Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μας αγνοεί?


oneira_glyka

Recommended Posts

Καλησπέρα ξανα!όπως καταλάβατε επανέρχομαι με άλλο θέμα Π με απασχολεί! Μετά τις συμβουλές σας για τον μικρό δοκιμαστη των πάντων είδα μια διαφορά..θέλω λοιπόν μια συμβουλή Ακόμα..

Ο μικρός πλησιάζει τα 2 το Νοέμβρη πρώτα Ο Θεός. Το θέμα Μ είναι ότι δεν ακούει τπτ! Για παράδειγμα.. Θ πάει στα σκουπίδια..Θ του πω μη..Θ με κοιτάξει..Στην καλύτερη.. Κ Θ συνεχίσει ανενοχλητος και ας του το πω και φωνάξω σε όλους τους τόνους μη.. Κ επαναλαμβάνω αααν με κοιτάξει..Και σας είπα κάτι το απλό..σμρ του έλεγα Μην ανέβει στην αλλαξιερα..πενήντα φορές.. Κ φυσικά δεν με άκουγε..(έχει ένα χομπι τελευταία Κ σκαρφαλωνει Όσο πιο ψηλά μπορεί!!τρέχω πανικόβλητη εδώ Κ τρεις μέρες) Στο τέλος έπεσε από εκεί Γτ δεν τον πρόλαβα(κυνηγαω Κ Τον μικρό ταυτόχρονα..) Κ δόξα τω Θεώ δεν έπαθε το παραμικρό..Τον φύλαξε ο Θεός! Το ερώτημα Μ είναι.. Υπάρχει περίπτωση να έχει απόσπαση προσοχής?ή απλά είναι παραπάνω θεληματαρης Κ θέλει Ν κάνει το δικό Τ ο κόσμος Ν χαλάσει..Γτ Μ κάνει εντύπωση πως δεν κάθεται Επίσης Ν παίξει παραπάνω από δέκα λεπτά(πολλά είπα) σε ένα παιχνιδι ή έστω μαζί Μ Ν διαβάσουμε κάτι,Ν πούμε χρώματα ζώα κλπ.. Είναι υπερκινητικοτατος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα ξανα!όπως καταλάβατε επανέρχομαι με άλλο θέμα Π με απασχολεί! Μετά τις συμβουλές σας για τον μικρό δοκιμαστη των πάντων είδα μια διαφορά..θέλω λοιπόν μια συμβουλή Ακόμα..

Ο μικρός πλησιάζει τα 2 το Νοέμβρη πρώτα Ο Θεός. Το θέμα Μ είναι ότι δεν ακούει τπτ! Για παράδειγμα.. Θ πάει στα σκουπίδια..Θ του πω μη..Θ με κοιτάξει..Στην καλύτερη.. Κ Θ συνεχίσει ανενοχλητος και ας του το πω και φωνάξω σε όλους τους τόνους μη.. Κ επαναλαμβάνω αααν με κοιτάξει..Και σας είπα κάτι το απλό..σμρ του έλεγα Μην ανέβει στην αλλαξιερα..πενήντα φορές.. Κ φυσικά δεν με άκουγε..(έχει ένα χομπι τελευταία Κ σκαρφαλωνει Όσο πιο ψηλά μπορεί!!τρέχω πανικόβλητη εδώ Κ τρεις μέρες) Στο τέλος έπεσε από εκεί Γτ δεν τον πρόλαβα(κυνηγαω Κ Τον μικρό ταυτόχρονα..) Κ δόξα τω Θεώ δεν έπαθε το παραμικρό..Τον φύλαξε ο Θεός! Το ερώτημα Μ είναι.. Υπάρχει περίπτωση να έχει απόσπαση προσοχής?ή απλά είναι παραπάνω θεληματαρης Κ θέλει Ν κάνει το δικό Τ ο κόσμος Ν χαλάσει..Γτ Μ κάνει εντύπωση πως δεν κάθεται Επίσης Ν παίξει παραπάνω από δέκα λεπτά(πολλά είπα) σε ένα παιχνιδι ή έστω μαζί Μ Ν διαβάσουμε κάτι,Ν πούμε χρώματα ζώα κλπ.. Είναι υπερκινητικοτατος..

