Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Anna17 said:

Βάζεις και στο πρόσωπο; εμένα δεν με αφήνει ο παιδίατρος να του βάζω ούτε στο σώμα. Μετά τον χρόνο λέει. Τώρα θέλει να αναπνέει το δέρμα του. 

Στο πρόσωπο μόνο βάζω, πολύ μικρή ποσότητα βέβαια.

Κ γω το πλένω το προσωπάκι του στο μπάνιο κ κάποιες φορές το περνάω με βρεγμένο βαμβάκι να καθαρίσει απο τα γάλατα.

Πάντως είχες πολύ δίκιο, μειώνεται αρκετά το κλάμα τον 3ο μήνα, κ πριν το φαγητο κ στην αλλαγή της πάνας. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giosotpk είπε:

Οπότε έχω ελπίδες να ξεκινάει να κοιμάται πιο πολύ ... 

Γιατί γκρίνια το απόγευμα έχεις καταλάβει τι τον ενοχλεί ? 

Σουπερμάρκετ εμείς δεν πάμε ακόμα δεν έχει πολύ κρύο εκεί από το κλιματιστικό ? 

Πώς τον είχες ντυμένο ? 

Δεν ειχε κρυο συο σουπερ μαρκετ..Ζιπουνακι μακρυμανικο και καλτσουλες!!κανει ζεστη ακομα τη μερα μονο το βραδυ εχει λιγο ψυχρα...οποτε τη μερα τον εχω με καλοκαιρινο..κολικους εχει ποτε πολυ ποτε λιγο.. μου πε ο γιατρος τωρα ειναι στην κορυφωση..2.5 μηνων..

@Luckystars απ οτι εχω καταλαβει προγραμμα φτιαχνουν μονα τους οτι και να κανουμε εμεις...αν το καλοσκεφτειτε κοριτσια απο τωρα οτι θελουν αυτα γινεται:D:wink:

@happysmile μου πε ο γιατρος νσ παρω το σανιλακ το ac...γινεται τιποτα;ειδες διαφορα ;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου? Εμείς μια Χαρούλα..  Λοιπόν..  Δεν σας το έλεγα για να μην το ματιάσω αφενός και αφετέρου για να μην με βρίσετε γιατί σε οοοοποια μαμά το είπα με βρίζει...  Ο μπέμπης κοιμάται για βράδυ γύρω στις 9.. Στις 12 τον ψιλοξυπναω αλλάζοντας του μια πάνα και του προσφέρω να φάει και τον παίρνει ο ύπνος στο λεπτό..  Αν φάει καλά ξυπνάει κατά τις 3:30 τρώει και αμέσως πάλι κοιμάται μέχρι τις 7-7:30. αν δεν φάει καλά ξυπνάει στις 2 και μετά άλλη μια στις 5 ή6 στις 7:30 κάθε πρωί είναι ξύπνιος και γύρω στις 9 μου ξανακάνει έναν ύπνο είτε μεγάλο είτε μικρό..  Μετά είναι ανάλογα την μέρα..  Αλλά το βράδυ έχει έτσι κανέναν μήνα τώρα..  Βέβαια υπάρχουν και 2-3 βραδιά που ξυπνάει ανά μια ώρα αλλά ποτέ δεν κλαίει..  Με το που κάνει τον πρώτο ήχο σηκώνομαι και τον βάζω στο στήθος και ξεραινεται! Φτυστε τον τώρα μην τον ματιάσουμε γιατί δεν θα την παλέψω αν αλλάξει πάλι..  Καλομαθα!! 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Elenpap έτσι είναι και όταν κλαίνε κλαινε διαφορετικά σου δίνουν λίγο χρόνο να αντιδράσεις :)

@Γλυκερια123 εμένα το υποαλλεργικο πάντως δεν μου το πίνει. Και είναι γενικά πολύ φαγανος. Πρώτη φορά αρνείτε φαγητό. Ακομη και τα σιροπακια τα πίνει αμέσως.

