Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Μπα οχι ακομη @Sol_10μου. Δεν φαινεται να πειναει τα απογευματα, ακομη της φτανει το γαλα. Μπορει απο τον επομενο μηνα αμα δω οτι σταματαω να πρηζομαι κιολας. Το κουακερ στα φρουτα το προσθεσα μια κουταλια της σουπας βρασμενο με μηλο, μη φανταστεις καμια τρελη ποσοτητα.

Κοριτσια παρηγγειλα απο h&m υπνοσακο ελαφρυ οχι χειμωνιατικο. Εγω πχ τυλιγομαι με την πικε τετοια εποχη κ μικρη δεν γινεται να σκεπαστει με τιποτα.

Εχετε χρησιμοποιησει; Πως τα ντυνετε απο μεσα να μην ιδρωνουν;

Επισης εχουν εκπτωσεις στα παιδικα μεχρι 25 του μηνα για οποια ενδιαφερεται!

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, evio είπε:

Μπα οχι ακομη @Sol_10μου. Δεν φαινεται να πειναει τα απογευματα, ακομη της φτανει το γαλα. Μπορει απο τον επομενο μηνα αμα δω οτι σταματαω να πρηζομαι κιολας. Το κουακερ στα φρουτα το προσθεσα μια κουταλια της σουπας βρασμενο με μηλο, μη φανταστεις καμια τρελη ποσοτητα.

Κοριτσια παρηγγειλα απο h&m υπνοσακο ελαφρυ οχι χειμωνιατικο. Εγω πχ τυλιγομαι με την πικε τετοια εποχη κ μικρη δεν γινεται να σκεπαστει με τιποτα.

Εχετε χρησιμοποιησει; Πως τα ντυνετε απο μεσα να μην ιδρωνουν;

Επισης εχουν εκπτωσεις στα παιδικα μεχρι 25 του μηνα για οποια ενδιαφερεται!

Α,  ωραία! Εμεις μια από τα ίδια.  Η μικρή το βράδυ δεν σκεπαζεται με τίποτα και την ντυνω  με μακριά ρούχα,  παντελονακι και μακρυ μανίκι φακελάκι .  Αλλά πρέπει  να πάρω κ γω υπνοσακο. Και γενικά κανένα  χειμώνιατικο ρουχαλακι  γιατί τώρα α που θα ανεβουμε  στο χωριό για την βάπτιση θα έχει κρύο.  Κορίτσια  εσείς εξ αρχής δώσατε 2 γεύματα;  ή ξεκίνησατε μόνο με φρούτα ή λαχανικά  και μετά από πόσο διάστημα βάλατε δεύτερο  γεύμα; 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

Με τον υπνόσακο πως ντυνουμε τα μωρα? Μου εφεραν εναν δωρο κ δεν ξερω πως ντύσω τον μπόμπιρα. Κρυωσε ο καιρος κ δεν εχω καθολου χειμωνιάτικα θα παραγγειλω σήμερα αρκετά απο το τα hm.

Εμεις περναμε μαλλον τοβ αγχος αποχωρισμου της 29ης εβδομαδας και ξυπναει με κλαμματα συνέχεια το βραδυ κ θέλει παρηγοριά η στηθος..καλα οχι οτι ειχε στρωσει ο υπνος αλλα οσο παει χαλαει 

Με φαγητο επισης δυσκολα. Μονο λιγες κουταλιες. Αυτη τη βδομάδα θα παμε παιδιατρο για το εμβόλιο κνθα τη ρωτήσω. 

Αλεξ εμας παντα μας ρωταει για την αναπτυξη του κ τα σημειωνει

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, February17 είπε:

Ναι είμαστε εισαγωγή.. Δυστυχώς..

Σας ευχαριστώ πολύ!! 

Μπράβο συμφωνώ με αυτό που λέτε.. Κ εμείς μετά τον 8ο έχουμε αυγό...

Περαστικα! Εύχομαι γρήγορα να βγείτε και να πάτε σπίτι σας

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Με τον υπνόσακο πως ντυνουμε τα μωρα? Μου εφεραν εναν δωρο κ δεν ξερω πως ντύσω τον μπόμπιρα. Κρυωσε ο καιρος κ δεν εχω καθολου χειμωνιάτικα θα παραγγειλω σήμερα αρκετά απο το τα hm.

Εμεις περναμε μαλλον τοβ αγχος αποχωρισμου της 29ης εβδομαδας και ξυπναει με κλαμματα συνέχεια το βραδυ κ θέλει παρηγοριά η στηθος..καλα οχι οτι ειχε στρωσει ο υπνος αλλα οσο παει χαλαει 

Με φαγητο επισης δυσκολα. Μονο λιγες κουταλιες. Αυτη τη βδομάδα θα παμε παιδιατρο για το εμβόλιο κνθα τη ρωτήσω. 

