Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 22/4/2024 at 10:46 ΠΜ, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως δεν έχω τίποτα … είναι δεύτερη μετά από την ετ.. και μάλιστα παράδοξο χθες το βράδυ είχα παρολιγο Ονείρωξη … και δ κερω απογοητεύτηκα …έχω ανησυχήσει πάρα πολύ …

       

      Βρε κορίτσια μου … τι γίνεται με την Ονείρωξη .. είμαι η μόνη ;;; Τους τελευταίους μήνες πάθαινα Ονείρωξη λίγο πριν την περίοδο .. χθες το βράδυ είχα πάλι ξύπνησα χαράματα …. Ήταν παρολιγο Ονείρωξη αυτό .. αλλά δ ξέρω μωρε απογοητεύτηκα …. Τι σκατα ριναι αυτό ; Κάνει συσπάσεις η μητρα ;;; Τόσο νωρίς ;;; Σήμερα είμαι δεύτερη μέρα από την ετ με βλαστοκύστη 5 ημερών …

      εδώ εγώ εχω πάρει  master στην ονείρωξη ! αλλά τελευταία  επειδή ξυπνούσα για να μην κάνει συσπάσεις η μητρα πλεον πάει σε fast forward χαχαχαχα να προλάβει να γίνει δουλίτσα. 😂 

      πρίν από 36 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

      ΜΠΟΡΟΥΝ 🥳

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αγάπη μου είσαι τέλεια μαμά!!!! Ή καλύτερη μαμά του κόσμου για το παιδάκι σου. Αν μιλούσε θα σου έλεγε Πόσο τέλεια σε βλέπει. Έχουμε να περάσουμε μεγάλες αγωνίες πάρε λίγο μια ανάσα και δυνάμωσε.. θα περάσει το σπυράκι ο μικρός θέλει αγκαλίτσες και χαμόγελο!! Αν θες να το πας το μωρό να μην ακούς κανέναν συζητά το με τον άντρα σου και πηγαίνετε για να ηρεμήσεις. Πρέπει να είσαι καλά εσύ για να είναι και ο μικρουλης.

Είναι περαστικό, υπομονή :x

Σ έχω στο μυαλό μου σήμερα. Εύχομαι να πατε σπιτάκι σας σύντομα. Καλά αποτελέσματα :x

Βασουλα μ να σαι καλα ευχαριστώ....τελικά λιγο υποχώρησε...αυριο φωνάζω παιδίατρο αλλον για δεύτερη γνώμη κ να τσεκάρει γνκ αν εχει κατι αλλο δερμάτικο..αντε να δούμε...απλα με πηρε απο κατω πολυ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Τα ιδια δεν αλλαζει κατι για μας στη μοναδα παλι κ περιμενουμε ολοι φευγουν εκτος απο μας σταθερη αξια στη μενν!

Κουράγιο κοπέλα μου δεν μπορώ να σου πω κάτι άλλο.

πρίν από 33 λεπτά , Kpp83 είπε:

Ναι ζορίζεται από το έντερο γιατί διπλώνει ολόκληρος κ σφίγγεται με αέρια...

Σιδερωσε πετσέτα και βάλε τη στην κοιλιά του. 

  • Ευχαριστώ 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Έχεις δίκιο. Τα λόγια είναι μόνο για παρηγοριά. Και καμιά μας δεν θέλει ούτε και μπορεί να σε νιώσει. Μακάρι με τις προσευχες μας να άλλαζε κάτι αλλά δεν γίνετε και το ξέρεις. Σου λέμε ότι νιώθουμε χωρίς να κάνει καμία ιδιαίτερη αίσθηση πια αλλά σημασία δεν έχει αυτό που λέμε εμείς αλλά αυτό που μας απαντάς εσύ. Αυτό το ξέσπασμα σου να μας δίνεις να βγαίνει ο πόνος από μέσα σου και ας μην μπορούμε να στον πάρουμε. 

Συγνωμη αν ακουστικα καπως με βοηθατε πολυ κ μονο που με ακουτε κ που εισαστε εδω απλα πρεπει καπου να τα πω κ ξερω οτι εσεις δε θα με παρεξηγησετε νιωθω τελευταια οτι δε με καταλαβαινει κανεις απο τους κοντινους μου ανθρωπους τι να μου κανουν κ αυτοί δε ξερουν πως να βοηθησουν αλλο κουραστηκαν βαρεθηκαν δε ξερω μονο ο αντρας μου με καταλαβαινει αλλα δε θελω να τον φορτωνω κ αυτον ειναι πολυ πιεσμενος κ αυτός κ ας μη το δείχνει.

