Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 4
      • Δύναμη! 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.  Να κάνω μια ερώτηση;  έχετε κάνει κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης καρδιολογικο έλεγχο-καρδιογραφημα; ή τώρα τελευταία;  με προβληματιζει κάτι κ ήθελα την γνώμη σας;  αν ναι,  ποσους παλμους έχετε συνήθως; 

Καλημερα κ από μένα. Κ εγώ μετράω πολλές φορές την πίεση μου κ έχω ταχυκαρδιες γενικά η παλμοί μου είναι από 80 το λιγότερο μέχρι κ 110 αλλά συνήθως γυρω στο 100.ο γιατρός μου είπε ότι η καρδιά μου δουλεύει για τρεις αυτή τη στιγμή κ είναι απόλυτα φυσιολογικό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.  Να κάνω μια ερώτηση;  έχετε κάνει κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης καρδιολογικο έλεγχο-καρδιογραφημα; ή τώρα τελευταία;  με προβληματιζει κάτι κ ήθελα την γνώμη σας;  αν ναι,  ποσους παλμους έχετε συνήθως; 

Κ εγω οταν μετραω την πιεση μου γυρω στους 90 παλμους εχω...Ειναι λογικο να υπαρχει μια σχετικη ταχυκαρδια ή και εκτακτες συστολες. Αμα ομως κατι σε ανησυχει καλα ειναι να το συζητησεις με γιατρο. 

@Nicol_ εχουμε κανενα νεο; Τολμησες να δοκιμασεις κατι απο αυτα που ελεγες μπας κ ξεκινησει ο τοκετος; Παντως κ με προκληση να πας να εισαι ηρεμη κ ολα θα πανε καλα!

@oneira_glyka πολυ ταλαιπωρησε ρε φιλη. Περαστικα σου να ευχηθω κ γρηγορα να περασουν οι πονοι να ευχαριστηθεις τα παιδακια σου!

Εγω ειμαι σε φαση που εχουν μειωθει οι συσπασεις. Απο εκει που φοβομουν για προωροτητα να δειτε που κ εγω με προκληση θα παω στο τελος. Εχει δυναμωσει κ πολυ η μικρη κ πραγματικα οι κλωτσιες της με κανουν κ τιναζομαι απο πονο.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια  σας ευχαριστώ  για την απάντηση αλλά εμένα το πρόβλημα είναι ακριβώς το αντίθετο.  Ενώ η πίεση μου είναι φυσιολογική,  έχω χαμηλού παλμους.  Στο καρδιογραφημα που έκανα,  ήταν 62 με 65 και τον γιατρό αυτό τον παραξενεύει πολύ και τον ανησυχησε.  Διότι σε αυτή τη φαση θα πρεπε κι εμένα  να είναι πιο ανεβασμενοι.  Έκανα και υπέρηχο καρδιάς που βγήκε νορμάλ αλλά αυτό μου είπε είναι ασυνήθιστο  να συμβαίνει...  Προχτές είχα και ένα λιποθυμικο επεισόδιο στο σπίτι,  που δεν ξέρω αν προήλθε από πτώση της πίεσης.  Αλλά γενικά μου έχει ξανά συμβεί γιατί έχω ένα ιστορικό ορθοστατικης υποτασης...  Και έχω αγχωθει με αυτό... Είμαι η μόνη που έχω τόσο χαμηλούς παλμους  στην εγκυμοσύνη; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, συγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθει το ίδιο θέμα, αλλά μήπως σας έχουν πει για μέσα με τέλη Μαρτίου τι ολόσωμο φορμακι  πρέπει να έχουμε στο μαιευτήριο? Βελουτέ η βαμβακερό? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evio είπε:

Κ εγω οταν μετραω την πιεση μου γυρω στους 90 παλμους εχω...Ειναι λογικο να υπαρχει μια σχετικη ταχυκαρδια ή και εκτακτες συστολες. Αμα ομως κατι σε ανησυχει καλα ειναι να το συζητησεις με γιατρο. 

@Nicol_ εχουμε κανενα νεο; Τολμησες να δοκιμασεις κατι απο αυτα που ελεγες μπας κ ξεκινησει ο τοκετος; Παντως κ με προκληση να πας να εισαι ηρεμη κ ολα θα πανε καλα!