@Elen211 μπράβο κορίτσι μου. Γιατί να σε βρίσουμε; Είναι πολύ ευχαριστο που κάποια από εμάς περνάει εύκολα με το μωρο της. Μακάρι να καλυτερευει κάθε μήνα και άλλο.

Εγώ κορίτσια έχω το εξής πρόβλημα. Ο μπεμπης βολευετε μπρούμυτα. Γυρνάει, στριφογυριζει, γκρίνιαζει και ηρεμεί μόλις καταφέρει να γυρίσει μπρούμυτα. Ξέρω ότι δεν κάνει αλλά το θέλει. Ξέρει καμία ποτέ καταφέρνουν να γυρίζουν μόνα τους μπας και ησυχάσω; 

Επίσης σήμερα με τσίμπησε μια μέλισσα. Πήρα τον παιδίατρο να τον ρωτήσω αν κάνει να θηλασω αλλά δεν τον βρήκα την ώρα που πεινουσε ο μικρός. Το βλέπω πολύ απίθανο να τον πειράξει κάπου ε; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 εε καλά και εμένα μπρούμυτα βολεύεται.. τον βάζω όμως πλαγιά και η πλατη του να ακουμπάει σε μαξιλάρι για να μην γυρίζει ανάσκελα. Τώρα το πότε γυρίζουν μόνα τους δεν ξέρω έχει να κάνει με το παιδί. 

Βρε κορίτσια πως πάτε σούπερ μάρκετ; Το παιδί στο καροτσάκι και τα πράγματα που; Εγώ δεν μπορώ με τίποτα να πσωγιστκ δεν κάθεται πουθενά...

Γυρίσαμε και από διακοπές και γενικα πρέπει να εχεσε τα αυγά και τα πασχαλια ο μικρός. Πολύ κόσμο είδε και τα έπαιξε. Όταν πηγαίναμε είχαμε πολύ γκρίνια. ένα θα σας πω μια απόσταση 2:30 ώρες χαλαρή με στάση την κάναμε 4:30. Σταματήσαμε γύρω στις 6 φορές άλλαξα 4 πάνες με κακά και πολύ γκρίνια. Στο τέλος έβγαλα και τον θηλασα και από τα δύο στήθη κάνα 45λεπτο και έβγαλα να φάω κάτι γλυκά που είχα για την μάνα μου. Δεν άντεχα άλλο.. τελικά κοιμήθηκε και φτάσαμε. Στον γυρισμό πάλι το πήγε σερί ύπνο. Τον σήκωσα λίγο να τον θηλασω και να ξεπιαστει και πάλι ύπνος ο γλυκός μου. Γενικα με το αυτοκίνητο δεν τα πάει πολύ καλά και δεν μπορώ να βγαίνω μόνη μου. Βασικά μια φορά έχω βγει και καλά ήταν θα πρέπει να κάνω και άλλες απόπειρες. 

Εμένα μάλλον έχει αρρωστήσει γιατί βγάζει πράσινα κακά και κοιμάται αρκετά.. βέβαια έχω και υπερπαραγωγή γιατί με ξεζουμησε στις διακοπές και τώρα παράγω φουλ..

 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Δεν ειχε κρυο συο σουπερ μαρκετ..Ζιπουνακι μακρυμανικο και καλτσουλες!!κανει ζεστη ακομα τη μερα μονο το βραδυ εχει λιγο ψυχρα...οποτε τη μερα τον εχω με καλοκαιρινο..κολικους εχει ποτε πολυ ποτε λιγο.. μου πε ο γιατρος τωρα ειναι στην κορυφωση..2.5 μηνων..

@Luckystars απ οτι εχω καταλαβει προγραμμα φτιαχνουν μονα τους οτι και να κανουμε εμεις...αν το καλοσκεφτειτε κοριτσια απο τωρα οτι θελουν αυτα γινεται:D:wink:

@happysmile μου πε ο γιατρος νσ παρω το σανιλακ το ac...γινεται τιποτα;ειδες διαφορα ;

Το χα δοκιμασει μην σου κανει δυσκοιλιοτητα προσεξε,το χε παρει 4μερες ο δικος μ κ κακα 0 σε μας δνεκανε γτ ειχε παλινδρομηση κ οχι κολλικους!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Στο πρόσωπο μόνο βάζω, πολύ μικρή ποσότητα βέβαια.

