Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Κοριτσια εμενα ξεκινησε παλι να αντιδραει στο αλλαγμα πάνας κ να κλαιει ακομα κ οταν του αλλαζω ρουχα.Μάχη γινεται καθε φορα.Εσας το κανουν?

Εμενα κλαιει πολυ οταν της βαζω ρουχα μετα το μπανιο, στην αλλαγη πανας δεν εχουμε θεμα.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Κοριτσια εμενα ξεκινησε παλι να αντιδραει στο αλλαγμα πάνας κ να κλαιει ακομα κ οταν του αλλαζω ρουχα.Μάχη γινεται καθε φορα.Εσας το κανουν?

Εμένα δεν κλαίει αλλά πλέον δινουμε μάχη στην αλλαξιερα. Δεν κάθεται δευτερόλεπτο ήσυχη, γυρνάει,κλωτσάει...πολύ αντίδραση! Με το ζόρι της κλείνω την πανα

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αυτα κοριτσια θα τα εχουμε απο δω κ περα. Το χειροτερο μου ειναι που βαζει τα χερακια προς τα εκει που ειναι χεσμενη οταν ανοιγω την πανα...τρεμω την ωρα που θα πιασει τα κακα της :-?. Αλλα οχι λιγες φορες κλαιει εκει η μπεμπα.

Παντως @palmoira φτου φτου η δικια σου κ ο μπεμπης της @Sol_10 παιζει να ειναι τα πιο καλοβολα παιδακια της ομαδας! Οι υπολοιπες καλα κουραγια. Πριν μια ωρα την εβαλα για υπνο θηλαζοντας κ τωρα ξυπνησε τσιριζοντας. Τι την κουνησα, τι αγκαλια την πηρα...καταληξαμε να τρωει απο το αλλο στηθος κ εγω κουτουλαω.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ μεις κοιμήθηκε  μια  ώρα μετά το μπάνιο κ μετά ξύπνησε  κ τωρα κουνάω  ασταμάτητα στο Καρότσι  κ εκεί  που πάει  να κοιμηθεί  αρχίζει  κ χτυπάει  τα πόδια πάνω κάτω...  Μπουκάλι  τίποτα  από κανένα... Ούτε  από  τον  μπαμπά...  Αύριο έχω ραντεβού  με ένα παιδιατρο  εδώ που είναι  κ  σύμβουλος  θηλασμόυ..  Πήρα κ θηλαστρο  να δοκιμάσω  να της δώσω δικό μου με το μπιμπερό... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τις παθανε τα μωράκια μας καλε? Αντε ελπιζω να στρώσουμε σιγα σιγα.. Κ' μένα ξυπνάει συνεχεια τρωει συνέχεια εχει μεγαλη ένταση κ γκρινια. Αυτά πριν απο τις διακοπές κ συνεχίζονται πιο εντονα εδω


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και μενα καποιες φορες με την πανα κουνιεται ολοκληρος και δν μπορω να του την βαλω! Η αληθεια ειναι πως ο δικος μου εχει ηρεμησει παρα πολυ να μην τον ματιασω! Εχει γινει πολυ καλοβολος ! Το μονο θεμα μου ειναι πως στο αμαξι ενω ηταν γενικα ηρεμος τωρα τελευταια γκρινιαζει στην διαδρομη χωρις λογο! Δν ξερω γτ το κανει ενω του αρεσε πολυ και παντα ησυχαζε! 

Just now, evio είπε:

Νομιζω αυτα κοριτσια θα τα εχουμε απο δω κ περα. Το χειροτερο μου ειναι που βαζει τα χερακια προς τα εκει που ειναι χεσμενη οταν ανοιγω την πανα...τρεμω την ωρα που θα πιασει τα κακα της :-?. Αλλα οχι λιγες φορες κλαιει εκει η μπεμπα.

Παντως @palmoira φτου φτου η δικια σου κ ο μπεμπης της @Sol_10 παιζει να ειναι τα πιο καλοβολα παιδακια της ομαδας! Οι υπολοιπες καλα κουραγια. Πριν μια ωρα την εβαλα για υπνο θηλαζοντας κ τωρα ξυπνησε τσιριζοντας. Τι την κουνησα, τι αγκαλια την πηρα...καταληξαμε να τρωει απο το αλλο στηθος κ εγω κουτουλαω.