@oneira_glyka πολυ ταλαιπωρησε ρε φιλη. Περαστικα σου να ευχηθω κ γρηγορα να περασουν οι πονοι να ευχαριστηθεις τα παιδακια σου!

Εγω ειμαι σε φαση που εχουν μειωθει οι συσπασεις. Απο εκει που φοβομουν για προωροτητα να δειτε που κ εγω με προκληση θα παω στο τελος. Εχει δυναμωσει κ πολυ η μικρη κ πραγματικα οι κλωτσιες της με κανουν κ τιναζομαι απο πονο.

Evio μου εκτος απο το περπατημα δοκιμασα και το κρασι και ενα εχω να πω..μη το δοκιμασετε.. Ειχα τοσους μηνες να πιω και με πειραξε.Και να φανταστειτε ηπια μισο ποτηρακι..Το βραδυ ειχα ταχυκαρδια,δεν μπρορουσα να ησυχασω μεχρι που εκανα εμετο και μετα το στομαχι μου χαλια!Λες και ηπια καμια καβα ρε κοριτσια..Πολυ ταπαιπωρια.Το μετανιωσα που ηπια και αυτο το λιγο.Δεν δοκιμαζω αλλα γιατροσοφια ας ερθει οποτε θελει το μπεμπακι αλλιως την Κυριακη οπως προγραμματισαμε. 

 

1 hour ago, El_kan είπε:

Γειά σας κορίτσια, συγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθει το ίδιο θέμα, αλλά μήπως σας έχουν πει για μέσα με τέλη Μαρτίου τι ολόσωμο φορμακι  πρέπει να έχουμε στο μαιευτήριο? Βελουτέ η βαμβακερό? 

Τελη Μαρτιου ειναι και λιγο μεταβατικη περιοδος,δεν ξερεις τι καιρος θα σου τυχει..Μπορεις να παρεις ισως ενα βαμβακερο και μια κουβερτουλα μαζι σου σε περιπτωση που εχει κρυο


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Evio μου εκτος απο το περπατημα δοκιμασα και το κρασι και ενα εχω να πω..μη το δοκιμασετε.. Ειχα τοσους μηνες να πιω και με πειραξε.Και να φανταστειτε ηπια μισο ποτηρακι..Το βραδυ ειχα ταχυκαρδια,δεν μπρορουσα να ησυχασω μεχρι που εκανα εμετο και μετα το στομαχι μου χαλια!Λες και ηπια καμια καβα ρε κοριτσια..Πολυ ταπαιπωρια.Το μετανιωσα που ηπια και αυτο το λιγο.Δεν δοκιμαζω αλλα γιατροσοφια ας ερθει οποτε θελει το μπεμπακι αλλιως την Κυριακη οπως προγραμματισαμε. 

 

Τελη Μαρτιου ειναι και λιγο μεταβατικη περιοδος,δεν ξερεις τι καιρος θα σου τυχει..Μπορεις να παρεις ισως ενα βαμβακερο και μια κουβερτουλα μαζι σου σε περιπτωση που εχει κρυο

Νικολ μου συγνώμη πεταγομαι στην κουβέντα σας αλλα είδα το κρασί και έχω απορία. Τι εννοείς, το δοκίμασες ως  βοήθημα για πρόκληση; Γιατί μου το επιτρέπει ένα ποτηράκι την εβδομάδα και μάλιστα τον ειχα ζαλίσει στις ερωτήσεις κ μου έχει ξεκαθαρίσει πως δεν επηρεάζει πουθενά αυτή η ποσότητα. 

Είτε μόνο του είτε με πρόκληση ολα καλα θα πάνε μην ανησυχείς είμαι σίγουρη πως θα τα πας περίφημα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Νικολ μου συγνώμη πεταγομαι στην κουβέντα σας αλλα είδα το κρασί και έχω απορία. Τι εννοείς, το δοκίμασες ως  βοήθημα για πρόκληση; Γιατί μου το επιτρέπει ένα ποτηράκι την εβδομάδα και μάλιστα τον ειχα ζαλίσει στις ερωτήσεις κ μου έχει ξεκαθαρίσει πως δεν επηρεάζει πουθενά αυτή η ποσότητα. 

