Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Nicol_ είπε:

Εχεις 6 παιδια?????? Αααα θελω σεμινάρια. Εγω με ενα κ τα εχω φτύσει :mrgreen:

Ειλικρινά πως τα καταφέρνεις?? Πως τα κοιμίζεις? Πως τα ταΐζεις?? Χαχα εντάξει ήρωας 

Βρε αφού τα χω ξαναπεί..έχω τρεις κόρες 20 , 19 , 18 που είναι και οι τρεις φοιτήτριες , και 3 πάνες ...το μεγάλο μου γιο που είναι δυόμισι και τα δίδυμα αγόρια που είναι εφταμισι μηνών.Σε πληροφορω ότι είναι πολύ πιο εύκολο με τρία παρά με ένα ( βγάζουμε έξω βέβαια τις μεγάλες ) κάνουν ομάδα και ακούν καλύτερα :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, palmoira είπε:

Προσκυνώ....συγχαρητήρια κοπέλα μου! Εσυ είσαι κινητή βιβλιοθήκη μαμα! 

Εγω φοβαμαι λίγο να μην τηρήσω το 3ήμερο γιατί ο σύζυγος έχει ιστορικό αλλεργιών οπότε πάμε λίγο πιο αργά! 

Εμένα με βόλεψε πολύ στην αρχή αλλά τώρα βάζω λαχανικά,κρέας και ζυμαρικό σε ένα κατσαρολάκι. Το χρησιμοποιώ πολύ για να αλέθω όμως. Νομίζω ότι από το μουλτι είναι καλύτερο.

Νικολ γιαούρτι έχετε βάλει? Εμένα τρελάθηκε! Τώρα το τρώμε και σκέτο αλλά και με φρούτα! 

δεν μας εβαλε ακομα οχι..παμε αργα γενικα νομιζω.Ουτε οσπρια ακομα

Παλμοιρα το αστρακι πως το εκανες πρωτη φορα με μοσχαρι η μονο το εδωσες? 

Just now, FifitsaReal είπε:

Βρε αφού τα χω ξαναπεί..έχω τρεις κόρες 20 , 19 , 18 που είναι και οι τρεις φοιτήτριες , και 3 πάνες ...το μεγάλο μου γιο που είναι δυόμισι και τα δίδυμα αγόρια που είναι εφταμισι μηνών.Σε πληροφορω ότι είναι πολύ πιο εύκολο με τρία παρά με ένα ( βγάζουμε έξω βέβαια τις μεγάλες ) κάνουν ομάδα και ακούν καλύτερα :)

Ειλικρινα μπραβο σου!Σου αξιζουν συγχαρητηρια

να μας δινεις ιδεες για συνταγες αλλα κ για το πως να δαμασουμε τα αγριμια :-P


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FifitsaReal είπε:

Βρε αφού τα χω ξαναπεί..έχω τρεις κόρες 20 , 19 , 18 που είναι και οι τρεις φοιτήτριες , και 3 πάνες ...το μεγάλο μου γιο που είναι δυόμισι και τα δίδυμα αγόρια που είναι εφταμισι μηνών.Σε πληροφορω ότι είναι πολύ πιο εύκολο με τρία παρά με ένα ( βγάζουμε έξω βέβαια τις μεγάλες ) κάνουν ομάδα και ακούν καλύτερα :)

Ενταξει μπηκα μονο και μονο για να πω υποκλινομαι...και φευγω. Ποσο φοβερη εισαι, μπραβο σου!!! Να ειναι παντα γερά τα παιδακια σου ολα!

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

δεν μας εβαλε ακομα οχι..παμε αργα γενικα νομιζω.Ουτε οσπρια ακομα

Παλμοιρα το αστρακι πως το εκανες πρωτη φορα με μοσχαρι η μονο το εδωσες? 

