Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Αλεξ μου η αδεξιοτητα,η αφηρημαδα κτλ ειναι οντως της εγκυμοσυνης.Επισης ειμαστε πιο επιρρεπείς σε πτωσεις  γιατι αλλαζει το κεντρο βαρους μας,πρεπει να προσεχουμε λιγο παραπανω.

Οσον αφορα το στρωματακι και εγω λικνο θα χρησιμοποιω τους πρωτους μηνες,τουλαχιστον το βραδυ και εχει οντως ενα πολυ λεπτο στρωματακι αφρου που εμενα προσωπικα μου φανηκε λιγο σκληρο.Δεν ηξερα αν ειναι καταλληλο,ρωτησα ομως στα λητω που πηρα το λικνο και με διαβεβαιωσαν οτι ειναι καταλληλο για νεογεννητο.Θα σου ελεγα να επικοινωνησεις με την εταιρεια του λικνου να σου επιβεβαιωσουν αν ειναι οκ ωστε να μην αλλαζεις στρωμα

Σε ευχαριστώ,  αν και είναι λίγο δύσκολο, διότι είναι γερμανικό προϊόν.  Στην Ελλάδα σε ένα σαιτ το έχω βρει μόνο,  κ δεν ξέρω αν μπορουν να με κάτατοπισουν έγκυρα ως προς αυτό.  Το θέμα είναι ότι έχει σχήμα μισοφέγγαρο και δεν είναι εύκολο να αντικαταστησεις το στρώμα του με οποιοδήποτε άλλο,  παρά μόνο της ίδιας εταιρείας.  Τα οποία είναι παρόμοια.  Ίσως να ναι και ιδέα μου,  απλά μου φαίνεται πολύ λεπτό κ μαλακό, αλλά γενικά το προϊόν αυτό είναι ακριβό, οπότε ελπίζω στο να ειναι  και ποιοτικο


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , Alex1989 είπε:

Σε ευχαριστώ,  αν και είναι λίγο δύσκολο, διότι είναι γερμανικό προϊόν.  Στην Ελλάδα σε ένα σαιτ το έχω βρει μόνο,  κ δεν ξέρω αν μπορουν να με κάτατοπισουν έγκυρα ως προς αυτό.  Το θέμα είναι ότι έχει σχήμα μισοφέγγαρο και δεν είναι εύκολο να αντικαταστησεις το στρώμα του με οποιοδήποτε άλλο,  παρά μόνο της ίδιας εταιρείας.  Τα οποία είναι παρόμοια.  Ίσως να ναι και ιδέα μου,  απλά μου φαίνεται πολύ λεπτό κ μαλακό, αλλά γενικά το προϊόν αυτό είναι ακριβό, οπότε ελπίζω στο να ειναι  και ποιοτικο

Μπόρεις να μπεις στο σαιτ της εταιρείας και να τους στείλεις ενα.email στα αγγλικα. Σιγουρα θα σου απαντησουν. 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια Μ. Τι κάνετε?βλέπω πλησιαζετε..Νικόλ μ εύχομαι με το καλό πρώτη είσαι! Πως αισθανεσαι?

Εμείς αναρωνουμε.Μ φάνηκε πιο δύσκολη η ανάρρωση κορίτσια αυτή τη φορά..αρκετός πόνος.Κ στο μαιευτήριο ταλαιπωρηθηκα Κ με τη μετάγγιση Κ με το ζάχαρο. Η τομή με πονάει αρκετά Θ έλεγα. Ευτυχώς εχω βοήθεια εδώ..Αλλά τ μικρά εμεν θέλουν Κ είναι δύσκολα Γτ βγάλαμε ζήλια Κ πολύ γκρίνια.. Αφήστε..λέω μια Ν γι νω καλά Κ Ν ασχοληθώ Όσο δεν ασχολήθηκα τους τελευταίους μήνες λόγω βάρους. Με το θηλασμό παλεύουμε. Θηλάζει κανονικά δόξα τω Θεώ απλά Εγώ πονάω πολύ.. το στήθος στάζει οοολη μέρα οπότε ούτε Κ χωρίς σουτιέν Κ μπλούζα μπορώ Ν κυκλοφορω..Έχει Κ κρύο Όσο Ν Ναι.. Με τα κοχύλια ξεχνιέμαι Κ Μόλις σκύψω πάει..έχω γίνει μούσκεμα..σμρ μόνο άλλαξα τρείς φορές.. Γενικά Θ έλεγα περνάω λίγο δύσκολη φάση πάλι..ξέρω όλο παραπονιέμαι Αλλά Ο πόνος της επέμβασης με καταβάλει Κ μαζί με το πόνο του θηλασμού Κ Γενικά δε γίνεται Ν μην είμαι στο πόδι λόγω των παιδιών..νιώθω καταβεβλημένη. Κ νομίζω πως με τριγυρνάει Κ ίωση..Αφήστε το βήχα της αλλεργίας..Με την τομή...πίκρα..... 

