Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Πως τα πάτε κοριτσια? Εγω νιώθω πως δεν θα στρώσουν ποτς τα πράγματα. Εκτος του οτι με σηκωνει 3 φορες το βραδυ για θηλασμο,μετα δεν κοιμαται ευκολα και κανω ποση ώρα να ξανακοιμηθώ. Εκτος αυτου κοιμαται αργα κ ξυπνάει νωρις το πρωι δεν ξερω πως γίνεται και δε νυστάζει.  Τη μερα κοιμαται λιγο και ενω τον ειχα μαθει στο κρεβατι παλι θέλει αγκαλιά.  Τι να σας πω εχω αρχισει να απελπίζομαι. 5 μηνες περασαν σχεδον και ακομα δεν εχω βρει χρόνο να παω να κουρευτω, δεν ξερω μαλλον ζηταω πολλα.Εστω λιγο χρονο να πιω ενα καφέ. Λιγο παραπάνω να κοιμηθω. 

Όπως σας είπα επίσης ξανα δεν καθεται κ μονος ναι παίξει καθολου,οποτε μαγειρευω οταν ερχεται ο άντρας μου σπιτι το βραδυ κ κανω οτι δουλεια προλαβαίνω. 

Που πουλανε μερικες αντοχες?

 

 

Υπομονή κορίτσι μου τι να πω... Και εμένα γενικά όλη μέρα έχει γκρινια, θέλει να παίζουμε μαζί πολύ λίγο κάθεται μόνη της...πφφφ και εγώ κουρασμένη πολύ είμαι αλλά τι να πω υπομονή πιστεύω θα περάσει ο καιρός και θα στρώσουν. Εμένα κοιμάται το πολύ όλη την ημέρα κάνα 2 ωρο και πολύ λέω σπασμένα φυσικά οι ώρες και το βράδυ μέχρι να κοιμηθεί πάει 11 ώρα. Χάλασε πολύ ο ύπνος της ενώ κοιμόταν μόνη της από τότε που ξεκίνησαν τα ούλα και γυρίζει και στο πλάι έχει ανήσυχο ύπνο και γενικά δν μου κοιμάται εύκολα πλέον. 

