Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Ανακαίνιση σπιτιού - Βοήθειααααααα


anemoni1989

Recommended Posts

Just now, Beboula25 είπε:

Καναμε ανακαινιση τα πάντα όλα με εργολάβο κ δικό του συνεργείο όχι εταιρία. Μας πήρε πέντε μηνες αλλα θα μπορούσε να έχει τελειώσει νωρίτερα. Εμεις πήραμε προσφορές από δυο συνεργεία και δυο εργολάβους. Τα βάλαμε κάτω και επιλέξαμε. 

Σου στέλνω πμ να μου πεις καμια λεπτομέρεια, γτ δεν ξερω αν επιτρέπεται δημόσια!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Τελικά το αποφασίσετε για το χωριό Ε?θυμάμαι ήσουν διστακτική. Την καλύτερη επιλογή κάνατε.

Ναι, το πήραμε απόφαση!!! Κοίτα, ακόμα φοβάμαι δεν σου κρύβω, αλλά δε γίνεται να μένουμε πίσω λόγω φόβου!!!! Κοιτάμε μπροστά και προχωράμε!!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μακάρι να είχα κάποιο γνωστό!!!! Αχαχαχαχαχαχα

Σε ευχαριστώ για την ευχή να κάνω κουράγιο!!! Αχαχαχαχαχα

Ευτυχώς δεν αφορά το σπίτι που μένω, αλλά το σπίτι που σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να μετακομίσουμε στο χωριό! Τόσο υπολόγιζα και εγώ, κανά δίμηνο! Εχουν βάλει εταιρεία, ξέρεις?? Θα το νοικιάσεις το σπίτι ή για αγορά πας? Σε ρωτάω γιατί αν πας για αγορά, φαντάζομαι θα ξέρεις να μου πεις καμια λεπτομέρεια παραπάνω!!! :P

Καλά, ειδικό εννοείται!!! Αυτό που δε διευκρίνησα ήταν πως όταν λέω μόνη μου, εννοώ για την επίβλεψη κλπ... Πχ κάποιοι το αναθέτουν σε μια εταιρεία ή εργολάβο / μηχανικό κλπ και ξενοιάζουν, ενώ άλλοι κάθονται με το βούρδουλα πάνω απο τα συνεργεία κλπ!

Εχεις κανει ανακαίνιση χαμογελάκι μου?

Το χουμε φτιαξει, απο τα τουβλα το παραλαβαμε. Οποτε πλακακια κουφωματα μπαλκονια κουζινα ντουλαπες πλακακια ειδη υγιεινής χρωματα επιπλα ολα επιλογη μας. Ειμασταν κοντα στους εργατες τους οποιους εμπιστευτηκαμε και ευτυχώς δεν σφαλαμε. Ηλεκτρολογοι, μηχανικοι ολοι περασαν Χαχαχα Χαχαχα 

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Α! Τέλεια!!!! Εμείς πάλι, το μόνο που δε θα αλλάξουμε είναι τα κουφώματα!!!!! Αχαχαχαχαχα

Επαρχια κι εσυ? 

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

 

 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , anemoni1989 είπε:

να ρωτήσω βρε παιδιά, έχει κάνει καμία ανακαίνιση στο σπίτι της? Φαντάζομαι όλο και κάποια θα βρεθεί!!!

Την κάνατε μόνοι σας, με εταιρεία / συνεργείο???? Πόσο καιρό διήρκησε???? Έχω πελαγώσει!!!!! Σοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Πρεπει να βρεις καποιον που να επιβλεπει, ειτε εργολαβο, ειτε εταιρια ειτε πολιτικο μηχανικο. Αυτοι εχουν καποια συνεργεια με τα οποια συνεργαζονται και θα σου τα προτεινουν. Επισης συνεργαζονται και με καποια μαγαζια (πχ μαγαζι με κουζινες, πλακακια ή φωτιστικα) στα οποια εχουν και καποια εκπτωση. Δεν ειναι δεσμευτικο ομως να παρεις πραγματα μονο απο αυτα, απλα στα προτεινουν. Επισης ενω θεωρητικα δεν χρειαζεται να εισαι καν εκει, η προσωπικη μου εμπειρια ειναι πως καθε φορα που μπαινει ενα συνεργειο να κανει κατι πρεπει να ειναι πανω απο το κεφαλι τους και καποιος που ξερει απο αυτα και τον εμπιστευεστε.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Το χουμε φτιαξει, απο τα τουβλα το παραλαβαμε. Οποτε πλακακια κουφωματα μπαλκονια κουζινα ντουλαπες πλακακια ειδη υγιεινής χρωματα επιπλα ολα επιλογη μας. Ειμασταν κοντα στους εργατες τους οποιους εμπιστευτηκαμε και ευτυχώς δεν σφαλαμε. Ηλεκτρολογοι, μηχανικοι ολοι περασαν Χαχαχα Χαχαχα 

Επαρχια κι εσυ? 