Πάντως τίποτα δε συγκρίνεται με το Ν σε κοιτάει το μπεμπακι. Όντως τ ξεχνάς όλα..Κ λες Θ κάνω υπομονή.Κ φυσικά τ ξεχνάς. Ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς..μια βδομάδα έχει Π γεννησα οπότε λογικο Ν πονάω. Κ ξέρω πως σε δέκα μέρες Θ Είμαι άλλος άνθρωπος. Απλά ήθελα Ν Σας πω πως νιώθω. Ευτυχισμένη σίγουρα!ευγνώμων Που Όλα πήγαν καλά τλκ παρολες τις δυσκολίες. Κ ευλογημένη που κράτησαμε στα χέρια Μας το τρίτο μας παιδάκι Κ είμαστε Κ οι δύο καλά.Όλα τ Αλλά ξέρω Θ ξεπεραστούν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ μπήκα στην 36 εβδομάδα αλλά από την τρίτη το βράδυ άρχισαν και με πονάνε τα χέρια μου κυρίως στις παλάμες και κατι φορές απο τους αγκώνες και κάτω... Το πιο ενοχλητικό όμως είναι πως το μεσαίο δάχτυλο του δεξιού μου χεριού στην ρώγα είναι συνεχώς μουδιασμένο και σαν να περνάει ηλεκτρικό ρεύμα... Κάτι διάβασα για συνδρομο καρπιαιου σωλήνα... Θα ρωτήσω τον γιατρό βέβαια την Παρασκευή.... Αλλά έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα εδώ...??? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σημερα θα παρακολουθησω επιτελους ενα σεμιναριο της νουτριτσια για περιποιηση νεογεννητου, θα το δει καμια αλλη; Οσο για την περιτυλιξη θα ξαναρωτησω στο επομενο ραντεβου, δεν γινεται μονο ο γιατρος μου να μην βλεπει...

@oneira_glyka ζορικη η κατασταση. Σιγουρα νιωθεις κ ολα τα ομορφα συναισθηματα, αλλα εγω λιγο ζοριστηκα που σε διαβασα, που να τα ζουσα κιολας. Ζητα οση περισσοτερη βοηθεια γινεται απο τον περιγυρο σου. Εστω να σας μαγειρευει καποιος, ενας ανθρωπος εισαι κ εσυ.

@Nicol_ το εθεσες πολυ σωστα, οντως το μαρτυριο της σταγονας! Σημερα δεν εχεις ραντεβου; Για να δουμε!

Πωπω @Alex1989 μια απο τα ιδια κ εγω. Ο σκουντουφλης εχω γινει, ευτυχως μεχρι τωρα δεν εχω φαει καμια τουμπα. Θελει προσοχη πολλη.