Τυχερές όσες έχετε ήρεμα παιδάκια χαχχαχχα. Εμένα μου μειωσε αρκετά πάλι το φαγητό... Μια τρώει πολύ μια πιο λίγο δν ξέρω τι γίνεται. Μπορεί από τη ζέστη να μην μπορεί τι να πω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα  κορίτσια..  Νικόλ σε καταλαβαίνω.  Κ μεις έχουμε μια μεταβολή στον ύπνο,  ξύπναμε  2-3 φορές   την θηλάζω λίγο  κ μετά ξανακοιμαται αμέσως. Αλλά εμένα  ρε κορίτσια αν δεν πάει 11:30 το πρωί δεν σηκώνεται.  Τώρα πια από τότε που ήρθαμε στο χωριό  κοιμάται κατά τις 11 το βράδυ.  Κ μετά ξυπνάει  μια στις 4με5 μια στις 7 μια στις 9 το πρωί  και μετά στις 11μιση μια και καλή...  Ένταξη μου κακό φαίνεται  κ μένα  σε σχέση με τα 8ωρα συνεχομενα  που κοιμομασταν  συνεχομενα  κ μετά πάλι ένα τρίωρο,  αλλά κατάλαβα ότι στον ύπνο συνέχεια θα αλλάζουν τα πράγματα.  Ειδικά τώρα που αλλάξαμε κ περιβάλλον. Βλέπει περισσότερο  κόσμο  κ έχει πιο έντονα καθημερινότητα.  Όταν επιστρέψω  σπίτι μας  θα προσπαθήσω  να κοιμόμαστε  τουλάχιστον  πιο νωρίς.  Κ μεις τις τελευταίες  μέρες έχουμε φανερό ενόχληση  από τα ουλα.  Βάζει συνεχώς  τα δάχτυλα κ ξυνεται  στο στόμα  της  κ τα μασητικα όλη την μέρα.. Επίσης το μπιμπερό  δεν το θέλει  καθόλου.  Δοκίμασα κ με δικό μου γαλα,  αλλά το μασάει κ δαγκώνει  στην αρχή  κ μετσ το φτύνει..  Και κάτι άλλο κορίτσια..  Παρατηρώ ότι το ένα στήθος μου έχει περισσότερο  γαλα .  Σας συμβαίνει  κ σας αυτό;  το διαπίστωσα κ με το θηλαστρο..  Τι να κάνω γι να αυξηθεί   κ από το άλλο  η παραγωγή; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Μ..υπομονή... Δεν έχω Ν πω τπτ άλλο. Νικόλ Μ σε καταλαβαίνω.. Το ίδιο παθαίνω με άλλες μαμάδες αλλά για τους μεγάλους για αυτό Π λες.. Πώς είναι ήσυχα έχουν μια ήρεμη καθημερινότητα..εμάς μας ακούει οοολο το χωριό..Εγώ κορίτσια Τον έχω πάτωμα με ένα παπλωματακι Κ εκεί κυλιέται όλη μέρα. Δεν έχει θέμα. Αν δυσανασχετησει απλά κλαίει Κ Τον αλλάζω ή του δίνω παιχνιδακι στο χέρι.Η Τον βάζω ριλαξ ή στο καρεκλάκι φαγητού Ν βλέπει στη μεσαία σκάλα όχι κάθετα. Μετά Στο λικνο αν καταλαβαίνω ότι νυσταξε. Παρκοκρεβατο Θ ανοίξω σε λίγο καιρό που δε Θ χωράει στο λίκνο. Αρχίσαμε λίγο γκρίνια λόγω δοντιών. Είναι φουσκωμένα τα δυο κάτω μας είπε η γιατρός.. Μ δούμε πόσο Θ Τον ταλαιπωρησουν. Γενικά επικρατεί μια τρέλα..τα μεγάλα δεν με ακούνε... σκαρφαλώνουν μέχρι Κ στα ράφια προσπαθουν.. κάνουν ζημιές επίτηδες.. Μ έφαγαν καναπέ σκαμπό... χτυπάνε τα έπιπλα επίτηδες.. δε Σας κρύβω ότι πολλές φορές έχω κλάψει από τα νεύρα Μ... Η γειτονιά δεν έχει κατανόηση, επειδή με ακούνε Που φωνάζω όταν βγαίνουμε Κ τα μιλάνε φανταστείτε λένε μπροστά τους μεταξύ σοβαρου Κ αστείου..τσάμπα τα κατηγορείτε.. κοίτα τι ήσυχα που είναι μωρέ τι καλά παιδιά. Κ άντε τώρα Ν μη με δουν τ παιδιά για την κακιά μαμά.δε λέω πολλές φορές χάνω την υπομονή Μ Κ φωνάζω παραπάνω..Αλλά όλες έχουν βοήθεια από μαμάδες..Είναι πιο μεγάλα τα παιδιά τους. Κ φυσικά πάνε κατασκηνώσεις Κ διακοπές Κ είναι ξένοιαστες. Εμείς δε μπορούμε Ν παμε πουθενά λόγω της δουλειάς του συζύγου.. οπότε όλη μέρα στο διαμέρισμα. Λογικό Ν χάνονται οι ισορροπίες μας κάποιες φορές.. τεσπα.

Το θέμα μας είναι τα μωράκια όμως.. Ο δικός Μ ξυπνάει δύο φορές σίγουρα τη νύχτα. Αλλά νομίζω δε με ενοχλεί Γτ δύο χρόνια τώρα δεν έχω κοιμηθεί συνεχόμενα Κ με τους άλλους οπότε δεν Μ λείπει από αυτήν την άποψη..Θ το ήθελα όμως σαν τρέλη!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια..  Νικόλ σε καταλαβαίνω.  Κ μεις έχουμε μια μεταβολή στον ύπνο,  ξύπναμε  2-3 φορές   την θηλάζω λίγο  κ μετά ξανακοιμαται αμέσως. Αλλά εμένα  ρε κορίτσια αν δεν πάει 11:30 το πρωί δεν σηκώνεται.  Τώρα πια από τότε που ήρθαμε στο χωριό  κοιμάται κατά τις 11 το βράδυ.  Κ μετά ξυπνάει  μια στις 4με5 μια στις 7 μια στις 9 το πρωί  και μετά στις 11μιση μια και καλή...  Ένταξη μου κακό φαίνεται  κ μένα  σε σχέση με τα 8ωρα συνεχομενα  που κοιμομασταν  συνεχομενα  κ μετά πάλι ένα τρίωρο,  αλλά κατάλαβα ότι στον ύπνο συνέχεια θα αλλάζουν τα πράγματα.  Ειδικά τώρα που αλλάξαμε κ περιβάλλον. Βλέπει περισσότερο  κόσμο  κ έχει πιο έντονα καθημερινότητα.  Όταν επιστρέψω  σπίτι μας  θα προσπαθήσω  να κοιμόμαστε  τουλάχιστον  πιο νωρίς.  Κ μεις τις τελευταίες  μέρες έχουμε φανερό ενόχληση  από τα ουλα.  Βάζει συνεχώς  τα δάχτυλα κ ξυνεται  στο στόμα  της  κ τα μασητικα όλη την μέρα.. Επίσης το μπιμπερό  δεν το θέλει  καθόλου.  Δοκίμασα κ με δικό μου γαλα,  αλλά το μασάει κ δαγκώνει  στην αρχή  κ μετσ το φτύνει..  Και κάτι άλλο κορίτσια..  Παρατηρώ ότι το ένα στήθος μου έχει περισσότερο  γαλα .  Σας συμβαίνει  κ σας αυτό;  το διαπίστωσα κ με το θηλαστρο..  Τι να κάνω γι να αυξηθεί   κ από το άλλο  η παραγωγή; 

