Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Kpp83 είπε:

Αν είσαι ήδη στις 2 ώρες είναι άρχοντας!!

Εμένα χθες κοιμηθηκε 5 ώρες σχεδόν... 

Just now, Kpp83 είπε:

Αν είσαι ήδη στις 2 ώρες είναι άρχοντας!!

Εμένα χθες κοιμηθηκε 5 ώρες σχεδόν... Συνεχόμενα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Περαστικά σας κοριτσάκι μου. 

φιλιά στον μπέμπη :x

Ευχαριστώ κορίτσι μου θα του τα του δώσω :wub:

@Anna17 σε ευχαριστώ πολύ. Ναι έκανε δεκατα κ πολύ λίγο πυρετό. Φαινοταν αδιάθετο το παιδί και να σημειώσω πως το πρωί τον είχε δει ο παιδίατρος. Δεν φταίει ο άνθρωπος αυτό δεν φαίνεται με απλή εξέταση στο σπίτι κ ακόμη δεν είχε ανεβάσει θερμοκρασια όπου και αυτό τον μπέρδεψε γιατί έκανε 37.3 και ήταν η πρώτη μέρα που είχε κάνει παρα πολύ ζεστη θεώρησε πως είναι από αυτό οποτε με προέτρεψε να το κάνω μπανακι να ανάψω το κλιματιστικό.  Τα έκανα ομως τον παιδάκι συνέχιζε κ έτσι φύγαμε. Στο παίδων είχε φτάσει 37.9 κ η γιατρος μου είπε πως με το 37.3 έπρεπε ήδη να ήμασταν εκεί. 

Για αυτό πάντα τα μάτια μας 14.

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 έχεις δίκιο. Άνθρωποι είναι και οι γιατροί αλλά εσύ το παιδί σου το βλέπεις αν δεν πάνε όλα καλά γιατί είστε όλοι μέρα μαζί. Κρίμα τόσο μικρός σε τόση ταλαιπωρία αλλά ας είναι μόνο αυτό.

Εμείς παλεύουμε να πάρουμε λίγο βάρος πλέον. Αυτή είναι η έννοια μας. Πήρα χθες ζυγαριά αλλά δεν κάνει να τον ζυγίζω κάθε μέρα οπότε από Παρασκευή θα ξέρω αν περνει η όχι 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου θα του τα του δώσω :wub:

@Anna17 σε ευχαριστώ πολύ. Ναι έκανε δεκατα κ πολύ λίγο πυρετό. Φαινοταν αδιάθετο το παιδί και να σημειώσω πως το πρωί τον είχε δει ο παιδίατρος. Δεν φταίει ο άνθρωπος αυτό δεν φαίνεται με απλή εξέταση στο σπίτι κ ακόμη δεν είχε ανεβάσει θερμοκρασια όπου και αυτό τον μπέρδεψε γιατί έκανε 37.3 και ήταν η πρώτη μέρα που είχε κάνει παρα πολύ ζεστη θεώρησε πως είναι από αυτό οποτε με προέτρεψε να το κάνω μπανακι να ανάψω το κλιματιστικό.  Τα έκανα ομως τον παιδάκι συνέχιζε κ έτσι φύγαμε. Στο παίδων είχε φτάσει 37.9 κ η γιατρος μου είπε πως με το 37.3 έπρεπε ήδη να ήμασταν εκεί. 

Για αυτό πάντα τα μάτια μας 14.

Beboula βάρος έπαιρνε κανονικά το μωρό;γιατί αν έχουν ουρολοίμωξη δεν παίρνουν βάρος; Πόσο είναι τώρα ο μπέμπης;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Beboula25 περαστικά σας, ελπίζω γρήγορα σπιτάκι. Μπράβο που τον κατάλαβες από τα δέκατα κιόλας, εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την θερμοκρασία. Εμένα κάθε 1-1,5 ώρα ώρα το πολύ τρώει, τα έχω δει όλα. Εν τω μεταξύ ανεβαίνει το γάλα στο στόματακι κ αν τον αφήσω στην κούνια κατευθείαν ξυπνάει. Πρέπει να τον κρατήσω στην αγκαλιά καμιά ώρα σίγουρα. Κ το βράδυ κουτουλαω πάντα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Elpida88 είπε:

Beboula βάρος έπαιρνε κανονικά το μωρό;γιατί αν έχουν ουρολοίμωξη δεν παίρνουν βάρος; Πόσο είναι τώρα ο μπέμπης;

Ναι αγαπη έπαιρνε κανονικά. Αύριο κλείνουμε μήνα. 

