Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι το καλύτερο για την νινιδα ειναι το ελαιόλαδο κανεις μασαζ απαλα με ενα βαμβακι και τα φύγει ολο. Εμενα μια φορα μου εμφανίστηκε εβαλα ελαιόλαδο και ξανα δεν έχει βγει. 

 

17 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Ναι  αν κ γω είχα την εντύπωση  ότι θα έφευγε μόλις έβαζα το λαδακι η νινιδα..  Θα βάζω ελαιόλαδο  κ σιγά σιγά θα καθαρισει.. Να σας πω κ κάτι άλλο... που με αγχώνει  είναι η πηγή στο πάνω μέρος στο κεφαλάκι  του μωρού..  Το ξέρω είναι ευαίσθητο  κ χρειάζεται  προσοχή.  Αλλά κάθε φορά που χτενίσματα το μωρό κ ακουμπαει  εκεί η χτενα,  ηήοταν το κάνω μπάνιο και το χαιδευω και ακουμπαει  εκεί το χέρι  μου αισθάνομαι  ότι θα πάθει κάτι κακό,  ή ότι το πονεσα.  Επίσης βλέπω ότι σε αυτό το σημείο  κάνει σαν παλμό  κ ανεβοκατεβαινει.  Το φόβο; μαι πολύ...  Πρέπει να πιαστεί δυνατα  για να πάθει κάτι κακό; κ τι γίνεται  σε αυτή την περίπτωση; 

ειναι 3.5 ετων και ακομα βγαζει , ελεος λεω, ολη την ωρα σαν λαδωμενος ποντικος ειναι !δεν προλαβαινω να την καθαρισω , και ξανα απ την αρχη μετα απο λιγο καιρο !!! :sad:

δεν εχει παρα  πολλα μαλλακια κ, μολις τα πιασουμε κοτσιδα φαινεται , 

στα αγορια μου μια δυο φορες βγαλανε βρεφη τα καθαρισα, και δεν ξαναβγηκε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πως τα πατε με τα παιδακια σας; Εμεις εδω μες στην αυπνια συνεχιζουμε δυναμικα!

@Nicol_ για πες, το δοκιμασατε το καρεκλακι; Θα το παρουμε κ εμεις τελικα εγινε παρεξηγηση με τον συζυγο αλλο εννοουσε πολυ ακριβο. Anyway, για πες!

Απο εκπαιδευτικο ποτηρακι κοριτσια τι εχετε να προτινετε; Δεν θελω να δωσω μπιμπερο.

@Alex1989 εσυ πηρες το σετακι munchkin με τα μπολακια κ κουταλακια; Πως σου φανηκε; Ειναι πολυ μικρουτσικα τα μπολακια; Δυστυχως εδω οι αγορες θα γινουν μεσω ιντερνετ δεν μπορω να τα δω απο κοντα.

Καλημέρα! ! Εβιο μας αρεσε πολυ το καρεκλακι αυτο. Δεν είναι τοσο ογκώδες οσο καποια αλλα που ειδαμε,καθαριζεται πολυ ευκολα και προσαρμοζεται το υψος ανάλογα το τραπεζι οπως επισης και η πλατη. Βάλαμε και το μπομπιρα και του αρεσε αν κ στα 10 λεπτα ηθελε να βγει :-P. Αλλα αυτο το κανει πάντα οταν ειναι δεμενος δεν του αρεσει καθόλου. Ελπίζω οταν ξεκινήσουμε το φαγητό να αποσπάται απο αυτο.

Εμεις χθες ξυπνήσαμε μονο 2 φορες ευτυχώς γιατί προχθες με ξύπνησε 5! Επίσης τον πιάνει μεγαλη νευρικότητα αφου φαει κ χτυπιέται κ τριβεται. Θελω να ρωτήσω την παιδιατρο. 

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! Δυο μέρες έμειναν για τις διακοπές και πραγματικά ανυπομονώ! Βάλαμε μπαγκαζιέρα οροφής στο αυτοκίνητο τελικά γιατί δεν νομίζω ότι θα μπορούσαμε να χωρέσουμε τα πράγματα! Γενικά αυτό το διάστημα μας έφυγαν ένα σωρό λεφτά 

Για τα καρεκλάκια μην αγχώνεστε,όλα παρόμοια είναι. Το σημαντικό είναι να προσαρμόζονται σε ύψος για να μπορούν να τοποθετηθούν σε όλα τα τραπέζια, να καθαρίζονται εύκολα και να έχουν και ανακλιση για να μπορούν να κάθονται εκτός από φαγητό και για λιγη ξεκούραση. 