Αλεξ ετσι ειναι ναι,το ενα στηθος εχει λιγοτερους αδενες μου το ειπε και η μαια και η παιδιατρος. Μην ανησυχεις ειναι φυσιολογικό. 

Κορίτσια σήμερα που ειμαι πτώμα απο την αϋπνία,για πρώτη φορα κοιμαται ηδη μια ωρα τωρα! Δεν μπορω να το πιστεψω!Λες κ ήξερε την κουραση μου. Πηγε να ξυπνήσει μερικες φορες του επιανα το χεράκι κ ξανακοιμοταν. Χαχα παρεα θελει κ οταν κοιμαται αυτο το παιδι. Πάντως χαλαρωσα λιγο.

@fairy-mary ειχα παρει θηλαστρο αλλα με τα τρεξιματα ολη μερα δεν ειχα καταφέρει να το βαλω στο προγραμμα κ μετα εγκατέλειψα την προσπάθεια. Μου φαινεται βουνο τώρα να ξεκινησω να του μαθαινω μπιμπερό. Σκεφτομαι οτι σε λιγο κλείνουμε τον 5ο και θα μπουμε στερεα οποτε ελπιζω να δω λιγο φως εκει..

@oneira_glyka οι γειτονες σου εξοργιστικοι. Εχεις 3 παιδιά κ μαλιστα αγορια που ειναι φουλ ενεργεια. Τι να κανεις μια γυναικα είσαι. Απαραδεκτοι μη δίνεις βαση καν. Ασε να λενε

@Xrysasid ετσι ακριβως σαν να περιγράφεις τον δικο μου.Εμεν χθες μετα τις 12 κοιμηθηκε ο ξενύχτης 

Πάντως ο αντρας μου με ειδε στα πρόθυρα της απελπισιας κ με εβαλε να κλείσω κομμωτηριο αυριο. Θα με παει και θα κανει βολτες το μωρο μεχρι να τελειώσω χαχα επιτελους θα κοψω το μαλλι εχει γινει σαν στάχυ. Επειδη τώρα το καλοκαίρι θηλαζει πολλες φορες ανα 1.5 ωρα νιωθω καλυτερα να ειναι εκει κοντά ναντον θηλασω αν χρειαστεί. 

Παρασκευή εχουμε το τριτο μας εμβολιο,αργησαμε λιγο λογω διακοπων. Ειχατε παρενεργειες σε αυτο το εμβολιο κοριτσια?

5 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα!

@Nicol_ ειναι πολυ ζορικος ο μπεμπης σου. Θα έπρεπε να αρχισει να ξεκρεμιεται απο πανω σου σιγα σιγα...Δεν εχω κατι να σου πω μονο κουραγιο. Περνας πολυ δυσκολα. Θεμα θηλασμου δεν ειναι, θεμα χαρακτηρα του παιδιου ειναι.

Εγω αρχισα να βλεπω φως στην ακρη του τουνελ τωρα που μαλλον τελειωσε το αλμα. Κοιμηθηκε στις 10 ,στη 1ξαναεφαγε, στις 3 ξαναξυπνησε κ εκει πηρε πιπιλα κ ξανακοιμηθηκε κ μετα ξανα εφαγε στις 6 κ τελικο εγερτηριο στις 8. Καπου εκει αναμεσα στα ξυπνηματα κοιμηθηκα κ εγω. Αλλα εχει το καλο οτι ξανακοιμαται γρηγορα. Και τη μερα σταματησε την πολλη γκρινια. Παρηγγειλα κ παρκοκρεβατο να την βαζω κ να καθεται καπου με ασφαλεια οταν δεν μπορω να την προσεχω κ να κοιμαται κιολας στη διαρκεια της μερας. Πηρα ενα lionelo stella οταν ερθει θα σας πω εντυπωσεις.

Συμφωνώ οτι παιζει μεγαλο ρόλο ο χαρακτήρας του παιδιου

14 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Ειναι ζορικος ο μπεμπης σου θελει πραγματικα πολυ μεγαλη υπομονη.