Κ γω το πλένω το προσωπάκι του στο μπάνιο κ κάποιες φορές το περνάω με βρεγμένο βαμβάκι να καθαρίσει απο τα γάλατα.

Πάντως είχες πολύ δίκιο, μειώνεται αρκετά το κλάμα τον 3ο μήνα, κ πριν το φαγητο κ στην αλλαγή της πάνας. :)

Όντως αυτό με το κλάμα το παρατήρησα και σε εμάς. 

 

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Δεν ειχε κρυο συο σουπερ μαρκετ..Ζιπουνακι μακρυμανικο και καλτσουλες!!κανει ζεστη ακομα τη μερα μονο το βραδυ εχει λιγο ψυχρα...οποτε τη μερα τον εχω με καλοκαιρινο..κολικους εχει ποτε πολυ ποτε λιγο.. μου πε ο γιατρος τωρα ειναι στην κορυφωση..2.5 μηνων..

@Luckystars απ οτι εχω καταλαβει προγραμμα φτιαχνουν μονα τους οτι και να κανουμε εμεις...αν το καλοσκεφτειτε κοριτσια απο τωρα οτι θελουν αυτα γινεται:D:wink:

@happysmile μου πε ο γιατρος νσ παρω το σανιλακ το ac...γινεται τιποτα;ειδες διαφορα ;

Συμφωνώ @Γλυκερια123 μου :D;)

 

Just now, Elen211 είπε:

Τι κάνετε κοριτσάκια μου? Εμείς μια Χαρούλα..  Λοιπόν..  Δεν σας το έλεγα για να μην το ματιάσω αφενός και αφετέρου για να μην με βρίσετε γιατί σε οοοοποια μαμά το είπα με βρίζει...  Ο μπέμπης κοιμάται για βράδυ γύρω στις 9.. Στις 12 τον ψιλοξυπναω αλλάζοντας του μια πάνα και του προσφέρω να φάει και τον παίρνει ο ύπνος στο λεπτό..  Αν φάει καλά ξυπνάει κατά τις 3:30 τρώει και αμέσως πάλι κοιμάται μέχρι τις 7-7:30. αν δεν φάει καλά ξυπνάει στις 2 και μετά άλλη μια στις 5 ή6 στις 7:30 κάθε πρωί είναι ξύπνιος και γύρω στις 9 μου ξανακάνει έναν ύπνο είτε μεγάλο είτε μικρό..  Μετά είναι ανάλογα την μέρα..  Αλλά το βράδυ έχει έτσι κανέναν μήνα τώρα..  Βέβαια υπάρχουν και 2-3 βραδιά που ξυπνάει ανά μια ώρα αλλά ποτέ δεν κλαίει..  Με το που κάνει τον πρώτο ήχο σηκώνομαι και τον βάζω στο στήθος και ξεραινεται! Φτυστε τον τώρα μην τον ματιάσουμε γιατί δεν θα την παλέψω αν αλλάξει πάλι..  Καλομαθα!! 

Φτου φτου! 

 

Just now, Anna17 είπε:

@Elenpap έτσι είναι και όταν κλαίνε κλαινε διαφορετικά σου δίνουν λίγο χρόνο να αντιδράσεις :)

@Γλυκερια123 εμένα το υποαλλεργικο πάντως δεν μου το πίνει. Και είναι γενικά πολύ φαγανος. Πρώτη φορά αρνείτε φαγητό. Ακομη και τα σιροπακια τα πίνει αμέσως.

@Elen211 μπράβο κορίτσι μου. Γιατί να σε βρίσουμε; Είναι πολύ ευχαριστο που κάποια από εμάς περνάει εύκολα με το μωρο της. Μακάρι να καλυτερευει κάθε μήνα και άλλο.