Ειλικρινα μπραβο σου!Σου αξιζουν συγχαρητηρια

να μας δινεις ιδεες για συνταγες αλλα κ για το πως να δαμασουμε τα αγριμια :-P

Εμεις ξεκινήσαμε με πεπονακι από ζυμαρικό. Της το έβρασα μαζί με το κρέας και τα λαχανικά της και μετά το άλεσα όλο μαζί. Ξεκίνησα με 2 κουταλάκια, 4 τη δεύτερη μέρα και την τρίτη μέρα 2 κουταλιές σούπας. Να έχεις στο μυαλό σου ότι όταν βάζεις ζυμαρικό καλό είναι να αποφεύγεις άλλο υδατανθρακα και ότι η μια πατάτα ισοδυναμεί με 2 κουταλιές σούπας. 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Εμεις ξεκινήσαμε με πεπονακι από ζυμαρικό. Της το έβρασα μαζί με το κρέας και τα λαχανικά της και μετά το άλεσα όλο μαζί. Ξεκίνησα με 2 κουταλάκια, 4 τη δεύτερη μέρα και την τρίτη μέρα 2 κουταλιές σούπας. Να έχεις στο μυαλό σου ότι όταν βάζεις ζυμαρικό καλό είναι να αποφεύγεις άλλο υδατανθρακα και ότι η μια πατάτα ισοδυναμεί με 2 κουταλιές σούπας. 

Και εγω σκεφτομουν να το αναμοιξω με το κρεας και τα λαχανικα αλλα επειδη και μενα μου ειπε 4 κουταλιες αρχικα, το υπολοιπο να το πεταξω? Η κρατας και στο ψυγειο?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Προσκυνώ....συγχαρητήρια κοπέλα μου! Εσυ είσαι κινητή βιβλιοθήκη μαμα! 

Εγω φοβαμαι λίγο να μην τηρήσω το 3ήμερο γιατί ο σύζυγος έχει ιστορικό αλλεργιών οπότε πάμε λίγο πιο αργά! 

Εμένα με βόλεψε πολύ στην αρχή αλλά τώρα βάζω λαχανικά,κρέας και ζυμαρικό σε ένα κατσαρολάκι. Το χρησιμοποιώ πολύ για να αλέθω όμως. Νομίζω ότι από το μουλτι είναι καλύτερο.

Νικολ γιαούρτι έχετε βάλει? Εμένα τρελάθηκε! Τώρα το τρώμε και σκέτο αλλά και με φρούτα! 

Ναι ε? Θα το τσεκαρω


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Πως τα πατε? Χθες παλι ο δικος μου ανα μια με 1.5 ωρα ξυπνουσε. Δεν πονουσε αλλα ηθελε στηθος συνεχεια και κατα τις 4 παλι κοβαμε βολτες μεχρι 5 παρα..ζομπι γιναμε..

Κοριτσια πειτε μου καμια ιδεα πως να τον κανω να καθεται λιγακι στο καθισματακι αυτοκινητου.Εχουμε μεγαλο θεμα αλλα δεν γινεται αλλο γιατι εχουμε καθηλωθει.Εγω οδηγω και δεν μπορω να μετακινηθω γιατι χαλαει τον κοσμο οταν τον  βαζω στο καθισματακι.Μεχρι το σουπερ δεν μπορω να παω.Καμια συμβουλη?  @FifitsaReal τα φωτα σου :mrgreen:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πως τα πατε? Χθες παλι ο δικος μου ανα μια με 1.5 ωρα ξυπνουσε. Δεν πονουσε αλλα ηθελε στηθος συνεχεια και κατα τις 4 παλι κοβαμε βολτες μεχρι 5 παρα..ζομπι γιναμε..