πρίν από 2 λεπτά , mama16 είπε:

@Beboula25 περαστικά σας, ελπίζω γρήγορα σπιτάκι. Μπράβο που τον κατάλαβες από τα δέκατα κιόλας, εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την θερμοκρασία. Εμένα κάθε 1-1,5 ώρα ώρα το πολύ τρώει, τα έχω δει όλα. Εν τω μεταξύ ανεβαίνει το γάλα στο στόματακι κ αν τον αφήσω στην κούνια κατευθείαν ξυπνάει. Πρέπει να τον κρατήσω στην αγκαλιά καμιά ώρα σίγουρα. Κ το βράδυ κουτουλαω πάντα!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Για να μετρήσω θερμοκρασια αφορμή ήταν η διάθεση του που με έκανε να παραξενευτω και να ανησυχήσω κυριως όταν είδα πως δεν είχε διάθεση να φάει. Και αφού έφαγε τα έβγαλε. Άρα και εγω πρώτα τα αλλα παρατήρησα αλλα ήταν που τον είχε δει και ο παιδίατρος κ ήταν όλα καλα κ δεν μου πήγε το μυαλό. 

Για την αϋπνία σε καταλαβαίνω έτσι ήμασταν σπίτι ρομπότ ένιωθα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Dimitr@17 μάγια του κάνεις; Λέγε πως;;;; Είχαμε πολύ καλό βράδυ αλλά κάθε 2.5 ώρες το πολύ ξυπνάει...

Βοήθησε το ξένο γάλα κ η σωστή θερμοκρασία μάλλον.. Όντως πρώτη φορά κοιμηθηκε τόσο.. Από τις 9 το βράδυ μέχρι τις 2 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

 Καλησπέρα κοριτσια τι κανετε??σημερα ήρθε η παιδιατρος....τι μωρο πηρε μονο 40 γρ απο τη μερα π βγήκαμε...επισης εβγαλε ενα σπυρακι με πυον διπλα στον αφαλο κοριτσια και μ ειπε μαλλον ειναι σταφυλοκοκκος και αν εμφανίσει κ αλλο θα παμε νοσοκομείο...εχω στεναχωρηθεί τοσο βρε κοριτσια ειμαι να σκασω θελω τοσο να κλαψω...προσπαθώ τοσο πολυ κ τωρα μ αυτο νομιζω πως δεν κανω τιποτα καλα....σορι για το σεντόνι αλλα ηθελα να ταωπω καπου...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

 Καλησπέρα κοριτσια τι κανετε??σημερα ήρθε η παιδιατρος....τι μωρο πηρε μονο 40 γρ απο τη μερα π βγήκαμε...επισης εβγαλε ενα σπυρακι με πυον διπλα στον αφαλο κοριτσια και μ ειπε μαλλον ειναι σταφυλοκοκκος και αν εμφανίσει κ αλλο θα παμε νοσοκομείο...εχω στεναχωρηθεί τοσο βρε κοριτσια ειμαι να σκασω θελω τοσο να κλαψω...προσπαθώ τοσο πολυ κ τωρα μ αυτο νομιζω πως δεν κανω τιποτα καλα....σορι για το σεντόνι αλλα ηθελα να ταωπω καπου...

3μερες δεν ειστε σπιτι;;; ενταξει 40γρ δεν ειναι πολλα αλλα δεν ειναι οτι δεν εχει παρει καθολου μπορει να θελει το χρονο του δεν εχουν ολα τον ιδιο ρυθμο αναπτυξης! αφου εχεις πει οτι κακακια κανει τσισα κανει λερωνει πανες! Τωρα οσο αφορα το σπυρι δεν ξερω τι να σ πω παρακολουθα το! Ευχομαι να μην ειναι σταφυλοκκοκος κ να φυγει κ αυτο δεν σ εδωσε καποια κρεμα κατι;

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

3μερες δεν ειστε σπιτι;;; ενταξει 40γρ δεν ειναι πολλα αλλα δεν ειναι οτι δεν εχει παρει καθολου μπορει να θελει το χρονο του δεν εχουν ολα τον ιδιο ρυθμο αναπτυξης! αφου εχεις πει οτι κακακια κανει τσισα κανει λερωνει πανες! Τωρα οσο αφορα το σπυρι δεν ξερω τι να σ πω παρακολουθα το! Ευχομαι να μην ειναι σταφυλοκκοκος κ να φυγει κ αυτο δεν σ εδωσε καποια κρεμα κατι;

Ναι κανει αρκετα πολλα ειδικα κακακια...τι να πω άρχισα να καταγραφω στο τετράδιό ποσο εφαγε τι ωρα εφαγε ποτε πρέπει να ξυπνήσει...ο σταφυλοκοκκος με απασχολεί πολυ...μ εγραψε μια κρεμα τη ξεκιναμε σμρ..κ βλεπουμε..εχει καμια παρομοια εμπειρια οσον αφορά τον σταφυλοκοκκο????εχω τρομαξει δεν κρύβω....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι κανει αρκετα πολλα ειδικα κακακια...τι να πω άρχισα να καταγραφω στο τετράδιό ποσο εφαγε τι ωρα εφαγε ποτε πρέπει να ξυπνήσει...ο σταφυλοκοκκος με απασχολεί πολυ...μ εγραψε μια κρεμα τη ξεκιναμε σμρ..κ βλεπουμε..εχει καμια παρομοια εμπειρια οσον αφορά τον σταφυλοκοκκο????εχω τρομαξει δεν κρύβω....