Απο τα υπόλοιπα εγώ επέλεξα κυρίως της munchkin κουταλάκια και μπωλακια. Ποτηράκια πήρα δυο είδη το 360 και ένα με στόμιο επίσης της munchkin. Εάν δω ότι δεν της αρέσει κανενα από τα δυο θα δοκιμασω με καλαμάκι πάλι της munchkin. Θερμός τελικά πήρα για αργότερα ένα της miniland που δεν παίρνει μέσα μπωλακια, είναι ανοξείδωτο και βάζεις κατευθείαν το φαγητό εκεί. Μου δάνεισε η κουμπάρα μου της Chicco θερμός επίσης αλλά είναι πολύ πιο ογκώδες. Το πλεονέκτημα είναι ότι επειδή παίρνει μέσα πλαστικά μπωλακια μπορείς να πάρεις δυο γεύματα μαζί σου, φαγητό και φρούτο.

Πήρα επίσης τον ατμομαγειρα της Avent. Ελπίζω να με βολέψει, θα σας πω μόλις το χρησιμοποιήσουμε. Τέλος, πήρα διχτάκι για να βάζω μέσα κομμάτια φρούτο και να μη φοβαμαι μήπως πνιγεί. Εάν είναι και παγωμένο το φρούτο νομίζω ότι θα την ανακουφίζει πολύ και στα δόντια. Σαλιαρες πλαστικές και πολλά πετσετακια από jumbo γιατί φαντάζομαι θα έχουμε πολλά ατυχήματα! 

 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.  @evio αυτό το σετ που μου έκαναν Δώρο είναι της chicco.  Είναι πολύ όμορφο  έχει ένα μπολ κ ένα ρηχο  πιάτο  αρκετά μεγάλα  και ένα εκπαιδευτικό  ποτηρακι  χωρίς στομιο. Θέλω να πάρω κ γω αυτα της munchkin τα μπολακια.  Αυτά με το κουταλάκια που είναι σετ  φαίνονται λίγο μικρουλικα  στην φώτο κ γω δεν τα έχω δει  από κοντά  θα τα πάρω μέσω ίντερνετ. Αλλά θα προτιμήσω αυτά που έχουν  κ βεντουζα από κάτω. Ποτηρακι θα πάρω κ κάποια  μέ στομιο μάρκα δεν έχω καταλήξει  ακόμη, είδα από avent  K chicco k mam.  Αν προλάβω και πάω να τα δω από κοντά  θα  σου πω.  Θερμος  κ γω ήθελα  της chicco. Θα πάρω αυτό γιατί θέλω να είναι αποσπωμενα  τα δοχεία στον θερμό.  Να μην είναι απευθείας  μέσα το φαγητό. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια  Να σας πω κ κάτι άλλο... που με αγχώνει  είναι η πηγή στο πάνω μέρος στο κεφαλάκι  του μωρού..  Το ξέρω είναι ευαίσθητο  κ χρειάζεται  προσοχή.  Αλλά κάθε φορά που χτενίσματα το μωρό κ ακουμπαει  εκεί η χτενα,  ηήοταν το κάνω μπάνιο και το χαιδευω και ακουμπαει  εκεί το χέρι  μου αισθάνομαι  ότι θα πάθει κάτι κακό,  ή ότι το πονεσα.  Επίσης βλέπω ότι σε αυτό το σημείο  κάνει σαν παλμό  κ ανεβοκατεβαινει.  Το φόβο; μαι πολύ...  Πρέπει να πιαστεί δυνατα  για να πάθει κάτι κακό; κ τι γίνεται  σε αυτή την περίπτωση; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex1989 είπε:

Κορίτσια  Να σας πω κ κάτι άλλο... που με αγχώνει  είναι η πηγή στο πάνω μέρος στο κεφαλάκι  του μωρού..  Το ξέρω είναι ευαίσθητο  κ χρειάζεται  προσοχή.  Αλλά κάθε φορά που χτενίσματα το μωρό κ ακουμπαει  εκεί η χτενα,  ηήοταν το κάνω μπάνιο και το χαιδευω και ακουμπαει  εκεί το χέρι  μου αισθάνομαι  ότι θα πάθει κάτι κακό,  ή ότι το πονεσα.  Επίσης βλέπω ότι σε αυτό το σημείο  κάνει σαν παλμό  κ ανεβοκατεβαινει.  Το φόβο; μαι πολύ...  Πρέπει να πιαστεί δυνατα  για να πάθει κάτι κακό; κ τι γίνεται  σε αυτή την περίπτωση; 

Μην αγχώνεσαι το να πάλλεται είναι απόλυτα φυσιολογικό. Επίσης, δεν είναι τόσο ευαίσθητο όσο νομίζουμε το σημείο. Αντέχει φυσιολογική πίεση οπότε μη φοβάσαι να το χαϊδέψεις, να το φιλήσεις και να το χτενίσεις. Σε κάθε περίπτωση εάν παρατηρήσεις κάτι που σε ανησυχεί να το αναφέρεις στον παιδίατρο σου. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Πως πατε με τη ζεστη;

Εμεις χθες καναμε το τριτο εμβόλιο και σήμερα έχουμε δέκατα. 