Προφανως εννοεις διασπαση προσοχης. Θεωρώ πως καμια κοπέλα εδώ μέσα ακόμη και ειδικός να είναι δεν θα ταν σωστό να πει ότι εχει η δεν έχει. Η αδερφή μου είναι ένα από αυτα τα παιδια τα συμπτώματα που είχε η συμπεριφορά δηλαδή διαφέρει όμως το ένα δεν αναιρεί το αλλο. Αν έχεις ανησυχία καλο θα ήταν να τον δει αρμόδιος για το θέμα. Ποσο χρονών είναι? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Smile89 είπε:

Προφανως εννοεις διασπαση προσοχης. Θεωρώ πως καμια κοπέλα εδώ μέσα ακόμη και ειδικός να είναι δεν θα ταν σωστό να πει ότι εχει η δεν έχει. Η αδερφή μου είναι ένα από αυτα τα παιδια τα συμπτώματα που είχε η συμπεριφορά δηλαδή διαφέρει όμως το ένα δεν αναιρεί το αλλο. Αν έχεις ανησυχία καλο θα ήταν να τον δει αρμόδιος για το θέμα. Ποσο χρονών είναι? 

Χαμογελακι Μ Όχι σε καμία περίπτωση δε ψάχνω διάγνωση μέσω του σαιτ..σε πρώτη φάση ρωτάω για κάποια ήδη μανούλα Π έχει αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση.ή κάποια παιδαγωγο ενδεχόμενως Π θα ήξερε πως Θ μπορούσα Ν αντιμετωπίσω το θέμα.όσον αφορά τη διάσπαση(έχεις δίκιο το έγραψα λάθος) αναρωτήθηκα όντως Αλλά Μ περνάει σαν σκέψη Κ το ερώτημα Μ έγκειται στο πόσο νωρις Μπορεί ν φανεί κάτι τέτοιο..οπότε αν κάποια ακόμα Κ ειδικος Ν είναι Θ μπορούσε Ν με Παραπεμψει Ν το κοιτάξω σε συνάδελφο. Θ ήθελα ν το ακούσω. Πριν όμως αρχίσω να τρέχω στους ειδικούς ενα παιδακι 2 χρονών..θ ήθελα ν εξαντλησω Όλα τα ενδεχόμενα με τα οποία μπορώ Ν το βοηθήσω..(θ καταλάβεις Πως σκέφτομαι Όταν Θ γίνεις μανούλα στην πράξη,εννοώ μετα τη γέννα βλέποντας το ν μεγαλώνει Κ να πρέπει ν αντιμετωπίσεις τ οποια πρόβληματα  :wub:) Οπότε κάθε απάντηση Θ είναι ευπρόσδεκτη πανω στο θέμα Από κάποιον Π μπορεί Ν με βοηθήσει εστω στο ελάχιστο. 