 

 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@oneira_glyka ευχομαι γρήγορη ανάρρωση και σύντομα να περασουν οι πονοι κ να νιωσεις καλυτερα! Έχεις καθε δικαίωμα να παραπονιεσαι, δεν υπάρχει κατι πιο δυσκολο απο το να μεγαλώνεις 3 παιδια και μαλιστα να εισαι κ καταπονημένη απο την καισαρική.  Κουραγιο και υπομονή και χρησιμοποιησε καθε βοήθεια που μπορεις να βρεις.. ❤

Τα νεα μου κοριτσια ειναι πως με εξετάσε ο γιατρος και παλι τιποτα.. Οποτε μου ειπε θα γεννήσουμε Κυριακη που κλεινω τις 40 εβδομαδες  με πρόκληση. Θα μπω Σαββατο 12 το βραδυ και θα ξεκινήσουμε και Κυριακή μεχρι μεσημερι θα εχω γεννήσει.  Η αληθεια ειναι δεν ηθελα να παω με προκληση αλλα ο γιατρος ειδε πως εχω μελλον ακομα και γιαυτο θα παω με προκληση 

11 ώρες πρίν, Gianna28 είπε:

Κορίτσια εγώ μπήκα στην 36 εβδομάδα αλλά από την τρίτη το βράδυ άρχισαν και με πονάνε τα χέρια μου κυρίως στις παλάμες και κατι φορές απο τους αγκώνες και κάτω... Το πιο ενοχλητικό όμως είναι πως το μεσαίο δάχτυλο του δεξιού μου χεριού στην ρώγα είναι συνεχώς μουδιασμένο και σαν να περνάει ηλεκτρικό ρεύμα... Κάτι διάβασα για συνδρομο καρπιαιου σωλήνα... Θα ρωτήσω τον γιατρό βέβαια την Παρασκευή.... Αλλά έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα εδώ...??? 

Καλησπερα Γιαννα! Εχω διαβασει κ εγω γιαυτο το συνδρομο που ειναι πολυ συχνο στην εγκυμοσυνη. Επισης επειδη πρηζομαστε τωρα με την εγκυμοσύνη πιεζονται κάποια νευρα και δίνουν τέτοια συμπτωματα. Οποτε ισως ειναι απο αυρο. Ο γιατρος σου βέβαια θα σε διαφωτίσει αλλα δεν ειναι κατι σοβαρό αυτά υποχωρουν μετα τον τοκετο


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nicol_ είπε:

@oneira_glyka ευχομαι γρήγορη ανάρρωση και σύντομα να περασουν οι πονοι κ να νιωσεις καλυτερα! Έχεις καθε δικαίωμα να παραπονιεσαι, δεν υπάρχει κατι πιο δυσκολο απο το να μεγαλώνεις 3 παιδια και μαλιστα να εισαι κ καταπονημένη απο την καισαρική.  Κουραγιο και υπομονή και χρησιμοποιησε καθε βοήθεια που μπορεις να βρεις.. ❤

Τα νεα μου κοριτσια ειναι πως με εξετάσε ο γιατρος και παλι τιποτα.. Οποτε μου ειπε θα γεννήσουμε Κυριακη που κλεινω τις 40 εβδομαδες  με πρόκληση. Θα μπω Σαββατο 12 το βραδυ και θα ξεκινήσουμε και Κυριακή μεχρι μεσημερι θα εχω γεννήσει.  Η αληθεια ειναι δεν ηθελα να παω με προκληση αλλα ο γιατρος ειδε πως εχω μελλον ακομα και γιαυτο θα παω με προκληση 

Καλησπερα Γιαννα! Εχω διαβασει κ εγω γιαυτο το συνδρομο που ειναι πολυ συχνο στην εγκυμοσυνη. Επισης επειδη πρηζομαστε τωρα με την εγκυμοσύνη πιεζονται κάποια νευρα και δίνουν τέτοια συμπτωματα. Οποτε ισως ειναι απο αυρο. Ο γιατρος σου βέβαια θα σε διαφωτίσει αλλα δεν ειναι κατι σοβαρό αυτά υποχωρουν μετα τον τοκετο

Μακάρι ελπίζω να μην μείνω κουλή... Γιατί γενικώς δεν μπορώ ειδικά το πρωί ουτε το κρεβάτι να στρώσω... Με χτυπάει ο πόνος απο τον καρπό στα δαχτυλα.... Αγανάκτηση... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Gianna28 είπε:

Μακάρι ελπίζω να μην μείνω κουλή... Γιατί γενικώς δεν μπορώ ειδικά το πρωί ουτε το κρεβάτι να στρώσω... Με χτυπάει ο πόνος απο τον καρπό στα δαχτυλα.... Αγανάκτηση... 