Κοριτσια πειτε μου καμια ιδεα πως να τον κανω να καθεται λιγακι στο καθισματακι αυτοκινητου.Εχουμε μεγαλο θεμα αλλα δεν γινεται αλλο γιατι εχουμε καθηλωθει.Εγω οδηγω και δεν μπορω να μετακινηθω γιατι χαλαει τον κοσμο οταν τον  βαζω στο καθισματακι.Μεχρι το σουπερ δεν μπορω να παω.Καμια συμβουλη?  @FifitsaReal τα φωτα σου :mrgreen:

Δεν υπάρχει συμβουλή πέρα από το να είναι αδιαπραγματευτο αυτό που σκοπεύεις να κάνεις . Στο αμάξι μόνο στο κάθισμα μόνο με ζώνη και πότε μπροστά , τέλος . Μια δύο θα κλάψει , μωρό , νήπιο , θα το μάθει.Οχι μόνο στο θέμα του αυτοκινήτου , σε όλα . Να σε βλέπει σταθερή στην απόφαση σου , γιατί αν καταλάβει ότι μπορεί να τη μεταβάλλει τώρα που είναι 7 μηνών , σκέψου τι θα κάνει τριών χρόνων. Είναι λίγο χουντικό έτσι όπως το περιγράφω η αλήθεια είναι αλλά δε βγαίνει αλλιώς αν δεν υπάρχει πρόγραμμα και κάποιος να κάνει τον αρχηγό της αγέλης 8)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, FifitsaReal είπε:

Δεν υπάρχει συμβουλή πέρα από το να είναι αδιαπραγματευτο αυτό που σκοπεύεις να κάνεις . Στο αμάξι μόνο στο κάθισμα μόνο με ζώνη και πότε μπροστά , τέλος . Μια δύο θα κλάψει , μωρό , νήπιο , θα το μάθει.Οχι μόνο στο θέμα του αυτοκινήτου , σε όλα . Να σε βλέπει σταθερή στην απόφαση σου , γιατί αν καταλάβει ότι μπορεί να τη μεταβάλλει τώρα που είναι 7 μηνών , σκέψου τι θα κάνει τριών χρόνων. Είναι λίγο χουντικό έτσι όπως το περιγράφω η αλήθεια είναι αλλά δε βγαίνει αλλιώς αν δεν υπάρχει πρόγραμμα και κάποιος να κάνει τον αρχηγό της αγέλης 8)

Συμφωνω και προσπαθω αλλα τι γίνεται όταν κλαιει υπερβολικά?  Δεν γινεται να τον αφήσω να σκαει απο το κλάμμα :(


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Συμφωνω και προσπαθω αλλα τι γίνεται όταν κλαιει υπερβολικά?  Δεν γινεται να τον αφήσω να σκαει απο το κλάμμα :(

Κάνε την καρδιά σου πέτρα Ελληνίδα μάνα μια δύο φορές , και μόλις καταλάβει σε λίγο καιρό που θα καταλάβει πού πάει και τι σημαίνει μάρκετ θα κάθεται φρόνιμος ,στο υπόσχομαι :wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 27/9/2019 at 12:01 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Διαβάζω τα μνμ σας τόσες μέρες αλλά δν μου μένει χρόνος για να γράψω και όταν βρω ευκαιρία ξεκουράζομαι. 

Και εμείς ξεκινήσαμε ζυμαρικό αλλ τ έκανα σκέτα και δν τρελάθηκε η μπέμπα μου όποτε θα τα κάνω και με άλλους συνδυασμούς μέσα. Ξέρετε πόσα γραμμάρια μοσχάρι πρέπει να τρώνε την εβδομάδα και κοτόπουλο? 

Θεώ να μου πείτε στο άλμα ανάπτυξης 29-30 εβδομάδα άγχος αποχωρισμού πως το. Περάσατε? Εμένα έχει 5 μέρες που χάλασε ο ύπνος της κλαίει όταν φεύγω ή δν με βλέπει εννοώ πιο έντονα γιατι το έκανε ανέκαθεν και όταν μπαίνει κούνια να κοιμηθεί σπαραζει στο κλαμα. Μόνο αγκαλια κοιμάται πλέον. Πτώμα έχω γίνει.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysasid είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Διαβάζω τα μνμ σας τόσες μέρες αλλά δν μου μένει χρόνος για να γράψω και όταν βρω ευκαιρία ξεκουράζομαι. 

