Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Alex1989 είπε:

Και γω νιώθω  τόσο ξεκούραστη  κ χαλαρή  γιατί η μικρούλα  μέχρι τώρα είναι τόσο ήρεμη κ συνεργασιμη.  Δεν έχω ζοριστει  καθόλου.. Εγώ μόλις τελειώσει η άδεια μου θα την αφήσω με τον μπαμπά κ από του χρόνου  τον Σεπτέμβριο  θα την έχω μαζί μου στο σχολείο.  Σε άλλο τμήμα  φυσικά,  το βρεφικο..  Απ την μία είμαι τυχερή  που θα είναι κοντά  μου,  από την άλλη θα νιώθω  περίεργα  νομίζω.  Εντάξει  θα το συνιθισω πιστεύω. Ο πρώτος καιρός θα είναι δύσκολος...  Τα μασητικα  αποστειρωνονται; 

Όχι δεν αποστειρώνονται. Τα πλένεις πολύ καλά 

Just now, Sol_10 είπε:

Εγω επειδη ειμαι αισθητικος εχω αρχισει απο 2 μηνων που ηταν ο μπεμπης και βαζω ραντεβου.. ομως οχι ολη μερα οπως εβαζα γτ δεν γινεται. Αυτες τις ωρες που τον αφηνω τον προσεχει η πεθερα μου ..επειδη ομως τα ραντεβου τα βάζω σπιτι μου ημουν πολυ χαλαρη...σε αλλη περιπτωση θα χα τρελο αγχος ειμαι σιγουρη. Μου κανει καλο ομως εστω και αυτες τις λιγες ωρες που δουλευω!

Εγώ θα επιστρέψω αρχές Δεκεμβρίου στη δουλειά. Δυστυχώς έχω σπαστό ωραριο οπότε θα είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα. Θα έχω το μειωμένο ωραριο βέβαια. Θα δούμε. Τη μικρή θέλω να την αφήνω στη μητέρα μου αλλά ακόμη δεν έχουμε καταλήξει. Το Μάιο σκεφτόμαστε για βρεφικό. @Alex1989 μιας και είσαι του επαγγέλματος, θεωρείς ότι 15 μηνών είναι πολύ νωρίς? Οι περισσότεροι μου λένε να την κρατήσουμε μέχρι 2 χρόνων σπίτι και μετά να πάει. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, palmoira είπε:

Όχι δεν αποστειρώνονται. Τα πλένεις πολύ καλά 

Εγώ θα επιστρέψω αρχές Δεκεμβρίου στη δουλειά. Δυστυχώς έχω σπαστό ωραριο οπότε θα είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα. Θα έχω το μειωμένο ωραριο βέβαια. Θα δούμε. Τη μικρή θέλω να την αφήνω στη μητέρα μου αλλά ακόμη δεν έχουμε καταλήξει. Το Μάιο σκεφτόμαστε για βρεφικό. @Alex1989 μιας και είσαι του επαγγέλματος, θεωρείς ότι 15 μηνών είναι πολύ νωρίς? Οι περισσότεροι μου λένε να την κρατήσουμε μέχρι 2 χρόνων σπίτι και μετά να πάει. 

