Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, evio είπε:

Ναι 5 μεζουρες σκονη θα ριξεις μεσα! Κ εγω το βραζω ακομη το νερο που της δινω, ετσι μου ειχε πει η γιατρος. Τελη του μηνα που θα την παω για ζυγισμα θα ξαναρωτησω. Της δινω 3-4 φορες μεσα στη μερα να πιει αλλα πινει ακομη ελαχιστο.

Σου αρεσε ο καινουριος γιατρος; Πιο καλα σας τα λεει νομιζω. Με το καλο η βαφτιση σας!

Η σκόνη όμως πως θα διαλυθεί  στην κρέμα που έχει γίνει  πηχτη αφού έχει βράσει με το νερό; ναι αυτός ο γιατρός είναι φοβερός  αλλά δυστυχώς  δεν είναι στο νησί όπου  ζω μόνιμα. Είναι στην πόλη όπου είναι το πατρικό  μου κ ήρθαμε  για την βάπτιση  της μικρής.  Όταν επιστρέψω  στο νησί  θα πρέπει  να ψάξω για άλλον γιατρό.  Κορίτσια  την Τρίτη δόση του prevenar  μου είπε  ότι δεν την κάνουμε  πια τώρα.  Θα την κάνει  στον 12ο μήνα.  Κάτι είχε συζητηθεί  κ δω στο φόρουμ  αλλά δεν θυμάμαι.  Ισχύει  κ σε σας αυτό; 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι @Alex1989 κ εμεις δυοδοσεις prevenar καναμε. Αλλαξαν οι οδηγιες τωρα προσφατα κ γλυτωσαμε ενα τσιμπημα!

Το γαλα διαλυεται μην το φοβασαι χτυπα το κ λιγο με το μηχανημα που εχεις για πολτοππιηση κ θα γινει.

@Smile89 εμεις δεν τρωμε στανταρ ποσοτητες στερεων κ δεν χρειαζεται να μετραμε ακριβως. Ταχινι κανει για τη δικη μας ηλικια;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Ναι @Alex1989 κ εμεις δυοδοσεις prevenar καναμε. Αλλαξαν οι οδηγιες τωρα προσφατα κ γλυτωσαμε ενα τσιμπημα!

Το γαλα διαλυεται μην το φοβασαι χτυπα το κ λιγο με το μηχανημα που εχεις για πολτοππιηση κ θα γινει.

@Smile89 εμεις δεν τρωμε στανταρ ποσοτητες στερεων κ δεν χρειαζεται να μετραμε ακριβως. Ταχινι κανει για τη δικη μας ηλικια;

Εμένα μου έβαλε στο πρόγραμμα  ξηρούς καρπούς,  αλλά επειδή  είχαμε Βλεννα στα κακά,  μου είπε να τους αφήσω καλύτερα  για μετά τον χρόνο 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Η σκόνη όμως πως θα διαλυθεί  στην κρέμα που έχει γίνει  πηχτη αφού έχει βράσει με το νερό; ναι αυτός ο γιατρός είναι φοβερός  αλλά δυστυχώς  δεν είναι στο νησί όπου  ζω μόνιμα. Είναι στην πόλη όπου είναι το πατρικό  μου κ ήρθαμε  για την βάπτιση  της μικρής.  Όταν επιστρέψω  στο νησί  θα πρέπει  να ψάξω για άλλον γιατρό.  Κορίτσια  την Τρίτη δόση του prevenar  μου είπε  ότι δεν την κάνουμε  πια τώρα.  Θα την κάνει  στον 12ο μήνα.  Κάτι είχε συζητηθεί  κ δω στο φόρουμ  αλλά δεν θυμάμαι.  Ισχύει  κ σε σας αυτό; 

Ναι ισχύει για το εμβόλιο μόνο 2 δόσεις και μετά στο χρονο. 

Δν κορίτσια ταχίνι από ποτέ δίνετε στα μωρά σας. 

Εμένα η παιδίατρος μου είπε γιαουρτάκι θα δώσει μετά το 10 μήνα και κανονικό γιαούρτι όχι το παιδικο γιαουρτάκι που είναι επιδόρπιο. Εσείς εκτός πο μοσχάρι και κοτόπουλο έχετε δώσει κατσίκι ή αρνί στο φαγητό? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evio είπε:

Ναι @Alex1989 κ εμεις δυοδοσεις prevenar καναμε. Αλλαξαν οι οδηγιες τωρα προσφατα κ γλυτωσαμε ενα τσιμπημα!

