Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

1 hour ago, evio είπε:

 @Nicol_ Εμενα μου ειπε τη Δευτερα να μην κανω αντιπηκτικη το πρωι οπως συνηθως. Θα με εξετασει κ αν φαινονται ολα κλειστα θα κανω το απογευμα την ενεση μου. Αν εχει αρχισει ο τραχηλος κ ανοιγει θα μου κανει προκληση...Γι'αυτο λεω οτι με κοβω να γενναω στα κοντα!

Σου ειπε τιποτα για προκληση εσενα; Για να δουμε την Τριτη τι θα δειξει!

@Vasiliki88 εγω θεωρησα οτι μπηκα στον μηνα μου οταν ημουν 36 νταν. Δεν ξερω ομως επισημα πιο ειναι το σωστο.

Οχι δεν μου ειπε κατι για πρόκληση, θα δω τι θα μου πει την Τριτη. Εσενα γιατι θα σου κανει πρόκληση evio? Εννοω υπάρχει καποιος λογος για να γέννησεις νωριτερα?  Συγνωμη αν το εχεις αναφερει δεν το θυμάμαι 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Οχι δεν μου ειπε κατι για πρόκληση, θα δω τι θα μου πει την Τριτη. Εσενα γιατι θα σου κανει πρόκληση evio? Εννοω υπάρχει καποιος λογος για να γέννησεις νωριτερα?  Συγνωμη αν το εχεις αναφερει δεν το θυμάμαι 

Εχω τον διαβητη κυησης, κανω τις αντιπηκτικες κ ειναι κ ψιλοπειραγμενη η μητρα. Τα εχω τα θεματακια μου. Καλα μπορει να με βαλει κ για προκληση γιατι μπορει να τον βολευει καλυτερα, δεν βαζω κ το χερι μου στη φωτια. Εγω ομως κ μονο απο τον διαβητη φοβαμαι, προτιμω να βγει πιο νωρις το παιδι παρα να εχουμε θεματα. Παντως αμα μου κανουν προκληση θα κανω κ επισκληριδιο!

Μακαρι να σου ξεκινησει ο τοκετος ομορφα κ ωραια απο μονος του.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και γω εύχομαι να κυλησουν όλα φυσιολογικά  με τον τρόπο που η φύση ορίζει και να μην χρειαστεί  παρέμβαση. Εκτός βέβαια αν υπάρχει σοβαρός λόγος.  Σκέφτομαι μακάρι να σπάσουν τα νερά μόνα τους όταν φτάσω στις μέρες μου,  και να μην χρειαστούν τεχνητοι πονοι και πρόκληση.  Ισχύει ότι όταν σου κάνουν πρόκληση με τεχνητους πόνους,  οι πονοι είναι πιο εντονοι και δυνατοί; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , evio είπε:

Εχω τον διαβητη κυησης, κανω τις αντιπηκτικες κ ειναι κ ψιλοπειραγμενη η μητρα. Τα εχω τα θεματακια μου. Καλα μπορει να με βαλει κ για προκληση γιατι μπορει να τον βολευει καλυτερα, δεν βαζω κ το χερι μου στη φωτια. Εγω ομως κ μονο απο τον διαβητη φοβαμαι, προτιμω να βγει πιο νωρις το παιδι παρα να εχουμε θεματα. Παντως αμα μου κανουν προκληση θα κανω κ επισκληριδιο!

Μακαρι να σου ξεκινησει ο τοκετος ομορφα κ ωραια απο μονος του.

Καλα επισκληριδιο θα κανω όπως και να εχει δεν το συζητώ. .έβλεπα κατι τοκετους χωρις επισκληριδιο και απορω πως το εκαναν :-P  εγω δεν θα μπορούσα. .

πρίν από 4 λεπτά , Alex1989 είπε:

Κορίτσια και γω εύχομαι να κυλησουν όλα φυσιολογικά  με τον τρόπο που η φύση ορίζει και να μην χρειαστεί  παρέμβαση. Εκτός βέβαια αν υπάρχει σοβαρός λόγος.  Σκέφτομαι μακάρι να σπάσουν τα νερά μόνα τους όταν φτάσω στις μέρες μου,  και να μην χρειαστούν τεχνητοι πονοι και πρόκληση.  Ισχύει ότι όταν σου κάνουν πρόκληση με τεχνητους πόνους,  οι πονοι είναι πιο εντονοι και δυνατοί; 