Και εμείς ξεκινήσαμε ζυμαρικό αλλ τ έκανα σκέτα και δν τρελάθηκε η μπέμπα μου όποτε θα τα κάνω και με άλλους συνδυασμούς μέσα. Ξέρετε πόσα γραμμάρια μοσχάρι πρέπει να τρώνε την εβδομάδα και κοτόπουλο? 

Θεώ να μου πείτε στο άλμα ανάπτυξης 29-30 εβδομάδα άγχος αποχωρισμού πως το. Περάσατε? Εμένα έχει 5 μέρες που χάλασε ο ύπνος της κλαίει όταν φεύγω ή δν με βλέπει εννοώ πιο έντονα γιατι το έκανε ανέκαθεν και όταν μπαίνει κούνια να κοιμηθεί σπαραζει στο κλαμα. Μόνο αγκαλια κοιμάται πλέον. Πτώμα έχω γίνει.... 

Εμενα η παιδιατρος οταν ξεκινησαμε μ ειπε 70-80γρ καθε γευμα κοτοπουλο ή μοσχαρι! Λογικα οσο μεγαλωνουν αυξανεται τωσα την βαζω ενα κομματι με το ματι κ σιγουρα ειναι παραπανω απο 80γρ.

Το περασαμε πολυ δυσκολα κ ηταν το πιο χρονοβορο αλμα π εχουμε περασει κρατησε 10-15μερες με μηδαμινο υπνο την ημερα κ ξυπνημα ανα 1 ωρα το βραδυ π κανονικα κοιμοταν ολο το βραδυ απο 5μηνων! Κλαμα κ οδυρμος οταν εφευγα απο το οπτικο της πεδιο κ γενικα γκρινια ολημερις! Το κλαμα οταν με χανει το ειχε κ μεχρι 8 μηνων μετα μπουσουλησε κ απλα ερχοταν απο πισω μ!

Επισης μ χαλασε το οτι κοιμοταν μονη της κ ακομα κοιμαται με αγγαλια πλην το βραδυ π κοιμαται μονη της μονο αυτο κρατησε!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2019 at 1:54 ΜΜ, FifitsaReal είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Εγω έχω ξεκινήσει και προσαρμόζω το φαγητό της οικογένειας στη μωρουδιστικη εκδοχή χωρίς αλάτι και χωρίς μπαχαρικά δηλαδή έτσι ώστε να γλυτώνω χρόνο από έξτρα μαγειρέματα.Που σημαίνει ότι φάγαν ψητό αρνάκι με πατάτες , ζυμαρικό ολικής με μπρόκολο και κοτόπουλο, ψαρόσουπα κλπ.Επισης τους έδωσα μήλο με ανθότυρο και κανέλα με το οποίο ξετρελλαθηκαν.Επισης γλυκοπατάτα με καρότο και βανίλια σκόνη.Και στην πορεία βλέπουμε τι άλλο..

