Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ενταξει τα διαβασα κι ολα μαζι και πεθανα στο γελιο τι ναπω χαχαχ μαλλον ειμαι η μονη που χω βγαλει και δικο μου τραγουδακι ..ναι ναι εχω γινει και στιχουργος..εμενα μου γκρινιαζει μονο τ απογευματα..συνεχεια..δεν ξερω τι εχει τι τον ενοχλει..μπορει κι επειδη ολο το απογευμα μενει ξυπνιος..αλλα κοιμαται την υπολοιπη μερα..λοιπον να σας πω και τα νεα μας!!ξερω ομως θα μ αρχισετε...κοιμηθηκε 10-6 χτες..πρωτη φορα!!!

Ε όχι και να σε αρχίσουμε. Μας δίνεις κουράγιο. Να είναι καλά ο μπεμπακος σου. Ευτυχώς ένα μπεμπακι περνάει καλά. Εμένα ο άντρας μου μου δίνει κουράγιο λέγοντας μου ότι αν είναι ανήσυχος μικρός θα είναι καλόβολος μετά. Ναι καλά του λέω. Παρηγοριά στον άρρωστο... 

Πάντως κορίτσια εμένα δεν με νοιάζει ο ύπνος. Ας ξυπνάμε από τις 5.30 και τρώει 3 φορές. Η γκρίνια και η ανάγκη για αγκαλιά δεν αντέχετε. Να μην μπορεί να τον πάρει κάποιος να σε ξεκουράσει. Να σας πω και κάτι να γελάσετε. Το ριλαξ το έχει κάνει τουαλέτα. Μόλις τον βάλω εκεί. Αν είναι η ώρα του το πολύ σε μισή ώρα τα αφήνει. Και κάνει και ένα αααα την ώρα που τα κάνει. Λέω πάει βρήκα θέση για το γιογιό. Αφού συνηθίσε το μέρος Χαχαχα 

  • Χαχα 4

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νααααι βρε το ραβασάκι ...μα πως δεν το σκέφτηκα ... 

Ααα σήμερα θα περάσουμε ωραία έχω καινούργιο πρόγραμμα να της πω ... 

@Γλυκερια123 μπράβο ο μπέμπης !!!! Πολύ χαίρομαι ...υπάρχουν ελπίδες ...τελικά υπάρχουν μωράκια που κοιμούνται ... Συνεχίστε έτσι ότι και να κάνεις συνέχισε να το κάνεις ... Εμένα μου φαίνεται ότι μάλλον θα έχει κολικούς ο μικρός για να γκρινιάζει κάθε απόγευμα ... 

@Anna17 ετοιμο το γιογιό ... Με λίγες αλλαγές κάνεις μια τρύπα και μια λεκάνη από κάτω και μια χαρά ...θα είναι και αναπαυτικά ... 

 

 

 

 

  • Χαχα 3

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Ε όχι και να σε αρχίσουμε. Μας δίνεις κουράγιο. Να είναι καλά ο μπεμπακος σου. Ευτυχώς ένα μπεμπακι περνάει καλά. Εμένα ο άντρας μου μου δίνει κουράγιο λέγοντας μου ότι αν είναι ανήσυχος μικρός θα είναι καλόβολος μετά. Ναι καλά του λέω. Παρηγοριά στον άρρωστο... 

Πάντως κορίτσια εμένα δεν με νοιάζει ο ύπνος. Ας ξυπνάμε από τις 5.30 και τρώει 3 φορές. Η γκρίνια και η ανάγκη για αγκαλιά δεν αντέχετε. Να μην μπορεί να τον πάρει κάποιος να σε ξεκουράσει. Να σας πω και κάτι να γελάσετε. Το ριλαξ το έχει κάνει τουαλέτα. Μόλις τον βάλω εκεί. Αν είναι η ώρα του το πολύ σε μισή ώρα τα αφήνει. Και κάνει και ένα αααα την ώρα που τα κάνει. Λέω πάει βρήκα θέση για το γιογιό. Αφού συνηθίσε το μέρος Χαχαχα 

Εμείς πήραμε το ρηλαξ χθες και ήδη τα έχει κάνει δύο φορές που την έβαλα. Μάλλον τα βολεύει η θέση γιατί η δική μου ζοριζεται γενικώς με τα κακά της.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κρατάω τον γλάρο Βουγιουκλάκη να του το λέω γενικα όχι για νανούρισμα. Πρέπει αν το μάθω πρώτα όμως ..