Υγ:Κ η δι κη Μ αδερφή είχε δυσλεξία Κ διάσπαση προσοχής..σε μεγάλο βαθμό. Οπότε γνωρίζω κάποια πράγματα..Αλλά το ξέραμε όταν ήταν ήδη Δημοτικό..Και σαν μωρό ήταν ότι πιο ήσυχο υπήρχε..γι'αυτό θέλω μια άποψη Κ σε αυτό από κάποιον Π πιθανόν Θ γνώριζε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Χαμογελακι Μ Όχι σε καμία περίπτωση δε ψάχνω διάγνωση μέσω του σαιτ..σε πρώτη φάση ρωτάω για κάποια ήδη μανούλα Π έχει αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση.ή κάποια παιδαγωγο ενδεχόμενως Π θα ήξερε πως Θ μπορούσα Ν αντιμετωπίσω το θέμα.όσον αφορά τη διάσπαση(έχεις δίκιο το έγραψα λάθος) αναρωτήθηκα όντως Αλλά Μ περνάει σαν σκέψη Κ το ερώτημα Μ έγκειται στο πόσο νωρις Μπορεί ν φανεί κάτι τέτοιο..οπότε αν κάποια ακόμα Κ ειδικος Ν είναι Θ μπορούσε Ν με Παραπεμψει Ν το κοιτάξω σε συνάδελφο. Θ ήθελα ν το ακούσω. Πριν όμως αρχίσω να τρέχω στους ειδικούς ενα παιδακι 2 χρονών..θ ήθελα ν εξαντλησω Όλα τα ενδεχόμενα με τα οποία μπορώ Ν το βοηθήσω..(θ καταλάβεις Πως σκέφτομαι Όταν Θ γίνεις μανούλα στην πράξη,εννοώ μετα τη γέννα βλέποντας το ν μεγαλώνει Κ να πρέπει ν αντιμετωπίσεις τ οποια πρόβληματα  :wub:) Οπότε κάθε απάντηση Θ είναι ευπρόσδεκτη πανω στο θέμα Από κάποιον Π μπορεί Ν με βοηθήσει εστω στο ελάχιστο. 

Υγ:Κ η δι κη Μ αδερφή είχε δυσλεξία Κ διάσπαση προσοχής..σε μεγάλο βαθμό. Οπότε γνωρίζω κάποια πράγματα..Αλλά το ξέραμε όταν ήταν ήδη Δημοτικό..Και σαν μωρό ήταν ότι πιο ήσυχο υπήρχε..γι'αυτό θέλω μια άποψη Κ σε αυτό από κάποιον Π πιθανόν Θ γνώριζε.

Απο τριών ετών φαίνεται απο οσο γνωρίζω. Συνηθως οι υποψίες ξεκινούν οταν του φωναζεις το όνομα του και δεν γύρνα. Σου λέω κατι που εχω ακούσει απο εκπαιδευτικό δεν ξέρω τι ισχύει. Φυσικα και καταλαβαίνω πως σκέφτεσαι δεν χρειάζεται να φθασει το παιδι μου δυο η απλα να γεννηθεί για να καταλαβω. Μαλιστα σου αξίζουν και 1000 μπραβο γιατιοι γονείς συνήθως δεν προβληματιζοντσι κ τα ρίχνουν στο οτι εινσι ατίθασο παιδι. Ειδικοί τους λένε οτι υπαρχει θεμα και δεν το αποδέχονται. Οποτε ειλικρινά μπραβο που από τοσο νωρίς το κοιτας αν απλα οφείλεται στον χαρακτήρα του η οχι. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι είναι της ηλικίας σε λίγο καιρό θα βλέπεις να κάνει ποιο πολλά πράγματα που δε θα σου αρέσουν ...!!! Όπως σου ειπαμε κ στο προηγούμενο θέμα που είχες ανοίξει προσπάθησε να ελαττώσεις τα μη ... Όσο ποιο πολύ του απαγορεύεις να κάνει κάτι τόσο ποιο έντονα θα το κάνει από αντίδραση κ μόνο γιατί ξέρει πως έτσι τραβάει την προσοχή σου ... Όταν κάτι δεν είναι τόσο επικίνδυνο προσπάθησε να τον αγνοείς εάν πάει να ανέβει στην αλλαξιερα κ φοβασε μη πέσει χωρίς πολλά λόγια τον κατεβάζεις με ήρεμο τρόπο κ του δίνεις κάτι άλλο να ασχοληθεί η μπορείς να του πεις αυτό είναι επικίνδυνο τον κατεβάζεις κ τον αοασχολεις με κάτι άλλο ..!!! 