Εχεις δοκιμασει να βγαλεις γαλα με το θηλαστρο και να του το δωσει καποιος αλλος για να μπορεσεις και εσυ να πας να κανεις καμια δουλεια;

Αρχικα υπαρχει η δυνατοτητα να στον κρατησει καποιος εστω για λιγο;

Να τον παρεις μαζι σου με το καροτσι ειναι απιθανο σεναριο;

Εγω παντως το επιχειρησα και πηρα χθες τη μικρη με το αυτοκινητο και πηγαμε σε ενα εμπορικο που ειναι σχετικα κοντα μου, δηλαδη γυρω στο τεταρτο.

Μηπως αν τη νυχτα του δινεις αρκετα ml με μπουκαλι να ξυπναει λιγοτερο;

Γιατι απο το στηθος δε ξερεις ποσο πίνει. 

 

Την έβαλες πίσω? Αν τον βαλω πισω μονο του θα σηκωσει τον τοπο..εγω κάθομαι πισω και τον αποσπώ με χιλιους τρόπους μεχρι να φτάσουμε. Ήθελα να τον βαλω μπροστα γιατι επιτρέπεται αλλα δεν μπορούμε να απενεργοποιησουμε τον αεροσακο και δεν γίνεται. .πολυ κριμα γιατι ετσι θα πηγαινα αρκετες βολτες με τον μπομπιρα. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου υπομονή! Τι να πω...είμαι πολύ τυχερή απλά. Δεν νομίζω ότι κάνω κάτι διαφορετικό από όσα κάνετε και οι υπόλοιπες γι αυτό λέω είναι θέμα τύχης. Εμεις κάναμε και το τέταρτο εμβόλιο και ευτυχως δεν είχαμε πάλι κάποια παρενέργεια. Την εξέτασε ο γιατρός, όλα καλά απλά δεν πήραμε αρκετό βάρος και είμαστε πλέον οριακά στην κάτω καμπύλη. Στα φυσιολογικά όρια αλλά χαμηλά. Αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε λίγο νωρίτερα στέρεες τροφές , μη φανταστείτε πολύ νωρίτερα αντί 12 Αυγούστου θα ξεκινήσουμε 2 Αυγούστου. Εμένα από ύπνο βραδινό μια χαρά, εξακολουθεί και κοιμάται όλη νύχτα. Το μόνο που έχουμε είναι ότι πλέον δεν κοιμάται εύκολα και έχει πολύ παράπονο και γκρίνια πριν κοιμηθεί. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια μου υπομονή! Τι να πω...είμαι πολύ τυχερή απλά. Δεν νομίζω ότι κάνω κάτι διαφορετικό από όσα κάνετε και οι υπόλοιπες γι αυτό λέω είναι θέμα τύχης. Εμεις κάναμε και το τέταρτο εμβόλιο και ευτυχως δεν είχαμε πάλι κάποια παρενέργεια. Την εξέτασε ο γιατρός, όλα καλά απλά δεν πήραμε αρκετό βάρος και είμαστε πλέον οριακά στην κάτω καμπύλη. Στα φυσιολογικά όρια αλλά χαμηλά. Αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε λίγο νωρίτερα στέρεες τροφές , μη φανταστείτε πολύ νωρίτερα αντί 12 Αυγούστου θα ξεκινήσουμε 2 Αυγούστου. Εμένα από ύπνο βραδινό μια χαρά, εξακολουθεί και κοιμάται όλη νύχτα. Το μόνο που έχουμε είναι ότι πλέον δεν κοιμάται εύκολα και έχει πολύ παράπονο και γκρίνια πριν κοιμηθεί. 

Και εμένα πριν κοιμηθεί έχει πολύ γκρίνια που δν την είχε τόσο πολύ θαρρείς και δν θέλει να πάει για ύπνο. Τι να πω βρε κορίτσια... Υπομονή σε όλες μας. Εμείς Παρασκευή έχουμε το 4 εμβόλιο.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Αλεξ ετσι ειναι ναι,το ενα στηθος εχει λιγοτερους αδενες μου το ειπε και η μαια και η παιδιατρος. Μην ανησυχεις ειναι φυσιολογικό. 

Κορίτσια σήμερα που ειμαι πτώμα απο την αϋπνία,για πρώτη φορα κοιμαται ηδη μια ωρα τωρα! Δεν μπορω να το πιστεψω!Λες κ ήξερε την κουραση μου. Πηγε να ξυπνήσει μερικες φορες του επιανα το χεράκι κ ξανακοιμοταν. Χαχα παρεα θελει κ οταν κοιμαται αυτο το παιδι. Πάντως χαλαρωσα λιγο.

@fairy-mary ειχα παρει θηλαστρο αλλα με τα τρεξιματα ολη μερα δεν ειχα καταφέρει να το βαλω στο προγραμμα κ μετα εγκατέλειψα την προσπάθεια. Μου φαινεται βουνο τώρα να ξεκινησω να του μαθαινω μπιμπερό. Σκεφτομαι οτι σε λιγο κλείνουμε τον 5ο και θα μπουμε στερεα οποτε ελπιζω να δω λιγο φως εκει..

