Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Πάνε τα πρώτα εμβόλια λοιπόν. Εμένα σήμερα μου έκανε μεγάλο χουνέρι ο μικρός. Έχει γενικά 4 μέρες που ζητάει πολύ την αγκαλιά μου και κλαίει όταν τον αφήνω κάτω. Σήμερα λοιπόν θα ξεκινούσα δουλειά και επίτηδες τον άφηνα με την μαμα μου όποτε μπορούσα για να μάθει και τα πήγαιναν πολύ καλα. Ε στα 40 λεπτά γύρισα αρων αρων. Εκλεγε απαρηγορητος. Τον θήλασα και τον πήρε ο ύπνος. Δεν ξέρω πως θα φύγω αύριο πάλι. Έχω καταστεναχωρηθει και δεν καταλαβαίνω να πονάει καπου

  • Λυπημένη/-ος 4

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δύσκολη βδομάδα αυτή για όλες μας ή μου φαίνεται..? Εμείς εχθές πήγαμε στο χωριό. το μεσημέρι είχα φάει φασολάκια..  Το χωριό είναι 1 ώρα δρόμος..  Το κάναμε 3.. Κλάμα απίστευτο! Σκέφτηκα ότι μάλλον νυσταζε και δεν μπορούσε να κοιμηθεί.  Το βράδυ ήταν γύρω στις 4 ώρες ξύπνιος και έκλαιγε.. Ξυπνουσε ανά μια ώρα και έκλαιγε, το πρωί έκλαιγε, μέχρι και σήμερα το μεσημέρι πολύ πολύ κλάμα..  Όλη την ώρα πάνω μου, δεν ήθελε κανέναν άλλον! Επίσης τώρα πήγα να τον κάνω μπάνιο και ουρλιαζε σαν να τον εσφαζα ενώ πάντα στο μπάνιο είναι τέλεια! Τώρα κοιμηθηκε αλλά πολύ φοβάμαι για το βράδυ τι θα περάσω... Δεν ξέρω αν φταίει η αλλαγή ή τα φασολάκια...  Σίγουρα κάπου έφταιγαν τα φασολάκια γιατί ακουγόταν η κοιλίτσα του πολύ αλλά γενικά δεν την παλευε ο καημενακος! 

  • Λυπημένη/-ος 3

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας κανω κ γω παρεα μολις γυρισαμε απο βολτα με το αμαξι γτ ο μικρος δν κοιμοταν κλαμα με αναφιλητά κ τωρα π ηρθαμε ενω κοιμοταν τωρα ειναι με μισανοιχτα ματια εχω απελπιστει την μερα κοιμαται με στήθος η το μπιμπερο κκμετα φυσικα κουνημα στο καροτσι η στα χερια μετα τις εννια τον πιανει κριση ουτε στηθος ηθελε ουτε κουνημα ουτε κανεναν μας ενω στο αμαξι το πιανει νανουριζεται κ κοιμάται δεν μπορει να συνεχιστεί αυτο.θα μου πουντιασει!

  • Μπερδεμένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κοριτσια σας κανω κ γω παρεα μολις γυρισαμε απο βολτα με το αμαξι γτ ο μικρος δν κοιμοταν κλαμα με αναφιλητά κ τωρα π ηρθαμε ενω κοιμοταν τωρα ειναι με μισανοιχτα ματια εχω απελπιστει την μερα κοιμαται με στήθος η το μπιμπερο κκμετα φυσικα κουνημα στο καροτσι η στα χερια μετα τις εννια τον πιανει κριση ουτε στηθος ηθελε ουτε κουνημα ουτε κανεναν μας ενω στο αμαξι το πιανει νανουριζεται κ κοιμάται δεν μπορει να συνεχιστεί αυτο.θα μου πουντιασει!

Τον κάνεις μπανακι το βράδυ; χαμηλώνεις τα φώτα και μιλάτε πιο σιγά;Σου λέω απλά ότι μπορεί να βοηθήσει. Και εμένα δύσκολα κοιμάται αν και νυσταζει. Όταν τον ξαπλώνω κλαίει. Λίγο η πιπίλα, λίγο χαδια, κάποιες φορές αγκαλιά και περπάτημα κάτι γίνεται. Τι περίεργη εβδομάδα όντως. Τα ούλα του μικρού είναι άσπρα. Ο γιατρός μου είπε απίθανο να είναι δόντια αλλά μου έδωσε τησ frezyderm μια φυτική αλοιφή. Για να δούμε μήπως τον ενοχλούν τα ούλα. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς πάντα δυσκολευόμασταν με τον ύπνο την ημέρα αρκετά συμπέρασμα? Απλά η κόρη μου είναι έτσι σα παιδί με πολύ υπερένταση κι εμείς κουνάμε καρότσι ως τώρα την ημέρα μας έχει βγεί η πίστη μέχρι και τριάντα λεπτά Μπόρει να τύχει να κουνήσω. Το βράδυ όμως ανέκαθεν κοιμόταν αρκετά αλλά εκ αρχής είχαμε ρουτίνα μπάνιο χαμηλή φωνή φεγγαράκι λαμπρό χαμηλός φωτισμός ησυχία. Πλέον ακόμη και μέσα στη μέρα να της τραγουδήσω φεγγαράκι λαμπρό κοιτάει τα παράθυρα για να τσεκαρει αν έχει φως και επειδή έχει με κοιτάει με γουρλωμενα μάτια. Γενικά τα μωράκια συνδυάζουν πράγματα κι αγαπούν τη ρουτίνα.