Στα 2 προηγούμενα εμβολια δε μου ειχε κανει τίποτα πάντως. 

Η παιδίατρος μας βρήκε μια χαρά ειμαστε 63 ποντους και 5850 σε κιλά, πηρε δλδ 850 γραμμαρια για το μηνα αυτο.

Επισης μου ειπε οταν κλεισει 5 μηνων να ξεκινησω ρυζαλευρο , τωρα σιγα σιγα πρεπει να εφοδιαστω και εγω για το φαγητο. 

Εχω καποια κουταλακια της Nuk  που μου ειχαν κανει δώρο και ενα θερμός της miniland  σαν αυτο που λεει η @palmoira, πιστευω αυτο θα βολέψει πολύ, σημερα της πηρα και ενα ποτηρακι της mam , η αληθεοα ειναι οτι δε το σκέφτηκα πολύ, επειδή  εχω μπιμπερο mam πηρα αυτό  θεωρωντας οτι θα το δεχτεί, ελπιζω να μην εκανα βλακεια. 

Με τα καρεκλάκια εχω μπερδευτεί..όσες πήρατε και τα χρησιμοποιήσετε να μου πείτε εντυπώσεις.

Μου είπε επίσης να της δίνω και φρούτο μέσα σε αυτό το διχτάκι, εσεις κορίτσια θα αγοράζετε βιολογικά για αρχή;

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλες!

@Alex1989 ειχα φαει φρικη κ εγω με την πηγη του κρανιου οταν την εβλεπα να παλεται...Νομιζα κατι παθαινει τι παιδι. Μεχρι που με καθησυχασε η παιδιατρος κ πλεον προσπαθω να μην το κοιταω καθολου. Τυχερες οι μαμαδες που τα μωρακια εχουν μαλλι εκει κ δεν το βλεπουν :mrgreen:. Κατα τα αλλα αρκει να μην το ζουπας προς τα μεσα. Περιποιησου κανονικα την μπεμπα σου στο κεφαλι.

@fairy-maryασε κ εγω σε συγχιση ειμαι με αυτα τα ψωνια. Διαβαζω κριτικες κτλ κ προσπαθω να βγαλω ακρη. Σου ειπε γιατι θα ξεκινησει απο τον 5ο φαγητο; Την ειδε ετοιμη; Εμενα μου ειπε κοντα στον 6ο θα φαμε λιγο φρουτακι αλλα καθε παιδακι ειναι διαφορετικο. Παντως ακομη την βλεπω δεν δειχνει ενδιαφερον για τα φαγητα. Τα βιολογικα ειναι ολοκληρο θεμα. Εγω απλα θα της δινω φρουτα κ λαχανικα εποχης. Ισως στο κοτοπουλο προσεξω πιο πολυ να ειναι ελευθερας βοσκης.

@palmoira καλα να περασετε!

@Nicol_ μαλλον μεσα στη βδομαδα θα το παραγγειλω κ εγω σε γκρι χρωμα. Ας αρχισει να το συνηθιζει!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα φιλες!

@Alex1989 ειχα φαει φρικη κ εγω με την πηγη του κρανιου οταν την εβλεπα να παλεται...Νομιζα κατι παθαινει τι παιδι. Μεχρι που με καθησυχασε η παιδιατρος κ πλεον προσπαθω να μην το κοιταω καθολου. Τυχερες οι μαμαδες που τα μωρακια εχουν μαλλι εκει κ δεν το βλεπουν :mrgreen:. Κατα τα αλλα αρκει να μην το ζουπας προς τα μεσα. Περιποιησου κανονικα την μπεμπα σου στο κεφαλι.