Οχι στο δικο μ παιδακι κ οχι σε τοσο μωρο αλλα απο εκει π ξερω σε μωρο εκανε δουλεια η κρεμα γιαυτο σε ρωτησα! Καλα κανεις κ καταγραφεις αν κ πιστευω θα αρχισει να περνει βαρος!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια έχω ένα πρόβλημα... Τρέχει γάλα συνεχώς από το στήθος μου.. Απο την μια θηλάζω κ από την άλλη τρέχει ποτάμι με αποτέλεσμα η μπέμπα να μην μπορεί να φάει οσο θέλει και της φεύγει η θηλή και πνίγεται γτ πηγαίνει πολύ γάλα στο στοματάκι της.. Είχε καμίαη τέτοια εμπειρία; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Ναι αγαπη έπαιρνε κανονικά. Αύριο κλείνουμε μήνα. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Για να μετρήσω θερμοκρασια αφορμή ήταν η διάθεση του που με έκανε να παραξενευτω και να ανησυχήσω κυριως όταν είδα πως δεν είχε διάθεση να φάει. Και αφού έφαγε τα έβγαλε. Άρα και εγω πρώτα τα αλλα παρατήρησα αλλα ήταν που τον είχε δει και ο παιδίατρος κ ήταν όλα καλα κ δεν μου πήγε το μυαλό. 

Για την αϋπνία σε καταλαβαίνω έτσι ήμασταν σπίτι ρομπότ ένιωθα 

Μπεμπουλα μου περαστικα σας! Ευχομαι γρήγορα σπιτι σας! ❤❤❤ Η παιδιατρος κ μενα ετσι μου ειχε πει. Αν δεν εχει ορεξη για φαγητό κατι δεν παει καλα. 

Just now, Ria@90 είπε:

 Καλησπέρα κοριτσια τι κανετε??σημερα ήρθε η παιδιατρος....τι μωρο πηρε μονο 40 γρ απο τη μερα π βγήκαμε...επισης εβγαλε ενα σπυρακι με πυον διπλα στον αφαλο κοριτσια και μ ειπε μαλλον ειναι σταφυλοκοκκος και αν εμφανίσει κ αλλο θα παμε νοσοκομείο...εχω στεναχωρηθεί τοσο βρε κοριτσια ειμαι να σκασω θελω τοσο να κλαψω...προσπαθώ τοσο πολυ κ τωρα μ αυτο νομιζω πως δεν κανω τιποτα καλα....σορι για το σεντόνι αλλα ηθελα να ταωπω καπου...

Ρια μην ανησυχείς εφοσον σας εδωσε αγωγη θα φύγει το σπυρακι.  Βαζε την κρεμα που σας εδωσε, διπλωνε το παμπερς σε εκείνο το σημείο να μην ερχεται σε επαφή κ πιστεύω ολα θα πανε μια χαρα. Οσο για το βαρος εφοσον περασαν μονο λίγες  μερες μην αγχώνεσαι καθόλου. Σταδιακα θα το βαλει. 

Just now, Dimitr@17 είπε:

Βρε κορίτσια έχω ένα πρόβλημα... Τρέχει γάλα συνεχώς από το στήθος μου.. Απο την μια θηλάζω κ από την άλλη τρέχει ποτάμι με αποτέλεσμα η μπέμπα να μην μπορεί να φάει οσο θέλει και της φεύγει η θηλή και πνίγεται γτ πηγαίνει πολύ γάλα στο στοματάκι της.. Είχε καμίαη τέτοια εμπειρία; 

 Ετσι και εμεις ακομα και τώρα!  Απο την αρχη πιδακες. Ακομα και τώρα το βράδυ ειδικα που αργει λίγο να φαει πετάγεται το γαλα κ λερωνει τα πάντα. Στην αρχη οσο ηταν μικρος δυσκολευόταν τωρα πέφτει με τα μουτρα στο φαγητο και δεν δινει σημασία. Το αντίθετο μαλιστα. Αν σταμτησουμε ενα δευτερόλεπτο να για να κοπάσει ο πίδακας, αρχιζει κ τσιρίζει. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βγάζεις λιγο με το χερι πριν το θηλασμο για να διευκολύνεται. 

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ria@90 μην ανησυχείς για το βάρος. Εμένα στις 20 μερες ανέκτησε το βάρος που είχε χάσει στο νοσοκομείο Και από τότε κάνει ράλι. Η παιδίατρος ήταν 100% σίγουρη ότι τρωει σωστά γτ άνοιξε τις πάνες του (ξέρω μπλιαξ αλλά έχουμε τον ειδικό κάδο) και μου είπε να μην το ξαναζυγισω κ να αγχώνομαι θα μου λεει αυτή πότε. Τώρα πια παιρνει 80γρ. περίπου τη μέρα!

Δεν ξέρω για το σταφυλοκκοκο τίποτα αλλα αν σε ανησυχεί 2η γνώμη ή παίδων.

Για να μην σε τρώει το γράψιμο υπάρχουν άπειρα breastfeeding applications στο κινητό που βολεύουν

@Dimitr@17 στο 2.5ωρο κάνει κ εμένα πιδακα. Στο άλλο στήθος έχω το επιθέμα να μην γεμίζει ο τόπος.

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...