Εγώ κορίτσια έχω το εξής πρόβλημα. Ο μπεμπης βολευετε μπρούμυτα. Γυρνάει, στριφογυριζει, γκρίνιαζει και ηρεμεί μόλις καταφέρει να γυρίσει μπρούμυτα. Ξέρω ότι δεν κάνει αλλά το θέλει. Ξέρει καμία ποτέ καταφέρνουν να γυρίζουν μόνα τους μπας και ησυχάσω; 

Επίσης σήμερα με τσίμπησε μια μέλισσα. Πήρα τον παιδίατρο να τον ρωτήσω αν κάνει να θηλασω αλλά δεν τον βρήκα την ώρα που πεινουσε ο μικρός. Το βλέπω πολύ απίθανο να τον πειράξει κάπου ε; 

Και εμάς το κανει αυτό αλλά την προλαβαίνουμε.... Με αχωνει και εμένα όμως τι γίνεται στον βραδυνο ύπνο που δεν έχει εποπτεία! 

Just now, demmikot είπε:

@Anna17 εε καλά και εμένα μπρούμυτα βολεύεται.. τον βάζω όμως πλαγιά και η πλατη του να ακουμπάει σε μαξιλάρι για να μην γυρίζει ανάσκελα. Τώρα το πότε γυρίζουν μόνα τους δεν ξέρω έχει να κάνει με το παιδί. 

Βρε κορίτσια πως πάτε σούπερ μάρκετ; Το παιδί στο καροτσάκι και τα πράγματα που; Εγώ δεν μπορώ με τίποτα να πσωγιστκ δεν κάθεται πουθενά...

Γυρίσαμε και από διακοπές και γενικα πρέπει να εχεσε τα αυγά και τα πασχαλια ο μικρός. Πολύ κόσμο είδε και τα έπαιξε. Όταν πηγαίναμε είχαμε πολύ γκρίνια. ένα θα σας πω μια απόσταση 2:30 ώρες χαλαρή με στάση την κάναμε 4:30. Σταματήσαμε γύρω στις 6 φορές άλλαξα 4 πάνες με κακά και πολύ γκρίνια. Στο τέλος έβγαλα και τον θηλασα και από τα δύο στήθη κάνα 45λεπτο και έβγαλα να φάω κάτι γλυκά που είχα για την μάνα μου. Δεν άντεχα άλλο.. τελικά κοιμήθηκε και φτάσαμε. Στον γυρισμό πάλι το πήγε σερί ύπνο. Τον σήκωσα λίγο να τον θηλασω και να ξεπιαστει και πάλι ύπνος ο γλυκός μου. Γενικα με το αυτοκίνητο δεν τα πάει πολύ καλά και δεν μπορώ να βγαίνω μόνη μου. Βασικά μια φορά έχω βγει και καλά ήταν θα πρέπει να κάνω και άλλες απόπειρες. 

Εμένα μάλλον έχει αρρωστήσει γιατί βγάζει πράσινα κακά και κοιμάται αρκετά.. βέβαια έχω και υπερπαραγωγή γιατί με ξεζουμησε στις διακοπές και τώρα παράγω φουλ..

 

Άνετα, πάμε για λίγα πράγματα με το καροτσάκι μας σαν κυρίες και βάζουμε τα πραγματάκια μας στην κάτω θέση του καροτσιου:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Luckystars καλά εμένα κλαίει στο καροτσάκι οπότε άκυρο το σούπερ μάρκετ.. όταν ξεκινήσει και κάθεται μια και καλή θα μπει στο καρότσι του σούπερ μάρκετ

Αύριο έχω εμβόλιο και με έχει πιάσει ένα άγχος. Ψάχνω να βρω το αρκουδάκι που εκεί την καλύτερη κουδουνιστρα επάνω για να έχω μαζί μου.  Θα πάρω δύο σίγουρα να κρατάω και εγώ και ο άνδρας μου!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

@Luckystars καλά εμένα κλαίει στο καροτσάκι οπότε άκυρο το σούπερ μάρκετ.. όταν ξεκινήσει και κάθεται μια και καλή θα μπει στο καρότσι του σούπερ μάρκετ

Αύριο έχω εμβόλιο και με έχει πιάσει ένα άγχος. Ψάχνω να βρω το αρκουδάκι που εκεί την καλύτερη κουδουνιστρα επάνω για να έχω μαζί μου.  Θα πάρω δύο σίγουρα να κρατάω και εγώ και ο άνδρας μου!