  • Χαχα 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανουλες Ιουλίου τα άστρα φταίνε δεν γίνεται να έχουν σεληνιαστει έτσι τα μωράκια μας χαχαχα

@Anna17 τι να σου πω; Κουράγιο; Συνήθως εσύ μας δίνεις κουράγιο. Μακάρι να είναι τα δοντακια και με την κρεμουλα να ηρεμήσει ι μικρός

@Elen211 μου το έχει κάνει και εμένα αυτό. Μήπως ήταν κουρασμένος απλά; Τώρα δεν ξέρω να σου πω για τα φασολάκια γιατί δεν έχω φάει τόσο καιρό .. φοβάμαι.. μπορεί να είναι όλα μαζί .. φασολάκια πονακια κούραση και να ήρθε να έδεσε. Σήμερα είναι καλύτερα;

@happysmile για συμπαράσταση σου λέω ότι εμένα την μέρα δεν κοιμάται και το βράδυ θέλει να είναι στο στέρνο μου και να του τραγουδάω για να κοιμηθεί. Προσπαθώ να τον κοιμησω αγκαλιά με βόλτα στο σπίτι και τελικά μου βγαίνουν τα χέρια. Για να μην τρέχετε βόλτες με το αυτοκίνητο έχεις δοκιμάσει να τον βάλεις Μάρσιπο και να κάνεις βόλτες στο σπίτι; Εμένα πάντα πιάνει αυτό αλλά δεν θέλω να του το μάθω. Το χρησιμοποιώ όταν πράγματικα δεν γίνεται αλλιώς.. 

@Smile89 Ααα το φεγγαράκι μου λαμπρό τελειο για νανούρισμα. Γιατί είμαι τόσο άσχετη που του τραγουδάω το άστα τα μαλλάκια σου ανακατομενα!!! 

 

Καμιά άλλη ιδέα κορίτσια για τραγουδάκια για νανούρισμα; Μαλλιασε η γλώσσα μου με τα μαλλάκια τα ανακατομενα!!!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Μανουλες Ιουλίου τα άστρα φταίνε δεν γίνεται να έχουν σεληνιαστει έτσι τα μωράκια μας χαχαχα

@Anna17 τι να σου πω; Κουράγιο; Συνήθως εσύ μας δίνεις κουράγιο. Μακάρι να είναι τα δοντακια και με την κρεμουλα να ηρεμήσει ι μικρός

@Elen211 μου το έχει κάνει και εμένα αυτό. Μήπως ήταν κουρασμένος απλά; Τώρα δεν ξέρω να σου πω για τα φασολάκια γιατί δεν έχω φάει τόσο καιρό .. φοβάμαι.. μπορεί να είναι όλα μαζί .. φασολάκια πονακια κούραση και να ήρθε να έδεσε. Σήμερα είναι καλύτερα;

@happysmile για συμπαράσταση σου λέω ότι εμένα την μέρα δεν κοιμάται και το βράδυ θέλει να είναι στο στέρνο μου και να του τραγουδάω για να κοιμηθεί. Προσπαθώ να τον κοιμησω αγκαλιά με βόλτα στο σπίτι και τελικά μου βγαίνουν τα χέρια. Για να μην τρέχετε βόλτες με το αυτοκίνητο έχεις δοκιμάσει να τον βάλεις Μάρσιπο και να κάνεις βόλτες στο σπίτι; Εμένα πάντα πιάνει αυτό αλλά δεν θέλω να του το μάθω. Το χρησιμοποιώ όταν πράγματικα δεν γίνεται αλλιώς.. 

@Smile89 Ααα το φεγγαράκι μου λαμπρό τελειο για νανούρισμα. Γιατί είμαι τόσο άσχετη που του τραγουδάω το άστα τα μαλλάκια σου ανακατομενα!!! 

 

Καμιά άλλη ιδέα κορίτσια για τραγουδάκια για νανούρισμα; Μαλλιασε η γλώσσα μου με τα μαλλάκια τα ανακατομενα!!!

Εγω του τραγουδάω το γλάρο της Βουγιουκλάκη αλλά και το ωραιότερο πλάσμα του Πανταζή. Ναι ναι είμαι μάνα κουκουβάγια, γελάστε ελεύθερα δεν παρεξηγώ. Πάντως και το ψώνιο μου στα μάτια με κοιτάει. 

