Τώρα αν θα αντέξει δεν ξέρω.. Τι να πω δεν νιώθω κάτι στην λεκάνη.. Αν κ καμία φορά από κάτω νιώθω ένα σπρώξιμο κ κάτι να κάνει κρακ... 

Ναι ναι κ κρακ.. Όσο για το άλλο για να δούμε το ένστικτο σου. Επίσης ναι μπορεί να μου αργήσει οποτε βλέπουμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Αχ αυτες τις σκεψεις περιεγραφα κ εγω στον αντρα μ.τις προαλλες πανε αραγματα κ ανεση χαχα αλλααα σαν πιάσουμε τα μωρακια μας θα τα ξεχάσουμε ολα κ δε θα φανταζόμαστε τη ζωη μας χωρις αυτα :)))

Εμένα περιμένει πως κ πως κ βγει η μπέμπα.. Και λέει θα κάθονται μαζί στον καναπέ κ θα βλέπουν παιδικά κ θα τρώνε κ θα πηγαίνουν βόλτες.. Και του λέω κάτσε εγώ δεν είμαι μέσα σε αυτά που λες.. Ε μου λέει εσύ θα κάθεσαι σπίτι να μαγειρεύεις.. 

Just now, Beboula25 είπε:

Ναι ναι κ κρακ.. Όσο για το άλλο για να δούμε το ένστικτο σου. Επίσης ναι μπορεί να μου αργήσει οποτε βλέπουμε 

Εμένα κάτι μου λέει ότι θα είναι στις 20..πάντως το ένστικτο μ για το φύλο του μωρού λειτούργησε.. Χεχε

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Οι always discreet κάνουν για μετά τη γέννα; Εσείς τι χρησιμοποιήσατε;

Εννοεις για τις μερες π θα εχεις γεννησει;;; εγω χρησιμοποιησα 3μερες στο νοσοκομειο της septona lady care γοα ειδικες χρησεις την μωβ συσκευασια κ μολις ηρθα σπιτι κανονικες σερβιετες περιοδου!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitr@17 είπε:

Εμένα περιμένει πως κ πως κ βγει η μπέμπα.. Και λέει θα κάθονται μαζί στον καναπέ κ θα βλέπουν παιδικά κ θα τρώνε κ θα πηγαίνουν βόλτες.. Και του λέω κάτσε εγώ δεν είμαι μέσα σε αυτά που λες.. Ε μου λέει εσύ θα κάθεσαι σπίτι να μαγειρεύεις.. 

Εμένα κάτι μου λέει ότι θα είναι στις 20..πάντως το ένστικτο μ για το φύλο του μωρού λειτούργησε.. Χεχε

Χαχχαα πλακα κανεις κλαιω χαχα!!αντρες παιδι μου!!!εμενα που πηγε χθες κ του πηρε ναικ παπουτσακι τερμα σκληρο απορω ποτε θα το φορέσει α και το πιο κορυφαιο πηγε κ του πηρε και φορμακια καλτσακια καιιιιιιι ολα I love daddy η μαμη ανυπαρκτη του λεω?? Χαχαα!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Χαχχαα πλακα κανεις κλαιω χαχα!!αντρες παιδι μου!!!εμενα που πηγε χθες κ του πηρε ναικ παπουτσακι τερμα σκληρο απορω ποτε θα το φορέσει α και το πιο κορυφαιο πηγε κ του πηρε και φορμακια καλτσακια καιιιιιιι ολα I love daddy η μαμη ανυπαρκτη του λεω?? Χαχαα!

Εμένα ακούει κάτι λαδακια για μασαζ, κατι λιμες για τα νύχια κλπ και μου λέει "αγόρι δεν είπαμε ότι είναι;;; Αυτά είναι κοριτσίστικα παιδακι μου" χαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Μάλλον πρέπει να ξεκινήσω σιγά σιγά να την φτιάχνω :|

Ευχαριστώ 

Να ρωτήσω κάτι ακόμα βρήκα προσφορά και πηρα 3πακέτα  (x54 πανες)  νούμερο 1 (2-5 κιλα). Μου είπε μια κοπέλα ότι είναι πολλά και καλύτερα αν μπορέσω ν αλλάξω το ένα πακέτο και να πάρω το νούμερο 2.

Τι γνώμη έχετε; 

Καλησπέρα κορίτσια μου και από εμένα! Εγώ είμαι μανούλα Δεκεμβρίου.. Διάβασα που λέτε για πανες.. Δεν θέλω να σας μπερδέψω πάρα πάνω απλώς να σας πω για την περίπτωση μου. Ο γιατρός μ εμένα μ έλεγε κάθε φορά ότι έχουμε μεγάλο μωρό, κ όντως ήταν 4040 στην 37η εβδομάδα που γεννήθηκε. Οπότε εγω η αλήθεια είναι δεν είχα πάρει νο1. Ξεκινήσαμε αμέσως από νο2 στα pampers.. Τώρα όπως και να έχει, πάνω κατω σου έχει πει ο γυναικολόγος σου πόσα κιλά θα ειναι περίπου το μωρό (βέβαια μπορεί να πέσει κι έξω), αφού τις πήρες φυσικά κ δεν θα πανε χαμένες όπως είπες.. 

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου και από εμένα! Εγώ είμαι μανούλα Δεκεμβρίου.. Διάβασα που λέτε για πανες.. Δεν θέλω να σας μπερδέψω πάρα πάνω απλώς να σας πω για την περίπτωση μου. Ο γιατρός μ εμένα μ έλεγε κάθε φορά ότι έχουμε μεγάλο μωρό, κ όντως ήταν 4040 στην 37η εβδομάδα που γεννήθηκε. Οπότε εγω η αλήθεια είναι δεν είχα πάρει νο1. Ξεκινήσαμε αμέσως από νο2 στα pampers.. Τώρα όπως και να έχει, πάνω κατω σου έχει πει ο γυναικολόγος σου πόσα κιλά θα ειναι περίπου το μωρό (βέβαια μπορεί να πέσει κι έξω), αφού τις πήρες φυσικά κ δεν θα πανε χαμένες όπως είπες.. 

Μου είπε στην Doppler ότι έχει ιδανική ανάπτυξη δεν είναι ούτε μικρός ούτε μεγαλος και θα πάει μέχρι 3600. Είναι καλός αυτός ο γιατρός πιστεύω να πέσει μέσα. Το νούμερο 1 είναι Μέχρι 5 κιλά, Πόσο παίρνουν σε δύο βδομάδες; λες να τις αλλάξω αν μπορώ; να πάρω ενα πακετο το νούμερο 2 ; Δεν τις έχω πάρει ακόμα αύριο θα πάω εχω παραγγείλει  3 (x54) νούμερο 1. 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Εμένα ακούει κάτι λαδακια για μασαζ, κατι λιμες για τα νύχια κλπ και μου λέει "αγόρι δεν είπαμε ότι είναι;;; Αυτά είναι κοριτσίστικα παιδακι μου" χαχαχαχαχα

Χαχχααχαχχαχαχα τρομαξε ο άνθρωπος!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...