Αλεξ εμας παντα μας ρωταει για την αναπτυξη του κ τα σημειωνει

Πρέπει να δεις τα tog του υπνόσακου και ανάλογα ντύνεις. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Περαστικα! Εύχομαι γρήγορα να βγείτε και να πάτε σπίτι σας

Πρέπει να δεις τα tog του υπνόσακου και ανάλογα ντύνεις. 

Κοίταξα αλλα δεν γράφει κατι..:confused:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Alex1989 είπε:

Α,  ωραία! Εμεις μια από τα ίδια.  Η μικρή το βράδυ δεν σκεπαζεται με τίποτα και την ντυνω  με μακριά ρούχα,  παντελονακι και μακρυ μανίκι φακελάκι .  Αλλά πρέπει  να πάρω κ γω υπνοσακο. Και γενικά κανένα  χειμώνιατικο ρουχαλακι  γιατί τώρα α που θα ανεβουμε  στο χωριό για την βάπτιση θα έχει κρύο.  Κορίτσια  εσείς εξ αρχής δώσατε 2 γεύματα;  ή ξεκίνησατε μόνο με φρούτα ή λαχανικά  και μετά από πόσο διάστημα βάλατε δεύτερο  γεύμα; 

Αλεξ μου εγω του εδωσα μια εβδομαδα φρουτα και μετα του εδωσα για 4 μερες λαχανικα και στην 5η μερα προσθεσα μοσχάρι!

πρίν από 53 λεπτά , evio είπε:

Μπα οχι ακομη @Sol_10μου. Δεν φαινεται να πειναει τα απογευματα, ακομη της φτανει το γαλα. Μπορει απο τον επομενο μηνα αμα δω οτι σταματαω να πρηζομαι κιολας. Το κουακερ στα φρουτα το προσθεσα μια κουταλια της σουπας βρασμενο με μηλο, μη φανταστεις καμια τρελη ποσοτητα.

Κοριτσια παρηγγειλα απο h&m υπνοσακο ελαφρυ οχι χειμωνιατικο. Εγω πχ τυλιγομαι με την πικε τετοια εποχη κ μικρη δεν γινεται να σκεπαστει με τιποτα.

Εχετε χρησιμοποιησει; Πως τα ντυνετε απο μεσα να μην ιδρωνουν;

Επισης εχουν εκπτωσεις στα παιδικα μεχρι 25 του μηνα για οποια ενδιαφερεται!

Και πριν λιγο σκεφτομουν πως θελω να του παραγγειλω ρουχαλακια... τελεια!  Εγω το βραδυ ακομα τον εχω με το ζιπουνακι  γτ μου ιδρώνει.. το πρωι τον σκεπαζω και ξεσκεπαζεται..σιγα σιγα θα του φορεσω και εγω κανα μακρυμανικο νομιζω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@evio είναι πολύ καλύτερα το μικρό μου ευτυχώς.. Θα μας κάνουν ξανα υπερηχο καρδιάς αύριο ή την Τρίτη κ θα μας ενημερώσουν αν θα φύγουμε κ πότε.. 

Με τον υπνοσακο τώρα αναλόγως το ποσο χοντρός είναι.. δλδ αν είναι πολύ χοντρός μάλλον θα πρέπει να του βάλεις μόνο ζιπουνακι... θα το δείς.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, February17 είπε:

@evio είναι πολύ καλύτερα το μικρό μου ευτυχώς.. Θα μας κάνουν ξανα υπερηχο καρδιάς αύριο ή την Τρίτη κ θα μας ενημερώσουν αν θα φύγουμε κ πότε.. 

Με τον υπνοσακο τώρα αναλόγως το ποσο χοντρός είναι.. δλδ αν είναι πολύ χοντρός μάλλον θα πρέπει να του βάλεις μόνο ζιπουνακι... θα το δείς.. 

Περαστικά εύχομαι!!!

  • Ευχαριστώ 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Α,  ωραία! Εμεις μια από τα ίδια.  Η μικρή το βράδυ δεν σκεπαζεται με τίποτα και την ντυνω  με μακριά ρούχα,  παντελονακι και μακρυ μανίκι φακελάκι .  Αλλά πρέπει  να πάρω κ γω υπνοσακο. Και γενικά κανένα  χειμώνιατικο ρουχαλακι  γιατί τώρα α που θα ανεβουμε  στο χωριό για την βάπτιση θα έχει κρύο.  Κορίτσια  εσείς εξ αρχής δώσατε 2 γεύματα;  ή ξεκίνησατε μόνο με φρούτα ή λαχανικά  και μετά από πόσο διάστημα βάλατε δεύτερο  γεύμα; 

Εμείς ξεκινήσαμε με λαχανικά στη βδομάδα βάλαμε φρουτα και μέτα στη βδομάδα κρέμα.