Και μένα η μικρούλα  μου θα είναι ενάμιση χρόνων όταν θα ξεκινήσει. Δεν θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς να ξεκινήσουν  σε αυτή την ηλικία,  με την προϋπόθεση  ότι θα πάνε  σε έναν καλό άρτια  οργανωμένο  παιδικό σταθμό που θα τηρεί όλες τις προδιαγραφές  για βρέφη.   Από άποψη προσαρμογής  από την εμπειρία  μου είναι πιο εύκολο για τα παιδιά  αυτής της ηλικίας,  παρά για τα λίγο μεγαλύτερα 2με 3 χρόνων. Μετά τον χρόνο τα παιδιά αρχίζουν  νσ περπατουν,  να θέλουν να εξερευνησουν τα πάντα γύρω τους  να γίνουν πιο αυτόνομα και είναι πιο εύκολο να δεχτούν ένα νέο περιβάλλον. Σίγουρα εγώ θα ήθελα να μείνω με το παιδί μου μέχρι τα 2 χρόνια,  αλλά αν έπρεπε να διαλέξω να μείνει σπίτι  με την γιαγιά ή να πάει στο σχολείο σίγουρα  θα διάλεγα το δεύτερο.. Γιατί τα παιδιά κερδίζουν πολλά  ακόμα κ από αυτή την τόσο μικρή ηλικία. Βέβαια εξυπακουεται  ότι πρέπει να γίνει ομαλή προσαρμογή   προετοιμασία από το προσωπικό του σχολείου,  κ από εμάς,  και κυρίως να είμαστε  εμείς  προσωπικά έτοιμοι  συναισθηματικα για αυτό το μεγάλο βήμα του παιδιού,  γιατί  οποιαδήποτε ανασφάλεια  κ άγχος  εκδηλώνουμε μπροστά  στο παιδι  το αντιλαμβανεται  κ το εισπράττει. Γενικά η πρώτη περίοδος της προσαρμογής ειναι δύσκολη  για αλλά παιδιά περισσότερο  για αλλά λιγότερο..  Έχω πολλές φορές βρεθεί σε αυτή την φάση,  αλλά τώρα που μπορώ να μπω και στην ψυχολογία  της μαμάς που από χωρίζεται το παιδί.  Καταλαβαίνω κ τις δύο μεριές.  Με το ν κατάλληλο χειρισμό  όμως και την συνεργασία  σχολείου κ οικογένειας,  περνάει  γρήγορα...  Κ μετά θα νιώθουμε ικανοποίηση και υπερηφάνεια  για τα μικρά μας ζουζουνακια  που θα γυρίσουν χαρούμενα από το σχολείο,  και θα καμαρωσουμε για τα καινούργια  κατορθώματα  τους... 

  • Μου αρέσει 3

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Πως ειστε;

Εχω ενα προβληματισμο..η μικρή μου ειναι 4 μηνων ακριβως και τις τελευταιες 3 εβδομαδες πηρε μονο 530 γραμμαρια, γενικα μεχρι τωρα επαιρνε 1 κιλο το μηνα περιπου.

Να σημειωσω οτι γεννηθηκε προωρα 1950 γρ.

Ειναι λιγο λετε να ανησυχησω;

Ξερω οτι πεφτει ο ρυθμος απο τον τρίτο μηνα και μετα αλλα μηπως ειναι πολυ λιγο;

Επισης ασχετο καποια ειχε παραγγειλει online απο h&m δε θυμαμαι ποια μηπως μπορει να μου πει ποσο εκανε η παραγγελία να ερθει;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Πως ειστε;

Εχω ενα προβληματισμο..η μικρή μου ειναι 4 μηνων ακριβως και τις τελευταιες 3 εβδομαδες πηρε μονο 530 γραμμαρια, γενικα μεχρι τωρα επαιρνε 1 κιλο το μηνα περιπου.

Να σημειωσω οτι γεννηθηκε προωρα 1950 γρ.

Ειναι λιγο λετε να ανησυχησω;

Ξερω οτι πεφτει ο ρυθμος απο τον τρίτο μηνα και μετα αλλα μηπως ειναι πολυ λιγο;

Επισης ασχετο καποια ειχε παραγγειλει online απο h&m δε θυμαμαι ποια μηπως μπορει να μου πει ποσο εκανε η παραγγελία να ερθει;

Καλησπέρα κορίτσι μου.. και εμένα επερνε 1.200-1400 τον μήνα και τώρα περνει κάπου στα 800 γρ η παιδίατρος μου είπε είναι φυσιολογικό και ότι μπαίνει σε μια σειρά..μιλά και με την παιδίατρο σου


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Πως ειστε;

Εχω ενα προβληματισμο..η μικρή μου ειναι 4 μηνων ακριβως και τις τελευταιες 3 εβδομαδες πηρε μονο 530 γραμμαρια, γενικα μεχρι τωρα επαιρνε 1 κιλο το μηνα περιπου.

Να σημειωσω οτι γεννηθηκε προωρα 1950 γρ.

Ειναι λιγο λετε να ανησυχησω;

Ξερω οτι πεφτει ο ρυθμος απο τον τρίτο μηνα και μετα αλλα μηπως ειναι πολυ λιγο;

Επισης ασχετο καποια ειχε παραγγειλει online απο h&m δε θυμαμαι ποια μηπως μπορει να μου πει ποσο εκανε η παραγγελία να ερθει;

Καλησπερα κορίτσια! 

Και μενα στην αρχη επαιρνε αρκετο βαρος αλλα μετα μειώθηκε, η παιδίατρος είπε είναι φυσιολογικό μην ανησυχεις.

Εγω πήρα απο τα h&m και εκαναν 4 μερες να έρθουν αν δεν κανω λαθος.