Χαχα ε οχι και κουλη. Ειναι δυσαρεστο αλλα θα υποχωρήσει μετα μην ανησυχείς :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα κορίτσια Μ. Τι κάνετε?βλέπω πλησιαζετε..Νικόλ μ εύχομαι με το καλό πρώτη είσαι! Πως αισθανεσαι?

Εμείς αναρωνουμε.Μ φάνηκε πιο δύσκολη η ανάρρωση κορίτσια αυτή τη φορά..αρκετός πόνος.Κ στο μαιευτήριο ταλαιπωρηθηκα Κ με τη μετάγγιση Κ με το ζάχαρο. Η τομή με πονάει αρκετά Θ έλεγα. Ευτυχώς εχω βοήθεια εδώ..Αλλά τ μικρά εμεν θέλουν Κ είναι δύσκολα Γτ βγάλαμε ζήλια Κ πολύ γκρίνια.. Αφήστε..λέω μια Ν γι νω καλά Κ Ν ασχοληθώ Όσο δεν ασχολήθηκα τους τελευταίους μήνες λόγω βάρους. Με το θηλασμό παλεύουμε. Θηλάζει κανονικά δόξα τω Θεώ απλά Εγώ πονάω πολύ.. το στήθος στάζει οοολη μέρα οπότε ούτε Κ χωρίς σουτιέν Κ μπλούζα μπορώ Ν κυκλοφορω..Έχει Κ κρύο Όσο Ν Ναι.. Με τα κοχύλια ξεχνιέμαι Κ Μόλις σκύψω πάει..έχω γίνει μούσκεμα..σμρ μόνο άλλαξα τρείς φορές.. Γενικά Θ έλεγα περνάω λίγο δύσκολη φάση πάλι..ξέρω όλο παραπονιέμαι Αλλά Ο πόνος της επέμβασης με καταβάλει Κ μαζί με το πόνο του θηλασμού Κ Γενικά δε γίνεται Ν μην είμαι στο πόδι λόγω των παιδιών..νιώθω καταβεβλημένη. Κ νομίζω πως με τριγυρνάει Κ ίωση..Αφήστε το βήχα της αλλεργίας..Με την τομή...πίκρα..... 

Πάντως τίποτα δε συγκρίνεται με το Ν σε κοιτάει το μπεμπακι. Όντως τ ξεχνάς όλα..Κ λες Θ κάνω υπομονή.Κ φυσικά τ ξεχνάς. Ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς..μια βδομάδα έχει Π γεννησα οπότε λογικο Ν πονάω. Κ ξέρω πως σε δέκα μέρες Θ Είμαι άλλος άνθρωπος. Απλά ήθελα Ν Σας πω πως νιώθω. Ευτυχισμένη σίγουρα!ευγνώμων Που Όλα πήγαν καλά τλκ παρολες τις δυσκολίες. Κ ευλογημένη που κράτησαμε στα χέρια Μας το τρίτο μας παιδάκι Κ είμαστε Κ οι δύο καλά.Όλα τ Αλλά ξέρω Θ ξεπεραστούν. 

Καλημέρα κορίτσια!

@oneira_glyka επειδή πάθαινα ακριβώς το ίδιο με τα κοχύλια (γινόμουν χάλια) δοκίμασε να βάζεις μέσα βαμβάκι (όχι να ακουμπάει τη θηλή, κάτω κάτω) και όσο γάλα στάζει από το στήθος θα το απορροφά το βαμβάκι και δεν θα χύνεται όταν σκύβεις. Κουράγιο με τρία παιδιά, ευτυχώς που έχεις βοήθεια!

@Nicol_ ευχομαι μέχρι την Κυριακή να ξεκινήσει ο τοκετός μόνος του! έχεις μέρες ακόμα, μπορεί να γλυτώσεις την πρόκληση...

