Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Vasiliki88 είπε:

Καλησπερα! Πόσο είναι τα διδυμακια σου? Εμείς σε 2 μέρες γινόμαστε 7 μηνων! Αγοράκι κοριτσάκι! 

Τα διδυμακια μου είναι 7 μηνών και 10 ημερών , αγοράκια ! 

@Nicol_  ε το ανενομενο να γίνετε χαλια , έχει πολύ πλάκα :-P αλλά το ευχαριστιουνται πολύ !

@Αlex1989 blw θα εφαρμόσω και εγώ μόλις βγει κάνα δοντακι γιατί ακόμα είμαστε φαφουτακια , αλλά λίγο αλεσμένο τους αφήνω ήδη στο δίσκο τους και τους δίνω και στο χέρι κάνα μπισκοτάκι βρεφικό .Το παν σε αυτή τη μέθοδο είναι να δείξεις εμπιστοσύνη στις ικανότητες του μωρού , δε θα πνίγει με ένα σουσάμι και πορτοκάλι φέτα να του δώσεις , θα το ξεζουμισει και θα φτύσει μόνο του τη μεμβράνη, είναι το πρώτο βήμα για να έχεις ανεξάρτητο παιδάκι , και το βλέπω αυτό στο δίχρονο μου που τρώει μόνος του και όσο θέλει χωρίς ούτε να λερώνεται , ούτε να αφήνει άδειο πιάτο ,ούτε να υπολείπεται σε βάρος .

Καλή αρχή !

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!

Αλεξ μου εννοείται κοιμομαστε μαζι. Τοσες φορές που ξυπνάει ειναι αδυνατο να τον εχω αλλου. Σκεφτομαι να τον βαλω στην κουνια του διπλα μου οταν αρχισει κ τρώει στερεα καλα.κ μειωθουν οι θηλασμοι μεσα στη νύχτα. 

Κοριτσια σκεφτομαι να πάρω μια κοπελα να τον απασχολεί απλα ενω θα ειμαι κ εγω σπίτι ωστε να μπορω να κανω τα φαγητά μας κ καμια δουλειά. Οποτε θα ειμαι κ εγω παρόν δεν ύπαρχει θεμα. Παιχνιδάκια θα παίζουν και θα τον ταΐζει κιολας οποτς κερδίζω πολυ χρόνο 

Εμας ο μικρος συνεχεια μας δαγκώνει τη μυτη παιδια χαχα εσας το κανουν?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Αλεξ μου εννοείται κοιμομαστε μαζι. Τοσες φορές που ξυπνάει ειναι αδυνατο να τον εχω αλλου. Σκεφτομαι να τον βαλω στην κουνια του διπλα μου οταν αρχισει κ τρώει στερεα καλα.κ μειωθουν οι θηλασμοι μεσα στη νύχτα. 

Κοριτσια σκεφτομαι να πάρω μια κοπελα να τον απασχολεί απλα ενω θα ειμαι κ εγω σπίτι ωστε να μπορω να κανω τα φαγητά μας κ καμια δουλειά. Οποτε θα ειμαι κ εγω παρόν δεν ύπαρχει θεμα. Παιχνιδάκια θα παίζουν και θα τον ταΐζει κιολας οποτς κερδίζω πολυ χρόνο 

Εμας ο μικρος συνεχεια μας δαγκώνει τη μυτη παιδια χαχα εσας το κανουν?

Χαχα μύτη, πηγουνι  μαγουλακια,  ότι βρει δαγκώνει...  Επίσης βάζει συνέχεια  τα πόδια  στο στόμα  κ τα τρώει! Κορίτσια  εσείς  την Αποστειρωση  την έχετε  σταματήσει να φανταστώ  εντελώς;  εμένα μου είπε ακόμη αυτό τον μήνα να την συνεχίσω αλλά δεν καταλαβαίνω το νόημα  αφού έχει αρχίσει να τρώει  Στερεες. Εμένα πάντως  ένα τρώει ικανοποιητικα  το γεύμα της το στήθος το θέλει απαραίτητα μετά  όπως κ πριν.  Κ νομίζω αυτό είναι το φυσιολογικό. Εγώ δεν ελπίζω ότι θα φτιάξει ο ύπνος  μας ούτε μετά.  Ακόμη κ την κούνια που έβαλα στο κρεβάτι δίπλα κόλλητα με κατεβάστε ο το ένα κάγκελο  στο τέλος τόσες φορές που θηλαζουμε το βράδυ μια από το ένα στήθος  κ μια από το άλλο,  καταλήξαμε  στο κρεβάτι  πάλι  κ την βαρέθηκα πια δεν την χρησιμοποιω προς το παρον


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Κ μπρόκολα κ κουνουπίδι γενικα έχουμε βάλει πολλά κ λαχανικά και φρούτα. 