Το γαλα διαλυεται μην το φοβασαι χτυπα το κ λιγο με το μηχανημα που εχεις για πολτοππιηση κ θα γινει.

@Smile89 εμεις δεν τρωμε στανταρ ποσοτητες στερεων κ δεν χρειαζεται να μετραμε ακριβως. Ταχινι κανει για τη δικη μας ηλικια;

Εμένα με είχε αφήσει στο μήνα σας. 

Just now, Xrysasid είπε:

Ναι ισχύει για το εμβόλιο μόνο 2 δόσεις και μετά στο χρονο. 

Δν κορίτσια ταχίνι από ποτέ δίνετε στα μωρά σας. 

Εμένα η παιδίατρος μου είπε γιαουρτάκι θα δώσει μετά το 10 μήνα και κανονικό γιαούρτι όχι το παιδικο γιαουρτάκι που είναι επιδόρπιο. Εσείς εκτός πο μοσχάρι και κοτόπουλο έχετε δώσει κατσίκι ή αρνί στο φαγητό? 

Εμένα με είχε αφήσει από τον έβδομο. Έχω δώσει αρνί κ κατσίκι μας επιτρέπει. 

  • Ευχαριστώ 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τις πιο παλιές τι πρέπει να εξοπλιστω για την άλλη εβδομάδα που θα αρχίσουμε τα φρούτα; Αρχίζει ταυτόχρονα κ νερό; 

Επίσης μπλέντερ είναι απαραίτητο; Μηπως το ραβδομπλεντερ ή το μουλτι που έχω ήδη αρκούν;


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Να ρωτήσω τις πιο παλιές τι πρέπει να εξοπλιστω για την άλλη εβδομάδα που θα αρχίσουμε τα φρούτα; Αρχίζει ταυτόχρονα κ νερό; 

Επίσης μπλέντερ είναι απαραίτητο; Μηπως το ραβδομπλεντερ ή το μουλτι που έχω ήδη αρκούν;

Εμεις ξεκινησαμε κ νερο αμέσως . Θα χρειαστεις μερικα μπολακια και κανα 2 κουταλακια για αρχη. Εγώ πηρα της munchkin αλλα δεν μου αρεσαν τελικά, εντελώς ψευτικα. Τα κουταλακια μια χαρα ειναι. Επίσης μπορεις να παρεις εκπαιδευτικο ποτηράκι για νερο αν θες να το δοκιμασετε. Χρησιμοποίησα πολυ το θερμος φαγητου της chicco.Μου ελυσε τα χερια οταν εβγαινα. Πηρα επίσης ατμομαγειρα της αβεντ που είναι και μπλεντερ μαζι αλλα τελικα νομιζω δεν χρειαζοταν. Πολυ μπελαλιδικο το πλυσιμο τοσες φορες τη μερα. Ενα καλο μπλεντερ χρειαζεται για να αλεθεις καλα. Εμενα το μουλτι που το δοκιμασα δεν τα αλεθε καλα εμεναν κομματια. Σαλιαρες σιγουρα και το καρεκλακι φαγητού . Δεν ξερω αν ξέχασα κατι

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Να ρωτήσω τις πιο παλιές τι πρέπει να εξοπλιστω για την άλλη εβδομάδα που θα αρχίσουμε τα φρούτα; Αρχίζει ταυτόχρονα κ νερό; 

Επίσης μπλέντερ είναι απαραίτητο; Μηπως το ραβδομπλεντερ ή το μουλτι που έχω ήδη αρκούν;

Εγώ με το μούλτι κάνω δουλειά. Τα σκληρά φρούτα τα βράζω πρώτα. Έδωσα λεφτά για πιατάκια τζάμπα τρώνε κ στα δικά μας. Κουταλάκια της munchkin πολύ καλά. Νερό ξεκινάμε ελπίζω να στο πιεί αμέσως. Αν όχι δώσε με κουταλάκι. Θα το δεις πως θα πάει. Πάρε φρούτα εποχής αυταααααα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Να ρωτήσω τις πιο παλιές τι πρέπει να εξοπλιστω για την άλλη εβδομάδα που θα αρχίσουμε τα φρούτα; Αρχίζει ταυτόχρονα κ νερό; 