Εμεις αυριο επιστρφουμε απο το ταξιδι μας και δεν σας κρυβω οτι ανυπομονώ να παω σπιτάκι μου. Τα μερη ηταν πανεμορφα αλλα ταλαιπωρηθήκαμε. Εκανε και το μωρο μερικες μερες να προσαρμοστεί και νιώθω οτι το ταλαιπωρησα και ισως δεν έπρεπε να το τραβαω στο εξωτερικο τοσο μικρο. Η παιδιατρος μου λεει πως οι βόρειοευρωπαιοι τα βγαζουν εξω απο τον πρωτο μηνα κ ο αντρας μου με λεει υπερβολικη αλλα εγω αγχώθηκα σε αυτο το ταξιδι κ δεν το ευχαριστήθηκα τοσο.Σκεφτομαι οτι ηταν μεγαλη αλλαγή για το μικρουλι μου.. Τουλαχιστον ευχαριστηθηκαμε πράσινο και δροσιά πριν γυρίσουμε στα τσιμεντα. 

 

  • Λυπημένη/-ος 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Πως ειστε;

Εχω ενα προβληματισμο..η μικρή μου ειναι 4 μηνων ακριβως και τις τελευταιες 3 εβδομαδες πηρε μονο 530 γραμμαρια, γενικα μεχρι τωρα επαιρνε 1 κιλο το μηνα περιπου.

Να σημειωσω οτι γεννηθηκε προωρα 1950 γρ.

Ειναι λιγο λετε να ανησυχησω;

Ξερω οτι πεφτει ο ρυθμος απο τον τρίτο μηνα και μετα αλλα μηπως ειναι πολυ λιγο;

Επισης ασχετο καποια ειχε παραγγειλει online απο h&m δε θυμαμαι ποια μηπως μπορει να μου πει ποσο εκανε η παραγγελία να ερθει;

Καλημερα!! Και μενα ο μικρος μετα τον 3ο μειωθηκε το βαρος του και τον προηγουμενο μηνα ειχε παρει 600γρ και αυτον τον μηνα 850γρ.. η παιδιατρος μου ειπε ειναι φυσιολογικο. Δν νομιζω πως υπαρχει λογος ανησυχιας αλλα καλυτερα να σου πει και η παιδιατρος! Απο τα hm εγω παραγγελνω συνεχεια  και καποιες φορες μου έρχονται μεσα σε 7 μέρες κ καποιες  μεσα σε 4 μερες ειναι εδω! Πανω απο εβδομαδα δεν κανουν παντως!

6 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλησπερα κορίτσια! 

Και μενα στην αρχη επαιρνε αρκετο βαρος αλλα μετα μειώθηκε, η παιδίατρος είπε είναι φυσιολογικό μην ανησυχεις.

Εγω πήρα απο τα h&m και εκαναν 4 μερες να έρθουν αν δεν κανω λαθος.

Εμεις αυριο επιστρφουμε απο το ταξιδι μας και δεν σας κρυβω οτι ανυπομονώ να παω σπιτάκι μου. Τα μερη ηταν πανεμορφα αλλα ταλαιπωρηθήκαμε. Εκανε και το μωρο μερικες μερες να προσαρμοστεί και νιώθω οτι το ταλαιπωρησα και ισως δεν έπρεπε να το τραβαω στο εξωτερικο τοσο μικρο. Η παιδιατρος μου λεει πως οι βόρειοευρωπαιοι τα βγαζουν εξω απο τον πρωτο μηνα κ ο αντρας μου με λεει υπερβολικη αλλα εγω αγχώθηκα σε αυτο το ταξιδι κ δεν το ευχαριστήθηκα τοσο.Σκεφτομαι οτι ηταν μεγαλη αλλαγή για το μικρουλι μου.. Τουλαχιστον ευχαριστηθηκαμε πράσινο και δροσιά πριν γυρίσουμε στα τσιμεντα. 

 

Νικολ κριμα που δεν το χαρηκες. Και εγω στην θεση σου το ιδιο θα σκεφτομουν! Ομως θεωρω πως ειμαστε οντως υπερβολικες. Και εγω πιανω πολλες φορες τον εαυτο μου να υπερβάλλω. Δες το θετικα ομως και να σαι σιγουρη πως οι επομενες σας διακοπες θα ειναι καλυτερες! Καλη επιστροφή!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις!

Θελω να ρωτησω τα κοριτσια @palmoira και @evio αν βελτιωθηκε καθολου η κλιση στο κεφαλακι απο τα μπεμπακια σας..εμενα νομιζω εχει μια μικρη βελτιωση αλλα δε ξερω και σιγουρα γιατι τη βλεπω καθε μερα!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις!

