Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Γεια σε όλες 

@Ria@90 @vaso_mpempis @Anna17 Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας να είναι πάντα υγιή!!

Μονο για τα μωρομαντηλα να πω μην σπέρνετε ο πανικός γτ τα έχουμε ξανά πει ο κάθε γιατρος λέει το δικό του άρα σημαίνει ξεκάθαρα πως ΔΕΝ είναι κάτι που έχει απόλυτα τεκμηριωθεί. Και εμενα παιδίατρος μου είπε το βράδυ να βάζω μωραντηλο κ μιλούσε για μια αλλαγή. Επίσης είμαι στο παίδων 10 μερες και το μωρό μου το καθαρίζουν με μωρομαντηλα. Πιστεύω όλοι οι γιατροί εδώ κάτι ξέρουν παραπάνω και δεν θα κινδύνευαν την υγεία σε τόσα πολλά μωράκια. 

Σας φιλώ όλες 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Γεια σε όλες 

@Ria@90 @vaso_mpempis @Anna17 Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας να είναι πάντα υγιή!!

Μονο για τα μωρομαντηλα να πω μην σπέρνετε ο πανικός γτ τα έχουμε ξανά πει ο κάθε γιατρος λέει το δικό του άρα σημαίνει ξεκάθαρα πως ΔΕΝ είναι κάτι που έχει απόλυτα τεκμηριωθεί. Και εμενα παιδίατρος μου είπε το βράδυ να βάζω μωραντηλο κ μιλούσε για μια αλλαγή. Επίσης είμαι στο παίδων 10 μερες και το μωρό μου το καθαρίζουν με μωρομαντηλα. Πιστεύω όλοι οι γιατροί εδώ κάτι ξέρουν παραπάνω και δεν θα κινδύνευαν την υγεία σε τόσα πολλά μωράκια. 

Σας φιλώ όλες 

Εννοειται πως ο καθε γιατρος λεει κ κατι αλλο και ακολουθουμε τις οδηγιες του. Για αυτο και εγινε η κουβεντα γιατι δεν ισχυουν τα παντα σε ολους. Ουτε και ολα τα μωρομαντηλα ειναι ασφαλη σε ολα τα μωρα. 

Στο παιδων γιατι ειστε? Τι εγινε μπεμπουλα μου?  


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Εννοειται πως ο καθε γιατρος λεει κ κατι αλλο και ακολουθουμε τις οδηγιες του. Για αυτο και εγινε η κουβεντα γιατι δεν ισχυουν τα παντα σε ολους. Ουτε και ολα τα μωρομαντηλα ειναι ασφαλη σε ολα τα μωρα. 

Στο παιδων γιατι ειστε? Τι εγινε μπεμπουλα μου?  

Και εγω στο σπίτι τον έπλενα συνεχώς σε κάθε αλλαγή απλώς αναγκαστικά χρησιμοποιουσα για να παρω τα πολλά γτ αλλιως μέχρι να τον σηκώσω θα γινόταν όλα χάλια:). Τα έβρεχα πρώτα. Τουλάχιστον έβγαλαν αυτά που είναι 0% από παραβενες αλκοόλ κ τέτοια. Συμφωνώ με το πλύσιμο όσο είναι πολύ μωράκι κυριως για ερεθισμό κ για το συγκαμα. Αλλα ένα άλλαγμα με μαντηλάκι δεν πιστεύω πως βλάπτει το δερματακι. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@Anna17 ΕΠΟΥΔΕΝΙ δεν αλλάζουμε το μωρό μετα το γεύμα! Πριν τον αλλάζουμε ευτυχώς μου το είχαν πει αυτό στα σεμινάρια. Δεν παθαίνει ΤΊΠΟΤΑ μπορεί να μείνει και έως 5 ή 6 ώρες με την ίδια πάνα.

Το βράδυ αλλαγή χωρίς πλύσιμο μόνο μωρομάντηλα και δεν του μίλαμε, δεν κοιτάμε το μωρό στα μάτια.

Και εμένα ήταν λίγο προωρούλης καθώς γέννησα μόλις μπήκα στον 9ο και πρώτη φορά είδα πάνα που είναι μόνο κατουρημένη είδα στις 20 μερες.

Το 10λεπτο είναι νορμάλ πολύ για αρχή.

