Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, vaso_mpempis είπε:

ξέρω και γω.... βρήκα προσφορά και πήρα η άσχετη!!! 

έφτασε η ώρα!!!!!!!!!! Αχ τι ωραία!!!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου :wub:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ και εσυ αγαπη μου με το καλό!! Λες ρε συ να είναι όντως εκείνη την ημέρα που λέμε;; Έχω τρελαθεί τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Δεν ξέρω αγαπη μου. Εγω θέλω να έχω όχι πως αν δεν είχα είναι πρόβλημα αλλα θέλω να υπάρχει. Δεν ξέρω ποσο θα βγει το μωρό ούτε ποση ανάπτυξη θα έχει σε 20 μερες. Αν γεννησω ας πούμε 4 κιλά πολύ πιθανόν σε ένα μήνα να είναι κοντά στα 4μιση οποτε γιατί να του τα έχω τσίμα τσίμα. Για μένα λέω έτσι; Ουτως ή αλλως η κάθε μια μας ότι θεωρεί σωστότερο θα κανει 

Αν γεννηθει 4κιλα σε ενα μηνα γλυκια μ θα ειναι αν οχι 5 σχεδον 5! Στην αρχη ειναι μεγαλη η αναπτυξη τους στην πλειοψηφια!! Καλα εκανες κ πηρες κ ν2 φυσικα κ 3αρι χαμενα δεν πανε!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ και εσυ αγαπη μου με το καλό!! Λες ρε συ να είναι όντως εκείνη την ημέρα που λέμε;; Έχω τρελαθεί τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω 

Εγώ είμαι σε κατάσταση άρνησης!!! Λέω "μπέμπη κάτσε εκέι" χαχαχαχαχα  έχω υποτίθεται έναν μήνα ακόμα, μου έχει πει θα πάρω όλο τον 9ο ελπίζω να νιώσω έτοιμη


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Τι εννοείς να μας ταιριάζει; pampers πήρα

Ε εμας τα παμπερς μας ερεθιζε το διχτυ π εχει μεσα! Δεν σημαινει οτι επειδη ειναι απο τις τοπ μαρκες οτι θα σας ταιριαξει κιολας! Ο κωλαρικος του μωρου δεν κοιταει τα λεφτα!!!!:lol: εμεις μολις πηγαμε στο ν2 αλλαξαμε κ μαρκα πηραμε lupilu απο lidl και σωθηκαμε!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Να σαι καλα κοριτσι μ ευχαριστώ για την συμπαράσταση ηδη αισθανομαι καλυτερα!!ο μπουμπουκος παιζει στη κοιλιτσα κ με καθησυχάζει σαν να μ λεει μαμα ολα καλα μην αγχώνεσαι :)))

Ευχαριστώ κοριτσαρα μου να σαι καλα ειμαι ηδη καλυτερα!!! :))

Ευχαριστω αγαπη μου για την απάντηση!!!με ηρέμησες κ εσυ αρκετα!!!απλα επειδη μου ειχε πει πως πρεπει να τον ανεβάσουμε κ λιγο με στεναχωρησε αλλα καλα πάει ανεβαινει σογα σιγα απλα το εχω παρει πολυ πατριωτικα!!!χθες ξεχασα να το παρω το απόγευμα κ ξύπνησα στις 2 το χαραμα να το πάρω...αλλα οκ  μετα λεω κ τι εγινε μια μερα να μη τον παρω...δυο ερωτήσεις κ σταματαω τ πρήξιμο..σας ειχε δωσει εσας ο γιατρος ασβεστιο? Γιατί εγω παιρνω μονο σιδηρο κ μια βιταμίνη π περιεχει πολλες βιταμίνες κ φολικο μεσα..επισης τα ρουχα του μωρου πως τα πλύνατε στο πλυντήριο η στο χερι??μετα σηδερωμα μεσα κ εξω ε?