Εγώ πχ της βάζω αρακά μοσχάρι πατάτα κολοκύθι ντομάτα άνηθο βλητα. 

Μπορουμε να βαζουμε και 2 λαχανικα σε ενα γευμα?? Δλδ μαζι με κολοκυθι και αρακα?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. 

Η μπέμπα μου είναι ακριβώς 6 μιση μηνών, λίγο πριν μπει στον 6ο άρχισε να γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα. 

Το έκανε συνεχεια αυτό για κάποιες μέρες και από τότε δε το έχει ξανακάνει. 

Να ανησυχήσω;

Τώρα ασχολείται κυρίως με τα πόδια της, τα πιάνει τα κουνάει και τα βάζει συνεχεια στο στόμα.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εμενα ο μπεμπης απο τις 7 30 που θα ξυπνησει και θα πιει γαλα μεχρι και το βραδυ που θα τον βαλω κατα τις 11 η ωρα για υπνο κοιμαται στο ενδιάμεσο τουλαχιστον 4 φορές μεσα στην μερα .. μηπως θα πρεπει να ανησυχω π δν καθεται παραπανω ωρες ξύπνιος? Εχω προσπαθησει να τον κραταω ξυπνιο αλλα αρχιζει την γκρινια κ φαινεται πως θελει να κοιμηθεί..δεν υποτίθεται πως κοιμούνται λιγοτερο ομως οσο μεγαλωνουν?

Just now, fairy-mary είπε:

Γειά σας κορίτσια, ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. 

Η μπέμπα μου είναι ακριβώς 6 μιση μηνών, λίγο πριν μπει στον 6ο άρχισε να γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα. 

Το έκανε συνεχεια αυτό για κάποιες μέρες και από τότε δε το έχει ξανακάνει. 

Να ανησυχήσω;

Τώρα ασχολείται κυρίως με τα πόδια της, τα πιάνει τα κουνάει και τα βάζει συνεχεια στο στόμα.

Αυτο μου το ειχε κανει και εμενα ενα διαστημα και μετα ξανα αρχισε να γυρίζει μπρουμυτα.. δν νομιζω πως πρεπει να ανησυχεις παντως!ιδως εχει βρει την ασχολία με τα ποδαρακια του τωρα γι'αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά άρρωστη! Την κολλήσαμε την ίωση. Πολύ μύξα, βηχαλακι και γκρίνια. Ευτυχως δεν έχει πυρετό. Μας είπε ο γιατρός ότι είναι κόκκινος ο λαιμός της και από εκεί είναι ο βήχας. Εγώ έτσι όπως την άκουγα φοβήθηκα μην έχει ακροαστικα αλλά ευτυχως είναι μια απλή ίωση. Όρος στη μυτούλα και εάν κάνουμε πυρετό ντεπονάκι. Αυτός ο ορός...όταν ήταν μωρουλι ήταν πιο εύκολο, τώρα έχει δυναμώσει και δεν κάθεται με τίποτε. Άσε που κλαίει σπαρακτικά! Χρησιμοποιείτε ρινικό αποφρακτηρα? Εμάς πάλι που τον ρώτησα μας είπε όχι γιατί μπορεί να κάνει ωτίτιδα. Όλες οι φίλες μου χρησιμοποιούσαν και σκέφτομαι μήπως πάρω αλλά ο άντρας μου είναι κάθετα αντίθετος εφόσον ο γιατρός είπε όχι. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Πρώτη φορά άρρωστη! Την κολλήσαμε την ίωση. Πολύ μύξα, βηχαλακι και γκρίνια. Ευτυχως δεν έχει πυρετό. Μας είπε ο γιατρός ότι είναι κόκκινος ο λαιμός της και από εκεί είναι ο βήχας. Εγώ έτσι όπως την άκουγα φοβήθηκα μην έχει ακροαστικα αλλά ευτυχως είναι μια απλή ίωση. Όρος στη μυτούλα και εάν κάνουμε πυρετό ντεπονάκι. Αυτός ο ορός...όταν ήταν μωρουλι ήταν πιο εύκολο, τώρα έχει δυναμώσει και δεν κάθεται με τίποτε. Άσε που κλαίει σπαρακτικά! Χρησιμοποιείτε ρινικό αποφρακτηρα? Εμάς πάλι που τον ρώτησα μας είπε όχι γιατί μπορεί να κάνει ωτίτιδα. Όλες οι φίλες μου χρησιμοποιούσαν και σκέφτομαι μήπως πάρω αλλά ο άντρας μου είναι κάθετα αντίθετος εφόσον ο γιατρός είπε όχι. 