@demmikot τα έχει όλα μαζί. Έχει και αίματακι αρκετό. Θα περάσουν μωρέ ολα. Δύσκολα είναι απλά. Δεν είναι επικίνδυνα για την υγεία τους. Η τηλεόραση φταίει που μας κάνει να νομίζουμε ότι είναι εύκολα όλα. Αλλά τα μωρά δεν είναι εύκολα. Ας το πάρουμε απόφαση και ας μετράμε τις μέρες που μας μένουν να γίνουν 1 να αλλάξουν λίγο :)

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Υπομονή, θα περάσουν τα δύσκολα.

Για νανούρισμα το "θα κεντησω πάνω στου αλόγου σου τη σέλα κλπ κλπ" πάλι από ταινία της Βουγιουκλάκη! Μου το έχει πει μπαμπάς που το είχε επιλέξει για νανούρισμα για τη δεύτερη κόρη του και το βρήκα πολύ ωραίο! 

Αλλά κι εμείς από ρεπερτόριο έχουμε πλούσιο, τι τσιφτετέλια, τι νησιώτικα, τι παραδοσιακά από όλη την Ελλάδα, τι ποπ όλα τα τραγουδάμε και όλα μας αρέσουν!

Just now, Giosotpk είπε:

Μόνο εγώ της τραγουδάω Παπακωνσταντίνου κ το βγάλε το μαντιλι ? 

Χαχαχα ....

 

Βασίλη η Θανάση Παπακωνσταντίνου; :D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Μόνο εγώ της τραγουδάω Παπακωνσταντίνου κ το βγάλε το μαντιλι ? 

Χαχαχα ....

 

Όχι εγώ του λέω και το γίνετε μια φασαρία για τα μάτια σου Μαρία. Δεν ξέρω πως μου ήρθε αλλά το λέω. Ευτυχώς έχει τι γιαγιά να του λέει κανένα νανούρισμα γιατι αν περίμενε την μάνα του. 

  • Χαχα 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Elenit ναι ναι Βασίλη ...μερικές φορές πηγαίνω κ με τον Ρυθμό του τραγουδιού ...δεν βοηθάει ιδιαίτερα αλλά έτσι μου βγαίνει εκείνη την ώρα .... 

@Anna17 να τι θα λεω μετά το μαντήλι ....και δεν έβρισκα 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Elenit ναι ναι Βασίλη ...μερικές φορές πηγαίνω κ με τον Ρυθμό του τραγουδιού ...δεν βοηθάει ιδιαίτερα αλλά έτσι μου βγαίνει εκείνη την ώρα .... 

@Anna17 να τι θα λεω μετά το μαντήλι ....και δεν έβρισκα 

Και το ραβασάκι μπορείς... :-P

Link to comment
Share on other sites

Εχω πεθανει στα γελια οποια πει οτι το αφηνει στο κρεββατι κ απλα κοιμαται θα την κουτουλησω γτ υπάρχουν κ αυρα τα μωρα φιλες μου!!τι πιπιλα τι βολτες αγκαλια τι καροτσι οταν τον πιασει η κριση δν νιωθει τπτ απλα ουρλιαζει!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα είμαστε σήμερα..  Πάλι καλά..  

Εγώ του τραγουδάω το Σ'αγαπω γιατί είσαι ωραία με παραλλαγή Σ'αγαπω γιατί είσαι ωραίος...  Επίσης το δεν ξέρω πόσο σ'αγαπω..  Ο άντρας μου του τραγουδάει Μπουλα κλπ...  Αλλά πλέον του λέω μόνο  το "έλα Μανώλη να πάμε στην πόλη.." και τότε ξεραινεται! 

Just now, Elenit είπε:

Και το ραβασάκι μπορείς... :-P

Το ραβασάκι του το λέω εγώ αλλά όχι για ύπνο..  Χορεύουμε και γελάει! 

Επίσης εχω αρχίσει να πιστεύω ότι επηρεάζονται από τα άστρα..  Δεν γίνεται να τα περνάμε όλες μαζί τα πάντα! 

  • Χαχα 2

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τα διαβασα κι ολα μαζι και πεθανα στο γελιο τι ναπω χαχαχ μαλλον ειμαι η μονη που χω βγαλει και δικο μου τραγουδακι ..ναι ναι εχω γινει και στιχουργος..εμενα μου γκρινιαζει μονο τ απογευματα..συνεχεια..δεν ξερω τι εχει τι τον ενοχλει..μπορει κι επειδη ολο το απογευμα μενει ξυπνιος..αλλα κοιμαται την υπολοιπη μερα..λοιπον να σας πω και τα νεα μας!!ξερω ομως θα μ αρχισετε...κοιμηθηκε 10-6 χτες..πρωτη φορα!!!

  • Μου αρέσει 2

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...