Εγώ ένα θα σου πω πότε δεν πήρα τις βιταμίνες όπως θα έπρεπε δλδ να πιω τον σίδηρο με πορτοκαλί... Κ γενικά ξεχνουσα να πάρω το μαγνήσιο κ το ασβέστιο.. Ε στις τελευταίες εξετάσεις μου π πήρα χθες τις απαντήσεις έφτασα να έχω 33 αιματοκριτη.. Με τόσο ξεκίνησα όταν εμεινα έγκυος γτ έχω κ στίγμα.. Δεν χρειάζεται να το έχεις άγχος.. Δεν λέω βέβαια να είσαι σαν εμένα κ να μην τα παίρνεις προς θεού.. Απλά σ λεω την δική μ περίπτωση π δεν πρόσεχα κ είμαι μια χαρα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Τι εννοείς να μας ταιριάζει; pampers πήρα

Αυτό σου είπα κ εγω αγαπη να ταιριαζει στο μωρό στο δερματακι. Δεν ξέρεις δεν σημαίνει πως οι επώνυμες είναι κ πι στανταρ καλύτερες. Μπορεί κάποια από αυτές να το ερεθίζει στο δέρμα. Μου πρότειναν εδώ τα κοριτσια πανες από τα λιντλ. Με αυτές θα ξεκινήσω κ βλέπω. Και εσυ έτσι θα κανεις ξεκινα κ βλέπεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αν γεννηθει 4κιλα σε ενα μηνα γλυκια μ θα ειναι αν οχι 5 σχεδον 5! Στην αρχη ειναι μεγαλη η αναπτυξη τους στην πλειοψηφια!! Καλα εκανες κ πηρες κ ν2 φυσικα κ 3αρι χαμενα δεν πανε!

Γεννάω και σε δημόσιο εγώ και δεν ξέρω αν θα έχουν οπότε βλέπουμε! Σιγά σιγά θα τα μάθουμε όλα :) Ευχαριστώ!!!!!!!!!! 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Γεννάω και σε δημόσιο εγώ και δεν ξέρω αν θα έχουν οπότε βλέπουμε! Σιγά σιγά θα τα μάθουμε όλα :) Ευχαριστώ!!!!!!!!!! 

Δεν θα εχουν! Αλλα θα σ δωσουν λογικα ενα μικρο σακουλακι παμπερς με 21 πανες μεσα! Σε εμενα ετσι εκαναν!!! Τιποτα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αν γεννηθει 4κιλα σε ενα μηνα γλυκια μ θα ειναι αν οχι 5 σχεδον 5! Στην αρχη ειναι μεγαλη η αναπτυξη τους στην πλειοψηφια!! Καλα εκανες κ πηρες κ ν2 φυσικα κ 3αρι χαμενα δεν πανε!

Χαχαχ εν’ ολίγης τον έχω βγάλει ήδη τεράστιο τον γιο μου! Χωρίς πλάκα τώρα πήρα λίγα κ βλέπω αυτό που λέμε τι θα του ταιριάξει. Δίπλα μου είναι δυο σούπερ μάρκετ δεν υπάρχει θέμα πανες θα βρούμε στανταρ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ε εμας τα παμπερς μας ερεθιζε το διχτυ π εχει μεσα! Δεν σημαινει οτι επειδη ειναι απο τις τοπ μαρκες οτι θα σας ταιριαξει κιολας! Ο κωλαρικος του μωρου δεν κοιταει τα λεφτα!!!!:lol: εμεις μολις πηγαμε στο ν2 αλλαξαμε κ μαρκα πηραμε lupilu απο lidl και σωθηκαμε!

έχω ακούσει και οι babylino ειναι καλές ελληνικές και φτηνες αλλα είπα να πάρω τώρα αυτες γιατι βρηκα με 7ευρω το πακέτο. πάει τώρα  χαχαχαχαχαχα δεν ήξερα οτι έχουν ιδιαίτερερς προτιμήσεις οι κωλαρινοι!! :D