Θελω να ρωτησω τα κοριτσια @palmoira και @evio αν βελτιωθηκε καθολου η κλιση στο κεφαλακι απο τα μπεμπακια σας..εμενα νομιζω εχει μια μικρη βελτιωση αλλα δε ξερω και σιγουρα γιατι τη βλεπω καθε μερα!

Νομίζω ότι έχουμε βελτίωση αλλά ακόμη έχουμε πολύ δρόμο...Αύριο έρχεται ο παιδίατρος οπότε θα μετρήσει κεφάλι και θα μας πει πως πάμε και στο θέμα της πλαγιοκεφαλίας. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κοριτσια που νιωθετε τοσο χαλαρες κ ωραιες με τα μωρακια σας! Εμενα ειναι η πιο κουραστικη φαση της ζωης μου τουλαχιστον απο την γεννηση μεχρι εδω. Ποναει ολο μου το σωμα κυριολεκτικα απο την ορθοστασια κ την ελλειψη ξεκουρασης. Ισως φταιει που ειμαι κ 37 ετων πλεον ή που εχω ενα αρκετα απαιτητικο παιδακι. Εννοειται θελω να το ξαναζησω ολο αυτο αλλα θα ηθελα ενα πιο καλοβολο για δευτερο:mrgreen: Εγινε κ ενα μινι θαυμα σημερα, πηρε πιπιλα επιτελους μπασ κ κοιμηθουμε καμια ωρα παραπανω. Επισης αφου το παλεψε ολη μερα το απογευμα καταφερε να γυρισει απο μπρουμητα ανασκελα το τερατακι!

@Nicol_καλη επιστροφη να εχετε. Για τους λογους που ειπες εγω αποφασισα να μην παμε διακοπες ουτε φετος. Ειμαι σιγουρη οτι θα ειχαμε μονιμη γκρινια κ κλαματα. Του χρονου με το καλο θα περασετε πιο ομορφα, θα εχει μεγαλωσει ο μπεμπης κ θα συνεννοειστε.

@fairy-mary k εγω ειδα μεγαλη βελτιωση στο κεφαλακι της. Δεν εφυγε το προβλημα εννοειται αλλα καμια σχεση. Την βαζεις μπρουμητα να καθεται;

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Μπραβο βρε κοριτσια που νιωθετε τοσο χαλαρες κ ωραιες με τα μωρακια σας! Εμενα ειναι η πιο κουραστικη φαση της ζωης μου τουλαχιστον απο την γεννηση μεχρι εδω. Ποναει ολο μου το σωμα κυριολεκτικα απο την ορθοστασια κ την ελλειψη ξεκουρασης. Ισως φταιει που ειμαι κ 37 ετων πλεον ή που εχω ενα αρκετα απαιτητικο παιδακι. Εννοειται θελω να το ξαναζησω ολο αυτο αλλα θα ηθελα ενα πιο καλοβολο για δευτερο:mrgreen: Εγινε κ ενα μινι θαυμα σημερα, πηρε πιπιλα επιτελους μπασ κ κοιμηθουμε καμια ωρα παραπανω. Επισης αφου το παλεψε ολη μερα το απογευμα καταφερε να γυρισει απο μπρουμητα ανασκελα το τερατακι!

@Nicol_καλη επιστροφη να εχετε. Για τους λογους που ειπες εγω αποφασισα να μην παμε διακοπες ουτε φετος. Ειμαι σιγουρη οτι θα ειχαμε μονιμη γκρινια κ κλαματα. Του χρονου με το καλο θα περασετε πιο ομορφα, θα εχει μεγαλωσει ο μπεμπης κ θα συνεννοειστε.

@fairy-mary k εγω ειδα μεγαλη βελτιωση στο κεφαλακι της. Δεν εφυγε το προβλημα εννοειται αλλα καμια σχεση. Την βαζεις μπρουμητα να καθεται;