Καλησπέρα  κορίτσια.  @Nicol_ αν δοκίμασες να βάλεις στο κάθισμα μπροστά  του κάποια από τα παιχνίδια  που είναι για να απασχολεί  τα παιδιά στο αμάξι;;  δένουν στο προσκεφαλο του καθίσματος και είναι διαφορα  παιχνίδια,  με οθινιτσες  μουσική  τιμονια  κλπ.  Εμείς έχουμε ε ένα παρόμοιο  που της αρέσει πολύ κ γενικά είναι το αγαπημένο  της σε λύσεις έκτακτης ανάγκης,  ίσως τον κάνει λίγο να ξεχαστεί  κ να περασε ι ευχάριστα  μέχρι να φτάσετε στον προορισμό  σας.  Εμένα στην αρχή δεν το ήθελε το καρεκλάκι,  τώρα που μεγάλωσε το απολαμβάνει.  Αραζει  κ χαλαρώνει..  Εμείς αύριο ξεκινάμε  λαχανικά.  Μετά από δύο  βδομάδες ου τρώμε  μόνο φρούτα.  Μου είπε  πως για τον μήνα αυτό  θα τρώμε πατάτα καρότο  κολοκυθι την πρώτη εβδομάδα  σκέτο  κ μετά με μοσχάρι.  Να μη μη της βάλω κάτι άλλο.  Α,  κ μου είπε  να της βάζω κ λιγο παρμεζανα μέσα.  Μου φαίνεται  λίγο κουλό  το σύστημα  του γι αυτό θα συμβουλεύτω  κ  τον άλλον μου γιατρό  τώρα που θα φύγουμε.  Ρε κοριτσια  εσείς τα λαχανικά  με τι ρυθμό  τα προσθεσατε;  πχ ντομάτα κρεμμύδι κλπ  μέσα σε αυτά τα κλασσικά,  το καρότο  πατάτα  κολοκυθι; σε όλο τον 6ο δηλαδή  θα τρώμε μόνο αυτά; νομίζω πως θα της βάλω κ κάτι ακόμα.. επίσης δοκίμασα  κ το Διχτακι  για φρούτα  της άρεσε  πολύ  αλλά μου σπάσει τα νεύρα  στο  καθάρισμα  κολλάει το φρούτο  στο δίχτυ. 

Και κάτι ακόμα.  Αποστειρωση  ποτέ στσματησατε;  εμένα μου είπε να την συνεχίσω μέχρι να μπει  στον 7ο.  Και κάθομαι κ αποστειρωνω ακόμη πιάτα κ κουτάλι  με καυτό  νερό.  Νομίζω πως κ αυτό είναι τελείως  άστοχο... 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Και εγω σκεφτομουν να το αναμοιξω με το κρεας και τα λαχανικα αλλα επειδη και μενα μου ειπε 4 κουταλιες αρχικα, το υπολοιπο να το πεταξω? Η κρατας και στο ψυγειο?

Βάζω κρέας κάθε δυο μέρες είτε κοτοπουλο είτε μοσχαρι με κρεμμυδάκι και ντοματούλα να βράσουν. Μετά χωρίζω στη μέση και το μισό φυλάω στο ψυγείο για την επόμενη μέρα. Στο υπόλοιπο βάζω τα λαχανικά μου και το ζυμαρικό. Το αλέθω μόλις τελειώσω και το χωρίζω πάλι σε δυο μέρη. Το πρώτο το βάζω να φάει για μεσημέρι και το δεύτερο για απογευματινό. Εάν δεν φτάσει το πρώτο μέρος για μεσημεριανό συμπληρώνω από το απογευματινό. Γενικά φυλάω στο ψυγείο οτιδήποτε καθαρό που δεν έχει μπει κουτάλι με σάλια μέσα. Το ίδιο κάνω και στο γιαούρτι. Βγάζω το μισό με κουτάλι σε μπολάκι και το άλλο με μεμβράνη στο ψυγείο. 

6 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πως τα πατε? Χθες παλι ο δικος μου ανα μια με 1.5 ωρα ξυπνουσε. Δεν πονουσε αλλα ηθελε στηθος συνεχεια και κατα τις 4 παλι κοβαμε βολτες μεχρι 5 παρα..ζομπι γιναμε..

Κοριτσια πειτε μου καμια ιδεα πως να τον κανω να καθεται λιγακι στο καθισματακι αυτοκινητου.Εχουμε μεγαλο θεμα αλλα δεν γινεται αλλο γιατι εχουμε καθηλωθει.Εγω οδηγω και δεν μπορω να μετακινηθω γιατι χαλαει τον κοσμο οταν τον  βαζω στο καθισματακι.Μεχρι το σουπερ δεν μπορω να παω.Καμια συμβουλη?  @FifitsaReal τα φωτα σου :mrgreen:

Τραγουδάκια και παιχνίδια στο αυτοκίνητο. Τραγούδια που ακούτε και στο σπίτι και του τραγουδάς. 