Όσο για τη διασπάσει προσοχής που λες μπορώ να σου πω ότι ο γιος μου σε δύο μήνες κλείνει τα τρία είναι αρκετά υπερκινητικός κ δε παίζει με ένα παιχνιδι πάνω από πέντε λεπτά ... Αυτό που μπορείς να κάνεις ( κάτι που εγώ δε το έχω κάνει ακόμα βέβαια ) να μη του έχεις πολλά παιχνίδια δύο τρία παιχνίδια να του έχεις στο σημείο που βρίσκετε έτσι ώστε να μη βλέπει πολλά πράγματα κ του τραβάνε τη προσοχή κ κάθε βδομάδα φρόντιζε να τα αλλάζει κ να του δίνεις ένα άλλο παιχνίδι ...αν πχ φυλάξεις ένα παιχνίδι κ του το ξαναδώσεις μετά από μια βδομάδα να παίξει για εκείνον θα είναι πάλι κάτι καινούργιο ..!!!

  • Μου αρέσει 6

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η συμπεριφορα του ειναι η τυπικη συμπεριφορα της ηλικιας του.τα ξερω απο πρωτο χερι γτ ειναι συνομηλικος με τον μικρο μου

φυσικα κ θα σκαρφαλωσει.κ ακομα κ αν πεσει μολις σταματησει να κλαιει θα ξανασκαρφαλωσει.οσες φορες κ αν πεις μη η μαλωσεις.ειδικα αν φωναζεις

φυσικα κ θα πειραξει τα σκουπιδια κ δ θα γυρισει ουτε να σε δει.ειδικα αν αντιδρας

προσπαθησε να μην λες οχι και μη.αλλα διαφορετικες φρασεις.πχ αγαπη μου δ πειραζουμε τα σκουπιδια,εχει μικροβια κ θα αρρωστησεις.αν ξαναπαει μππρεις να του αποσπασεις την προσοχη με ενα παιχνιδι,να τον απομακρυνεις σε αλλο δωματιο,η να βγαλεις τα σκουπιδια στο μπαλκονι

(εχεις κ εναν βαθμο δυσκολιας παραπανω γτ εισαι κ πανω απο τον μικρο που θα κανει τα δικα του.φανταζομαι κ οι αντοχες σου δ ειναι πολλες)

νομιζω ειναι πολυ νωρις να μιλησει κανεις για διασπαση προσοχης.2-3χρ ειναι απολυτα λογικο να παιζουν κτ για 5' κ αμεσως να το αφηνουν για κτ αλλο.παρολα αυτα μπορεις να ρωτησεις τον παιδιατρο την επομενη φορα που θα πατε.πιο ειδικος θα ηταν ενας αναπτυξιολογος αλλα μετα τα 3.μαλλον εχετε μπει στη φαση των terrible twos ,λιγο νωριτερα.δες το σαν μια.μικρη εφηβεια.τεσταρουν τα ορια τους αλλα κ τα δικα μας

γενικα βλεμματικη επαφη εχει μαζι σας οταν μιλατε;οταν θελει ανταποκρινεται σε εντολες;

υπομονη,καλο κουραγιο!με το καλο κ το τριτο μπεμπε(κ αντε κ με την κορη:tongue:)

να ακους την χαρουμενη μαμα:-P

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα!!! Ο δικός μου τον άλλο μήνα θα κλείσει τα 3 και είναι έτσι ακριβώς όπως περιγράφεις και χειρότερα μπορώ να πω.... Εμενα δυστυχώς σηκώνει και χέρι, μέχρι πριν λίγους μήνες βαρουσε το κεφάλι του στο πάτωμα και άλλα τέτοια ωραία.... Ένα ένα τα σταματάει, έτσι έχω καταλάβει, αυτό με το κεφάλι πχ έχει μήνες να το κάνει... Είμαι κι εγω λίγο απελπισμένη με αυτό το θέμα γιατί τώρα που  έρχονται και τα δίδυμα φοβαμαι πολυ μην έχει άσχημη συμπεριφορά... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Άρα μάλλον από ότι κατάλαβα Θ οπλιστω με υπομονή..Αυτό το Θ κάνει πολλά Π δε σ αρέσουν δε μ άρεσε..φοβάμαι τι Μ επιφυλάσσει το μέλλον:lol: τον εχω με πολλά μη είναι η αλήθεια . Το καημένο Μ.. Οπότε ξανα στη δοκιμή με τα Όχι πολλά μη και αγνόηση.. αχ Θ με τρέλανε ο πιτσιρίκος Μ..