Επίσης κρατάω από @Elen211 όλα τα τραγουδάκια με σ αγαπώ έτσι γιατί είμαστε μάνες κουκουβάγιες..

Επίσης τα μαντήλια και τα λοιπά θα τα αφήσω στην αδερφή μου να του τα λέει οπότε τον βλέπει που είναι το ρεπερτόριο της.

Εγώ γενικα του τραγουδαω ότι μου έρθει στο κεφάλι. Πιάνομε από μια λέξη και τσουπ μου έρχεται το τραγούδι. Αλλά σταθερά του τραγουδάω Τρύπες (έτσι γιατί κάποτε ήμασταν έφηβοι) και Μαραβέγια γιατί ξαφνικά το ρίξαμε στην ποιότητα (λολ) 

Τώρα μου ήρθε το μελισσουλα μελισσάκι να του πω. Μπιχαλης.  Ότι να ναι.. αα όταν αλλάζω πάνα του λέω το ένα δύο τρία πήγα στην κύρια κλπ 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Λοιπόν κρατάω τον γλάρο Βουγιουκλάκη να του το λέω γενικα όχι για νανούρισμα. Πρέπει αν το μάθω πρώτα όμως ..

Επίσης κρατάω από @Elen211 όλα τα τραγουδάκια με σ αγαπώ έτσι γιατί είμαστε μάνες κουκουβάγιες..

Επίσης τα μαντήλια και τα λοιπά θα τα αφήσω στην αδερφή μου να του τα λέει οπότε τον βλέπει που είναι το ρεπερτόριο της.

Εγώ γενικα του τραγουδαω ότι μου έρθει στο κεφάλι. Πιάνομε από μια λέξη και τσουπ μου έρχεται το τραγούδι. Αλλά σταθερά του τραγουδάω Τρύπες (έτσι γιατί κάποτε ήμασταν έφηβοι) και Μαραβέγια γιατί ξαφνικά το ρίξαμε στην ποιότητα (λολ) 

Τώρα μου ήρθε το μελισσουλα μελισσάκι να του πω. Μπιχαλης.  Ότι να ναι.. αα όταν αλλάζω πάνα του λέω το ένα δύο τρία πήγα στην κύρια κλπ 

 

 

 

Αααα ναι μαραβεγια κι εμείς τραγουδάμε..Πήγαμε και στη συναυλία..  Βέβαια ο μπέμπης κοιμόταν από την αρχή μέχρι το τέλος αλλά υποσυνείδητα θα του πέρασε ο μαραβεγιας! Χαχα ! Ααααα και ημισκουμπρια! Πολύ ημισκουμπριο! 

  • Μου αρέσει 2

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, demmikot είπε:

Μανουλες Ιουλίου τα άστρα φταίνε δεν γίνεται να έχουν σεληνιαστει έτσι τα μωράκια μας χαχαχα

@Anna17 τι να σου πω; Κουράγιο; Συνήθως εσύ μας δίνεις κουράγιο. Μακάρι να είναι τα δοντακια και με την κρεμουλα να ηρεμήσει ι μικρός

@Elen211 μου το έχει κάνει και εμένα αυτό. Μήπως ήταν κουρασμένος απλά; Τώρα δεν ξέρω να σου πω για τα φασολάκια γιατί δεν έχω φάει τόσο καιρό .. φοβάμαι.. μπορεί να είναι όλα μαζί .. φασολάκια πονακια κούραση και να ήρθε να έδεσε. Σήμερα είναι καλύτερα;

