Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Vasoth. είπε:

Τα ιδια δεν αλλαζει κατι για μας στη μοναδα παλι κ περιμενουμε ολοι φευγουν εκτος απο μας σταθερη αξια στη μενν!

Κορίτσι μου έχετε περάσει μεγάλο Γολγοθά αλλά υπάρχει τέλος σε όλο αυτό. Με ελπίδα και την αστείρευτη υπομονή που κάνεις όλα θα περάσουν. Δες λίγο τις φωτογραφίες έξω από τη μενν με τα άλλα μικρουτσικα μωράκια. Και ετοιμάσου να βάλεις και εσύ την δική σας εκεί στο πινακάκι. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Μέχρι και άρθρο στην εφημερίδα αξίζει ο αγώνας σας να ξέρεις...

@Ria@90 εγώ έκλαιγα ότι είμαι κακή μάνα γιατι τα ολοσωμα φορμακια που τα ειχα παρει 0 εως 3 του ηταν τοσο μεγάλα που κατάφερνε να χωσει τσ δυο ποδια σε ενα πατζακι και να κλαίει απαρηγόρητος χωρίς να καταλαβαίνω τι εχει.

Ισως οχι νοσοκομείο αλλά μια δευτερη γνώμη  παιδιάτρου μήπως βοηθήσει; 

Δε τελειωνει ομως ακομα δυστυχώς κ ουτε ξερω ποτε θα τελειωσει

Just now, Anna17 είπε:

Κορίτσι μου έχετε περάσει μεγάλο Γολγοθά αλλά υπάρχει τέλος σε όλο αυτό. Με ελπίδα και την αστείρευτη υπομονή που κάνεις όλα θα περάσουν. Δες λίγο τις φωτογραφίες έξω από τη μενν με τα άλλα μικρουτσικα μωράκια. Και ετοιμάσου να βάλεις και εσύ την δική σας εκεί στο πινακάκι. 

Ωραια ολα αυτα αλλα δε με παρηγορουν πλέον. ολα αυτά τα μωρακια κ ολες οι ιστοριες που εχω ακουσει ακομα κ με πολυ μικροτερα μωρα σε βαρος κ σε εβδομαδες εχουν τελειωσει το πολυ στους πεντε πεντεμιση μηνες εμεις ξεπερασαμε καθε διορια κ ακομα δε ξερουμε ποσο κ ποτε θα τελειωσει ολο αυτο. Δε θελω να φανω αχαριστη ειμαι πολυ ευγνωμων που ζει κ που ειναι σε αυτη την κατασταση αλλα πραγματικα δε μπορω αλλο θελω το παιδί μου μαζι μου 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Δε τελειωνει ομως ακομα δυστυχώς κ ουτε ξερω ποτε θα τελειωσει

Ωραια ολα αυτα αλλα δε με παρηγορουν πλέον. ολα αυτά τα μωρακια κ ολες οι ιστοριες που εχω ακουσει ακομα κ με πολυ μικροτερα μωρα σε βαρος κ σε εβδομαδες εχουν τελειωσει το πολυ στους πεντε πεντεμιση μηνες εμεις ξεπερασαμε καθε διορια κ ακομα δε ξερουμε ποσο κ ποτε θα τελειωσει ολο αυτο. Δε θελω να φανω αχαριστη ειμαι πολυ ευγνωμων που ζει κ που ειναι σε αυτη την κατασταση αλλα πραγματικα δε μπορω αλλο θελω το παιδί μου μαζι μου 

Έχεις δίκιο. Τα λόγια είναι μόνο για παρηγοριά. Και καμιά μας δεν θέλει ούτε και μπορεί να σε νιώσει. Μακάρι με τις προσευχες μας να άλλαζε κάτι αλλά δεν γίνετε και το ξέρεις. Σου λέμε ότι νιώθουμε χωρίς να κάνει καμία ιδιαίτερη αίσθηση πια αλλά σημασία δεν έχει αυτό που λέμε εμείς αλλά αυτό που μας απαντάς εσύ. Αυτό το ξέσπασμα σου να μας δίνεις να βγαίνει ο πόνος από μέσα σου και ας μην μπορούμε να στον πάρουμε. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Vasoth.  όπως σε όλα τα δύσκολα μόνο λόγια μπορούμε να προσφέρουμε δυστυχώς και όχι πάντα τα κατάλληλα.