@Alex1989 τα μωρά είναι τόσο ελαφριά που το πάχος του στρώματος δεν έχει τόση πολύ σημασιά. Δηλαδή μέχρι 4-6 μηνών που θα χρησιμοποιήσεις το λίκνο δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα, εφόσον και ο κατασκευαστής λέει ότι είναι κατάλληλο για βρέφη. Σκέψου μόνο ότι τα 4-8 κιλά του μωρού θα είναι σαν πούπουλο πάνω στο στρώμα. Η κοπέλα που σου το έδωσε εκεί κοίμιζε τα παιδιά της; Εφόσον δεν είχε κάποιο θέμα, νομίζω και το δικό σου μωράκι θα είναι μια χαρά!

 

  • Μου αρέσει 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Gianna28 είπε:

Κορίτσια εγώ μπήκα στην 36 εβδομάδα αλλά από την τρίτη το βράδυ άρχισαν και με πονάνε τα χέρια μου κυρίως στις παλάμες και κατι φορές απο τους αγκώνες και κάτω... Το πιο ενοχλητικό όμως είναι πως το μεσαίο δάχτυλο του δεξιού μου χεριού στην ρώγα είναι συνεχώς μουδιασμένο και σαν να περνάει ηλεκτρικό ρεύμα... Κάτι διάβασα για συνδρομο καρπιαιου σωλήνα... Θα ρωτήσω τον γιατρό βέβαια την Παρασκευή.... Αλλά έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα εδώ...??? 

Είχα και εγώ πόνους στα χέρια καρπούς κυρίως. Είναι από την εγκυμοσυνη, είχα ρωτήσει το γιατρό μου και ορθοπεδικό. Μόλις γέννησα πέρασαν. 

8 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

@oneira_glyka ευχομαι γρήγορη ανάρρωση και σύντομα να περασουν οι πονοι κ να νιωσεις καλυτερα! Έχεις καθε δικαίωμα να παραπονιεσαι, δεν υπάρχει κατι πιο δυσκολο απο το να μεγαλώνεις 3 παιδια και μαλιστα να εισαι κ καταπονημένη απο την καισαρική.  Κουραγιο και υπομονή και χρησιμοποιησε καθε βοήθεια που μπορεις να βρεις.. ❤

Τα νεα μου κοριτσια ειναι πως με εξετάσε ο γιατρος και παλι τιποτα.. Οποτε μου ειπε θα γεννήσουμε Κυριακη που κλεινω τις 40 εβδομαδες  με πρόκληση. Θα μπω Σαββατο 12 το βραδυ και θα ξεκινήσουμε και Κυριακή μεχρι μεσημερι θα εχω γεννήσει.  Η αληθεια ειναι δεν ηθελα να παω με προκληση αλλα ο γιατρος ειδε πως εχω μελλον ακομα και γιαυτο θα παω με προκληση 

Καλησπερα Γιαννα! Εχω διαβασει κ εγω γιαυτο το συνδρομο που ειναι πολυ συχνο στην εγκυμοσυνη. Επισης επειδη πρηζομαστε τωρα με την εγκυμοσύνη πιεζονται κάποια νευρα και δίνουν τέτοια συμπτωματα. Οποτε ισως ειναι απο αυρο. Ο γιατρος σου βέβαια θα σε διαφωτίσει αλλα δεν ειναι κατι σοβαρό αυτά υποχωρουν μετα τον τοκετο

Έχει βολευτεί για τα καλά ο μικρός σου μου φαίνεται! 

19 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα κορίτσια Μ. Τι κάνετε?βλέπω πλησιαζετε..Νικόλ μ εύχομαι με το καλό πρώτη είσαι! Πως αισθανεσαι?