@happysmile για συμπαράσταση σου λέω ότι εμένα την μέρα δεν κοιμάται και το βράδυ θέλει να είναι στο στέρνο μου και να του τραγουδάω για να κοιμηθεί. Προσπαθώ να τον κοιμησω αγκαλιά με βόλτα στο σπίτι και τελικά μου βγαίνουν τα χέρια. Για να μην τρέχετε βόλτες με το αυτοκίνητο έχεις δοκιμάσει να τον βάλεις Μάρσιπο και να κάνεις βόλτες στο σπίτι; Εμένα πάντα πιάνει αυτό αλλά δεν θέλω να του το μάθω. Το χρησιμοποιώ όταν πράγματικα δεν γίνεται αλλιώς.. 

@Smile89 Ααα το φεγγαράκι μου λαμπρό τελειο για νανούρισμα. Γιατί είμαι τόσο άσχετη που του τραγουδάω το άστα τα μαλλάκια σου ανακατομενα!!! 

 

Καμιά άλλη ιδέα κορίτσια για τραγουδάκια για νανούρισμα; Μαλλιασε η γλώσσα μου με τα μαλλάκια τα ανακατομενα!!!

Εγώ λέω κ απλά νάνι νάνι το παιδί να κάνει χαχαχα

7 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Εχω πεθανει στα γελια οποια πει οτι το αφηνει στο κρεββατι κ απλα κοιμαται θα την κουτουλησω γτ υπάρχουν κ αυρα τα μωρα φιλες μου!!τι πιπιλα τι βολτες αγκαλια τι καροτσι οταν τον πιασει η κριση δν νιωθει τπτ απλα ουρλιαζει!!

Εμένα από έξι μηνών χαχαχα

  • Χαχα 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι έπαθα..  Ήπια κακάο στις 7 και ο μπέμπης Κοιμήθηκε τώρα από την υπερένταση..  Δεν το σκέφτηκα εγώ και μου λέει η αδερφή μου αφού ήπιες κακάο, έχει καφεΐνη και τον έπιασε! Έπαθα σοκ! Τι έχω ξαναπαθει και πάλι είχα πιει κακάο και το συνειδητοποίησα τώρα... 

Ασχετο, έχω γίνει σαν κεφτές! Είχα πάρει 14 κιλά και έχω χάσει μόνο τα 6.. Δεν ξέρω τι να κάνω πια..  Απελπισία με έχει πιάσει..  Εντωμεταξύ είχα ξεκινήσει με παραπάνω κιλά από ότι είμαι συνήθως και τώρα αισθάνομαι βόδι! 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Κορίτσια τι έπαθα..  Ήπια κακάο στις 7 και ο μπέμπης Κοιμήθηκε τώρα από την υπερένταση..  Δεν το σκέφτηκα εγώ και μου λέει η αδερφή μου αφού ήπιες κακάο, έχει καφεΐνη και τον έπιασε! Έπαθα σοκ! Τι έχω ξαναπαθει και πάλι είχα πιει κακάο και το συνειδητοποίησα τώρα... 

Ασχετο, έχω γίνει σαν κεφτές! Είχα πάρει 14 κιλά και έχω χάσει μόνο τα 6.. Δεν ξέρω τι να κάνω πια..  Απελπισία με έχει πιάσει..  Εντωμεταξύ είχα ξεκινήσει με παραπάνω κιλά από ότι είμαι συνήθως και τώρα αισθάνομαι βόδι! 

Και εγώ από τις βλακιες που έτρωγα λόγω αλλεργίας πήρα 3 κιλά. Και δεν χάνονται. Γιατί πολύ απλά δεν κινούμαστε. Και δεν μπορώ να φάω ένα γιαούρτι βρε παιδί μου. Όταν αρχίσεις να τρως απ όλα θα χάσεις πιστεύω και αν πάλι όχι ένας διατροφολόγο θα μας σώσει. Και λένε άμα θηλάζεις τα χάνεις εύκολα....