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!.

Εμεις περνάμε μαλλον το άγχος αποχωρισμου της 29ης εβδομάδας.  Δεν κοιμαται δεν τρώει φαγητο κ είναι ολη την ωρα στο στήθος.  Οχι οτι πριν τα εκανε αυτα βεβαια αλλα τωρα ακομα περισσότερο :-P

Προσπαθω να ειμαι θετική μετα απο τοση αϋπνία κ σκέφτομαι οτι σε 18 χρονια θα παει φανταρος κ θα κοιμηθώ επιτέλους :mrgreen:

 

Και κατι ακόμα ρε κοριτσια έχει γινει πολυ αντιδραστικός στο αλλαγμα. Γίνεται χαμος στην πανα η οταν τον ντυνω. Πλεον δεν μπορω να τον κρατησω. Εσας κανουν ετσι? Γιατί αν υποψιαστω οτι μονο ο δικος μου είναι δύσκολος κ σε αυτο θα πεσω απο τα συννεφα χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Εμείς ξεκινήσαμε με λαχανικά στη βδομάδα βάλαμε φρουτα και μέτα στη βδομάδα κρέμα.

Εμένα θέλει για 20 μέρες μονο φρούτα λέει κ κρέμα  και μετά από  τον άλλο μήνα λαχανικά. Ότι να ναι... Θα τον πάρω τηλ να του τα πω... Πολύ  δεν είναι μετά από 20 μέρες; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Εμένα θέλει για 20 μέρες μονο φρούτα λέει κ κρέμα  και μετά από  τον άλλο μήνα λαχανικά. Ότι να ναι... Θα τον πάρω τηλ να του τα πω... Πολύ  δεν είναι μετά από 20 μέρες; 

Τι να σου πω βρε αγάπη ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του, αν σου είπε έτσι κάνε έτσι. Λογικά δεν υπάρχει θέμα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2019 at 5:42 ΜΜ, February17 είπε:

@evio είναι πολύ καλύτερα το μικρό μου ευτυχώς.. Θα μας κάνουν ξανα υπερηχο καρδιάς αύριο ή την Τρίτη κ θα μας ενημερώσουν αν θα φύγουμε κ πότε.. 

Με τον υπνοσακο τώρα αναλόγως το ποσο χοντρός είναι.. δλδ αν είναι πολύ χοντρός μάλλον θα πρέπει να του βάλεις μόνο ζιπουνακι... θα το δείς.. 

Κανατε υπερηχο κοριτσι μου; Ολα καλα; Θα κατσετε καιρο μεσα; Ευχομαι γρηγορα περαστικα του!

18 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημέρα κοριτσια!.

Εμεις περνάμε μαλλον το άγχος αποχωρισμου της 29ης εβδομάδας.  Δεν κοιμαται δεν τρώει φαγητο κ είναι ολη την ωρα στο στήθος.  Οχι οτι πριν τα εκανε αυτα βεβαια αλλα τωρα ακομα περισσότερο :-P

Προσπαθω να ειμαι θετική μετα απο τοση αϋπνία κ σκέφτομαι οτι σε 18 χρονια θα παει φανταρος κ θα κοιμηθώ επιτέλους :mrgreen:

 

Και κατι ακόμα ρε κοριτσια έχει γινει πολυ αντιδραστικός στο αλλαγμα. Γίνεται χαμος στην πανα η οταν τον ντυνω. Πλεον δεν μπορω να τον κρατησω. Εσας κανουν ετσι? Γιατί αν υποψιαστω οτι μονο ο δικος μου είναι δύσκολος κ σε αυτο θα πεσω απο τα συννεφα χαχα

Νικολ μου συνεχιζει η αυπνια σας ε; Κ εμενα η δικια μου με τις μερες της. Ευτυχως μεσα στη νυχτα κοιμαται κ 4-6 ωρες σερι κ εκει ξεκιυραζομαι. Καλα στο αλλαγμα της πανας κ στο ντυσιμο γινεται χαμος κ λιγα λεω! Τι γυρναει μπρουμητα, τι μας κλωτσαει, τι ριχνει κατωωτις κρεμες, τι τρωει την πανα πριν της την βαλω, τι σηκωνεται ορθια στον νιπτηρα που την πλενω κ δεν φτανω να της ριξω νερο... Περιττο να πω πως οι κοιλιες του συζυγου κ η δικια μου ειναι ολο μελανιες.

Αχ κοριτσια εχει 3 μερες που λεει "μαμα"! Εχω κατουρησει τα παντα ολα χαχαχα. Εννοειται οτι δεν ξερει τι λεει αλλα το λεει. Ο αντρας μου επαθε μια ζηλεια κ τωρα λεμε ολο "μπαμπα" μπας κ το πει κ αυτο:mrgreen:

  • Μου αρέσει 6

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Κανατε υπερηχο κοριτσι μου; Ολα καλα; Θα κατσετε καιρο μεσα; Ευχομαι γρηγορα περαστικα του!