Και εγω ετσι ευχομαι να ξεκινήσει μεσα στην επομενη εβδομάδα μονος του ο τοκετος..μακάρι.  Το εχω διαβάσει και εγω αυτο Αλεξ αλλα οι αποψεις διίστανται. Αλλοι λενε ναι αλλοι λενε οχι.. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Κορίτσια και γω εύχομαι να κυλησουν όλα φυσιολογικά  με τον τρόπο που η φύση ορίζει και να μην χρειαστεί  παρέμβαση. Εκτός βέβαια αν υπάρχει σοβαρός λόγος.  Σκέφτομαι μακάρι να σπάσουν τα νερά μόνα τους όταν φτάσω στις μέρες μου,  και να μην χρειαστούν τεχνητοι πονοι και πρόκληση.  Ισχύει ότι όταν σου κάνουν πρόκληση με τεχνητους πόνους,  οι πονοι είναι πιο εντονοι και δυνατοί; 

Ισχύει, ναι... δεν έχω νιώσει ακόμα τους πόνους του τοκετού που ξεκινάει μόνος του, αλλά εγώ μπήκα με πρόκληση και ενώ είχα μόνο 4 διαστολή ένοιωθα ότι θα πεθάνω από τον πόνο. Γενικά επειδή πρέπει να παρακολουθούν το μωρό στον καρδιοτοκογράφο σε έχουν μόνιμα στο κρεβάτι με τον ορό και δεν μπορείς να κουνηθείς, οπότε και δεν είναι εύκολο να βρεις τον τρόπο να ανακουφήσεις τον πόνο (πχ περπάτημα, άλλη στάση, μπάλα κτλ).

Κορίτσια μου να αποφύγετε την πρόκληση χωρίς λόγο, εμένα το πρώτο μου μωρό στρεσαρίστηκε με την πρόκληση και μετά από λίγες ώρες άρχισε να χάνει παλμούς και με έβαλαν για επείγουσα καισαρική. Δεν είναι τυχαίο που το 70% νομίζω των προκλήσεων καταλήγει σε καισαρική. Δοκιμάστε φυσικούς τρόπους να ξεκινήσει ο τοκετός, πολύ περπάτημα, μπάλα πιλάτες, χουρμάδες, σεξ, σκάλες, δουλειές στο σπίτι κτλ. Εννοείται με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού πάντα.

  • Μου αρέσει 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , elge είπε:

Ισχύει, ναι... δεν έχω νιώσει ακόμα τους πόνους του τοκετού που ξεκινάει μόνος του, αλλά εγώ μπήκα με πρόκληση και ενώ είχα μόνο 4 διαστολή ένοιωθα ότι θα πεθάνω από τον πόνο. Γενικά επειδή πρέπει να παρακολουθούν το μωρό στον καρδιοτοκογράφο σε έχουν μόνιμα στο κρεβάτι με τον ορό και δεν μπορείς να κουνηθείς, οπότε και δεν είναι εύκολο να βρεις τον τρόπο να ανακουφήσεις τον πόνο (πχ περπάτημα, άλλη στάση, μπάλα κτλ).

Κορίτσια μου να αποφύγετε την πρόκληση χωρίς λόγο, εμένα το πρώτο μου μωρό στρεσαρίστηκε με την πρόκληση και μετά από λίγες ώρες άρχισε να χάνει παλμούς και με έβαλαν για επείγουσα καισαρική. Δεν είναι τυχαίο που το 70% νομίζω των προκλήσεων καταλήγει σε καισαρική. Δοκιμάστε φυσικούς τρόπους να ξεκινήσει ο τοκετός, πολύ περπάτημα, μπάλα πιλάτες, χουρμάδες, σεξ, σκάλες, δουλειές στο σπίτι κτλ. Εννοείται με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού πάντα.

Αυτο που σε καθηλωνουν στο κρεβάτι και δεν μπρορεις να κουνηθείς μου φαινεται πολυ ασχημο γιατι οντως δεν μπορεις να ανακουφιστείς. Εγω θα παω μεχρι τελους,θα ζητήσω απο το γιατρό να περιμενουμε οσο ειναι δυνατο. Δεν μου εχει πει κατι για πρόκληση. Θα δω τι θα μου πει την Τριτη. Ελπίζω μεχρι τελους της αλλης εβδομάδας που κλείνω τις 40 εβδομάδες να κανει εμφανιση ο μπεμπης. 