 

Τη διαδικασία του να φτιάξω το σπίτι απο την αρχή την πέρασα πριν 3 χρόνια, όταν φτιάχναμε απο τα τούβλα το σπίτι που μένουμε τότε με τον άντρα μου!!! Τότε, όμως, τα έκανε τα περισσότερα ο μπαμπάς μου με τον οποίο έτρεχα παντού!!!

Τώρα, όμως, έχει κουραστεί ο κακομοίρης και δε θέλω να τον επιβαρύνω, οποτε τα ψάχνω όλα εγώ και ο άντρας μου όταν μπορεί!!! Χώρια από το ότι αφορά το πατρικό του άντρα μου στο χωριό, οπότε μπαίνει και το πακέτο της απόστασης!!!!

Και, ναι, πρόκειται για σπίτι στην επαρχία!!! Πήραμε τη μεγάλη απόφαση να φύγουμε!!! Περιμένουμε μόνο πότε θα του δώσουν του άντρα μου το οκ από τη δουλειά!!! Αλλά λέγαμε να ετοιμασουμε το σπίτι μέχρι τότε!!! Δεδομένου ότι έχουμε κι ένα μωρό στο δρόμο!!! Αχαχαχαχαχαχαχαχα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τη διαδικασία του να φτιάξω το σπίτι απο την αρχή την πέρασα πριν 3 χρόνια, όταν φτιάχναμε απο τα τούβλα το σπίτι που μένουμε τότε με τον άντρα μου!!! Τότε, όμως, τα έκανε τα περισσότερα ο μπαμπάς μου με τον οποίο έτρεχα παντού!!!

Τώρα, όμως, έχει κουραστεί ο κακομοίρης και δε θέλω να τον επιβαρύνω, οποτε τα ψάχνω όλα εγώ και ο άντρας μου όταν μπορεί!!! Χώρια από το ότι αφορά το πατρικό του άντρα μου στο χωριό, οπότε μπαίνει και το πακέτο της απόστασης!!!!

Και, ναι, πρόκειται για σπίτι στην επαρχία!!! Πήραμε τη μεγάλη απόφαση να φύγουμε!!! Περιμένουμε μόνο πότε θα του δώσουν του άντρα μου το οκ από τη δουλειά!!! Αλλά λέγαμε να ετοιμασουμε το σπίτι μέχρι τότε!!! Δεδομένου ότι έχουμε κι ένα μωρό στο δρόμο!!! Αχαχαχαχαχαχαχαχα

Κι εγω Αθηναία αλλα Πηραμε την αποφαση κ ηρθαμε επαρχία!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Κι εγω Αθηναία αλλα Πηραμε την αποφαση κ ηρθαμε επαρχία!! 

Δεν το θυμόμουν αυτό!!! Εχετε καιρό που φύγατε??? Εγώ δεν σ κρύβω απο τη μία φοβάμαι για την αλλαγη μιας και εχω μεγαλώσει Αθήνα, αλλά απο την άλλη η ζωή δίπλα στη θάλασσα και μακριά απο την τρέλα της Αθήνας μοιάζει πολύ δελεαστική!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , CMES είπε:

Πρεπει να βρεις καποιον που να επιβλεπει, ειτε εργολαβο, ειτε εταιρια ειτε πολιτικο μηχανικο. Αυτοι εχουν καποια συνεργεια με τα οποια συνεργαζονται και θα σου τα προτεινουν. Επισης συνεργαζονται και με καποια μαγαζια (πχ μαγαζι με κουζινες, πλακακια ή φωτιστικα) στα οποια εχουν και καποια εκπτωση. Δεν ειναι δεσμευτικο ομως να παρεις πραγματα μονο απο αυτα, απλα στα προτεινουν. Επισης ενω θεωρητικα δεν χρειαζεται να εισαι καν εκει, η προσωπικη μου εμπειρια ειναι πως καθε φορα που μπαινει ενα συνεργειο να κανει κατι πρεπει να ειναι πανω απο το κεφαλι τους και καποιος που ξερει απο αυτα και τον εμπιστευεστε.