Εμείς αναρωνουμε.Μ φάνηκε πιο δύσκολη η ανάρρωση κορίτσια αυτή τη φορά..αρκετός πόνος.Κ στο μαιευτήριο ταλαιπωρηθηκα Κ με τη μετάγγιση Κ με το ζάχαρο. Η τομή με πονάει αρκετά Θ έλεγα. Ευτυχώς εχω βοήθεια εδώ..Αλλά τ μικρά εμεν θέλουν Κ είναι δύσκολα Γτ βγάλαμε ζήλια Κ πολύ γκρίνια.. Αφήστε..λέω μια Ν γι νω καλά Κ Ν ασχοληθώ Όσο δεν ασχολήθηκα τους τελευταίους μήνες λόγω βάρους. Με το θηλασμό παλεύουμε. Θηλάζει κανονικά δόξα τω Θεώ απλά Εγώ πονάω πολύ.. το στήθος στάζει οοολη μέρα οπότε ούτε Κ χωρίς σουτιέν Κ μπλούζα μπορώ Ν κυκλοφορω..Έχει Κ κρύο Όσο Ν Ναι.. Με τα κοχύλια ξεχνιέμαι Κ Μόλις σκύψω πάει..έχω γίνει μούσκεμα..σμρ μόνο άλλαξα τρείς φορές.. Γενικά Θ έλεγα περνάω λίγο δύσκολη φάση πάλι..ξέρω όλο παραπονιέμαι Αλλά Ο πόνος της επέμβασης με καταβάλει Κ μαζί με το πόνο του θηλασμού Κ Γενικά δε γίνεται Ν μην είμαι στο πόδι λόγω των παιδιών..νιώθω καταβεβλημένη. Κ νομίζω πως με τριγυρνάει Κ ίωση..Αφήστε το βήχα της αλλεργίας..Με την τομή...πίκρα..... 

Πάντως τίποτα δε συγκρίνεται με το Ν σε κοιτάει το μπεμπακι. Όντως τ ξεχνάς όλα..Κ λες Θ κάνω υπομονή.Κ φυσικά τ ξεχνάς. Ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς..μια βδομάδα έχει Π γεννησα οπότε λογικο Ν πονάω. Κ ξέρω πως σε δέκα μέρες Θ Είμαι άλλος άνθρωπος. Απλά ήθελα Ν Σας πω πως νιώθω. Ευτυχισμένη σίγουρα!ευγνώμων Που Όλα πήγαν καλά τλκ παρολες τις δυσκολίες. Κ ευλογημένη που κράτησαμε στα χέρια Μας το τρίτο μας παιδάκι Κ είμαστε Κ οι δύο καλά.Όλα τ Αλλά ξέρω Θ ξεπεραστούν. 

Υπομονή κορίτσι μου! Είναι ζόρικο αυτό με τρία παιδάκια πλέον αλλά είναι και μεγάλη ευτυχία! Η ζήλια νομίζω είναι απολύτως φυσιολογική αλλά θα το ξεπεράσετε. Να σου ζήσουν και τα τρία παιδάκια σου, να είστε καλά να τα μεγαλώσετε και να τα καμαρώνετε! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα! Πως ειμαστε; Γεννησε καμια; @Nicol_;; Εγω τιποτα, κ αυτα τα πετρωματα που ειχα πολυ εντονα εχουν μειωθει αρκετα.

Να ρωτησω ρε κοριτσια γιατι εχω νευριασει πολυ. Ειπανε καποιοι βλαμενοι στον αντρα μου οτι απο το μαιευτηριο δεν τους αφησαν να φυγουν με παιδικο καρεκλακι αλλα με πορτ μπεμπε μονο. Κ του εχει κολλησει τωρα του δικου μου οτι θα γυρισουμε με την μικρη 2 ωρες δρομο κ δεν θα την βαλουμε στο αυγο. Με το που μου το ειπε μου ηρθε εικονα τροχαιου κ τα νευρα μου χτυπησαν κοκκινο. Ειναι λογικο αυτο; Το εχετε ξανακουσει; Χτες στο σεμιναριο ρωτησα τη μαια κ μου ειπε οτι απλα ανα 3 τεταρτα κανουμε ενα διαλλειμα κ σηκωνουμε το μωρο να ξεπιαστει, μεχρι 3 μηνων αυτο. Του το ειπα κ αυτος συνεχιζει τον χαβα του.:-x Ενταξει με ολους αυτους που θα ανακατευονται θα περασουμε καταπληκτικα...

 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα! Πως ειμαστε; Γεννησε καμια; @Nicol_;; Εγω τιποτα, κ αυτα τα πετρωματα που ειχα πολυ εντονα εχουν μειωθει αρκετα.