Γενικά δεν κάθεται καρότσι; αν πήγαινες όταν κοιμόταν; θα το καταλάβαινε λες και θα ξυπνουσε; 

Εμείς την βάλαμε από πολύ νωρίς αυτοκίνητο και την βγάλαμε και πολύ νωρίς βόλτα με το καρότσι, φαντάσου στα πολύ δύσκολα κοιμιζουμε καρότσι.Ετσι μάλλον έχει συνηθίσει και δεν διαμαρτυρεται όπου και αν πάμε .... 

Με το καλό αύριο το εμβόλιο σας! 

Link to comment
Share on other sites

@demmikot παω σουπερ μαρκετ αλλα με μαρσιπο και με τα ποδια και φυσικα να ναι φαγωμενος..δεν παιρνω ομως πολλα..2-3 πραγματα εκτος αν ειναι κι ο αντρας μου..αλλα παντα με μαρσιπο με καροτσι ποτε..στο γυρισμο παντα κοιματαιι..κι εγω φοβομουνα παρα πολυ για το εμβολιο και με το που τον τρυπησε και πηγε να σκουξει του βαλα πιπιλα και αρχισα να του κουναω πολυ δυνατα την κουδουνιστρα και δεν καταλΑβε τιποτα..ησυχασε αμεσως..μη φοβασαι..

@happysmile με φοβισες τωρα γιατι κι εμεις εχουμε παλλινδρομηση..του λεγα του γιατρου για τις biogaia και μου λεει οπου να ναι θα σταματησουν οι κολικοι καλυτερα οχι..αμαν αφου σκεφτομαι να παω να τις παρω μονη μου...πφφφ:(


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Luckystars said:

Γενικά δεν κάθεται καρότσι; αν πήγαινες όταν κοιμόταν; θα το καταλάβαινε λες και θα ξυπνουσε; 

Εμείς την βάλαμε από πολύ νωρίς αυτοκίνητο και την βγάλαμε και πολύ νωρίς βόλτα με το καρότσι, φαντάσου στα πολύ δύσκολα κοιμιζουμε καρότσι.Ετσι μάλλον έχει συνηθίσει και δεν διαμαρτυρεται όπου και αν πάμε .... 

Με το καλό αύριο το εμβόλιο σας! 

Ευχαριστούμε πολύ..

Καλά γενικα εμένα έχει θέμα με τον ύπνο και τώρα προσπαθώ ακόμα να τον μάθω να κοιμάται κάπου εκτός από πάνω μου. Και εγώ πολύ νωρίς τον έβαλα και στο καροτσάκι και στο αυτοκίνητο αλλά σαν το στενό της μαμάς τίποτα. Τώρα έχει αρχίσει σιγά σιγά να κοιμάται κάπου εκτός από πάνω μου. Βέβαια τον κοιμιζω πάνω μου και μετά τον αφήνω. Το αν θα κάτσει είναι ζαριά! 

Βέβαια κάθεται μάρσιπο οπότε τις εξόδους τις παλεύω.. πάντως βλέπω σιγά σιγά αλλάζει. Σήμερα κάθισε μισή ώρα στο ρηλαξ που καθόταν max 10 λεπτά. Άντε να δούμε. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το σούπερ μάρκετ το κάνουμε βόλτα. Πάμε με το καρότσι και κάθετε στο αυγό. Μόνο πρωί ομως μετά τον ύπνο. Αλλά μου τον ξυπνάνε οι χασάπηδες όταν κόβουν κρεας και γκρινιαζει. Έρχετε και ο άντρας μου μαζί και σέρνει τι καρότσι του σούπερ μάρκετ εκείνος. Τον πειράζει σίγουρα πάω και λαϊκή. Του αρέσει εκεί, κοιμάται, παρολες τις γκαριδες 