@oneira_glyka οι γειτονες σου εξοργιστικοι. Εχεις 3 παιδιά κ μαλιστα αγορια που ειναι φουλ ενεργεια. Τι να κανεις μια γυναικα είσαι. Απαραδεκτοι μη δίνεις βαση καν. Ασε να λενε

@Xrysasid ετσι ακριβως σαν να περιγράφεις τον δικο μου.Εμεν χθες μετα τις 12 κοιμηθηκε ο ξενύχτης 

Πάντως ο αντρας μου με ειδε στα πρόθυρα της απελπισιας κ με εβαλε να κλείσω κομμωτηριο αυριο. Θα με παει και θα κανει βολτες το μωρο μεχρι να τελειώσω χαχα επιτελους θα κοψω το μαλλι εχει γινει σαν στάχυ. Επειδη τώρα το καλοκαίρι θηλαζει πολλες φορες ανα 1.5 ωρα νιωθω καλυτερα να ειναι εκει κοντά ναντον θηλασω αν χρειαστεί. 

Παρασκευή εχουμε το τριτο μας εμβολιο,αργησαμε λιγο λογω διακοπων. Ειχατε παρενεργειες σε αυτο το εμβολιο κοριτσια?

Συμφωνώ οτι παιζει μεγαλο ρόλο ο χαρακτήρας του παιδιου

Την έβαλες πίσω? Αν τον βαλω πισω μονο του θα σηκωσει τον τοπο..εγω κάθομαι πισω και τον αποσπώ με χιλιους τρόπους μεχρι να φτάσουμε. Ήθελα να τον βαλω μπροστα γιατι επιτρέπεται αλλα δεν μπορούμε να απενεργοποιησουμε τον αεροσακο και δεν γίνεται. .πολυ κριμα γιατι ετσι θα πηγαινα αρκετες βολτες με τον μπομπιρα. 

Ναι πισω την έβαλα, την ειχα ταισει πριν φυγουμε και ολα καλα!

Γενικα της αρεσει το αυτοκινητο και συνηθως την παιρνει ο υπνος οποτε γλαρωσε κιολας.

Δε προκειται βεβαια να το κανω για μεγαλες αποστασεις, μεχρι τεταρτο για την ωρα.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

@Nicol_ υπομονη και κουραγιο θα σου πω μονο! Ειναι πολυ δυσκολο αυτο που περνας. Θα νοιωσεις καλυτερα τωρα με αυτη την περιποίηση τουλαχιστον! Τραβας ζορι μωρε γαμωτο. Εύχομαι να στρωσει με τις στερεες! Επισης να σε ρωτησω.. επιτρεπεται να τα βαζουμε μπροστα στο καθισμα του συνοδηγου δλδ? Νομιζα πως απαγορευεται και εγω τοσο καιρο με την γκρίνια π κανει τον ειχα πισω! Επισης στο εμβολιο εμεις δν μας εκανε καποια παρενέργεια μονο υπνηλία οπως κ σε καθε εμβολιο που κανουμε!

Λοιπον εμεις κοριτσια απο υπνο παμε πολυ καλα! Εξακολουθεί και κοιμαται ολο το βραδυ απο τις 11 ως τις 8 με 9 καπου εκει ξυπνάει! Μετα τρωει παιζει στο πατωμα και ξανακοιμαται...αυτο γινεται ολη την ημερα! Στην βολτα οταν παμε με το καροτσι ομως εχει αρχισει και γκρινιαζει οπως και στο αυτοκ. Δεν μπορω να καταλαβω γτ στα καλα καθούμενα ετσι?? Τις προάλλες τον αφησα να κλαιει στο καροτσι καθως πηγαιναμε  βολτα και μετα απο λιγο κοιμηθηκε..ισως ήταν και σε υπερενταση δεν ξερω! Αλλα δν θελω να μαθει να τον σηκωνω με το που κλαει απο το καροτσι. Ενοιωσα λιγο ασχημα βεβαια. Δν ξερω ομως τι να κανω . Ξερω δν μπορουμε να τα εχουμε ολα. Ομως εχω κλειστεί μεσα στο σπιτι και δεν παω πουθενα με αυτο που γινεται γτ ξερω πως μπορει να γκρινιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

@Nicol_ υπομονη και κουραγιο θα σου πω μονο! Ειναι πολυ δυσκολο αυτο που περνας. Θα νοιωσεις καλυτερα τωρα με αυτη την περιποίηση τουλαχιστον! Τραβας ζορι μωρε γαμωτο. Εύχομαι να στρωσει με τις στερεες! Επισης να σε ρωτησω.. επιτρεπεται να τα βαζουμε μπροστα στο καθισμα του συνοδηγου δλδ? Νομιζα πως απαγορευεται και εγω τοσο καιρο με την γκρίνια π κανει τον ειχα πισω! Επισης στο εμβολιο εμεις δν μας εκανε καποια παρενέργεια μονο υπνηλία οπως κ σε καθε εμβολιο που κανουμε!