Περαστικα σας παλμοιρα μου! Εμεις εχουμε περασει βρογχεολιτιδα και ειχε και λαιμο και μαλιστα ανέβαζε πυρετο για 3 μερες.. τωρα παλι μυξουλες εχουμε και του βαζω φουλ ορο.. αποφρακτηρα εγω χρησιμοποιώ δν μου εχει παθει τπτ ..η γιατρος εμενα μου χε πει 2 φορες την μερα..εγω να σ πω την αληθεια του βαζω αποφρακτηρα περισσοτερες φορες γτ νοιωθει καλυτερα μετα! Ειδικα το βραδυ πριν κοιμηθεί!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Περαστικα σας παλμοιρα μου! Εμεις εχουμε περασει βρογχεολιτιδα και ειχε και λαιμο και μαλιστα ανέβαζε πυρετο για 3 μερες.. τωρα παλι μυξουλες εχουμε και του βαζω φουλ ορο.. αποφρακτηρα εγω χρησιμοποιώ δν μου εχει παθει τπτ ..η γιατρος εμενα μου χε πει 2 φορες την μερα..εγω να σ πω την αληθεια του βαζω αποφρακτηρα περισσοτερες φορες γτ νοιωθει καλυτερα μετα! Ειδικα το βραδυ πριν κοιμηθεί!

Περαστικά  παλμοιρα  μου !  Θα συμφωνήσω  κ μεις δίνουμε μάχη για να καθαρίσουμε την μυτουλα. Ο μόνος τρόπος να ηρεμήσει κάπως  είναι αν της βάζω το αγαπημένο  της παιχνίδι  πάνω από το κεφάλι  της να παίζει  μουσική,  της αποσπα  την προσοχή  και ταυτόχρονα καθαρίζω τη μύτη και εγώ μέχρι τώρα χρησιμοποιώ το ρινικό αποφρακτήρα Γιατί δεν μπορώ αλλιώς να βγάλω τις μυξουλες από μέσα απλά βάζω πρώτα τον όρο Περιμένω λίγο να μαλακώσουν και μετά καθώς ανασαινει,  βγαίνουν στην άκρη και τα ρουφάω απαλά μέχρι τώρα δεν έχει πάθει κάτι και το χρησιμοποιώ σχεδόν μέρα παρά μέρα για να βγάζω τις ξέρες μυξουλες  από τη μύτη της

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Περαστικα σας παλμοιρα μου! Εμεις εχουμε περασει βρογχεολιτιδα και ειχε και λαιμο και μαλιστα ανέβαζε πυρετο για 3 μερες.. τωρα παλι μυξουλες εχουμε και του βαζω φουλ ορο.. αποφρακτηρα εγω χρησιμοποιώ δν μου εχει παθει τπτ ..η γιατρος εμενα μου χε πει 2 φορες την μερα..εγω να σ πω την αληθεια του βαζω αποφρακτηρα περισσοτερες φορες γτ νοιωθει καλυτερα μετα! Ειδικα το βραδυ πριν κοιμηθεί!

 

Just now, Alex1989 είπε:

Περαστικά  παλμοιρα  μου !  Θα συμφωνήσω  κ μεις δίνουμε μάχη για να καθαρίσουμε την μυτουλα. Ο μόνος τρόπος να ηρεμήσει κάπως  είναι αν της βάζω το αγαπημένο  της παιχνίδι  πάνω από το κεφάλι  της να παίζει  μουσική,  της αποσπα  την προσοχή  και ταυτόχρονα καθαρίζω τη μύτη και εγώ μέχρι τώρα χρησιμοποιώ το ρινικό αποφρακτήρα Γιατί δεν μπορώ αλλιώς να βγάλω τις μυξουλες από μέσα απλά βάζω πρώτα τον όρο Περιμένω λίγο να μαλακώσουν και μετά καθώς ανασαινει,  βγαίνουν στην άκρη και τα ρουφάω απαλά μέχρι τώρα δεν έχει πάθει κάτι και το χρησιμοποιώ σχεδόν μέρα παρά μέρα για να βγάζω τις ξέρες μυξουλες  από τη μύτη της

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια! Νομίζω θα πάω να αγοράσω αύριο έναν και αναλόγως θα δω εάν θα τον χρησιμοποιήσω. Προς το παρόν της βάζω όρο και κάποιες μυξουλες βγαίνουν έτσι ή με το φτέρνισμα. Ευτυχως ξερές δεν έχει τώρα 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικα σας @palmoira μου. Γρηγορη αναρρωση να εχει το κοριτσι σου. Ουτε εγω εχω αποφρακτηρα. Βαζω ορο κ οσες φαινονται τις βγαζω με μπατονετα. Αλλα αμα βγαζει πολυ πραμα το μωρο ο αποφρακτηρας θα κανει καλυτερη δουλεια. Τρεμω την ωρα που θα μου αρρωστησει οπως ειναι φυσικο...