@fairy-maryασε κ εγω σε συγχιση ειμαι με αυτα τα ψωνια. Διαβαζω κριτικες κτλ κ προσπαθω να βγαλω ακρη. Σου ειπε γιατι θα ξεκινησει απο τον 5ο φαγητο; Την ειδε ετοιμη; Εμενα μου ειπε κοντα στον 6ο θα φαμε λιγο φρουτακι αλλα καθε παιδακι ειναι διαφορετικο. Παντως ακομη την βλεπω δεν δειχνει ενδιαφερον για τα φαγητα. Τα βιολογικα ειναι ολοκληρο θεμα. Εγω απλα θα της δινω φρουτα κ λαχανικα εποχης. Ισως στο κοτοπουλο προσεξω πιο πολυ να ειναι ελευθερας βοσκης.

@palmoira καλα να περασετε!

@Nicol_ μαλλον μεσα στη βδομαδα θα το παραγγειλω κ εγω σε γκρι χρωμα. Ας αρχισει να το συνηθιζει!

Καλημερα κοριτσια! 

Εβιο το πήρα σε πετρολ εγω κ ειναι πολυ ωραιο. Χθες τον βαλαμε καθώς τρωγαμε και καθησε για κανενα 10λεπτο μας παρατηρούσε που τρωγαμε. Μετα βαρεθηκε ηθελε να βγει :mrgreen:

Χθες το βραδυ εμενα έκλαιγε πολυ και ηθελε συνεχεια στήθος. Του πονουσαν πολυ τα ουλα και εκανε πολυ ανησυχο υπνο. Η παιδίατρος δεν ειδε ακομα να βγαινουν δοντια κ μας ειπε μπορει να παρει κ ενα μηνα. Αν μας παει ετσι πάντως ενα μηνα την κατσαμε :-P

Εμας μεσα Αυγουστου θα μας ξαναδει κ μαλλον θα ξεκινήσουμε κ στερεα. Αν κ απο οτι ειδα ξεκιναει με ρυζαλευρο για το οποιο δεν εχω διαβασει τα καλυτερα. Θα της πω να ξεκινήσουμε με φρουτο η εστω μια πιο υγιεινη εναλλακτική .Παντως εμας δειχνει ενδιαφέρον για το φαγητό. Μας κοιταει με γουρλωμένα ματια οτι κ να τρωμε του τρέχουν τα σαλια κ απλώνει τα χερια του. 

Τι εννοεις για τα βιολογικα εβιο?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_Για τα βιολογικα απο οτι εχω διαβασει ,χωρις να εχω εντρυφησει κιολας, οτι απο τη στιγμη που τα νερα κτλ ειναι μολυσμενα λιγη διαφορα εχουν με τις στανταρ καλλιεργιες. Τωρα αμα βρειτε πατατες απο το χωριο πχ εννοειται αυτες θα δωσουμε!

Συζητησε με τον γιατρο αν δεν θελεις κατι να δωσεις. Ουτε εγω θα εδινα ριζαλευρο αν μπορει να φαει κατι πιο θρεπτικο. Εγω τις δικιας μου της ειπα οτι θελω πχ να αρχισουμε οσο πιο κοντα στον 6ο γινεται. Αντε τον γλυκουλη που θελει να φαει κιολας :grin:. Αρα βολικο το καρεκλακι αφου εκατσε ο δικος σου 10 ολοκληρα λεπτα! Φαντασου ανεση χαχαχα.

Κ εμας ο υπνος χαλια...εκει που πιο μικρη ξυπνουσε μια φορα τωρα ξυπναει απο 3 κ πανω. Λενε στον 6ο στρωνει ο υπνος, ας κανουμε μια προσευχη μπας κ κοιμηθουμε καμια ωρα. Εγω περιμενω κ τις στερεες να εχει λιγοτερο γαλα το στηθος να μην πρηζομαι τη νυχτα να κοιμηθω μπρουμητα, μου εχει ληψει!

Διαβασα κ στην σελιδα το Παπαβεντση ενα ενδεικτικο προγραμμα εισαγωγης στις τροφες. Εκεινος λεει λαχανικα πρωτα κ κρεατακι. Πφφφ τοσο με τον θηλασμο δεν διαβασα οσο τωρα με τις στερεες.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, evio είπε:

Καλημερα φιλες!

@Alex1989 ειχα φαει φρικη κ εγω με την πηγη του κρανιου οταν την εβλεπα να παλεται...Νομιζα κατι παθαινει τι παιδι. Μεχρι που με καθησυχασε η παιδιατρος κ πλεον προσπαθω να μην το κοιταω καθολου. Τυχερες οι μαμαδες που τα μωρακια εχουν μαλλι εκει κ δεν το βλεπουν :mrgreen:. Κατα τα αλλα αρκει να μην το ζουπας προς τα μεσα. Περιποιησου κανονικα την μπεμπα σου στο κεφαλι.