Εβιο μου δεν εισαι η μονη..κ εγω έτσι νιωθω,ειναι μια.πολυ κουραστικη περίοδος για μενα κ σερνομαι. Δεν κοιμάμαι σωστα δεν τρωω καλα κ αναρωτιέμαι συνεχεια τι κανω λαθος οταν διαβαζω αλλες μαμάδες που περνανε καλυτερα. Είμαι ομως κ στο παιδακι. Εμας ο δικος μας εχω πει πολλες φορες οτι θέλει συνέχεια αγκαλιά κ δεν καθεται καθόλου μονος. Τώρα στις διακοπες ολο στα χέρια τον ειχαμε στο καροτσι ελαχιστα καθόταν. Αναγκαστήκαμε στο τελος κ πηραμε μαρσιπο. Ασε που δεν είναι η μονο οτι θελει αγκαλιά. . πρεπει να ειμαστε κ σε κινηση για να μη γκρινιαζει. Αν καθίσουμε στον καναπέ κλαιει κ γκρίνιαζει κ ας τον έχουμε αγκαλια..αχ τι να πω κοριτσια μαλλον είναι αρκετα δυσκολος ο μπομπιρας μου. Ελπίζω να στρώσει με τον καιρο.

Εμας μια φορά μονο ειχε γυρίσει ανασκελα αλλα από τοτε τιποτα. Μονο μπρούμυτα γυρνάει

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, evio είπε:

Μπραβο βρε κοριτσια που νιωθετε τοσο χαλαρες κ ωραιες με τα μωρακια σας! Εμενα ειναι η πιο κουραστικη φαση της ζωης μου τουλαχιστον απο την γεννηση μεχρι εδω. Ποναει ολο μου το σωμα κυριολεκτικα απο την ορθοστασια κ την ελλειψη ξεκουρασης. Ισως φταιει που ειμαι κ 37 ετων πλεον ή που εχω ενα αρκετα απαιτητικο παιδακι. Εννοειται θελω να το ξαναζησω ολο αυτο αλλα θα ηθελα ενα πιο καλοβολο για δευτερο:mrgreen: Εγινε κ ενα μινι θαυμα σημερα, πηρε πιπιλα επιτελους μπασ κ κοιμηθουμε καμια ωρα παραπανω. Επισης αφου το παλεψε ολη μερα το απογευμα καταφερε να γυρισει απο μπρουμητα ανασκελα το τερατακι!

@Nicol_καλη επιστροφη να εχετε. Για τους λογους που ειπες εγω αποφασισα να μην παμε διακοπες ουτε φετος. Ειμαι σιγουρη οτι θα ειχαμε μονιμη γκρινια κ κλαματα. Του χρονου με το καλο θα περασετε πιο ομορφα, θα εχει μεγαλωσει ο μπεμπης κ θα συνεννοειστε.

@fairy-mary k εγω ειδα μεγαλη βελτιωση στο κεφαλακι της. Δεν εφυγε το προβλημα εννοειται αλλα καμια σχεση. Την βαζεις μπρουμητα να καθεται;

Ναι ναι τη βαζω μπρούμυτα καθε μέρα και πλεον γυρναει αρκετα απο την αντιθετη πλευρα απο μονη της..

Η μητερα μου που δε τη βλεπει τοσο συχνα μου ειπε πως εχει βελτιωση και εγω το βλεπω δηλαδη αλλα επειδη ειμαι καθε μερα μαζι της δε μπορω να καταλαβω το μεγεθος της βελτιωσης.

Just now, palmoira είπε:

Νομίζω ότι έχουμε βελτίωση αλλά ακόμη έχουμε πολύ δρόμο...Αύριο έρχεται ο παιδίατρος οπότε θα μετρήσει κεφάλι και θα μας πει πως πάμε και στο θέμα της πλαγιοκεφαλίας. 

Τελεια!

Χαιρομαι πολυ!

Περιμενουμε νεα σου αυριο!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ εχω απαιτητική μπεμπα και ζόρικη.... Με το ζόρι να κοιμηθούμε ενώ νυσταζει.. Κλαίει αγκαλιά, κλαίει στη κούνια δν ξερω τι να κάνω για να την κοιμιζω... Παλιά κοιμοταν μόνη της μετά ήθελε αγκαλιά και νανούρισμα και τώρα τπτ από τα δύο. Με στεναχωρεί γιατί κλαίει τόσο πολύ και μετά εξαντλείται και κοιμάται στην αγκαλιά μου όπου στην συνέχεια την πάω στη κούνια της. Διανύουμε την 19 εβδομαδα δν ξέρω αν οφείλεται σε αυτό χαχχαχχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάτε κοριτσια? Εγω νιώθω πως δεν θα στρώσουν ποτς τα πράγματα. Εκτος του οτι με σηκωνει 3 φορες το βραδυ για θηλασμο,μετα δεν κοιμαται ευκολα και κανω ποση ώρα να ξανακοιμηθώ. Εκτος αυτου κοιμαται αργα κ ξυπνάει νωρις το πρωι δεν ξερω πως γίνεται και δε νυστάζει.  Τη μερα κοιμαται λιγο και ενω τον ειχα μαθει στο κρεβατι παλι θέλει αγκαλιά.  Τι να σας πω εχω αρχισει να απελπίζομαι. 5 μηνες περασαν σχεδον και ακομα δεν εχω βρει χρόνο να παω να κουρευτω, δεν ξερω μαλλον ζηταω πολλα.Εστω λιγο χρονο να πιω ενα καφέ. Λιγο παραπάνω να κοιμηθω. 