Νικολ μου συνεχιζει η αυπνια σας ε; Κ εμενα η δικια μου με τις μερες της. Ευτυχως μεσα στη νυχτα κοιμαται κ 4-6 ωρες σερι κ εκει ξεκιυραζομαι. Καλα στο αλλαγμα της πανας κ στο ντυσιμο γινεται χαμος κ λιγα λεω! Τι γυρναει μπρουμητα, τι μας κλωτσαει, τι ριχνει κατωωτις κρεμες, τι τρωει την πανα πριν της την βαλω, τι σηκωνεται ορθια στον νιπτηρα που την πλενω κ δεν φτανω να της ριξω νερο... Περιττο να πω πως οι κοιλιες του συζυγου κ η δικια μου ειναι ολο μελανιες.

Αχ κοριτσια εχει 3 μερες που λεει "μαμα"! Εχω κατουρησει τα παντα ολα χαχαχα. Εννοειται οτι δεν ξερει τι λεει αλλα το λεει. Ο αντρας μου επαθε μια ζηλεια κ τωρα λεμε ολο "μπαμπα" μπας κ το πει κ αυτο:mrgreen:

Κάναμε υπέρηχο κ ειναι πιο καλά τα πράγματα.. Θα φύγουμε σύντομα μας είπαν.. 

Μπράβο στο μικρό σου.. Κ εμένα έχει 1 βδομάδα που φωνάζει μαμά.. Από τους πολλούς γιατρούς άρχισε μια στιγμή κ με φώναζε.. Δεν υπάρχει όντως το συναίσθημα.. 

Εμείς ευτυχώς κοιμόμαστε καλά.. 10 Με 5μιση κ δεν ξυπνάει τελείως.. Μόλις του δώσω στήθος ξανακοιμαται μέχρι τις 8μιση.. Όταν είμασταν σπίτι το πήγαινε κ μέχρι 11.. Αλλά τώρα αναγκαστικά 8με 8μιση τον ξυπνάνε γτ του βάζουν τα φάρμακα.. Αλλά κατά τις 11μιση το πρωί ξανακοιμαται για καμία ώρα.. Έχω καλό μωρό ευτυχώς .. 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, February17 είπε:

Κάναμε υπέρηχο κ ειναι πιο καλά τα πράγματα.. Θα φύγουμε σύντομα μας είπαν.. 

Μπράβο στο μικρό σου.. Κ εμένα έχει 1 βδομάδα που φωνάζει μαμά.. Από τους πολλούς γιατρούς άρχισε μια στιγμή κ με φώναζε.. Δεν υπάρχει όντως το συναίσθημα.. 

Εμείς ευτυχώς κοιμόμαστε καλά.. 10 Με 5μιση κ δεν ξυπνάει τελείως.. Μόλις του δώσω στήθος ξανακοιμαται μέχρι τις 8μιση.. Όταν είμασταν σπίτι το πήγαινε κ μέχρι 11.. Αλλά τώρα αναγκαστικά 8με 8μιση τον ξυπνάνε γτ του βάζουν τα φάρμακα.. Αλλά κατά τις 11μιση το πρωί ξανακοιμαται για καμία ώρα.. Έχω καλό μωρό ευτυχώς .. 

 

Με το καλό να πάτε σπίτι σας! Περαστικα! 

Εμεις κοριτσια λέμε και μπαμπά και μαμα! Εντελώς ασυναίσθητα εννοειται...Βγάλαμε και το πρώτο μας δοντάκι, αλλά μέχρι να βγει παιδευτηκε πολύ. Άλλαξε τελείως ο ύπνος και όλη μέρα γκρίνια! Ευτυχως τώρα επανήλθαμε σε πιο ήρεμους ρυθμούς αλλά ακόμη έχουμε μεγάλη ενόχληση στα δόντια. Νομίζω ότι βγάζει ταυτόχρονα κάποια. Με το φαγητό τις ημέρες των δοντιών χάλια! Τώρα πάλι πάμε σχετικά καλά. Τρώμε αρκετά και βάζουμε κάθε τρεις μέρες νέες γεύσεις. Εμένα κοριτσια εξακολουθεί και θέλει και στηθος σχεδόν συστηματικά. Τι θα κάνω όταν πάω στη δουλειά μου λέτε?

Καποιο κορίτσι με είχε ρωτήσει για το μειωμένο...εμένα η σύμβαση μου προβλέπει ότι μπορώ να πάρω μια μέρα την εβδομάδα για ένα χρόνο και αυτό θα κάνω. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...