Εμενα η αλήθεια είναι δεν καθόταν ποτέ να τον αλλάξω πριν το γεύμα, γτ πάντα ξυπνουσε πεινασμένο κ τσιριζε :wacko:. Οπότε είχα συνηθίσει κ τον άλλαζα μετά που ουτως η άλλως συνήθως μου έκανε κ κακάκια. Επίσης αν τον άλλαζα πριν, υπήρχε περίπτωση να τον άλλαζα κ μετά εάν έκανε κακάκια γτ δεν καθόταν ο δικός μ χωρίς άλλαγμα, οπότε τότε σίγουρα ξυπνουσε.. Τώρα η κάθε μία το βλέπει με το δικό της μωρό κ κρίνει αναλόγως.. Κι εγώ δεν του μιλούσα το βράδυ για να μην τον ξεσηκωσω. Άλλαγμα και νάνι πάλι.. 

On 16/6/2019 at 9:33 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ παρα πολυ!! Έχω αναρρώσει σηκώθηκα γρήγορα εχω και το μωρό από την πρώτη στιγμή μαζί μου και με βοήθησε κι αυτός πολύ. Απλά δεν κλεινω μάτι.. Κάτι μισάωρα Μέχρι να βρούμε ρυθμό στο φαί. 

@Dimitr@17 εμένα έπεσε αμέσως η κοιλιά 

Να σου ζήσει το μωρουδακι σου!!!! 

10 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Ήταν κάθετοι και η παιδίατρος στο νοσοκομείο και η μαία που μας έδειξε την αλλαγή πάνας αλλά και ο δικός μας παιδίατρος για τα μωρόμαντηλα. Επίσης το μωρό αλλάζει 10 πάνες την μέρα. Οι 4 περίπου το βράδυ. Όταν τον σηκώσω είναι ήδη λερωμενος και προτιμώ να μην τον αλλάξω. Γιατί το πολύ 15 λεπτά μετά το γεύμα κάνει κακά. Οπότε δεν ξέρω αν είναι σωστό να τον αφήσω για άλλη μια η 2 ώρες λερωμενο. Αυτό που λέει η @nanoula90νομίζω θα δουλέψει πιο καλά. Αλλά η πανα είναι το δράμα του. Κλαιει πάντα...

@Dimitr@17 και δεν συγκαιγεται; το κάνετε πολύ καιρό αυτό; 

Κι εγώ η αλήθεια είναι χρησιμοποιουσα πολύ μωρομαντηλο το βράδυ , χωρίς να λέω πως είναι ο καλύτερος τρόπος κ χωρίς να το συνιστώ σε καμία, και δεν μ έπαθε τίποτα. Ποτέ δεν μου έχει συγκαψει.. Ίσως παίζουν κ άλλα πράγματα ρόλο.. Δεν ξέρω... 

@Anna17 και @Ria@90 να σας ζήσουν τα μωρακια σας!!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μην συγκαει και χθες δοκίμασα αυτό που είπε μια κοπέλα. Βαμβάκι και νερό. Αλλά βρε κορίτσια στην αλλαγή πάνας κλαίει γοερά έτσι και αλλιώς. Οπότε ξυπνάει πάλι. Δεν ξέρω γιατί μισεί τόσο την αλλαγή της πάνας 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna17 είπε:

Φοβάμαι μην συγκαει και χθες δοκίμασα αυτό που είπε μια κοπέλα. Βαμβάκι και νερό. Αλλά βρε κορίτσια στην αλλαγή πάνας κλαίει γοερά έτσι και αλλιώς. Οπότε ξυπνάει πάλι. Δεν ξέρω γιατί μισεί τόσο την αλλαγή της πάνας 

Στην αρχη οταν ειναι μικρουλικα ολα ετσι κανουν μην ανησυχείς. Και σε μενα γινόταν χαμος. Μεγαλώνοντας δεν θα ειναι ετσι. Επισης δοκιμασε να αναβεις το σεσουαρ την ωρα της αλλαγής. Εμας μας βοήθησε.  Το χειμώνα τον στέγνωνα επίσης με το σεσουαρ και το απολάμβανε πολυ. Τώρα βεβαια με τη ζεστη δεν γίνεται 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Ήταν κάθετοι και η παιδίατρος στο νοσοκομείο και η μαία που μας έδειξε την αλλαγή πάνας αλλά και ο δικός μας παιδίατρος για τα μωρόμαντηλα. Επίσης το μωρό αλλάζει 10 πάνες την μέρα. Οι 4 περίπου το βράδυ. Όταν τον σηκώσω είναι ήδη λερωμενος και προτιμώ να μην τον αλλάξω. Γιατί το πολύ 15 λεπτά μετά το γεύμα κάνει κακά. Οπότε δεν ξέρω αν είναι σωστό να τον αφήσω για άλλη μια η 2 ώρες λερωμενο. Αυτό που λέει η @nanoula90νομίζω θα δουλέψει πιο καλά. Αλλά η πανα είναι το δράμα του. Κλαιει πάντα...