Συγγνώμη Π άνοιξα Κ άλλο θέμα αν έπρεπε Ν γράψω στο προηγούμενο..Επίσης στην "απελπισία" πάνω για ν πω τον πόνο Μ δεν είδα αν έχει παρόμοιο θέμα.

Βίκυ ευχαριστώ!μακάρι ν Ναι κοριτσάκι..αλλιώς:shock::blink:θ σας γράφω από το Δρομοκαΐτειο..αστειεύομαι..απλά εντάξει..λίγο με αγχώνει η εικόνα τριών αγοριών κάτω των 4ων σε ένα δωμάτιο...ήδη ο μικρός βλέπει το μεγάλο Κ εξελίσσεται σε μεγαλο μούτρο..Σας ευχαριστώ οολες πολυ!Σας εχω πρήξει..Κ σας προειδοποιώ..με κόβω Κ με άλλον προβληματισμό σύντομα! :unsure:

1 hour ago, Anastasia_paris είπε:

Συμφωνώ απόλυτα!!! Ο δικός μου τον άλλο μήνα θα κλείσει τα 3 και είναι έτσι ακριβώς όπως περιγράφεις και χειρότερα μπορώ να πω.... Εμενα δυστυχώς σηκώνει και χέρι, μέχρι πριν λίγους μήνες βαρουσε το κεφάλι του στο πάτωμα και άλλα τέτοια ωραία.... Ένα ένα τα σταματάει, έτσι έχω καταλάβει, αυτό με το κεφάλι πχ έχει μήνες να το κάνει... Είμαι κι εγω λίγο απελπισμένη με αυτό το θέμα γιατί τώρα που  έρχονται και τα δίδυμα φοβαμαι πολυ μην έχει άσχημη συμπεριφορά... 

Εννοείς άσχημη συμπεριφορά αν ζηλέψει τα δίδυμα Κ τα πειράζει? Θεωρώ είναι στο παιδί η ζήλια.. εμάς μας έλεγαν είναι μικρός δε Θ ζηλέψει Κ όμως ζήλεψε Κ ήταν μόνο ενός!Ενώ ξέρω παιδάκια που μπορεί Ν ήταν ατάκτα κλπ Κ στα αδερφάκια συμπεριφερονταν άψογα..

(Μη βλέπεις έμας..Έχουμε όλα τα στραβά..:razz:)

Κ εμένα χτυπουσε κεφάλια,χέρια,δαγκωνοταν..Όσο τον αγνόησα σε αυτό το κόψε..Κ Τώρα Π το γραψα συνειδητοποιησα ότι Μ λένε τα κορίτσια! Αν δεν τον δίνω σημασία Ίσως βελτιωθεί...Αλλά θολωνω τόσο πολύ Κ  πελαγωνω..Δεν μπορώ Ν βρώ λύση.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Άρα μάλλον από ότι κατάλαβα Θ οπλιστω με υπομονή..Αυτό το Θ κάνει πολλά Π δε σ αρέσουν δε μ άρεσε..φοβάμαι τι Μ επιφυλάσσει το μέλλον:lol: τον εχω με πολλά μη είναι η αλήθεια . Το καημένο Μ.. Οπότε ξανα στη δοκιμή με τα Όχι πολλά μη και αγνόηση.. αχ Θ με τρέλανε ο πιτσιρίκος Μ..

Συγγνώμη Π άνοιξα Κ άλλο θέμα αν έπρεπε Ν γράψω στο προηγούμενο..Επίσης στην "απελπισία" πάνω για ν πω τον πόνο Μ δεν είδα αν έχει παρόμοιο θέμα.