Νομιζω περναει το αλμα και η δικια σου! Αυτο το αλμα εχω διαβασει πως κραταει 4 εβδομαδες και ειναι το πιο δυσκολο! Εμενα ακομα ειναι ησυχος και στο προγραμμα του,  αλλα το περιμενω! Υπομονή μεχρι να περασει και αυτο! Θα ξαναστρωσει θα δεις! Με τα κακα της ολα ενταξει? Κανεις αποχη τελικα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Κ μεις κοιμήθηκε  μια  ώρα μετά το μπάνιο κ μετά ξύπνησε  κ τωρα κουνάω  ασταμάτητα στο Καρότσι  κ εκεί  που πάει  να κοιμηθεί  αρχίζει  κ χτυπάει  τα πόδια πάνω κάτω...  Μπουκάλι  τίποτα  από κανένα... Ούτε  από  τον  μπαμπά...  Αύριο έχω ραντεβού  με ένα παιδιατρο  εδώ που είναι  κ  σύμβουλος  θηλασμόυ..  Πήρα κ θηλαστρο  να δοκιμάσω  να της δώσω δικό μου με το μπιμπερό... 

Ευτυχώς  τουλάχιστον  εμάς μας έφυγε η γκρίνια  κ έμεινε μόνο η αϋπνία..  Κορίτσια  το τι γέλια ρίχνει  μέχρι να κοιμηθεί  δεν λέγεται..  Εγώ να κουτουλαω  από την νύστα  κ εκείνη να σκάει  χαμόγελα...  Προσπαθώ  να κρατηθώ  για να κοιμηθεί  αλλά δεν μπορώ  κ την ρουφάω....  :)νομίζω πως είναι τόσο πονηρη..  Μας παίζει από τώρα στα δάχτυλα της.. Κ στον μπαμπά  όλο ναζια  κάνει...  Θα με τρελάνει..  Χαλάλι κ η αϋπνία 

  • Χαχα 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Και μενα καποιες φορες με την πανα κουνιεται ολοκληρος και δν μπορω να του την βαλω! Η αληθεια ειναι πως ο δικος μου εχει ηρεμησει παρα πολυ να μην τον ματιασω! Εχει γινει πολυ καλοβολος ! Το μονο θεμα μου ειναι πως στο αμαξι ενω ηταν γενικα ηρεμος τωρα τελευταια γκρινιαζει στην διαδρομη χωρις λογο! Δν ξερω γτ το κανει ενω του αρεσε πολυ και παντα ησυχαζε! 

Νομιζω περναει το αλμα και η δικια σου! Αυτο το αλμα εχω διαβασει πως κραταει 4 εβδομαδες και ειναι το πιο δυσκολο! Εμενα ακομα ειναι ησυχος και στο προγραμμα του,  αλλα το περιμενω! Υπομονή μεχρι να περασει και αυτο! Θα ξαναστρωσει θα δεις! Με τα κακα της ολα ενταξει? Κανεις αποχη τελικα?

Σολ μήπως δεν τον βολεύει πλεον το καθισμα αυτοκινητου? Κ εμάς πλεον δεν το θέλει δυσανασχετει. Θα αρχισω ερευνα για αλλο

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Alex1989 δοκίμασε να της δώσεις μπιμπερό όταν θα την έχεις στο στήθος βγάζεις την θηλή δίνεις μπιμπερό και δοκίμασε με θηλή καουτσούκ που είναι πιο φυσική στην γεύση πιπίλα δεν παίρνει ε; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

@Alex1989 δοκίμασε να της δώσεις μπιμπερό όταν θα την έχεις στο στήθος βγάζεις την θηλή δίνεις μπιμπερό και δοκίμασε με θηλή καουτσούκ που είναι πιο φυσική στην γεύση πιπίλα δεν παίρνει ε; 

Όχι δεν παίρνει  πιπίλα.  Το έχω δοκιμάσει  κ αυτό..  Αλλά δεν το δέχεται πάλι..  Δεν της έχω αλλάξει μπιμπερό.   Αυτό που έπαιρνε  από όταν γεννήθηκε έχει ακόμα.  Αλλά ξαφνικά δεν το θέλει.. Έχω της nuk natural sense. Που την βόλευε  αρκετά..  Απλά τώρα μου κάνει κόλπα!  :)


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ταλαιπωρες μανες! Εμενα τελικα παλι ετσι με πηγε, καθεμια ωρα ξυπνια με κλαματα. Ημερολογιακα ειναι 19 εβδομαδων κ 18 απο την πητ, ευελπιστω να τελειωσουμε συντομα με το αλμα γιατι χαλια εχω γινει.