Όπως σας είπα επίσης ξανα δεν καθεται κ μονος ναι παίξει καθολου,οποτε μαγειρευω οταν ερχεται ο άντρας μου σπιτι το βραδυ κ κανω οτι δουλεια προλαβαίνω. 

Που πουλανε μερικες αντοχες?

 

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Πως τα πάτε κοριτσια? Εγω νιώθω πως δεν θα στρώσουν ποτς τα πράγματα. Εκτος του οτι με σηκωνει 3 φορες το βραδυ για θηλασμο,μετα δεν κοιμαται ευκολα και κανω ποση ώρα να ξανακοιμηθώ. Εκτος αυτου κοιμαται αργα κ ξυπνάει νωρις το πρωι δεν ξερω πως γίνεται και δε νυστάζει.  Τη μερα κοιμαται λιγο και ενω τον ειχα μαθει στο κρεβατι παλι θέλει αγκαλιά.  Τι να σας πω εχω αρχισει να απελπίζομαι. 5 μηνες περασαν σχεδον και ακομα δεν εχω βρει χρόνο να παω να κουρευτω, δεν ξερω μαλλον ζηταω πολλα.Εστω λιγο χρονο να πιω ενα καφέ. Λιγο παραπάνω να κοιμηθω. 

Όπως σας είπα επίσης ξανα δεν καθεται κ μονος ναι παίξει καθολου,οποτε μαγειρευω οταν ερχεται ο άντρας μου σπιτι το βραδυ κ κανω οτι δουλεια προλαβαίνω. 

Που πουλανε μερικες αντοχες?

 

 

Ειναι ζορικος ο μπεμπης σου θελει πραγματικα πολυ μεγαλη υπομονη.

Εχεις δοκιμασει να βγαλεις γαλα με το θηλαστρο και να του το δωσει καποιος αλλος για να μπορεσεις και εσυ να πας να κανεις καμια δουλεια;

Αρχικα υπαρχει η δυνατοτητα να στον κρατησει καποιος εστω για λιγο;

Να τον παρεις μαζι σου με το καροτσι ειναι απιθανο σεναριο;

Εγω παντως το επιχειρησα και πηρα χθες τη μικρη με το αυτοκινητο και πηγαμε σε ενα εμπορικο που ειναι σχετικα κοντα μου, δηλαδη γυρω στο τεταρτο.

Μηπως αν τη νυχτα του δινεις αρκετα ml με μπουκαλι να ξυπναει λιγοτερο;

Γιατι απο το στηθος δε ξερεις ποσο πίνει. 

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@Nicol_ ειναι πολυ ζορικος ο μπεμπης σου. Θα έπρεπε να αρχισει να ξεκρεμιεται απο πανω σου σιγα σιγα...Δεν εχω κατι να σου πω μονο κουραγιο. Περνας πολυ δυσκολα. Θεμα θηλασμου δεν ειναι, θεμα χαρακτηρα του παιδιου ειναι.

Εγω αρχισα να βλεπω φως στην ακρη του τουνελ τωρα που μαλλον τελειωσε το αλμα. Κοιμηθηκε στις 10 ,στη 1ξαναεφαγε, στις 3 ξαναξυπνησε κ εκει πηρε πιπιλα κ ξανακοιμηθηκε κ μετα ξανα εφαγε στις 6 κ τελικο εγερτηριο στις 8. Καπου εκει αναμεσα στα ξυπνηματα κοιμηθηκα κ εγω. Αλλα εχει το καλο οτι ξανακοιμαται γρηγορα. Και τη μερα σταματησε την πολλη γκρινια. Παρηγγειλα κ παρκοκρεβατο να την βαζω κ να καθεται καπου με ασφαλεια οταν δεν μπορω να την προσεχω κ να κοιμαται κιολας στη διαρκεια της μερας. Πηρα ενα lionelo stella οταν ερθει θα σας πω εντυπωσεις.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...