Να ρωτησω ρε κοριτσια γιατι εχω νευριασει πολυ. Ειπανε καποιοι βλαμενοι στον αντρα μου οτι απο το μαιευτηριο δεν τους αφησαν να φυγουν με παιδικο καρεκλακι αλλα με πορτ μπεμπε μονο. Κ του εχει κολλησει τωρα του δικου μου οτι θα γυρισουμε με την μικρη 2 ωρες δρομο κ δεν θα την βαλουμε στο αυγο. Με το που μου το ειπε μου ηρθε εικονα τροχαιου κ τα νευρα μου χτυπησαν κοκκινο. Ειναι λογικο αυτο; Το εχετε ξανακουσει; Χτες στο σεμιναριο ρωτησα τη μαια κ μου ειπε οτι απλα ανα 3 τεταρτα κανουμε ενα διαλλειμα κ σηκωνουμε το μωρο να ξεπιαστει, μεχρι 3 μηνων αυτο. Του το ειπα κ αυτος συνεχιζει τον χαβα του.:-x Ενταξει με ολους αυτους που θα ανακατευονται θα περασουμε καταπληκτικα...

 

Ναι έχει δίκιο η παιδίατρος. Τι κούλα του είπανε του ανθρώπου.. αχ.Όντως όταν ανακατεύονται τρίτοι...Κ τι?Κάνουν έλεγχο στο αμάξι με τι φεύγετε?το πορτ μπεμπέ δένεται? Θ του περάσει νομίζω μόλις του εξηγήσεις τι είναι πιο ασφαλές..Θ καταλάβει..εξάλλου Κ μια έρευνα στο γκουγκλ Ν κάνει όλα τ σάιτ λένε για το αυγό που είναι ασφαλές. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evio είπε:

Καλημερα! Πως ειμαστε; Γεννησε καμια; @Nicol_;; Εγω τιποτα, κ αυτα τα πετρωματα που ειχα πολυ εντονα εχουν μειωθει αρκετα.

Να ρωτησω ρε κοριτσια γιατι εχω νευριασει πολυ. Ειπανε καποιοι βλαμενοι στον αντρα μου οτι απο το μαιευτηριο δεν τους αφησαν να φυγουν με παιδικο καρεκλακι αλλα με πορτ μπεμπε μονο. Κ του εχει κολλησει τωρα του δικου μου οτι θα γυρισουμε με την μικρη 2 ωρες δρομο κ δεν θα την βαλουμε στο αυγο. Με το που μου το ειπε μου ηρθε εικονα τροχαιου κ τα νευρα μου χτυπησαν κοκκινο. Ειναι λογικο αυτο; Το εχετε ξανακουσει; Χτες στο σεμιναριο ρωτησα τη μαια κ μου ειπε οτι απλα ανα 3 τεταρτα κανουμε ενα διαλλειμα κ σηκωνουμε το μωρο να ξεπιαστει, μεχρι 3 μηνων αυτο. Του το ειπα κ αυτος συνεχιζει τον χαβα του.:-x Ενταξει με ολους αυτους που θα ανακατευονται θα περασουμε καταπληκτικα...

 

Καλημέρα!

 

μήπως συνέβη το ανάποδο; δηλαδή πήγαν να βγουν με πορτ μπεμπέ και τους είπαν ότι χρειάζεται κάθισμα αυτοκινήτου.

Αν όντως έγινε όπως στα λέει ο άντρας σου, το μαιευτήριο είναι για καταγγελία!!! Είναι επικίνδυνο να ταξιδεύει ένα μωρό στο αυτοκίνητο χωρίς ειδικό κάθισμα, το πορτ μπεμπέ είναι μόνο για το σπίτι ή το καρότσι.

Σε καμία περίπτωση μην επιτρέψεις να ταξιδέψετε 2 ώρες χωρίς παιδικό κάθισμα, είναι έγκλημα! Κάνε μια αναζήτηση στο google και δείξε στον άντρα σου πως "βγαίνουν" τα παιδικά καθίσματα από τροχαία (είναι κυριολεκτικά άθικτα) και πως ¨βγαίνουν¨ τα πορτ μπεμπέ (μια μάζα πλαστικό). Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά μην αφήσεις περιθώρια γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει.