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Χαίρομαι που πήγαν όλα καλα και πρώτα ο Θεός να πάνε καλα και στην συνέχεια. Για όλες μας για όλα τα κοριτσια που προσπαθούν!  Δεν έχω φόβο και δεν βλέπω την ώρα άλλη μια εβδομάδα κ μου φαίνεται αιώνας.. Άμα σου πω ότι  σκέφτομαι ένα κοκτέιλ σαν τρελλη θα το πιστέψεις Χαχαχ! Θέλω να γεννησω να περάσει λίγο ο καιρός και να πάω για ποτακιιιιι ^_^ ! Ότι να ‘ναι παράκρουση  

Και εγώ ονειρεύομαι πράγματα που θα μπορώ να κάνω μετά την γεννα.. Απο τον ύπνο μπρούμυτα μέχρι μπάνιο στην θάλασσα.... Πωπω εσύ έχεις μόνο μια βδομάδα... Έχεις κανένα σύμπτωμα; ο γιατρός σ τι λέει θα τις πάρει όλες τις μέρες το νινί; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Χαχαχ εν’ ολίγης τον έχω βγάλει ήδη τεράστιο τον γιο μου! Χωρίς πλάκα τώρα πήρα λίγα κ βλέπω αυτό που λέμε τι θα του ταιριάξει. Δίπλα μου είναι δυο σούπερ μάρκετ δεν υπάρχει θέμα πανες θα βρούμε στανταρ :lol:

Καλα εκανες αν κ πιστευω οτι οι lupilu θα σε βολεψουν αυτες απο τα lidl!

Just now, vaso_mpempis είπε:

έχω ακούσει και οι babylino ειναι καλές ελληνικές και φτηνες αλλα είπα να πάρω τώρα αυτες γιατι βρηκα με 7ευρω το πακέτο. πάει τώρα  χαχαχαχαχαχα δεν ήξερα οτι έχουν ιδιαίτερερς προτιμήσεις οι κωλαρινοι!! :D

Χαχαχαχχαχα κ ομως 50εκ και εχουν αποψη!!! 7ευρω ειναι πολυ καλη τιμη! 

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Εγώ είμαι σε κατάσταση άρνησης!!! Λέω "μπέμπη κάτσε εκέι" χαχαχαχαχα  έχω υποτίθεται έναν μήνα ακόμα, μου έχει πει θα πάρω όλο τον 9ο ελπίζω να νιώσω έτοιμη

Και εμενα μου λένε συνηθως οι πρωτότοκος παίρνει όλο τον μήνα.Το σίγουρο είναι θα το νιώσουμε όταν γεννήσουμε. Και εγω άρχισα να λέω στον άντρα μου ότι αγχώνομαι και δεν θα αραζουμε καναπε για χαζεμα και εργα κ δεν θα κάνουμε ότι γουστάρουμε κ μου λέει τώρα το καταλαβες δεν το ήξερες αυτό πριν; Χαχαχαχ :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Μάλλον πρέπει να ξεκινήσω σιγά σιγά να την φτιάχνω :|

Ευχαριστώ 

Να ρωτήσω κάτι ακόμα βρήκα προσφορά και πηρα 3πακέτα  (x54 πανες)  νούμερο 1 (2-5 κιλα). Μου είπε μια κοπέλα ότι είναι πολλά και καλύτερα αν μπορέσω ν αλλάξω το ένα πακέτο και να πάρω το νούμερο 2.

Τι γνώμη έχετε; 

Εγώ πήρα 6 πακέτα το νούμερο 2 που είναι 3 έως 6 κιλά γτ η μπέμπα όταν γεννηθεί θα είναι σίγουρα πάνω από 3 κιλά σύμφωνα με τον γιατρο.. Κ έχω πάρει κ ένα πακέτο το 1 νούμερο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εγώ πήρα 6 πακέτα το νούμερο 2 που είναι 3 έως 6 κιλά γτ η μπέμπα όταν γεννηθεί θα είναι σίγουρα πάνω από 3 κιλά σύμφωνα με τον γιατρο.. Κ έχω πάρει κ ένα πακέτο το 1 νούμερο 

οι pampers ήταν 4-8 κιλά το 2 και 2-5 κιλα το 1. δε βαριέσαι θα δούμε... θα τα μάθουμε που θα πάει! χαχαχαχα


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...