@fairy-maryασε κ εγω σε συγχιση ειμαι με αυτα τα ψωνια. Διαβαζω κριτικες κτλ κ προσπαθω να βγαλω ακρη. Σου ειπε γιατι θα ξεκινησει απο τον 5ο φαγητο; Την ειδε ετοιμη; Εμενα μου ειπε κοντα στον 6ο θα φαμε λιγο φρουτακι αλλα καθε παιδακι ειναι διαφορετικο. Παντως ακομη την βλεπω δεν δειχνει ενδιαφερον για τα φαγητα. Τα βιολογικα ειναι ολοκληρο θεμα. Εγω απλα θα της δινω φρουτα κ λαχανικα εποχης. Ισως στο κοτοπουλο προσεξω πιο πολυ να ειναι ελευθερας βοσκης.

@palmoira καλα να περασετε!

@Nicol_ μαλλον μεσα στη βδομαδα θα το παραγγειλω κ εγω σε γκρι χρωμα. Ας αρχισει να το συνηθιζει!

Αν καταλαβα το κανει για να προετοιμάσει το στομάχι για τα φρούτα που θα έρθουν.

@Nicol_ τη ρωτησα και εγω για εναλλακτική του ρυζάλευρου οπως πχ βρώμη και μου ειπε πως ακόμα δεν υπάρχουν αρκετες ερευνες για το πως επιδρα η βρωμη πχ στο στομάχι του βρέφους και επειδη το ρυζαλευρο ειναι δοκιμασμενο να ξεκινήσουμε με αυτό...

Κορίτσια ξερετε μεχρι ποτε ειναι οι εκπτώσεις;

Φευγω το σαββατο και θα γυρισω 29/8 , αν ειναι να πάρω τότε το καρεκλάκι.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! 

Εμεις απο υπνο συνεχίζουμε και κοιμομαστε αρκετά! Το πρωι σηκωνεται 9 με 9 30 απο τις 11- 12 το βραδυ . Για τις στερεές η παιδιατρος εμενα δεν μου εχει αναφερει τιποτα αλλα τωρα σε 2 εβδομάδες που θα παμε για το 4ο εμβολιο θα κανουμε μια συζητησει . Επισης τωρα που θα κλεισει τον 5ο θα σταματησω και τον θηλασμο.  Στεναχωριέμαι πολυ αλλα δεν αντέχω αλλο δυστυχως. 

@palmoira να περάσετε τελεια σας ευχομαι στις διακοπές σας!!!

Link to comment
Share on other sites

@Sol_10 ,μου ο θηλασμος αφορα δυο ανθρωπους. Θα πρεπει κ η μαμα κ το μωρακι να το θελουν για να συνεχιστει. Αφου δεν μπορεις αλλο την περιοριστικη διαιτα να το κοψεις. Ειμαι σιγουρη οτι κανεις το καλυτερο για το παιδι σου. Εμενα ευτυχως δεν με ταλαιπωρει πολυ η διατροφη αλλιως θα την εκοβα κ εγω μη νομιζεις...

Ενταξει ο υπνος σας δεν υπαρχει. Φτου σκορδα!

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

@Sol_10 ,μου ο θηλασμος αφορα δυο ανθρωπους. Θα πρεπει κ η μαμα κ το μωρακι να το θελουν για να συνεχιστει. Αφου δεν μπορεις αλλο την περιοριστικη διαιτα να το κοψεις. Ειμαι σιγουρη οτι κανεις το καλυτερο για το παιδι σου. Εμενα ευτυχως δεν με ταλαιπωρει πολυ η διατροφη αλλιως θα την εκοβα κ εγω μη νομιζεις...

Ενταξει ο υπνος σας δεν υπαρχει. Φτου σκορδα!

Εβιο μου ελπίζω να μην το μετανοιωσω μόνο.  Προσπαθώ να μην το σκεφτομαι τωρ που πηρα την αποφαση γτ αν το σκεφτομαι συνέχεια αναρωτιεμαι αν θα κανω κλ. Ξέρω ομως πως θα μαι καλυτερα οποτε θα ειναι και το παιδι μου! Εσεις τα πατε καλα με αυτο το θεμα ε? Εχεις κοψει και τα ιχνη?

Πραγματικα μαλλον πηρε απο μενα στον υπνο χαχα και μεσα στην μερα κοιμαται μετα απο καθε γευμα Παντα. Αν δεν κοιμηθει καλα εχει νευρα μετα χαχαχα γρηγορα και εσεις ευχομαι να κοιμάστε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...