Εμείς κάναμε μετά την σοβαρη ασθένεια της μαμάς ψυχοθεραπεία οικογενειακώς. Θα σου πω λοιπόν με όλο το θάρρος ότι αν όντως αισθάνεσαι αγανακτισμένη και οι γύρω δεν βοηθούν να μιλήσεις σε ειδικό. Σε εμάς έκανε θαύματα τόσο στη μαμά που ήταν η παθουσα όσο και σε εμένα που η αγωνία μου ότι θα την χάσω μου είχε δημιουργήσει φοβίες. Δεν πληρώσαμε δε καν κάτι, μας βοήθησαν στο κέντρο ψυχικής υγείας της περιοχής μας. 

Λύση μπορεί να μην βρείς, ανακούφιση όμως σίγουρα γιατί όσα περνάς θα λύγισαν και τον κουταλιανό.

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kpp83 είπε:

Με το καλό στο σπίτι σας @Beboula25 και φυσικά ότι έχουμε πει πριβέ ισχύει.

Σήμερα το κουκλί μου πονάει και ματώνει η καρδιά μου.

2 βράδια δε κοιμάται σαν αγγελούδι κ ξυπνάει ανά 2.5 ώρες τρώει και ξανακοιμάται στο next to me με εμένα βέβαια να ευγνωμονώ τα χρόνια που έκανα μπαλέτο αφού καταφέρνω να χώνω το χέρι μου σε μια Τύπου αγκαλιά

@Ria@90 Καλυτέρα σήμερα;

 

 

 

Σε ευχαριστώ παρα πολυ, το έχω κρατήσει..

 Τα κάνω εικόνα όσα περιγραφεις και χτυπα γρήγορα η καρδιά μου σαν να τα ζω. Δεν υπάρχει αλλος τέτοιος δυνατός ερωτας, ΑΓΑΠΗ, λατρεία. 

Γιατι πονάει το μωράκι έχει κολικους; Να περάσει γρήγορα 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Ναι ζορίζεται από το έντερο γιατί διπλώνει ολόκληρος κ σφίγγεται με αέρια...

Ψυχούλα μου. Έβαζα κρεμουλα της φρεζυντερμ και κάπως ηρεμούσε. Επίσης ο παιδίατρος μας έδωσε το infacolic είναι σταγόνες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου για το συγκαμα βάζετε sudocream? Είδα μόλις πολύ κοντά στον πρώκτο κάτι κόκκινα σημάδια. Ίσα που άρχιζε να συγκαιγετε. Γιατί όμως; Τον έπλενα εκτός από μια φορά το βράδυ και μάλλον θέλει αλλαγμα και πριν και μετά το γεύμα ε; Μου ξυπνάει λερωμενος και μετά από μισή ώρα από το φαΐ ξαναλερωνετε. Άλλαζα μετά το γεύμα αλλά μαλλον τα κανει και μετά όσο κοιμαται. Άσε που μόλις βγάλω την πανα τα κάνει στο σελτεδακι. Κακά τσισα. Όλα μαζί. Πολύ μπερδεύομαι...


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Κορίτσια μου για το συγκαμα βάζετε sudocream? Είδα μόλις πολύ κοντά στον πρώκτο κάτι κόκκινα σημάδια. Ίσα που άρχιζε να συγκαιγετε. Γιατί όμως; Τον έπλενα εκτός από μια φορά το βράδυ και μάλλον θέλει αλλαγμα και πριν και μετά το γεύμα ε; Μου ξυπνάει λερωμενος και μετά από μισή ώρα από το φαΐ ξαναλερωνετε. Άλλαζα μετά το γεύμα αλλά μαλλον τα κανει και μετά όσο κοιμαται. Άσε που μόλις βγάλω την πανα τα κάνει στο σελτεδακι. Κακά τσισα. Όλα μαζί. Πολύ μπερδεύομαι...

Εγω εβαζα κρεμουλα σε καθε αλλαγη προληπτικα ουτε π κοκκινησε ποτε! Ναι sudocrem!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Κορίτσια μου για το συγκαμα βάζετε sudocream? Είδα μόλις πολύ κοντά στον πρώκτο κάτι κόκκινα σημάδια. Ίσα που άρχιζε να συγκαιγετε. Γιατί όμως; Τον έπλενα εκτός από μια φορά το βράδυ και μάλλον θέλει αλλαγμα και πριν και μετά το γεύμα ε; Μου ξυπνάει λερωμενος και μετά από μισή ώρα από το φαΐ ξαναλερωνετε. Άλλαζα μετά το γεύμα αλλά μαλλον τα κανει και μετά όσο κοιμαται. Άσε που μόλις βγάλω την πανα τα κάνει στο σελτεδακι. Κακά τσισα. Όλα μαζί. Πολύ μπερδεύομαι...

Και μενα ειχε τετοοα σημαδακια οταν φυγαμε απο μαιευτήριο. Εγω βαζω τη weleda ειναι πολυ καλη! Θελει πολυ καλο στέγνωμα η περιοχή, αφηνε και λιγη ωρα ανοιχτη την πανα να αερίζεται η περιοχή. 