@anemoni1989 είναι ακριβως όπως τα λέει και εδώ η φιλη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , CMES είπε:

Πρεπει να βρεις καποιον που να επιβλεπει, ειτε εργολαβο, ειτε εταιρια ειτε πολιτικο μηχανικο. Αυτοι εχουν καποια συνεργεια με τα οποια συνεργαζονται και θα σου τα προτεινουν. Επισης συνεργαζονται και με καποια μαγαζια (πχ μαγαζι με κουζινες, πλακακια ή φωτιστικα) στα οποια εχουν και καποια εκπτωση. Δεν ειναι δεσμευτικο ομως να παρεις πραγματα μονο απο αυτα, απλα στα προτεινουν. Επισης ενω θεωρητικα δεν χρειαζεται να εισαι καν εκει, η προσωπικη μου εμπειρια ειναι πως καθε φορα που μπαινει ενα συνεργειο να κανει κατι πρεπει να ειναι πανω απο το κεφαλι τους και καποιος που ξερει απο αυτα και τον εμπιστευεστε.

Κατάλαβα! Σε ευχαριστώ πολύ!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δεν το θυμόμουν αυτό!!! Εχετε καιρό που φύγατε??? Εγώ δεν σ κρύβω απο τη μία φοβάμαι για την αλλαγη μιας και εχω μεγαλώσει Αθήνα, αλλά απο την άλλη η ζωή δίπλα στη θάλασσα και μακριά απο την τρέλα της Αθήνας μοιάζει πολύ δελεαστική!!!

Ναι απο το 2012. Εγω επιασα βουνό!!! Κι εγω στην αρχη φοβόμουν αλλα προσαρμοστηκα αμέσως κι εκανα τον κυκλο μου. Ευτυχώς ειμαστε και κοντα Αθήνα να βλεπω και γονείς μ. θαλασσα ε? Τι τέλεια!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

να ρωτήσω βρε παιδιά, έχει κάνει καμία ανακαίνιση στο σπίτι της? Φαντάζομαι όλο και κάποια θα βρεθεί!!!

Την κάνατε μόνοι σας, με εταιρεία / συνεργείο???? Πόσο καιρό διήρκησε???? Έχω πελαγώσει!!!!! Σοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Λοιπον εγω εκανα ανακαινιση στο σπιτι που μενουμε πριν δυο χρονια..Εβαλα εναν εργολαβο και συγχρονως συμβουλευτηκα μια διακοσμητρια η οποια με βοηθησε αρκετα!!! Μου πηρε συνολικα 3 μηνες...Εγω ομως τοτε βιαζομουν γιατι θελαμε να μπουμε μετα το γαμο ωστε να φυγουμε απο το ενοικιο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Λοιπον εγω εκανα ανακαινιση στο σπιτι που μενουμε πριν δυο χρονια..Εβαλα εναν εργολαβο και συγχρονως συμβουλευτηκα μια διακοσμητρια η οποια με βοηθησε αρκετα!!! Μου πηρε συνολικα 3 μηνες...Εγω ομως τοτε βιαζομουν γιατι θελαμε να μπουμε μετα το γαμο ωστε να φυγουμε απο το ενοικιο.. 

Ωπ! Σε τσίμπησα!!!! ;)

Εχεις πακέτο (μήνυμα)!!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σου χα πει καο στο άλλο θεμα τότε που δεν είχες αποφασίσει ότι και εγώ Αθηναία γέννημα θρέμμα .τα τελευταία 5 χρόνια είμαι Κέρκυρα και δεν το αλλάζω τπτ.αλλοι ρυθμοί και άλλη ποιότητα ζωής.ειδικα για παιδί πιστεύω είναι ότι καλύτερο.ολη μέρα να φανταστείς Έχω τα κλειδιά έξω από τη πόρτα.ουτε ασφαλιζω ούτε τπτ.θα δεις θα σου αρέσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...