@Nicol_ πες μαςαμα βρεις κανα καλο καθισμα. Κ η δικια μου δεν νομιζω να χωραει για πολυ ακομη στο αυγο. Θελω κ μεχρι τον χρονο τουλαχιστον να κοιταει προς τα πισω, αρα αντε παλι ψαξιμο για καθισμα!

@Sol_10 ναι μια χαρα τα κακα της. Τα εκοψα ολα αλλα μου φαινεται θα δοκιμασω φετα που ειναι απο αιγοπροβειο να δω αμα την πειραζει. Πηρα γαλα αμυγδαλου κ ταχινι για πηγες ασβεστιου παιρνω κ συμπληρωμα 500mg τη μερα κ ειδωμεν. Εσεις πως τα πατε;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Σολ μήπως δεν τον βολεύει πλεον το καθισμα αυτοκινητου? Κ εμάς πλεον δεν το θέλει δυσανασχετει. Θα αρχισω ερευνα για αλλο

Ναι το σκεφτηκα μηπως ειναι αυτο! Μαλλον πρεπει να αρχισω να κοιταζω και εγω για αλλο κάθισμα!

1 ώρα πρίν, evio είπε:

Καλημερα ταλαιπωρες μανες! Εμενα τελικα παλι ετσι με πηγε, καθεμια ωρα ξυπνια με κλαματα. Ημερολογιακα ειναι 19 εβδομαδων κ 18 απο την πητ, ευελπιστω να τελειωσουμε συντομα με το αλμα γιατι χαλια εχω γινει.

@Nicol_ πες μαςαμα βρεις κανα καλο καθισμα. Κ η δικια μου δεν νομιζω να χωραει για πολυ ακομη στο αυγο. Θελω κ μεχρι τον χρονο τουλαχιστον να κοιταει προς τα πισω, αρα αντε παλι ψαξιμο για καθισμα!

@Sol_10 ναι μια χαρα τα κακα της. Τα εκοψα ολα αλλα μου φαινεται θα δοκιμασω φετα που ειναι απο αιγοπροβειο να δω αμα την πειραζει. Πηρα γαλα αμυγδαλου κ ταχινι για πηγες ασβεστιου παιρνω κ συμπληρωμα 500mg τη μερα κ ειδωμεν. Εσεις πως τα πατε;

Εμεις μια απο τα ιδια! Δειγματα καποιες φορες βλεπω αλλα δεν εχουν βλεννες και ουτε ειναι πρασινα! Η γιατρος μου ειπε αφου βλεπουμε βελτιωση καλο θα ηταν να συνεχισω τον θηλασμο..αν ομως πιεζομαι ειναι διπλα μου στο να τον σταματησω ! Ειναι της αποψης πως πρεπει να ναι καλα η μανα για να ναι και το παιδι! Εγω ετσι οπως με κοβω θα συνεχισω σιγουρα και αλλον εναν μηνα γτ νοιωθω τυψεις να τον σταματησω!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Όχι δεν παίρνει  πιπίλα.  Το έχω δοκιμάσει  κ αυτό..  Αλλά δεν το δέχεται πάλι..  Δεν της έχω αλλάξει μπιμπερό.   Αυτό που έπαιρνε  από όταν γεννήθηκε έχει ακόμα.  Αλλά ξαφνικά δεν το θέλει.. Έχω της nuk natural sense. Που την βόλευε  αρκετά..  Απλά τώρα μου κάνει κόλπα!  :)

Εμάς ενώ έπαιρνε και μπιμπερό και πιπίλα, διαφορετικές μάρκες και ταυτόχρονα θήλαζε απλά σταμάτησε να τα θέλει λιγο πριν γίνει 2 μηνών. Να σου πω την αλήθεια δεν επιμείναμε παρα πολύ αλλά δοκιμάσαμε διαφορά είδη θηλών στα μπιμπερό. Απλά τα έφτυνε! Δοκίμασε ο άντρας μου να την ταΐζει τίποτε. Δεν αγχώθηκα όμως γιατί τώρα που θα μάθει να πίνει νερό από ποτήρι θα δοκιμάσουμε σταδιακά και γάλα με ποτηράκι ή καλαμάκι. Σιγά σιγά πιστεύω θα το καταφέρουμε.