1 ώρα πρίν, Xrysasid είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Διαβάζω τα μνμ σας τόσες μέρες αλλά δν μου μένει χρόνος για να γράψω και όταν βρω ευκαιρία ξεκουράζομαι. 

Και εμείς ξεκινήσαμε ζυμαρικό αλλ τ έκανα σκέτα και δν τρελάθηκε η μπέμπα μου όποτε θα τα κάνω και με άλλους συνδυασμούς μέσα. Ξέρετε πόσα γραμμάρια μοσχάρι πρέπει να τρώνε την εβδομάδα και κοτόπουλο? 

Θεώ να μου πείτε στο άλμα ανάπτυξης 29-30 εβδομάδα άγχος αποχωρισμού πως το. Περάσατε? Εμένα έχει 5 μέρες που χάλασε ο ύπνος της κλαίει όταν φεύγω ή δν με βλέπει εννοώ πιο έντονα γιατι το έκανε ανέκαθεν και όταν μπαίνει κούνια να κοιμηθεί σπαραζει στο κλαμα. Μόνο αγκαλια κοιμάται πλέον. Πτώμα έχω γίνει.... 

Ο παιδίατρος μου είπε 75 γρ. κάθε μέρα. Ζυγίζουμε αμαγειρευτο 

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  @Nicol_ αν δοκίμασες να βάλεις στο κάθισμα μπροστά  του κάποια από τα παιχνίδια  που είναι για να απασχολεί  τα παιδιά στο αμάξι;;  δένουν στο προσκεφαλο του καθίσματος και είναι διαφορα  παιχνίδια,  με οθινιτσες  μουσική  τιμονια  κλπ.  Εμείς έχουμε ε ένα παρόμοιο  που της αρέσει πολύ κ γενικά είναι το αγαπημένο  της σε λύσεις έκτακτης ανάγκης,  ίσως τον κάνει λίγο να ξεχαστεί  κ να περασε ι ευχάριστα  μέχρι να φτάσετε στον προορισμό  σας.  Εμένα στην αρχή δεν το ήθελε το καρεκλάκι,  τώρα που μεγάλωσε το απολαμβάνει.  Αραζει  κ χαλαρώνει..  Εμείς αύριο ξεκινάμε  λαχανικά.  Μετά από δύο  βδομάδες ου τρώμε  μόνο φρούτα.  Μου είπε  πως για τον μήνα αυτό  θα τρώμε πατάτα καρότο  κολοκυθι την πρώτη εβδομάδα  σκέτο  κ μετά με μοσχάρι.  Να μη μη της βάλω κάτι άλλο.  Α,  κ μου είπε  να της βάζω κ λιγο παρμεζανα μέσα.  Μου φαίνεται  λίγο κουλό  το σύστημα  του γι αυτό θα συμβουλεύτω  κ  τον άλλον μου γιατρό  τώρα που θα φύγουμε.  Ρε κοριτσια  εσείς τα λαχανικά  με τι ρυθμό  τα προσθεσατε;  πχ ντομάτα κρεμμύδι κλπ  μέσα σε αυτά τα κλασσικά,  το καρότο  πατάτα  κολοκυθι; σε όλο τον 6ο δηλαδή  θα τρώμε μόνο αυτά; νομίζω πως θα της βάλω κ κάτι ακόμα.. επίσης δοκίμασα  κ το Διχτακι  για φρούτα  της άρεσε  πολύ  αλλά μου σπάσει τα νεύρα  στο  καθάρισμα  κολλάει το φρούτο  στο δίχτυ. 

Και κάτι ακόμα.  Αποστειρωση  ποτέ στσματησατε;  εμένα μου είπε να την συνεχίσω μέχρι να μπει  στον 7ο.  Και κάθομαι κ αποστειρωνω ακόμη πιάτα κ κουτάλι  με καυτό  νερό.  Νομίζω πως κ αυτό είναι τελείως  άστοχο... 