Λοιπον εμεις κοριτσια απο υπνο παμε πολυ καλα! Εξακολουθεί και κοιμαται ολο το βραδυ απο τις 11 ως τις 8 με 9 καπου εκει ξυπνάει! Μετα τρωει παιζει στο πατωμα και ξανακοιμαται...αυτο γινεται ολη την ημερα! Στην βολτα οταν παμε με το καροτσι ομως εχει αρχισει και γκρινιαζει οπως και στο αυτοκ. Δεν μπορω να καταλαβω γτ στα καλα καθούμενα ετσι?? Τις προάλλες τον αφησα να κλαιει στο καροτσι καθως πηγαιναμε  βολτα και μετα απο λιγο κοιμηθηκε..ισως ήταν και σε υπερενταση δεν ξερω! Αλλα δν θελω να μαθει να τον σηκωνω με το που κλαει απο το καροτσι. Ενοιωσα λιγο ασχημα βεβαια. Δν ξερω ομως τι να κανω . Ξερω δν μπορουμε να τα εχουμε ολα. Ομως εχω κλειστεί μεσα στο σπιτι και δεν παω πουθενα με αυτο που γινεται γτ ξερω πως μπορει να γκρινιαζει.

Σολ μου κ μενα γκρινιαζει στο καροτσι κ μετα απο λιγο θελει να σηκωνεται. Αυτο που αρεσει σε ολα τα μωρα ειναι ο μαρσιπος. Τον βάλαμε να κοιταει μπροστά κ δεν εβγαζε κιχ. Θέλουν να ειναι πανω μας κ να βλέπουν. Αλλα δυστυχως με τη ζεστη του καλοκαιριού ο μαρσιπος είναι μανικι γιατι ιδρωνουμε κ οι δυο. Αν έχεις πάντως κ εχει δροσερη μερα δοκιμασε το. 

Ναι μπορεις να το βαλεις μπροστα αλλα οπωσδήποτε απενεργοποιείς τον αερόσακο συνοδηγού.  Μας το ειπε κ η παιδιατρος. 

Εμεις χθες βραδυ το τερματίσαμε. Κοιμηθηκε μετα τις 11 ξύπνησε 7.30 το πρωι και στο ενδιάμεσο ξυπνησε 4 φορες για φαγητό.Μετα έπρεπε να τον κραταω αγκαλια γιατι δεν μπορουσε να κοιμηθει. Δεν ξερω τι τον έπιασε, ειμαι άυπνη και παρακαλώ να πέρασει γρήγορα αυτή η φαση.

Ημουν ετοιμη να ακυρώσω το κομμωτηριο αλλα δεν το εκανα και καταφερα κ πηγα. Κατι είναι κ αυτο. 

Παντωε σε ζηλεύω με τις συνήθειες του υπνου. Εμενα χθες πρώτη φορα κοιμηθηκε 1.5 ωρα μεσα στη μερα και ενιωσα αλλος ανθρωπος! Βέβαια δεν κοιμαται το βραδυ γιαυτο εγινε αυτο


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Σολ μου κ μενα γκρινιαζει στο καροτσι κ μετα απο λιγο θελει να σηκωνεται. Αυτο που αρεσει σε ολα τα μωρα ειναι ο μαρσιπος. Τον βάλαμε να κοιταει μπροστά κ δεν εβγαζε κιχ. Θέλουν να ειναι πανω μας κ να βλέπουν. Αλλα δυστυχως με τη ζεστη του καλοκαιριού ο μαρσιπος είναι μανικι γιατι ιδρωνουμε κ οι δυο. Αν έχεις πάντως κ εχει δροσερη μερα δοκιμασε το. 

Ναι μπορεις να το βαλεις μπροστα αλλα οπωσδήποτε απενεργοποιείς τον αερόσακο συνοδηγού.  Μας το ειπε κ η παιδιατρος. 

Εμεις χθες βραδυ το τερματίσαμε. Κοιμηθηκε μετα τις 11 ξύπνησε 7.30 το πρωι και στο ενδιάμεσο ξυπνησε 4 φορες για φαγητό.Μετα έπρεπε να τον κραταω αγκαλια γιατι δεν μπορουσε να κοιμηθει. Δεν ξερω τι τον έπιασε, ειμαι άυπνη και παρακαλώ να πέρασει γρήγορα αυτή η φαση.