Τελικα το σεσουαρ το δοκίμασες?  Μαζι δεν το συζητούσαμε? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αγάπη μου είσαι τέλεια μαμά!!!! Ή καλύτερη μαμά του κόσμου για το παιδάκι σου. Αν μιλούσε θα σου έλεγε Πόσο τέλεια σε βλέπει. Έχουμε να περάσουμε μεγάλες αγωνίες πάρε λίγο μια ανάσα και δυνάμωσε.. θα περάσει το σπυράκι ο μικρός θέλει αγκαλίτσες και χαμόγελο!! Αν θες να το πας το μωρό να μην ακούς κανέναν συζητά το με τον άντρα σου και πηγαίνετε για να ηρεμήσεις. Πρέπει να είσαι καλά εσύ για να είναι και ο μικρουλης.

Είναι περαστικό, υπομονή :x

Σ έχω στο μυαλό μου σήμερα. Εύχομαι να πατε σπιτάκι σας σύντομα. Καλά αποτελέσματα :x

Πολύ όμορφα όσα λες στη φιλη μας..@Ria@90 μου αλήθεια είσαι η καλύτερη μαμα για το μωρό σου. Μην κλαις γτ το μωράκι το νιώθει. Στάσου δυνατή και ψύχραιμη αγαπη μου κ όλα θα πάνε καλα μην φοβάσαι. 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ κορίτσι μου να είσαι καλα είναι σημαντικό να ξέρεις πως νοιάζονται. Τελικά θα μείνουμε κ σήμερα και από αύριο βλέπουμε. Δεν μας κραταει η ουρολοίμωξη εδώ κ μερες είναι εντάξει αλλα έχει πέσει η αιμοσφαιρινη και πρέπει να φτάσει σε ασφαλή επίπεδα για να φύγουμε. 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Πολύ όμορφα όσα λες στη φιλη μας..@Ria@90 μου αλήθεια είσαι η καλύτερη μαμα για το μωρό σου. Μην κλαις γτ το μωράκι το νιώθει. Στάσου δυνατή και ψύχραιμη αγαπη μου κ όλα θα πάνε καλα μην φοβάσαι. 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ κορίτσι μου να είσαι καλα είναι σημαντικό να ξέρεις πως νοιάζονται. Τελικά θα μείνουμε κ σήμερα και από αύριο βλέπουμε. Δεν μας κραταει η ουρολοίμωξη εδώ κ μερες είναι εντάξει αλλα έχει πέσει η αιμοσφαιρινη και πρέπει να φτάσει σε ασφαλή επίπεδα για να φύγουμε. 

 

Έλα ωραία πέρασε η Ουρολοίμωξη. Όλα καλά με το καλό σπιτάκι σας σύντομα.

Φιλιά στο μπεμπουλινι :x

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Και μενα ειχε τετοοα σημαδακια οταν φυγαμε απο μαιευτήριο. Εγω βαζω τη weleda ειναι πολυ καλη! Θελει πολυ καλο στέγνωμα η περιοχή, αφηνε και λιγη ωρα ανοιχτη την πανα να αερίζεται η περιοχή. 

Τελικα το σεσουαρ το δοκίμασες?  Μαζι δεν το συζητούσαμε? 

Το σεσουάρ όχι γιατί κάνει πολύ ζέστη. Έβαλα λευκούς ήχους και ξελυσαξε με την αλλαγή πάνας. Βλέπω ότι ενώ τον πλένω αφήνει κίτρινα σημάδια από τα κακά στις πτυχές στο σημείο. Συγνώμη για την περιγραφή. Νομίζω ότι κολλάνε με την κρέμα και γι αυτό δεν βγαίνουν. Τον έχω χωρίς την πανα τώρα και βλέπω. Sudocream του έβαλα 

Εννοείται έβαζα κρέμα και πριν. Της pharmasept. Δοκίμασα όμως τις bebylino τις πάνες. Ένα έβαζα pampers. Ελπίζω να το προλάβω. Μόνο που το σκέφτομαι πως θα πονάει ανατριχιαζω


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια παίρνω ακόμα αντιβίωση Και ένα χάπι για τη μήτρα και Επίσης έχω καθημερινά λίγο πυρετό δέκατα υποθέτω από τον θηλασμό. Θα μιλήσω με τη γυναικολόγο αύριο και το Σάββατο θα έρθει και η παιδίατρος αλλά ήθελα να ρωτήσω δεν επηρεάζουν το γάλα τα φαρμακα; ανησύχησα  λιγο σήμερα που το σκέφτηκα..

Για καμία βδομάδα θα παίρνω ακομα


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...