Είτε μόνο του είτε με πρόκληση ολα καλα θα πάνε μην ανησυχείς είμαι σίγουρη πως θα τα πας περίφημα! 

Beboula μου σε ξενα σαιτ διαβασα οτι επειδη εχει την ιδιοτητα να χαλαρωνει το κρασι,ισως βοηθαει.Αλλα οχι οτι προκαλει κατι κακο ή συσπασεις ή οτιδηποτε,μην ανησυχεις καθολου.Απλα χαλαρωνει τα τσιτωμενα νευρα μαλλον τον ετοιμόγεννων μαναδων χαχα 

Παντως ολα αυτα ειναι γιατροσοφια και οπως ειδες δεν πετυχαινουν ως επι το πλειστον.

Και μενα μου επετρεπε ο γιατρος μου κρασι στην εγκυμοσυνη.Δεν κανει κακο οταν πινεις μια στο τοσο..ισα ισα ,απλα επειδη δεν ηπια καθολου σε ολη την εγκυμοσυνη με πειραξε τελικα

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, El_kan είπε:

Γειά σας κορίτσια, συγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθει το ίδιο θέμα, αλλά μήπως σας έχουν πει για μέσα με τέλη Μαρτίου τι ολόσωμο φορμακι  πρέπει να έχουμε στο μαιευτήριο? Βελουτέ η βαμβακερό? 

Και εγω μεχρι 25 εχω πητ και πηρα βαμβακερα φορμακια αλλα πηρα και μια κουβερτα βελουτε για οταν βγουμε απο το μαιευτήριο!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

Beboula μου σε ξενα σαιτ διαβασα οτι επειδη εχει την ιδιοτητα να χαλαρωνει το κρασι,ισως βοηθαει.Αλλα οχι οτι προκαλει κατι κακο ή συσπασεις ή οτιδηποτε,μην ανησυχεις καθολου.Απλα χαλαρωνει τα τσιτωμενα νευρα μαλλον τον ετοιμόγεννων μαναδων χαχα 

Παντως ολα αυτα ειναι γιατροσοφια και οπως ειδες δεν πετυχαινουν ως επι το πλειστον.

Και μενα μου επετρεπε ο γιατρος μου κρασι στην εγκυμοσυνη.Δεν κανει κακο οταν πινεις μια στο τοσο..ισα ισα ,απλα επειδη δεν ηπια καθολου σε ολη την εγκυμοσυνη με πειραξε τελικα

 

Ναι η αλήθεια είναι και εμενα μέχρι και η πρώτη γουλιτσα με πιάνει. Επίσης όντως το κρασάκι μπορεί και να σου φέρει ταχυκαρδία είχες πολύ καιρό κιολας να πιεις. Χαλάλι τους, κάποια στιγμή θα τα απολαύσουμε πάλι :)

Εχεις αγχωθεί γλυκουλα μου ε; Λογικό σε λίγο υποδέχεσαι το πλασματάκι σας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Ναι η αλήθεια είναι και εμενα μέχρι και η πρώτη γουλιτσα με πιάνει. Επίσης όντως το κρασάκι μπορεί και να σου φέρει ταχυκαρδία είχες πολύ καιρό κιολας να πιεις. Χαλάλι τους, κάποια στιγμή θα τα απολαύσουμε πάλι :)

Εχεις αγχωθεί γλυκουλα μου ε; Λογικό σε λίγο υποδέχεσαι το πλασματάκι σας

Ναι απο την ωρα που μου ειπε ο γιατρος οτι μπαινουμε Κυριακη για τοκετο η αληθεια ειναι πως επαθα ενα πατατρακ αλλα ενταξει..θα μου περασει.Ολα καλα.Σημασια εχει οτι σε 2 μερες θα δω το μπεμπακι μου και δεν μπορω ακομα να το πιστεψω :wub:

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι απο την ωρα που μου ειπε ο γιατρος οτι μπαινουμε Κυριακη για τοκετο η αληθεια ειναι πως επαθα ενα πατατρακ αλλα ενταξει..θα μου περασει.Ολα καλα.Σημασια εχει οτι σε 2 μερες θα δω το μπεμπακι μου και δεν μπορω ακομα να το πιστεψω :wub:

Μοναδική στιγμή! Δεν υπάρχουν λογια κατανοώ απόλυτα γιατί και μόνο στην σκέψη πνίγομαι από χαρά και η καρδιά μου χτυπάει κόκκινο από τους παλμούς❤️ Θα το πιστέψεις όταν τον πάρεις αγκαλίτσα❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μοναδική στιγμή! Δεν υπάρχουν λογια κατανοώ απόλυτα γιατί και μόνο στην σκέψη πνίγομαι από χαρά και η καρδιά μου χτυπάει κόκκινο από τους παλμούς❤️ Θα το πιστέψεις όταν τον πάρεις αγκαλίτσα❤️❤️❤️

Ετσι ειναι Beboula μου θεωρω οτι δεν υπαρχουν λογια να περιγραψεις το συναισθημα..εδω εβλεπα τοκετους να παρω μια ιδεα και οταν εβγαιναν τα μωρακια με επαιρναν τα ζουμια,μιλαμε για κατι απιστευτο...θα σας ενημερωσω πολυ συντομα γιαυτο :wub:

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!! Σημερα το πρωι που πηγα σουπερ μαρκετ ξαφνικα ενοιωσα σαν να φευγουν υγρα(οπως οταν μας φευγουν τα κολπικα) και μολις ηρθα σπιτι παω τουαλετα και τα υγρα που ειχα βγαλει δεν τοσο πηχτα να το πω?? Οπως ειναι συνηθως τα κολπικα υγρα! Αρχικα φοβηθηκα μην σπασανε τα νερα αλλα μου φανηκαν λιγα για να ειναι αυτο..και τωρα σκεφτομαι μηπως χανω αμνιακο υγρο ..το χω ακουσει πολλες φορες πως συνεβη και αγχωθηκα τωρα! Βεβαια εχω και γιατρο στις 8 οπότε αν ειναι κτ θα το δει :| οπως και να χει οι ωρες δεν περνανε !

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!! Σημερα το πρωι που πηγα σουπερ μαρκετ ξαφνικα ενοιωσα σαν να φευγουν υγρα(οπως οταν μας φευγουν τα κολπικα) και μολις ηρθα σπιτι παω τουαλετα και τα υγρα που ειχα βγαλει δεν τοσο πηχτα να το πω?? Οπως ειναι συνηθως τα κολπικα υγρα! Αρχικα φοβηθηκα μην σπασανε τα νερα αλλα μου φανηκαν λιγα για να ειναι αυτο..και τωρα σκεφτομαι μηπως χανω αμνιακο υγρο ..το χω ακουσει πολλες φορες πως συνεβη και αγχωθηκα τωρα! Βεβαια εχω και γιατρο στις 8 οπότε αν ειναι κτ θα το δει :| οπως και να χει οι ωρες δεν περνανε !

Sol μην ανησυχεις και σε μενα εχει συμβει αρκετες φορες.Τυχαινει να ειναι πιο αραια τα υγρα και να φαινονται ετσι.Πηγες στο γιατρο?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

@Nicol_ να σου ευχηθω για αυριο να πανε ολα τελεια κ να ειστε μαμα κ μπεμπης γεροι κ δυνατοι! Μουφα η βοηθεια του κρασιου, κριμα. Ας αναλαβει η ιατρικη απο δω κ περα εσυ καλα εκανες κ δοκιμασες.

@Sol_10 ολα καλα στο ραντεβου; Τελικα τι ηταν αυτα τα υγρα; Παντως κ εγω εχω περισσοτερο νερουλα παρα πηχτα, σορι κιολας για την περιγραφη:mrgreen:

@Alex1989 στον γυναικολογο τα ειπες αυτα που σε απασχολουν; Ισως αυτος να ξερει κατι παραπανω απο τον καρδιολογο. Προσεχε παντως την ορθοστατικη υποταση, σιγα σιγα να σηκωνεσαι. Την εχω πατησει κ εγω αλλα ευτυχως οχι τωρα στην εγκυμοσυνη.

Α για οσες θελετε να ψωνισετε κατι , εχει τη Δευτερα στα λιντλ ρουχα εγκυμοσυνης, θηλασμου κ βρεφικα. Εγω θα παρω 2 ακομη πετσετουλες αμα τις προλαβω. Ας βρισκονται, 7 ευρω τις εχει.

 

  • Ευχαριστώ 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...