Καλε @Sol_10 ασε το παιδι να κοιμηθει εκει περα να μεγαλωσει! Να ευλογεις την τυχη σου που ετυχε τετοιο κελεπουρι :grin:

  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Κοριτσια εμενα ο μπεμπης απο τις 7 30 που θα ξυπνησει και θα πιει γαλα μεχρι και το βραδυ που θα τον βαλω κατα τις 11 η ωρα για υπνο κοιμαται στο ενδιάμεσο τουλαχιστον 4 φορές μεσα στην μερα .. μηπως θα πρεπει να ανησυχω π δν καθεται παραπανω ωρες ξύπνιος? Εχω προσπαθησει να τον κραταω ξυπνιο αλλα αρχιζει την γκρινια κ φαινεται πως θελει να κοιμηθεί..δεν υποτίθεται πως κοιμούνται λιγοτερο ομως οσο μεγαλωνουν?

Αυτο μου το ειχε κανει και εμενα ενα διαστημα και μετα ξανα αρχισε να γυρίζει μπρουμυτα.. δν νομιζω πως πρεπει να ανησυχεις παντως!ιδως εχει βρει την ασχολία με τα ποδαρακια του τωρα γι'αυτό..

Η δικιά μου απαραίτητα κάθε 2 το πολύ 3 ώρες κοιμάται ακόμα!το ίδιο κ ο μικρός μόνο που αυτός ειναι πιο ζόρικος με τον ύπνο καμία φορά φτάνουμε σε σημείο να κλαίει από την κούραση κ την άρνηση του για ύπνο.αλλα βλέπω ότι ακόμα κάθε 2-3ωρες τον θέλουν τον ύπνο τους.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γειά σας κορίτσια, ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. 

Η μπέμπα μου είναι ακριβώς 6 μιση μηνών, λίγο πριν μπει στον 6ο άρχισε να γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα. 

Το έκανε συνεχεια αυτό για κάποιες μέρες και από τότε δε το έχει ξανακάνει. 

Να ανησυχήσω;

Τώρα ασχολείται κυρίως με τα πόδια της, τα πιάνει τα κουνάει και τα βάζει συνεχεια στο στόμα.

Οχιιι καθόλου. 

13 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Κοριτσια εμενα ο μπεμπης απο τις 7 30 που θα ξυπνησει και θα πιει γαλα μεχρι και το βραδυ που θα τον βαλω κατα τις 11 η ωρα για υπνο κοιμαται στο ενδιάμεσο τουλαχιστον 4 φορές μεσα στην μερα .. μηπως θα πρεπει να ανησυχω π δν καθεται παραπανω ωρες ξύπνιος? Εχω προσπαθησει να τον κραταω ξυπνιο αλλα αρχιζει την γκρινια κ φαινεται πως θελει να κοιμηθεί..δεν υποτίθεται πως κοιμούνται λιγοτερο ομως οσο μεγαλωνουν?

Αυτο μου το ειχε κανει και εμενα ενα διαστημα και μετα ξανα αρχισε να γυρίζει μπρουμυτα.. δν νομιζω πως πρεπει να ανησυχεις παντως!ιδως εχει βρει την ασχολία με τα ποδαρακια του τωρα γι'αυτό..

Καλέ άσε το παιδί να κοιμηθεί. Γιατί το κρατάς ξύπνιο? 

11 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Πρώτη φορά άρρωστη! Την κολλήσαμε την ίωση. Πολύ μύξα, βηχαλακι και γκρίνια. Ευτυχως δεν έχει πυρετό. Μας είπε ο γιατρός ότι είναι κόκκινος ο λαιμός της και από εκεί είναι ο βήχας. Εγώ έτσι όπως την άκουγα φοβήθηκα μην έχει ακροαστικα αλλά ευτυχως είναι μια απλή ίωση. Όρος στη μυτούλα και εάν κάνουμε πυρετό ντεπονάκι. Αυτός ο ορός...όταν ήταν μωρουλι ήταν πιο εύκολο, τώρα έχει δυναμώσει και δεν κάθεται με τίποτε. Άσε που κλαίει σπαρακτικά! Χρησιμοποιείτε ρινικό αποφρακτηρα? Εμάς πάλι που τον ρώτησα μας είπε όχι γιατί μπορεί να κάνει ωτίτιδα. Όλες οι φίλες μου χρησιμοποιούσαν και σκέφτομαι μήπως πάρω αλλά ο άντρας μου είναι κάθετα αντίθετος εφόσον ο γιατρός είπε όχι. 

Περαστικά σάς ρε κορίτσι!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα  πως είστε  σήμερα;  εμας μας ξύπνησε  ο σεισμός...  Μέχρι να συνέλθω από τον ύπνο νόμιζα ότι ξύπνησε η μπεμπα  και χτυπιοταν  στο κρεβάτι... Τόσο κομμάτια  όταν πέφτω για ύπνο... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...