Παντως εγω μενω στον δευτερο οροφο και επειδη έχουμε εξωτερικές σκαλες ανεβοκατεβαινω σε ολη την εγκυμοσυνη μου τις σκαλες και με ψωνια κτλ αλλα τίποτα :-P Συσπασεις εχω απο τον 5ο αλλα επισης τιποτα.. Αντε να δούμε 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θα ηθελα να γλυτωσω την προκληση αλλα αμα σου λεει ο γιατρος πρεπει να γινει τι κανεις; Παντως οσο ημουν στο νοσοκομειο ηταν πολλες με πονους κτλ που κυκλοφορουσαν κανονικα κ μαλιστα ειχα φαει κ φρικη με μια που περπατουσε στον διαδρομο κ εβγαζε φωνες πονου :shock:. Μηπως αυτο με τον καρδιοτοκογραφο δεν ισχυει για ολες;  Ο γιατρος μου ειχε πει οτι στο συγκεκριμενο νοσοκομειο (δημοσιο) αν γεννησω απροοπτα επισκληριδιος δεν γινεται αν ειναι να με πιασουν οι πονοι εκτος πρωινης ωρας...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , evio είπε:

Κι εγω θα ηθελα να γλυτωσω την προκληση αλλα αμα σου λεει ο γιατρος πρεπει να γινει τι κανεις; Παντως οσο ημουν στο νοσοκομειο ηταν πολλες με πονους κτλ που κυκλοφορουσαν κανονικα κ μαλιστα ειχα φαει κ φρικη με μια που περπατουσε στον διαδρομο κ εβγαζε φωνες πονου :shock:. Μηπως αυτο με τον καρδιοτοκογραφο δεν ισχυει για ολες;  Ο γιατρος μου ειχε πει οτι στο συγκεκριμενο νοσοκομειο (δημοσιο) αν γεννησω απροοπτα επισκληριδιος δεν γινεται αν ειναι να με πιασουν οι πονοι εκτος πρωινης ωρας...

Μήπως στον  καρδιοτοκογραφο σε παρακολουθούν συνεχεια μονο οταν κανεις πρόκληση? Δεν εχω ιδεα και εγω.. Καλα γιατι δεν κανουν επισκληριδιο στο δημόσιο? Δεν υπάρχει αναισθησιολόγος δηλαδη οταν εφημερευει? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , evio είπε:

Κι εγω θα ηθελα να γλυτωσω την προκληση αλλα αμα σου λεει ο γιατρος πρεπει να γινει τι κανεις; Παντως οσο ημουν στο νοσοκομειο ηταν πολλες με πονους κτλ που κυκλοφορουσαν κανονικα κ μαλιστα ειχα φαει κ φρικη με μια που περπατουσε στον διαδρομο κ εβγαζε φωνες πονου :shock:. Μηπως αυτο με τον καρδιοτοκογραφο δεν ισχυει για ολες;  Ο γιατρος μου ειχε πει οτι στο συγκεκριμενο νοσοκομειο (δημοσιο) αν γεννησω απροοπτα επισκληριδιος δεν γινεται αν ειναι να με πιασουν οι πονοι εκτος πρωινης ωρας...

Γεια σας κορίτσια σορυ που ανακατευωμαι αλλα σε ποια εβδομάδα είσαι και θα σε βαλει με προκληση; αυτες που κυκλοφορουσαν ηταν κοπελες χωρις γιατρο και γιαυτο δεν κανουν επισκληριδιο μην φοβασε. Εμενα μου εσπασαν τα νερα σαββατο βραδυ και ο γιατρος μου κανονισε για επισκληριδιο φαντασου χωρις να το εχουμε κανονισει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Μήπως στον  καρδιοτοκογραφο σε παρακολουθούν συνεχεια μονο οταν κανεις πρόκληση? Δεν εχω ιδεα και εγω.. Καλα γιατι δεν κανουν επισκληριδιο στο δημόσιο? Δεν υπάρχει αναισθησιολόγος δηλαδη οταν εφημερευει? 

Αν θυμάμαι καλά, το πρωτόκολλο λέει ότι σε πρόκληση και vbac είναι υποχρεωτική η συνεχής παρακολούθηση στον καρδιοτοκογράφο και αυτό για να δουν αν το φάρμακο της πρόκλησης επηρεάζει κάπως το μωρό, αν δυσφορεί. Το ίδιο και για μετά την επισκληρίδιο νομίζω.


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Μήπως στον  καρδιοτοκογραφο σε παρακολουθούν συνεχεια μονο οταν κανεις πρόκληση? Δεν εχω ιδεα και εγω.. Καλα γιατι δεν κανουν επισκληριδιο στο δημόσιο? Δεν υπάρχει αναισθησιολόγος δηλαδη οταν εφημερευει? 

Ναι ετσι ακριβως. Ειναι δυσκολο να βρεις αναισθησιολογο για επισκληριδιο απο καποια ωρα κ μετα.