@Dimitr@17 και δεν συγκαιγεται; το κάνετε πολύ καιρό αυτό; 

Το βράδυ το κάνω μόνο αυτό για να μην ξυπνάει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Έχω κατεβάσει μια εφαρμογή με λευκούς ήχους. Θα το δοκιμάσω αμέσως. Ευχαριστώ!!! 

Αννα μου καλυτερα σεσουαρ. Τουλαχιστον σε μενα το προτιμούσε απο την εφαρμογή.Θελουν ίσως δυνατοτερο ηχο. Μια φορα φαντασου μου χαλασε και τρεχαμε χαχα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Αννα μου καλυτερα σεσουαρ. Τουλαχιστον σε μενα το προτιμούσε απο την εφαρμογή.Θελουν ίσως δυνατοτερο ηχο. Μια φορα φαντασου μου χαλασε και τρεχαμε χαχα

Εμένα έπιανε ο απορροφητηρας αλλά τώρα νομίζω πιάνει ο ανεμιστήρας που έχω στο δωματιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Ναι βοηθουσε κ αυτος. Αλλα το σεσουαρ ειναι ερωτας :p

Ναι αλλά με το σεσουαρ πως κοιμάσαι; ενώ ανεμιστήρας παλεύεται κ σε δροσίζει κιόλας.. Πόσο ειναι το μπεμπακι σ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ναι αλλά με το σεσουαρ πως κοιμάσαι; ενώ ανεμιστήρας παλεύεται κ σε δροσίζει κιόλας.. Πόσο ειναι το μπεμπακι σ; 

Κοιμάται με το σεσουαρ και αφου τον πάρει βαθιά ο ύπνος τον παω κρεβατοκαμαρα που εκει εχω white noise στο ταμπλετ. Οποτε μετα το κλείνω το σεσουαρ κ μενουμε με αυτο. Παλιοτερα με τους κολικους αναγκαστικά κοιμηθήκαμε κάποιες φορες με Σεσουαρ και μας πηρε τα αυτια δεν παλευοταν

Τωρα 3.5 μηνών

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Κοιμάται με το σεσουαρ και αφου τον πάρει βαθιά ο ύπνος τον παω κρεβατοκαμαρα που εκει εχω white noise στο ταμπλετ. Οποτε μετα το κλείνω το σεσουαρ κ μενουμε με αυτο. Παλιοτερα με τους κολικους αναγκαστικά κοιμηθήκαμε κάποιες φορες με Σεσουαρ και μας πηρε τα αυτια δεν παλευοταν

Τωρα 3.5 μηνών

Όντως πως κοιμοσασταν; αλλά αφού τον βοηθούσε τι να έκανες; αα είστε μεγάλοι εσείς.. Η δικιά μο είναι 25 ημερών το κουτσουνι μου.. Είναι πολύ καλή.. Μόνο όταν πεινάει κλαίει κ αυτό όχι δυνατά.. Πότε άρχισαν οι κολικοι; θηλάζεις η όχι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Όντως πως κοιμοσασταν; αλλά αφού τον βοηθούσε τι να έκανες; αα είστε μεγάλοι εσείς.. Η δικιά μο είναι 25 ημερών το κουτσουνι μου.. Είναι πολύ καλή.. Μόνο όταν πεινάει κλαίει κ αυτό όχι δυνατά.. Πότε άρχισαν οι κολικοι; θηλάζεις η όχι; 

Θηλαζω Δήμητρα ναι. Ξεκινησαν αρκετα νωρις δεν θυμαμαι ακριβως ποτε αλλα μάλλον γύρω στις 2 βδομαδες.Μπράβο στη μπεμπουλα σου,να ειναι γερη! :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...