1 ώρα πρίν, Kpp83 είπε:

@Vasoth.  όπως σε όλα τα δύσκολα μόνο λόγια μπορούμε να προσφέρουμε δυστυχώς και όχι πάντα τα κατάλληλα.

Εμείς κάναμε μετά την σοβαρη ασθένεια της μαμάς ψυχοθεραπεία οικογενειακώς. Θα σου πω λοιπόν με όλο το θάρρος ότι αν όντως αισθάνεσαι αγανακτισμένη και οι γύρω δεν βοηθούν να μιλήσεις σε ειδικό. Σε εμάς έκανε θαύματα τόσο στη μαμά που ήταν η παθουσα όσο και σε εμένα που η αγωνία μου ότι θα την χάσω μου είχε δημιουργήσει φοβίες. Δεν πληρώσαμε δε καν κάτι, μας βοήθησαν στο κέντρο ψυχικής υγείας της περιοχής μας. 

Λύση μπορεί να μην βρείς, ανακούφιση όμως σίγουρα γιατί όσα περνάς θα λύγισαν και τον κουταλιανό.

Σας ευχαριστω κ μονο που με ακουτε πραγματικα το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να δω εναν ειδικο δεν εχω κολλημα σε αυτο. δυστυχως μεσα σε ολα περναμε κ εμεις με τη μαμα μου αυτη την περιοδο ενα σοβαρο θεμα υγείας κ εχω τις ιδιες αγωνιες κ φοβιες με σενα μην την χασω δε θα το αντεξω κ αυτο.δε γραφω πολλες φορες για να μη σας φερνω στη δυσκολη θεση να μου απαντησετε ξερω οτι κανεις δε μπορει να κανει κατι.δεν εχω μαθει να κλαιγομαι ουτε πεφτω ευκολα κ αν πεσω θα σηκωθω γρήγορα  θα μου πέρασει απλα είναι ολα μαζεμενα 

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια παίρνω ακόμα αντιβίωση Και ένα χάπι για τη μήτρα και Επίσης έχω καθημερινά λίγο πυρετό δέκατα υποθέτω από τον θηλασμό. Θα μιλήσω με τη γυναικολόγο αύριο και το Σάββατο θα έρθει και η παιδίατρος αλλά ήθελα να ρωτήσω δεν επηρεάζουν το γάλα τα φαρμακα; ανησύχησα  λιγο σήμερα που το σκέφτηκα..

Για καμία βδομάδα θα παίρνω ακομα

Ειναι συμβατα μην ανησυχεις δεν επηρεαζουν κ εγω επαιρνα 15 μερες αντιβιωση κ το χαπι για τη μήτρα αλλα ρωτησε κ το γιατρό σου για να εισαι ηρεμη να σου ζησει ο μπεμπης!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Συγνωμη αν ακουστικα καπως με βοηθατε πολυ κ μονο που με ακουτε κ που εισαστε εδω απλα πρεπει καπου να τα πω κ ξερω οτι εσεις δε θα με παρεξηγησετε νιωθω τελευταια οτι δε με καταλαβαινει κανεις απο τους κοντινους μου ανθρωπους τι να μου κανουν κ αυτοί δε ξερουν πως να βοηθησουν αλλο κουραστηκαν βαρεθηκαν δε ξερω μονο ο αντρας μου με καταλαβαινει αλλα δε θελω να τον φορτωνω κ αυτον ειναι πολυ πιεσμενος κ αυτός κ ας μη το δείχνει.

Σας ευχαριστω κ μονο που με ακουτε πραγματικα το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να δω εναν ειδικο δεν εχω κολλημα σε αυτο. δυστυχως μεσα σε ολα περναμε κ εμεις με τη μαμα μου αυτη την περιοδο ενα σοβαρο θεμα υγείας κ εχω τις ιδιες αγωνιες κ φοβιες με σενα μην την χασω δε θα το αντεξω κ αυτο.δε γραφω πολλες φορες για να μη σας φερνω στη δυσκολη θεση να μου απαντησετε ξερω οτι κανεις δε μπορει να κανει κατι.δεν εχω μαθει να κλαιγομαι ουτε πεφτω ευκολα κ αν πεσω θα σηκωθω γρήγορα  θα μου πέρασει απλα είναι ολα μαζεμενα 

Ειναι συμβατα μην ανησυχεις δεν επηρεαζουν κ εγω επαιρνα 15 μερες αντιβιωση κ το χαπι για τη μήτρα αλλα ρωτησε κ το γιατρό σου για να εισαι ηρεμη να σου ζησει ο μπεμπης!!

Ευχαριστώ! Κι εγω δεν είμαι καλή στα λόγια κοπέλα μου και γι αυτό δεν ξέρω τι να σου πω. Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και την αγάπη μου!