πρίν από 53 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Γεια σας κορίτσια σορυ που ανακατευωμαι αλλα σε ποια εβδομάδα είσαι και θα σε βαλει με προκληση; αυτες που κυκλοφορουσαν ηταν κοπελες χωρις γιατρο και γιαυτο δεν κανουν επισκληριδιο μην φοβασε. Εμενα μου εσπασαν τα νερα σαββατο βραδυ και ο γιατρος μου κανονισε για επισκληριδιο φαντασου χωρις να το εχουμε κανονισει. 

Την επομενη θα ειμαι 38 εβδομαδων. Δεν ειναι κ σιγουρο οτι θα με βαλει για προκληση, απλα ειναι ενα ενδεχομενο. Καναμε ολοκληρη συζητηση για την επισκληριδιο κ ετσι ακριβως μου απαντησε...τι να πω μακαρι να μην ειναι ετσι.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , evio είπε:

Ναι ετσι ακριβως. Ειναι δυσκολο να βρεις αναισθησιολογο για επισκληριδιο απο καποια ωρα κ μετα.

Την επομενη θα ειμαι 38 εβδομαδων. Δεν ειναι κ σιγουρο οτι θα με βαλει για προκληση, απλα ειναι ενα ενδεχομενο. Καναμε ολοκληρη συζητηση για την επισκληριδιο κ ετσι ακριβως μου απαντησε...τι να πω μακαρι να μην ειναι ετσι.

Εμενα μου εσπασαν τα νερα 39 και 5 μερες. Μην φοβασε παντως δεν ειναι τιποτα η προκληση σου βαζουν ορο και σου ριχνουν σταγονες που ειναι η πονοι εμενα μου τις εβαλε γιατι ενω το μηχάνημα εδειχνε πονους εγω χαμπαρει δεν ποναγα. Εγω δεν ειψα συζητησει μαζι του απλως οταν περιμενα μου λεει αν πονας πολλη φωναζεις να σου κανουμε επισκληριδιο. Σε ποιο μαιευτήριο αν επιτρέπεται θα γεννησεις; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εμενα μου εσπασαν τα νερα 39 και 5 μερες. Μην φοβασε παντως δεν ειναι τιποτα η προκληση σου βαζουν ορο και σου ριχνουν σταγονες που ειναι η πονοι εμενα μου τις εβαλε γιατι ενω το μηχάνημα εδειχνε πονους εγω χαμπαρει δεν ποναγα. Εγω δεν ειψα συζητησει μαζι του απλως οταν περιμενα μου λεει αν πονας πολλη φωναζεις να σου κανουμε επισκληριδιο. Σε ποιο μαιευτήριο αν επιτρέπεται θα γεννησεις; 

Οχι δεν φοβαμαι. Εχω περασει δια πυρος κ σιδηρου για να φτασω εδω. Ο τοκετος ειναι μια μερα κ μετα σου δινουν αγκαλια το παιδακι σου κ ολα καλα. Μου φτανει να ειμαστε καλα κ οι δυο. Θα γεννησω σε μεγαλο νοσοκομειο της περιφερειας, λεπτομεριες δεν θα ηθελα να πω :-D


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , evio είπε:

Οχι δεν φοβαμαι. Εχω περασει δια πυρος κ σιδηρου για να φτασω εδω. Ο τοκετος ειναι μια μερα κ μετα σου δινουν αγκαλια το παιδακι σου κ ολα καλα. Μου φτανει να ειμαστε καλα κ οι δυο. Θα γεννησω σε μεγαλο νοσοκομειο της περιφερειας, λεπτομεριες δεν θα ηθελα να πω :-D

Δεν πειράζει μην λες λεπτομέρειες. Εγω στο αλεξάνδρας γεννησα και ηταν μια χαρα ολα και πανω απο ολα ο γιατρός μου!τιποτα δεν ειναι οταν παρεις αγκαλια το μωρακι σου τα ξεχνας ολα. Με το καλο σου ευχομαι κοπελα μου!!! 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Δεν πειράζει μην λες λεπτομέρειες. Εγω στο αλεξάνδρας γεννησα και ηταν μια χαρα ολα και πανω απο ολα ο γιατρός μου!τιποτα δεν ειναι οταν παρεις αγκαλια το μωρακι σου τα ξεχνας ολα. Με το καλο σου ευχομαι κοπελα μου!!! 

Σ' ευχαριστω κ εσυ να χαιρεσαι την μικρη σου!

  • Ευχαριστώ 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...