Αποστείρωση σταματησα περίπου 2 1/2 μηνών. Βράζαμε μόνο το νερό στην αρχή μέχρι τον 7ο. Εισαγωγή λαχανικά και φρούτα κάναμε κάθε 3 μέρες. Μπορείς επίσης να βάλεις εισαγωγή στον 6ο μήνα και το λάδι και το λεμονι.Μη νομίζεις παντως ότι θα τρώει από την αρχή ποσότητες...Με μερικές κουταλιές να είσαι αυχαριστημενη! 

  • Ευχαριστώ 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  @Nicol_ αν δοκίμασες να βάλεις στο κάθισμα μπροστά  του κάποια από τα παιχνίδια  που είναι για να απασχολεί  τα παιδιά στο αμάξι;;  δένουν στο προσκεφαλο του καθίσματος και είναι διαφορα  παιχνίδια,  με οθινιτσες  μουσική  τιμονια  κλπ.  Εμείς έχουμε ε ένα παρόμοιο  που της αρέσει πολύ κ γενικά είναι το αγαπημένο  της σε λύσεις έκτακτης ανάγκης,  ίσως τον κάνει λίγο να ξεχαστεί  κ να περασε ι ευχάριστα  μέχρι να φτάσετε στον προορισμό  σας.  Εμένα στην αρχή δεν το ήθελε το καρεκλάκι,  τώρα που μεγάλωσε το απολαμβάνει.  Αραζει  κ χαλαρώνει..  Εμείς αύριο ξεκινάμε  λαχανικά.  Μετά από δύο  βδομάδες ου τρώμε  μόνο φρούτα.  Μου είπε  πως για τον μήνα αυτό  θα τρώμε πατάτα καρότο  κολοκυθι την πρώτη εβδομάδα  σκέτο  κ μετά με μοσχάρι.  Να μη μη της βάλω κάτι άλλο.  Α,  κ μου είπε  να της βάζω κ λιγο παρμεζανα μέσα.  Μου φαίνεται  λίγο κουλό  το σύστημα  του γι αυτό θα συμβουλεύτω  κ  τον άλλον μου γιατρό  τώρα που θα φύγουμε.  Ρε κοριτσια  εσείς τα λαχανικά  με τι ρυθμό  τα προσθεσατε;  πχ ντομάτα κρεμμύδι κλπ  μέσα σε αυτά τα κλασσικά,  το καρότο  πατάτα  κολοκυθι; σε όλο τον 6ο δηλαδή  θα τρώμε μόνο αυτά; νομίζω πως θα της βάλω κ κάτι ακόμα.. επίσης δοκίμασα  κ το Διχτακι  για φρούτα  της άρεσε  πολύ  αλλά μου σπάσει τα νεύρα  στο  καθάρισμα  κολλάει το φρούτο  στο δίχτυ. 

Και κάτι ακόμα.  Αποστειρωση  ποτέ στσματησατε;  εμένα μου είπε να την συνεχίσω μέχρι να μπει  στον 7ο.  Και κάθομαι κ αποστειρωνω ακόμη πιάτα κ κουτάλι  με καυτό  νερό.  Νομίζω πως κ αυτό είναι τελείως  άστοχο... 

Εγώ αποστείρωση σταμάτησα μόλις μπήκε στον 6ο.

Και εμείς  15 μερες μόνο φρούτα τρώγαμε και πριν λίγες μέρες ξεκινήσαμε λαχανικά. 

Εμένα μου είπε πατατα καρότο κολοκύθι σέλινο και κρεμμύδι και απο κρέας  μοσχάρι η κοτόπουλο. 

Επίσης μου είπε στο απογευματινό να προσθέσω γιαούρτι. 

Απο τον 7ο θα αρχίσουμε να προσθέτουμε κ Αλλα..


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...