Πραγματικά σε θαυμάζω 

Υπομονή και κουράγιο :x

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια παίρνω ακόμα αντιβίωση Και ένα χάπι για τη μήτρα και Επίσης έχω καθημερινά λίγο πυρετό δέκατα υποθέτω από τον θηλασμό. Θα μιλήσω με τη γυναικολόγο αύριο και το Σάββατο θα έρθει και η παιδίατρος αλλά ήθελα να ρωτήσω δεν επηρεάζουν το γάλα τα φαρμακα; ανησύχησα  λιγο σήμερα που το σκέφτηκα..

Για καμία βδομάδα θα παίρνω ακομα

Ότι σου δίνει ο γιατρος είναι συμβατό εννοείται και με τον θηλασμό εφόσον θηλαζεις και το γνωρίζει. Τα δεκατα δεν είχα ιδέα πως προκαλούνται από αυτό. Ισχύει; Στη μαστίτιδα ήξερα μόνο για πυρετό πως κάνει. Για τι πράγμα παίρνεις αντιβιωση; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Ότι σου δίνει ο γιατρος είναι συμβατό εννοείται και με τον θηλασμό εφόσον θηλαζεις και το γνωρίζει. Τα δεκατα δεν είχα ιδέα πως προκαλούνται από αυτό. Ισχύει; Στη μαστίτιδα ήξερα μόνο για πυρετό πως κάνει. Για τι πράγμα παίρνεις αντιβιωση; 

Δεν ξέρω μετά την καισαρική μου έδωσαν αντιβίωση Και ένα για τη μήτρα χάπι

Έστειλα μήνυμα στη γιατρό είπαν ότι μπορεί και το χαπι της μήτρας να μου κάνει δέκατα θα το δούμε.

Άλλωστε δεν θα παίρνω για πολύ καιρό. Εγώ για τον μικρό ανησυχώ Επειδή τρώει από εμένα αποκλειστικά 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Δεν ξέρω μετά την καισαρική μου έδωσαν αντιβίωση Και ένα για τη μήτρα χάπι

Έστειλα μήνυμα στη γιατρό είπαν ότι μπορεί και το χαπι της μήτρας να μου κάνει δέκατα θα το δούμε.

Άλλωστε δεν θα παίρνω για πολύ καιρό. Εγώ για τον μικρό ανησυχώ Επειδή τρώει από εμένα αποκλειστικά 

Ναι καταλαβαίνω αλλα αυτά που μας δινει ο γιατρος σε αυτή την φάση είναι ασφαλή. Και η μαμα πρέπει να είναι επίσης καλα στην υγεία της άρα πρέπει να παίρνει αγωγή όταν χρειάζεται. 

Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempis και εγώ περνώ αντιβίωση για 7 μέρες. Ο παιδίατρος μου μου είπε ότι είναι πολύ λίγα τα φάρμακα που δεν είναι συμβατά με το θηλασμό.

@Vasoth. Μη ζητάς συγνωμες. Άλλωστε αλήθειες είπες και μόνο. Γενικά λεγε ότι θες είναι λογικό όσο κ να νοιάζεται κάποιος έχει τη ζωή του να επιστρέψει. Και εσύ την καθημερινότητα σου. Μίλα με τον άντρα σου, ξέρω ότι θες να το. Προστατεύσει αλλά σκέψου αν ένιωθε εκεί ος έτσι εσύ δεν θα ήθελες να το μοιραστείτε; καμία φορά στην προσπάθεια μας να προστατεύστε κάποιον κάνουμε κακό στον εαυτό μας λόγω της υπερπροστασιας μάς. Άλλωστε καλά τα ψέματα κανείς δεν μπορεί να σε νιώσει σαν αυτόν. 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Μέχρι και άρθρο στην εφημερίδα αξίζει ο αγώνας σας να ξέρεις...

@Ria@90 εγώ έκλαιγα ότι είμαι κακή μάνα γιατι τα ολοσωμα φορμακια που τα ειχα παρει 0 εως 3 του ηταν τοσο μεγάλα που κατάφερνε να χωσει τσ δυο ποδια σε ενα πατζακι και να κλαίει απαρηγόρητος χωρίς να καταλαβαίνω τι εχει.

Ισως οχι νοσοκομείο αλλά μια δευτερη γνώμη  παιδιάτρου μήπως βοηθήσει; 

Ναι αυριο εχω κλείσει ραντεβού για 2η γνωμη...ο θεος βοηθος...αντε να δούμε..