Ημουν ετοιμη να ακυρώσω το κομμωτηριο αλλα δεν το εκανα και καταφερα κ πηγα. Κατι είναι κ αυτο. 

Παντωε σε ζηλεύω με τις συνήθειες του υπνου. Εμενα χθες πρώτη φορα κοιμηθηκε 1.5 ωρα μεσα στη μερα και ενιωσα αλλος ανθρωπος! Βέβαια δεν κοιμαται το βραδυ γιαυτο εγινε αυτο

Έκοψα τον θηλασμό στον γιο μου σχεδόν 5 μηνών και ήπιε από μπιμπερό δοκίμασε του το και πιπίλα 5 μηνών του έδωσα και την άρπαξε νομίζω δικοί μας φόβοι είναι περισσότερο να κοιμάσαι κι εσύ ρε κορίτσι λίγο η αϋπνία θα σε διαλύσει και ψυχολογικά 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Έκοψα τον θηλασμό στον γιο μου σχεδόν 5 μηνών και ήπιε από μπιμπερό δοκίμασε του το και πιπίλα 5 μηνών του έδωσα και την άρπαξε νομίζω δικοί μας φόβοι είναι περισσότερο να κοιμάσαι κι εσύ ρε κορίτσι λίγο η αϋπνία θα σε διαλύσει και ψυχολογικά 

Πιπιλα επαιρνε αλλα τελευταια δεν τη θελει.Αύριο εχουμε παιδιατρο θα δω τι θα μας πει για τα στερεα κ θα δω τι θα κανω. Είναι αληθεια πως με εχει ριξει λιγο ολο αυτο κ πρέπει κατι να γινει. Στους 5 μηνες αποθηλασες? Εγινε ευκολα?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Σολ μου κ μενα γκρινιαζει στο καροτσι κ μετα απο λιγο θελει να σηκωνεται. Αυτο που αρεσει σε ολα τα μωρα ειναι ο μαρσιπος. Τον βάλαμε να κοιταει μπροστά κ δεν εβγαζε κιχ. Θέλουν να ειναι πανω μας κ να βλέπουν. Αλλα δυστυχως με τη ζεστη του καλοκαιριού ο μαρσιπος είναι μανικι γιατι ιδρωνουμε κ οι δυο. Αν έχεις πάντως κ εχει δροσερη μερα δοκιμασε το. 

Ναι μπορεις να το βαλεις μπροστα αλλα οπωσδήποτε απενεργοποιείς τον αερόσακο συνοδηγού.  Μας το ειπε κ η παιδιατρος. 

Εμεις χθες βραδυ το τερματίσαμε. Κοιμηθηκε μετα τις 11 ξύπνησε 7.30 το πρωι και στο ενδιάμεσο ξυπνησε 4 φορες για φαγητό.Μετα έπρεπε να τον κραταω αγκαλια γιατι δεν μπορουσε να κοιμηθει. Δεν ξερω τι τον έπιασε, ειμαι άυπνη και παρακαλώ να πέρασει γρήγορα αυτή η φαση.

Ημουν ετοιμη να ακυρώσω το κομμωτηριο αλλα δεν το εκανα και καταφερα κ πηγα. Κατι είναι κ αυτο. 

Παντωε σε ζηλεύω με τις συνήθειες του υπνου. Εμενα χθες πρώτη φορα κοιμηθηκε 1.5 ωρα μεσα στη μερα και ενιωσα αλλος ανθρωπος! Βέβαια δεν κοιμαται το βραδυ γιαυτο εγινε αυτο

Στο θεμα του υπνου προς το παρον ειμαι τυχερη.. γι'αυτό και νοιωθω και εγω καλά και προλαβαινω να κανω δουλειες στο σπιτι ..ευτυχως. Καλα εκανες και δεν το ακυρωσες. Κτ ειναι κ αυτο. Νομιζω χρειαζεσαι λιγη βοηθεια.  Δν θυμαμαι αν εχει αναφερει συγνωμη αλλα γονείς η πεθερικα να σε βοηθησουν? Αδερφες? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Πιπιλα επαιρνε αλλα τελευταια δεν τη θελει.Αύριο εχουμε παιδιατρο θα δω τι θα μας πει για τα στερεα κ θα δω τι θα κανω. Είναι αληθεια πως με εχει ριξει λιγο ολο αυτο κ πρέπει κατι να γινει. Στους 5 μηνες αποθηλασες? Εγινε ευκολα?