Επίσης μπλέντερ είναι απαραίτητο; Μηπως το ραβδομπλεντερ ή το μουλτι που έχω ήδη αρκούν;

Εγω δεν χρησιμοποιησα ποτε μπλεντερ κανονικο, μονο ραβδομπλεντερ και ειναι τοοοσο βολικο. Σε δευτερολεπτο εχει πλυθει και τα αλεθει μια χαρα. Σαλιαρες πολλες, κουταλακια πιατακια, εκπαιδευτικα ποτηρακια δεν χρειαζεται κατι ειδικο, θα δεις κ τι θα σας βολεψει. Καλη αρχη! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!  

Συμφωνω ενα ραβδομπλεντερ έπρεπε να παρω κ εγω. Τοσες φορές που ετοιμάζουμε γεύματα ειναι σημαντικη η ευκολια. 

Κοριτσια εγω πηρα να δοκιμασει ο μικρος τα βρεφικα μπισκοτα. Ενα ακυρο οτι εχουν ζαχαρη τελικα. Αντε αυτο το προσπερναω για ενα μπισκοτακι δεν με πειράζει. Υποτίθεται οτι δεν σπανε κ λιώνουν σιγα σιγα στο στομα. Εμενα με το.που το εβαλε στο στομα εσπασε αμεσως κ ισα που προλαβα να βγαλω το κομματι απο το στομα. Γενικα πολυ επιφοβα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ γιατί έχω ένα καταπληκτικό ραβδομπλεντερ της Braun! Το είχα πάρει γιατί λατρεύα τις κολοκυθοσουπες βελουτέ. Ε τον 1ο εμετό τον έκανα με κολοκυθοσουπα και έκτοτε δεν θελω να ξαναδώ κολοκύθα το Halloween μου μέσα.  Ως εκ τούτου θα βγει το δόλιο το ραβδομπλεντερ από την αχρηστία!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Να ρωτήσω τις πιο παλιές τι πρέπει να εξοπλιστω για την άλλη εβδομάδα που θα αρχίσουμε τα φρούτα; Αρχίζει ταυτόχρονα κ νερό; 

Επίσης μπλέντερ είναι απαραίτητο; Μηπως το ραβδομπλεντερ ή το μουλτι που έχω ήδη αρκούν;

Κ μενα το ραβδομπλεντερ με εσωσε ειναι το μονο που δεν αφηνει κομματακια απο οσα δοκίμασα κ εύκολο στο πλύσιμο κ βγαζει πολύ ωραία υφή ρε παιδιά εμένα παρόλο που βάζω σαλιαρες χαλιά γίνεται κ Δε τρώει κ ολας φανταστείτε να τρώγε κάθε φορά κ άλλο φορμακι θελουμε καλα της ειναι κ μεγαλες οι σαλιαρες βεβαια χαμουλης γινεται. Καλή αρχή κ σου εύχομαι μέσα απ'την καρδια μου να ειναι φαγανουλι Να μη παιδευεσαι. Κουταλάκια κ εγώ μαντσιγκ πήρα αλλά με βόλευαν κ της  nuk που μου έφεραν σιλικόνης Γενικά άμα είναι να φάει θα φάει δε τους φταίνε ούτε τα πιατάκια ούτε Τα κουταλακια

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω τα μετανιωσα τα μπωλακια τα munchkin. Πλεον της βαζω το φαγητο σε δικα μας κεραμικα μπωλ κ κρυωνει κ τσακ μπαμ. Τωρα σκεφτομαι να της παρω ποτηρακι με καλαμακι μιας κ μεγαλωσε. Μπας κ πιει κ λιγο νερο δηλαδη.

Το ραβδομπλεντερ ναι απο τις καλυτερες αγορες. Επισης σταματησε να τρωει το μοσχαρι με ορεξη, μαλλον δεν της αρεσει η υφη του φαγητου.

@Nicol_ποια μπισκοτα αγορασες;

Θα ρωτησω σε καμια δεκαρια μερες που εχουμε ραντεβου για finger foods. Πολυ με αγχωνει αυτο ρε φιλες...

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...