  • Χαχα 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια... Έψαξα να βρω κάποιο παρόμοιο θέμα αλλά δεν τα κατάφερα. Αν υπάρχει ζητώ συγγνώμη. Λοιπόν εχω αγχωθει αρκετά και θα ήθελα και τη δικής σας γνώμη. Έκανα έκτακτη ΚΤ πριν 2 μηνες. Δίνω κυρίως ξένο γάλα στο μπέμπη μου και είμαστε σε φάση απογαλακτισμου. Κάποια στιγμή στις 35 μέρες είδα παλι κόκκινο αίμα. Πήρα το γιατρό και μου είπε μπορεί να είναι και περίοδος. Τώρα πριν 6 μέρες πάλι έιδα αίμα αλλά αυτή τη φορά παρά πολύ. Και εβγάζα και κομμάτια. Μου σταματησε στις 4 μέρες μαχαιρι και σήμερα μετά από επαφή με τον άντρα μου( όχι ολοκληρωμένη μόνο τα προκαταρκτικά που μετά από τόσο καιρό έφταναν για... καταλαβαίνεται τι εννοώ) είδα πάλι αίμα και ένιωσα και ενα πόνο στη μήτρα. Δεν ξέρω τι να κάνω πια. Ο Γιατρός μου είπε να σταματήσει το αιμα και να πάω να με δει. Μάλλον είναι περιοδος. Έχω φοβηθεί παρά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiari είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Έψαξα να βρω κάποιο παρόμοιο θέμα αλλά δεν τα κατάφερα. Αν υπάρχει ζητώ συγγνώμη. Λοιπόν εχω αγχωθει αρκετά και θα ήθελα και τη δικής σας γνώμη. Έκανα έκτακτη ΚΤ πριν 2 μηνες. Δίνω κυρίως ξένο γάλα στο μπέμπη μου και είμαστε σε φάση απογαλακτισμου. Κάποια στιγμή στις 35 μέρες είδα παλι κόκκινο αίμα. Πήρα το γιατρό και μου είπε μπορεί να είναι και περίοδος. Τώρα πριν 6 μέρες πάλι έιδα αίμα αλλά αυτή τη φορά παρά πολύ. Και εβγάζα και κομμάτια. Μου σταματησε στις 4 μέρες μαχαιρι και σήμερα μετά από επαφή με τον άντρα μου( όχι ολοκληρωμένη μόνο τα προκαταρκτικά που μετά από τόσο καιρό έφταναν για... καταλαβαίνεται τι εννοώ) είδα πάλι αίμα και ένιωσα και ενα πόνο στη μήτρα. Δεν ξέρω τι να κάνω πια. Ο Γιατρός μου είπε να σταματήσει το αιμα και να πάω να με δει. Μάλλον είναι περιοδος. Έχω φοβηθεί παρά πολύ.

Όντως μπορεί να είναι περίοδος..  Έχω ακούσει και από άλλες ότι τις πρώτες φορές ήταν "περίεργη"  η περίοδος τους..  Είτε διαρκούσε πολύ, είτε λίγο, είτε είχε πολύ αίμα, είτε μόνο καφέ. Ωστόσο καλό είναι να πας να σε δει ο γιατρός σου μόλις τελειώσεις.  Ακόμα κι αν όντως δεν είναι τίποτα καλό είναι να πας να σου φύγει και το άγχος. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.. εννοείται θα πάω αλλά πρέπει να καθαρίσω πρώτα μου είπε για να μου κάνει υπέρηχο.. Μακάρι να είναι. 

Επί τη ευκαιρία (να αλλάξω και κουβέντα γιατί θα τρελαθώ στο τέλος με το ψάξε ψάξε) να σας ζήσουν τα μωράκια σας :wub::wub:. εμένα ο μπέμπης μου είναι 2 μηνών τώρα και κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο.. :D εσείς από ποτέ τα βγάζατε κανονικά έξω;; Για καφέ , για δουλειες κτλ.. είναι νωρίς λέτε ακόμη;;;εγώ φοβάμαι ακόμη. Άσε που δεν ξέρω τι να του φορέσω.. όλο νομίζω ότι ζεστενεται. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...