Just now, Sol_10 είπε:

Ναι το σκεφτηκα μηπως ειναι αυτο! Μαλλον πρεπει να αρχισω να κοιταζω και εγω για αλλο κάθισμα!

Εμεις μια απο τα ιδια! Δειγματα καποιες φορες βλεπω αλλα δεν εχουν βλεννες και ουτε ειναι πρασινα! Η γιατρος μου ειπε αφου βλεπουμε βελτιωση καλο θα ηταν να συνεχισω τον θηλασμο..αν ομως πιεζομαι ειναι διπλα μου στο να τον σταματησω ! Ειναι της αποψης πως πρεπει να ναι καλα η μανα για να ναι και το παιδι! Εγω ετσι οπως με κοβω θα συνεχισω σιγουρα και αλλον εναν μηνα γτ νοιωθω τυψεις να τον σταματησω!

Εννοειται ότι το πιο σημαντικό είναι να είναι καλά και η μαμα για να είναι και το παιδί! 

2 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα ταλαιπωρες μανες! Εμενα τελικα παλι ετσι με πηγε, καθεμια ωρα ξυπνια με κλαματα. Ημερολογιακα ειναι 19 εβδομαδων κ 18 απο την πητ, ευελπιστω να τελειωσουμε συντομα με το αλμα γιατι χαλια εχω γινει.

@Nicol_ πες μαςαμα βρεις κανα καλο καθισμα. Κ η δικια μου δεν νομιζω να χωραει για πολυ ακομη στο αυγο. Θελω κ μεχρι τον χρονο τουλαχιστον να κοιταει προς τα πισω, αρα αντε παλι ψαξιμο για καθισμα!

@Sol_10 ναι μια χαρα τα κακα της. Τα εκοψα ολα αλλα μου φαινεται θα δοκιμασω φετα που ειναι απο αιγοπροβειο να δω αμα την πειραζει. Πηρα γαλα αμυγδαλου κ ταχινι για πηγες ασβεστιου παιρνω κ συμπληρωμα 500mg τη μερα κ ειδωμεν. Εσεις πως τα πατε;

Εμεις είμαστε 22 και 2 ημερών και μάλλον περνάμε το άλμα 23-26...δεν έχουμε κλάμα αλλά μια ελαφριά ανασφάλεια και πολλούς θηλασμους. Με μανία θέλει το στηθος ειδικά το βράδυ και το ζητάει με παράπονο. Ενώ είναι πολύ χαρούμενο και κοινωνικό παιδάκι εχθες και σήμερα όποτε την έχω αγκαλιά με γραπωνει με τα χεράκια της. Υπομονή! Εμένα το μόνο που με φοβίζει είναι το άγχος αποχωρισμού 29-30 εβδομάδων που είναι δύσκολο

11 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Τις παθανε τα μωράκια μας καλε? Αντε ελπιζω να στρώσουμε σιγα σιγα.. Κ' μένα ξυπνάει συνεχεια τρωει συνέχεια εχει μεγαλη ένταση κ γκρινια. Αυτά πριν απο τις διακοπές κ συνεχίζονται πιο εντονα εδω

Είναι και ούλα κοριτσια πιστεύω. Πρέπει να τα ενοχλούν αρκετά και να έχουν φαγούρα. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. 

Και εμένα μετά την 17 εβδομάδα έχει ξεκινήσει να έχει πολύ γκρίνια, τα δαχτυλάκια της με μανία στο στόμα και να βγάζει φωνούλες. Πιστεύω ταλαιπωρουνται από τα ουλα. Πλέον το βράδυ εκεί που κοιμόταν ήσυχα τώρα είναι ανήσυχη και κλαιει πολλές φορές. Με το φαγητό μια θα τρώει μι θ τρώει πιο λίγο.... Πφφφφ πολύ δύσκολο το άλμα 15-19. Υπομονή κορίτσια. 

Κάθισμα για το αμάξι έχετε δει? Αν ναι ποιο? Θέλω και εγώ να πάρω καθισματακι άλλο γιατί σε αυτό δν πολύ χωράει πλέον και δυσανασχετεί και η ίδια. 

Κοριτσια γι τα ούλα χρησιμοποιείται κάτι? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...