Ναι το έκοψα μαχαίρι δεν άντεχα ψυχολογικά άλλο του έδωσα όσο είχα αντλημένο δικό μου μαζί με σκόνη και το δέχτηκε πήρα και χάπι για να μην πρηστεί ξανά το στήθος θυμάμαι ακόμα την τελευταία φορά που τον θήλασα ξέρεις τι μετά ένιωσα ότι ξαναβρήκα τον εαυτό μου θήλαζα σύνολο 27 μήνες και είχα τρελαθεί από την αϋπνία γτ έχω και ένα κοριτσάκι μεγαλύτερο και τον πήγα σερι τον θηλασμό δεν μετανιώνω που αποθηλασα μια κι έξω δεν άντεχα άλλο έφαγε δεν έφαγε δεν μου έβαζε και βάρος εμένα τους τελευταίους 3 μήνες μετά άρχισε στερεές στον 5ο μαζί με ξένο και μπήκε σε σειρά. 

Δεν άντεχα τους μαραθώνιους θηλασμούς 100 ώρες στο στήθος και να χάνω και τούφες από τα μαλλιά μου :(

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Ναι το έκοψα μαχαίρι δεν άντεχα ψυχολογικά άλλο του έδωσα όσο είχα αντλημένο δικό μου μαζί με σκόνη και το δέχτηκε πήρα και χάπι για να μην πρηστεί ξανά το στήθος θυμάμαι ακόμα την τελευταία φορά που τον θήλασα ξέρεις τι μετά ένιωσα ότι ξαναβρήκα τον εαυτό μου θήλαζα σύνολο 27 μήνες και είχα τρελαθεί από την αϋπνία γτ έχω και ένα κοριτσάκι μεγαλύτερο και τον πήγα σερι τον θηλασμό δεν μετανιώνω που αποθηλασα μια κι έξω δεν άντεχα άλλο έφαγε δεν έφαγε δεν μου έβαζε και βάρος εμένα τους τελευταίους 3 μήνες μετά άρχισε στερεές στον 5ο μαζί με ξένο και μπήκε σε σειρά. 

Δεν άντεχα τους μαραθώνιους θηλασμούς 100 ώρες στο στήθος και να χάνω και τούφες από τα μαλλιά μου :(

Πανω απο ολα για να ναι τα παιδια μας καλα πρεπει να ειναι η μανα! Ειναι πολυ σημαντικο αυτο, οποτε εκανες πολυ καλα που το εκοψες! Ευτυχώς ησουν τυχερη που το πηρε αμεσως το ξενο . Σκεφτομαι και εγω να τον κοψω τον επομενο μηνα γτ ζοριζομαι με την αποχη που κανω λόγω αλλεργιας.. κ ενώ ξερω πως θα νοιωσω καλυτερα απο την αλλη στεναχωριεμαι . Ξερω πως δεν υπαρχει λογος αυτο μ λεει κ η παιδιατρος απλα ειναι στο δικο μ μυαλο ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Στο θεμα του υπνου προς το παρον ειμαι τυχερη.. γι'αυτό και νοιωθω και εγω καλά και προλαβαινω να κανω δουλειες στο σπιτι ..ευτυχως. Καλα εκανες και δεν το ακυρωσες. Κτ ειναι κ αυτο. Νομιζω χρειαζεσαι λιγη βοηθεια.  Δν θυμαμαι αν εχει αναφερει συγνωμη αλλα γονείς η πεθερικα να σε βοηθησουν? Αδερφες? 

Δεν εχω βοηθεια δυστυχως. Εχω αδερφες αλλα με τις δουλειες τους δεν προλαβαινουν. Τυχαινει να έρχονται καμιά φορά αλλα λίγες φορες

Just now, boukitsa123 είπε:

Ναι το έκοψα μαχαίρι δεν άντεχα ψυχολογικά άλλο του έδωσα όσο είχα αντλημένο δικό μου μαζί με σκόνη και το δέχτηκε πήρα και χάπι για να μην πρηστεί ξανά το στήθος θυμάμαι ακόμα την τελευταία φορά που τον θήλασα ξέρεις τι μετά ένιωσα ότι ξαναβρήκα τον εαυτό μου θήλαζα σύνολο 27 μήνες και είχα τρελαθεί από την αϋπνία γτ έχω και ένα κοριτσάκι μεγαλύτερο και τον πήγα σερι τον θηλασμό δεν μετανιώνω που αποθηλασα μια κι έξω δεν άντεχα άλλο έφαγε δεν έφαγε δεν μου έβαζε και βάρος εμένα τους τελευταίους 3 μήνες μετά άρχισε στερεές στον 5ο μαζί με ξένο και μπήκε σε σειρά. 

Δεν άντεχα τους μαραθώνιους θηλασμούς 100 ώρες στο στήθος και να χάνω και τούφες από τα μαλλιά μου :(

27 μηνες?? Καλα πως αντεξες? Εισαι ηρωας..

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...