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Πολύ όμορφα όσα λες στη φιλη μας..@Ria@90 μου αλήθεια είσαι η καλύτερη μαμα για το μωρό σου. Μην κλαις γτ το μωράκι το νιώθει. Στάσου δυνατή και ψύχραιμη αγαπη μου κ όλα θα πάνε καλα μην φοβάσαι. 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ κορίτσι μου να είσαι καλα είναι σημαντικό να ξέρεις πως νοιάζονται. Τελικά θα μείνουμε κ σήμερα και από αύριο βλέπουμε. Δεν μας κραταει η ουρολοίμωξη εδώ κ μερες είναι εντάξει αλλα έχει πέσει η αιμοσφαιρινη και πρέπει να φτάσει σε ασφαλή επίπεδα για να φύγουμε. 

 

Αγαπη ευχαριστώ για τα λογια σου....απλα οσο προσεχεις κβσ συμβαίνουν τετοια τρελαίνεσαι δλδ δεν αφηνω κανεναν να τον πλησιάζει μη κολλησει τπτ κ να τι ετυχε..ελπίζω να μην ειναι τπτ τλκ.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempis Το e-lactancia έχει πληροφορίες για ότι φάρμακο θες να πάρεις αν είναι συμβατό με το θηλασμό βάζοντας τη δραστική ουσία.

@Vasoth. είμαστε εδώ για σένα και η μια για την άλλη γενικά αλλά και οι ειδικοί δεν σπουδάζουν τσάμπα.B)

Να ξέρεις άλλωστε ότι η ιστορία σου προσωπικά μου έχει δώσει πολύ θάρρος εκεί που φοβόμουν μήπως ο μπέμπης γεννηθεί την 30η εβδομάδα. 

@Ria@90 Καλυτέρα 2η γνώμη. Αν δεν έχει κάτι όντως ίσως να μην είναι η βέλτιστη επιλογή ή σνσμονή σε νοσοκομείο με άρρωστα παιδάκια...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βασω μου μην ζητας συγνωμη σαυτο το φορουμ ειναι τοσο σημαντικη η στηριξη κ το να παιρνεις ηρεμια κ ζεστασια απο κοπελες που δεν τις εχεις δει ποτε σου που μακαρι να μπορουσαμε να κανουμε κ περισσοτερα!πηγα γιατρο κορες 2300ο μικρος 35βδομαδα μ πε θα βγει 3κατι μ φανηκε μικρουλης αλλα λεει φυσιολογικοτατος.κεφαλακι κατω ολα καλα!καρδιοτοκογραφο δν εχω κανει ακομα μ πε στις δυο βδομαδες.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2019 at 7:18 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια μου.. Έχω εδώ δίπλα το μωράκι μου. Είμαστε καλά και είναι πανέμορφος.  Είχα πολύ κακη γεννα. Ο μικρός αποφάσισε να έρθει μόνος του. Ενώ είχα ραντεβού στις 7:30 Τελικά 1:30 σπάσανε τα νερά μου. Μετα απο 13 ώρες έφτασα διαστολή  9 είχε φύγει η επίδραση της επισκληριδιου  και ο μικρός κόλλησε εκεί και δεν έβγαινε.. πέρασα όλους τους πόνους και σχεδόν σε ημιλιποθημη κατάσταση μπήκα για καισαρική όπου είδαν ότι δεν θα έβγαινε είχε σκαλώσει το κεφαλάκι του κάπως στραβα. Μόλις γέννησα έκανα 39,5 πυρετό και ήμουν 4 ώρες στην ανάνηψη. Μόλις τον είδα τέλειωσαν όλα.. ..θα τα ξαναπερνουσα όλα 1000 φορές! 

3730gr

Από τότε τα πάμε τέλεια..  έχουμε και Καλό θηλασμού και είναι ένα ήσυχο μωρό και χαρούμενος όπως κι Εμείς!

Αύριο πάμε σπιτι

@Ria@90 να σου ζήσει!! !!!

Πάντα καλοτυχος υγιής και χαρούμενος :x

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου,να σου ζήσει το αστεράκι σου,γερό και δυνατό να είναι πάντα!!!με το καλό όλα!!! @Ria@90 να σου ζήσει και σένα κορίτσι μου,γερά και καλότυχα να είναι :)

  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Smile89 Άντε και στις 10.000! Πρέπει πάντως να πω ότι οι μανούλες Οκτωβρίου είναι εντυπωσιακές με 500+ σελίδες ήδη!

Παρεμπιπτόντως έβλεπα Star και την υπόθεση της 37χρονης που πέθανε μετά από καισαρική και έχω πλανταξει στο κλαμα. 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω καιρο να μπω.βασω ρια να σας ζησουν τα μπεμπακια σας!!!!!!!να τα βλεπετε παντα μονο χαρούμενα!!!!!

@Vasoth. να σαι δυνατη και με υπομονη και ολα θα φτιαξουν θα δεις.σας σκεφτομαο συνεχεια

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...