  • Μου αρέσει 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evio είπε:

Καλημερα! Πως ειμαστε; Γεννησε καμια; @Nicol_;; Εγω τιποτα, κ αυτα τα πετρωματα που ειχα πολυ εντονα εχουν μειωθει αρκετα.

Να ρωτησω ρε κοριτσια γιατι εχω νευριασει πολυ. Ειπανε καποιοι βλαμενοι στον αντρα μου οτι απο το μαιευτηριο δεν τους αφησαν να φυγουν με παιδικο καρεκλακι αλλα με πορτ μπεμπε μονο. Κ του εχει κολλησει τωρα του δικου μου οτι θα γυρισουμε με την μικρη 2 ωρες δρομο κ δεν θα την βαλουμε στο αυγο. Με το που μου το ειπε μου ηρθε εικονα τροχαιου κ τα νευρα μου χτυπησαν κοκκινο. Ειναι λογικο αυτο; Το εχετε ξανακουσει; Χτες στο σεμιναριο ρωτησα τη μαια κ μου ειπε οτι απλα ανα 3 τεταρτα κανουμε ενα διαλλειμα κ σηκωνουμε το μωρο να ξεπιαστει, μεχρι 3 μηνων αυτο. Του το ειπα κ αυτος συνεχιζει τον χαβα του.:-x Ενταξει με ολους αυτους που θα ανακατευονται θα περασουμε καταπληκτικα...

 

Καλημερα evio μου! Εγω απο οσο γνωρίζω απαγορεύεται να φύγει ενα μωρακι απο το μαιευτήριο χωρις κάθισμα αυτοκινήτου.  Το αυγο που λεμε. Πες του αντι να ακουει γνωμες δεξια και αριστερα να μπει να το ψάξει ο ιδιος. Ο καθενας εννοείται λεει το κοντο και το μακρυ του. Η ψαξτο εσυ στο ιντερνετ και δειξε τα σχετικα αρθρα. Το πορτ μπέμπε δεν μπορει να σταθεροποιηθεί με τις ζωνες αρα πως γίνεται να ταξιδεψει με αυτο? Βρες βαση νομου τι απαιτείται και δειξτο..

Εγω τιποτα ακομα κλασικα...σήμερα καθαρισα καλα το σπίτι και το απογευμα θα βγω και για περπατημα.. Ελπιζω να γίνει κατι :)

Βαζω και φωτο  σχετικου νομου για τα καθισματα

35atcgy.png

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα! Πως ειμαστε; Γεννησε καμια; @Nicol_;; Εγω τιποτα, κ αυτα τα πετρωματα που ειχα πολυ εντονα εχουν μειωθει αρκετα.

Να ρωτησω ρε κοριτσια γιατι εχω νευριασει πολυ. Ειπανε καποιοι βλαμενοι στον αντρα μου οτι απο το μαιευτηριο δεν τους αφησαν να φυγουν με παιδικο καρεκλακι αλλα με πορτ μπεμπε μονο. Κ του εχει κολλησει τωρα του δικου μου οτι θα γυρισουμε με την μικρη 2 ωρες δρομο κ δεν θα την βαλουμε στο αυγο. Με το που μου το ειπε μου ηρθε εικονα τροχαιου κ τα νευρα μου χτυπησαν κοκκινο. Ειναι λογικο αυτο; Το εχετε ξανακουσει; Χτες στο σεμιναριο ρωτησα τη μαια κ μου ειπε οτι απλα ανα 3 τεταρτα κανουμε ενα διαλλειμα κ σηκωνουμε το μωρο να ξεπιαστει, μεχρι 3 μηνων αυτο. Του το ειπα κ αυτος συνεχιζει τον χαβα του.:-x Ενταξει με ολους αυτους που θα ανακατευονται θα περασουμε καταπληκτικα...

 

Μηπως αυτοι που είπαν ετσι στον αντρα σου εχουν μπερδεψει την έννοια του πορτ μπεμπέ με το καθισματακι αυτοκ. ? Γτ ειναι πολυ παραλογο το μαιευτήριο να ειπε τετοιο πραγμα, αν ισχυει μετα οντως ειναι για καταγγελίες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...