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Και εγώ από τις βλακιες που έτρωγα λόγω αλλεργίας πήρα 3 κιλά. Και δεν χάνονται. Γιατί πολύ απλά δεν κινούμαστε. Και δεν μπορώ να φάω ένα γιαούρτι βρε παιδί μου. Όταν αρχίσεις να τρως απ όλα θα χάσεις πιστεύω και αν πάλι όχι ένας διατροφολόγο θα μας σώσει. Και λένε άμα θηλάζεις τα χάνεις εύκολα....

Εγω πηγα κορίτσι σε δυο βδομάδες 2 κιλα .λογω θηλασμού ειμαι κολλημενη κ δν χανω εύκολα μικτη διατροφη βεβαια αλλα να χεσω αυτον που ειπε οτι καιμε 500 θερμιδες με θηλασμο

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Εγω πηγα κορίτσι σε δυο βδομάδες 2 κιλα .λογω θηλασμού ειμαι κολλημενη κ δν χανω εύκολα μικτη διατροφη βεβαια αλλα να χεσω αυτον που ειπε οτι καιμε 500 θερμιδες με θηλασμο

Αυτά άκουγα και εγώ και έβρισα παρηγοριά στο γλυκό του κουταλιου αφού δεν μπορώ να φάω τιποτα άλλο γλυκό. Κομμένο και αυτό τώρα. Ευτυχώς την άλλη εβδομάδα ξεκινάμε δοκιμαστικά ψάρια και θαλασσινά. Να φάω καμία γαριδουλα και κανένα ψαράκι. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά και κεφτές αισθάνομαι.  πήρα 9,5 κιλά στην εγκυμοσύνη και σε μια εβδομάδα απο την γέννα είχαν μείνει 3. Επειδή απέφευγα τοσες τροφές πήρα άλλο ένα και  τώρα που τα έχω κόψει όλα με βλέπω να παίρνω και άλλα.. καλά και εγώ να χέσω τις 500 θερμίδες του θηλασμού.. έχω τόση κατακράτηση.. τα μπούτια μου είναι ένα χαλί.

Λοιπόν κορίτσια σήμερα πήγα γυμναστήριο με τον μπέμπη σε πρόγραμμα για γιόγκα με τα μωράκια μέχρι 3 μηνών. Ήταν αλλά 5 μωράκια με τις μανουλες. Εμένα ήταν το πιο χοντρό και το πιο κλαψιαρικο. Αλλά κοιμήθηκαν εμένα δεν σταμάτησε την γκρίνια. Το πρόγραμμα ήταν 40 λεπτά και θήλασα κιόλας. Εντάξει δεν κάνεις και καμία άπειρη γυμναστική αλλά πρέπει να προσέχουμε. Εγώ έκανα κήλη στους κοιλιακούς στην εγκυμοσύνη και πρέπει να προσέχω πολύ για να μην ανοίξουν και άλλο οι κοιλιακοί. Της είπα της γυμνάστριας ότι σηκώνομαι με το παιδί αγκαλιά από το κρεββάτι και μου είπε ότι το χειροτερευω.. καλά οι πλάτες μου είναι διαλυμένες!

  • Λυπημένη/-ος 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Εμείς εχθές στο χωριό τον είχαμε ντύσει πολύ γιατί έκανε κρύο! Του Φορούσα κοντομάνικο ζιπουνακι και από πάνω ολόσωμο κορμάκι. Σήμερα μακριμανικο ζιπουνακι και παντελόνι. 

Ασχετο..  Ο μπέμπης θέλει να πατάει συνέχεια..  Τώρα δεν τον αφήνω όμως γιατί είναι μικρός, ξέρετε πότε μπορούμε να τα αφήνουμε?  

 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...