Βίκυ ευχαριστώ!μακάρι ν Ναι κοριτσάκι..αλλιώς:shock::blink:θ σας γράφω από το Δρομοκαΐτειο..αστειεύομαι..απλά εντάξει..λίγο με αγχώνει η εικόνα τριών αγοριών κάτω των 4ων σε ένα δωμάτιο...ήδη ο μικρός βλέπει το μεγάλο Κ εξελίσσεται σε μεγαλο μούτρο..Σας ευχαριστώ οολες πολυ!Σας εχω πρήξει..Κ σας προειδοποιώ..με κόβω Κ με άλλον προβληματισμό σύντομα! :unsure:

Εννοείς άσχημη συμπεριφορά αν ζηλέψει τα δίδυμα Κ τα πειράζει? Θεωρώ είναι στο παιδί η ζήλια.. εμάς μας έλεγαν είναι μικρός δε Θ ζηλέψει Κ όμως ζήλεψε Κ ήταν μόνο ενός!Ενώ ξέρω παιδάκια που μπορεί Ν ήταν ατάκτα κλπ Κ στα αδερφάκια συμπεριφερονταν άψογα..

(Μη βλέπεις έμας..Έχουμε όλα τα στραβά..:razz:)

Κ εμένα χτυπουσε κεφάλια,χέρια,δαγκωνοταν..Όσο τον αγνόησα σε αυτό το κόψε..Κ Τώρα Π το γραψα συνειδητοποιησα ότι Μ λένε τα κορίτσια! Αν δεν τον δίνω σημασία Ίσως βελτιωθεί...Αλλά θολωνω τόσο πολύ Κ  πελαγωνω..Δεν μπορώ Ν βρώ λύση.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, όσο και να ξέρεις ποιο είναι το σωστό, άνθρωπος είσαι κι εσύ και λυγίζεις....δε φοβάμαι τη ζήλια, την περιμένω είμαι σίγουρη γι αυτό.... Φοβάμαι μην από αντίδραση για να τραβήξει την προσοχή ξανά αρχίσει πράγματα που καταφέραμε με κόπο και κόψαμε... Ξέρω ότι θα περάσω δύσκολα, θα προσπαθήσω να κάνω το καλύτερο όμως... Πλέον ειμαι πιο συνειδητοποιημενη σε πολλά θέματα, στο πρώτο ήμουν αμαθη, δεν είχα και την κατάλληλη στήριξη...οχι ότι τώρα θα την έχω αλλά το έχω αποδεχτεί και αυτό μου είναι αρκετό!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2018 at 11:15 ΜΜ, oneira_glyka είπε:

Άρα μάλλον από ότι κατάλαβα Θ οπλιστω με υπομονή..Αυτό το Θ κάνει πολλά Π δε σ αρέσουν δε μ άρεσε..φοβάμαι τι Μ επιφυλάσσει το μέλλον:lol: τον εχω με πολλά μη είναι η αλήθεια . Το καημένο Μ.. Οπότε ξανα στη δοκιμή με τα Όχι πολλά μη και αγνόηση.. αχ Θ με τρέλανε ο πιτσιρίκος Μ..

 

Απο τώρα και για το υπόλοιπο της ζωής σου θα πρέπει να οπλιστείς με πολύ πολύ υπομονή. Η κάθε ηλικία έχει τις δικές τις δυσκολίες. Εννοείται πως τα πολλά μη δεν βοηθούν την κατάσταση, επίσης εννοείται πως ένα παιδί σε αυτή την ηλικία ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΕΙ...και δεν θα σε ακούσει για πολύ καιρό. Εξελίσσονται, γίνονται και αυτά άνθρωποι με χαρακτήρα και προσωπικότητα, επίσης σε αυτή την ηλικία θέλει να ανακαλύψει τον κόσμο όλο  τι ποιο φυσιολογικό από το να μην σε ακούει. 

Εγώ σε αυτή την φάση που είστε εσείς τώρα ήμουν δίπλα του συνέχεια, με τα σκουπίδια πχ επειδή το έκανε και εμένα, πήγαινα μαζί του του άνοιγα το καλαθάκι και του έλεγα κοίτα πόσο βρώμικο είναι ..μπρρρρρρ έλα να το κλείσουμε γιατί δεν κάνει να μένει ανοιχτό έχει μικρόβια. (ένα παράδειγμα σου δίνω τώρα) .


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...